Uzdodot OKEx izpilddirektoram: 10 jautājumi par Ķīnas DCEP

Ekrānuzņēmumi no ļoti gaidītā Ķīnas testa saskarnes DCEP (Digitālās valūtas elektroniskais maksājums) ir bumba finanšu, blokķēdes un kriptogrāfijas telpām. Interfeisa atklāšana norāda, ka DCEP, visticamāk, ir izstrādes pēdējā posmā, un baumas vēsta, ka Ķīnas Tautas banka (PBOC) gatavojas sākt digitālās juaņas pilotus četrās pilsētās, tostarp Xiong’An, Suzhou, Chengdu, un Šeņdžena.

Ar lielu satraukumu un interesi mēs esam runājuši ar OKEx izpilddirektoru Jay Hao un uzdevuši viņam desmit bieži uzdotos jautājumus par DCEP.

DCEP testa saskarne

Q1. Kas ir DCEP un ar ko tas atšķiras no esošo Ķīnas juaņu?

Džejs: Vienkārši sakot, DCEP ir Ķīnas juaņas banknotes un monētas, kuras mēs izmantojam katru dienu digitalizēts.

Q2. Vai DCEP un Bitcoin ir līdzīgas lietas?

Džejs: Nē, tās ir pilnīgi atšķirīgas lietas ar divām atšķirīgām atšķirībām:

Pirmkārt, DCEP 100% no valsts atbalsta valdības rezerves fonds. Citiem vārdiem sakot, tie ir centrālās bankas parādi, ko garantē PBOC. Tātad, tā ir valsts suverēna valūta. No otras puses, Bitcoin neatbalsta neviena centrālā banka. Tāpēc tā vērtībā ir vērojamas milzīgas cenu svārstības.

Dizaina ziņā DCEP pieņem divslāņu operētājsistēmu – PBOC vispirms pārveido DCEP bankās vai citās finanšu iestādēs, un pēc tam šīs iestādes tālāk izplata digitālo valūtu sabiedrībai. Bitcoin tiek emitēts decentralizētā veidā, ko sauc par ieguvi, kurā nav iesaistītas centrālās bankas vai komercbankas, un to tieši izplata sabiedrībai.

Q3. Vai DCEP ir tikai vēl viena stabila monēta, piemēram, Svari un USDT?

Džejs: Nē, DCEP ir ko atbalsta un izdod Ķīnas valdība, savukārt Svarus un USDT emitē privātas iestādes, un tos nodrošina ASV dolārs vai citas fiat valūtas.

No juridiskā viedokļa DCEP ir a likumīgs maksāšanas līdzeklis, kas nozīmē, ka tad, kad maksājumam izmantojam DCEP, tirgotāji nevar atteikt. Gluži pretēji, Svari un USDT nav likumīgs maksāšanas līdzeklis, un tirgotājiem ir visas tiesības pateikt nē, ja mēs vēlamies maksāt ar viņiem.

Q4. Vai blokķēdes tehnoloģija tiek izmantota DCEP?

Džejs: PBOC ir grūti pilnībā izmantot blokķēdes tehnoloģiju DCEP, jo esošā tehnoloģija nespēj tikt galā ar lielo vienlaicīgumu, kas notiks. Cik man zināms, DCEP ir aizņēmies dažus no blokķēdes tehnoloģijas jēdzieniem, jo ​​pati par sevi blokķēde ir gudra daudzu jau nobriedušu tehnoloģiju kombinācija, piemēram, asimetriska kriptogrāfija, darba pierādīšana un laika zīmogs. Kā redzams no jaunākā atklātā patenta, DCEP ir integrēts ar asimetrisku kriptogrāfiju, neizlietoto darījumu izvadi (UTXO) un viedajām līgumu tehnoloģijām. Tomēr maz ticams, ka tiks pieņemts vienprātības mehānisms, kas ir publisko blokķēžu atslēga.

Q5. Kāda ir atšķirība starp DCEP un Alipay / WeChat Pay atlikumiem?

Džejs: Alipay un WeChat Pay ir vispopulārākās mobilo maksājumu lietotnes Ķīnā. Tomēr DCEP ir vairāk nekā tikai kārtējais virtuālā maka līdzsvars.

Runājot par naudas piedāvājumu, DCEP ir paredzēts, lai aizstātu pašreizējo rezerves naudu (M0), kas ir skaidra nauda, ​​savukārt līdzekļi, kas glabājas Alipay un WeChat Pay piederēt M2, finanšu iestāžu, kas nav depozitāriji, noguldījumi. Tas nozīmē, ka DCEP ir jaunā nauda.

Turklāt centrālās bankas digitālās valūtas juridiskais statuss un drošības līmenis ir daudz augstāks nekā Alipay un WeChat Pay atlikumi. Līdzīgi kā komercbankās, kad šie trešo personu maksājumu uzņēmumi kādu dienu bankrotē, cilvēkiem ir jāsaskaras ar līdzekļu zaudēšanas risku. Bet DCEP īpašniekiem nekad nebūs jārisina šī problēma.

Q6. Kādas ir DCEP priekšrocības?

Džejs: DCEP ir daudz priekšrocību.

Pirmkārt, tas piedāvā risinājumu banknošu izdošanas, izņemšanas un glabāšanas augstajām izmaksām, kā arī neērtībām skaidras naudas pārvadāšanā un lietošanā.

Otrkārt, pašreizējās centrālās bankas monetārās politikas veidošanas problēma ir tāda, ka pēc tās nodošanas ekspluatācijā nav iespējams uzraudzīt valūtas apriti un izmantošanu. Izmantojot DCEP, darījumu datu un apgrozības informācijas vākšana ir daudz vienkāršāka, nodrošinot lielisku atsauci turpmākās monetārās politikas formulēšanai un īstenošanai.

Treškārt, DCEP atvieglo naudas atmazgāšanas, nodokļu nemaksāšanas, korupcijas un terorisma finansēšanas apkarošanas darbu. Pamatojoties uz PBOC izplatīto informāciju, lai gan digitālā valūta pieņem kontrolējamu anonimitāti, PBOC joprojām var izmantot lielos datus un citas tehnoloģijas, lai identificētu aizdomīgus darījumus un veiktu naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanu.

Turklāt DCEP var veicināt Ķīnas digitālās ekonomikas attīstību. Piemēram, DCEP var ģenerēt lielus lielus datus, kas var veicināt Ķīnas kredītnozares attīstību, kā rezultātā samazinās slikto parādu likme un riski, ar kuriem saskaras finanšu iestādes.

Visbeidzot, tas uzlabo finanšu pakalpojumu kvalitāti mazattīstītos un attālos reģionos. Šobrīd cilvēki šajos rajonos joprojām nevar baudīt parocīgus finanšu pakalpojumus, piemēram, naudas pārskaitījumus, depozītus un aizdevumus. Tomēr DCEP var būt spēles mainītājs.

Q7. Vai PBOC DCEP ieviešana nozīmē, ka Ķīna virzās uz sabiedrību bez naudas?

Džejs: Kopumā bezskaidras naudas sabiedrība var darboties bez jebkādas fiziskas valūtas. ASV kredītkartes sāka lietot kopš 20. gadsimta. Ātri pirms desmit gadiem Ķīnā parādījās trešo pušu mobilo maksājumu lietotnes. Faktiski tās ir bezskaidras naudas darījumu sistēmas. Pasaule ir sākusi virzīties uz sabiedrību bez skaidras naudas agrāk, nekā mēs varētu domāt.

Runājot par naudas piedāvājumu, skaidru naudu klasificē M0, un kredītkartes un Yuebao pieder attiecīgi M1 un M2. Un kā jau minēju iepriekš, DCEP tiek klasificēts kā M0. Tāpēc Ķīna patiesi strādā bez skaidras naudas. Tomēr skaidras naudas izņemšana prasa laiku. Lai to sasniegtu, var būt nepieciešami gadu desmiti vai pat gadsimts.

Q8. Kā DCEP var gūt labumu no Ķīnas juaņas internacionalizācijas?

Džejs: Ķīnas juaņas digitalizācija notiek. vienkāršot pārrobežu maksājumus un darījumus un uzlabot valūtas apriti ārzemēs. Tomēr tas nav vienīgais faktors, kas veicina juaņas internacionalizāciju.

Ārzonas apgrozības veicināšana ir tikai daļa no internacionalizācijas plāna. Juaņa galvenais mērķis ir kļūt par pasaules vadošo rezerves valūtu un tirdzniecības norēķinu valūtu. Jo īpaši juaņa denominētajiem aktīviem ir jākļūst par galveno centrālo banku ārvalstu valūtas rezervi, un darījumos ar juaņu norēķiniem starptautiskajā tirdzniecībā ir jābūt noteiktai daļai. Juaņa digitalizācija ir tālu no tā, lai sasniegtu kādu no šiem.

Q9. Kā DCEP mainīs Ķīnas iedzīvotāju maksāšanas paradumus?

Džejs: Patiesībā DCEP darbojas tāpat kā Alipay, WeChat Pay vai citi trešo personu maksājumu pakalpojumi. Bet DCEP zināmā mērā var sagraut barjeras maksājumu nozarē. Piemēram, lai gan mēs nevaram pārskaitīt naudu no Alipay uz WeChat tieši un otrādi, DCEP var iemaksāt gan bankas kontos, gan Alipay un WeChat maciņos.

Q10. Vai DCEP pilnībā aizstās skaidru naudu?

Džejs: Pāragri to teikt. Tomēr bez šaubu ēnas DCEP atvieglos Ķīnas valdības monetārās politikas veidošanu. Nauda jūsu kabatā joprojām ir jūsu, taču tās apgrozība būs daudz efektīvāka visā valstī un pat visā pasaulē.

PBOC izstrādā “dubultā bezsaistes maksājuma” tehnoloģiju, kas ļauj veikt darījumus pat tad, ja abas darījuma puses ir bezsaistē. Šāda tehnoloģija neapšaubāmi padarīs DCEP ļoti izmantojamu lielākajā daļā gadījumu un piesaistīs cilvēkus to pieņemt ērtākai lietošanai.

Sekojiet OKEx vietnē:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me