DCEP neaizstās fiat, Honkonga piešķir virtuālo aktīvu tirdzniecības licenci

Nedēļas pārskats par blokķēdes un kriptovalūtas jaunumiem no Ķīnas un Honkongas

China Market Watch attēls

Ķīnas digitālās valūtas elektronisko norēķinu sistēma, kas pazīstama kā DCEP, šonedēļ turpina gūt virsrakstus. Bijušais Ķīnas Tautas bankas vadītājs Džou Sjaohauna dalījās pārliecībā, ka DCEP nav paredzēts aizstāt esošās fiat valūtas, piemēram, ASV dolāru.

DCEP arī tiešsaistē debitēja vietnē JD.com pagājušās nedēļas iepirkšanās festivāla Double 12 laikā, kur tika veikti gandrīz 20 000 darījumi. Tikmēr Honkongas vērtspapīru un nākotnes komisija OSL Digital Securities piešķīra pirmo virtuālo aktīvu tirdzniecības licenci.

Šīs nedēļas OKEx Insights China Market Watch izdevumā ir viss, ko jūs varētu palaist garām saistībā ar šiem stāstiem un vēl vairāk..

Bijušais PBoC vadītājs saka, ka DCEP nav paredzēts aizstāt fiat valūtas

Džou Sjaočuans, bijušais PBoC vadītājs un Ķīnas finanšu asociācijas prezidents, apgalvoja ka Ķīna nemēģina aizstāt fiat valūtas ar DCEP. Runājot Šanhajas finanšu forumā, Džou apgalvoja, ka Ķīna pierunā patērētājus un ārvalstu tirgotājus pamazām pieņemt maksājumus DCEP.

Key Takeaways

  • Ķīna ir informēta par mācību, kas gūta no Diem sāgas – agrāk pazīstama kā Svari. Politikas veidotāji izturējās piesardzīgi pret Diem un tā iespējām sagraut finanšu sistēmas, vienlaikus apstrīdot monetāro suverenitāti.
  • Kamēr Ķīna aktīvi virzās uz DCEP attīstību, Japānas starptautisko finanšu viceministrs Kenjo Okamura attiecīgais par to, ka viņa tauta zaudē pirmās iespējas ieguvēju, attīstot centrālo banku digitālās valūtas. Iespējams, ka citām valstīm ir līdzīgas bažas par atpalicību pasaules CBDC sacensībās.

DCEP vietnē JD.com iztērēja gandrīz 20 000 darījumu

JD Digits, e-komercijas giganta JD.com fintech daļa, ziņots ka DCEP ir izmantots gandrīz 20 000 darījumos kopš pagājušā nedēļā Šeņdžeņas tirdzniecības festivāla Double 12 sākuma. Uzņēmums paziņoja, ka pirmo DCEP darījumu veica klients Sudžou un maksājums tika pabeigts 0,5 sekundēs.

Key Takeaway

  • DCEP līdz šim galvenokārt izmanto jaunākās paaudzes pārstāvji. JD Digits paziņoja, ka gandrīz 80% no DCEP darījumiem veica 1980. vai 1990. gados dzimušie. Lielākais tiešsaistes maksājums pārsniedza 10 000 CNY – ekvivalents vairāk nekā 1500 USD.

Honkonga piešķir oficiālu virtuālo aktīvu tirdzniecības licenci

OSL Digital Securities, Fidelity atbalstītās BC grupas digitālā daļa, saņemts Honkongas Vērtspapīru un nākotnes lietu komisijas oficiāla licence 1. un 7. tipa reglamentētām darbībām – attiecīgi vērtspapīru tirdzniecībai un automatizētas tirdzniecības pakalpojumu sniegšanai – 15. decembrī.

Iepriekšēju apstiprinājumu no regulatora OSL saņēma augustā. Kad tas sāk darboties, OSL klientiem piedāvās atbilstošu tirdzniecības piekļuvi BTC, ETH un atlasīs drošības marķieru piedāvājumus.

Key Takeaways

  • HKSFC piešķirtās virtuālo aktīvu tirdzniecības licences nozīmē, ka OSL ir veiksmīgi izturējusi regulatora stingrās pārbaudes prasības. OSL virtuālo aktīvu piedāvājumi saņems tādu pašu paaugstinātu regulatīvās kontroles līmeni, kāds tiek piemērots tradicionālajiem vērtspapīriem.
  • Apstiprinājums Honkongā pastiprinās OSL mēģinājumus paplašināt savu biznesu līdz Singapūrai. Uzņēmums ir pieprasījis digitālo aktīvu licenci saskaņā ar Maksājumu pakalpojumu likumu, un to pašlaik pārskata Singapūras Monetārā pārvalde.

Ekonomikas atveseļošanās Ķīnā paātrinās pirms 2021. gada

Honkongas un Ķīnas akciju tirgiem tā ir bijusi stagnējoša nedēļa. Sākot ar preses laiku, Šanhajas SE Composite un CSI 300 cena šobrīd ir 3368 un 4952 – nedēļas zaudējumi attiecīgi ir 0,12% un pieaugums 0,19%. Honkongā Hang Seng indekss šonedēļ nokritās par 0,2% un šobrīd ir 26 456.

SZSE blockchain 50 indekss šonedēļ nokritās par 1,44%. Avots: Trading Economics, Investing.com

Ķīna pastiprināja cerības uz a veselīga ekonomikas atveseļošanās apsteidzot 2021. gadu. Rūpnieciskā ražošana un mazumtirdzniecība novembrī pieauga attiecīgi par 7% un 5%, salīdzinot ar gadu iepriekš. Turklāt ieguldījumi pamatlīdzekļos Ķīnā pieauga par 2,6%.

Rūpniecības produkcijas un mazumtirdzniecības apjomi Ķīnā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieauga. Avots: Nacionālais statistikas birojs

Key Takeaways

  • Rūpniecības produkcija atgūstas ātrāk nekā mazumtirdzniecība Ķīnā. Kaut arī kopš rūpniecības produkcijas un mazumtirdzniecības apjoma kopš COVID-19 pandēmijas sākuma ir vērojams negatīvs pieaugums, rūpniecības produkcija aprīlī atguva pozitīvu trajektoriju. Mazumtirdzniecība to darīja tikai augustā.
  • Akadēmiskās iestādes ir uzlabojušas ekonomisko datu aplēses, pamatojoties uz jaunākajiem datiem no novembra. Piemēram, Oxford Economics projicēts Ķīnas 2021. gada ekonomikas izaugsme būs 8,1%, salīdzinot ar iepriekšējo aplēsi 7,8%.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me