Mazumtirdzniecība piesaistīja pagājušās nedēļas BTC ralliju, savukārt iestādes, šķiet, ir palaidušas garām

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un attīstības tendencēm katru nedēļu.

Pagājušā nedēļa Bitcoin bija vēsturiska, jo tās cena visās biržās veiksmīgi pārsniedza 20 000 dolāru atzīmi, uzstādot jaunu visu laiku augstāko līmeni. Svētdien Bitcoin publicēja līdz šim augstāko cenu – 24 302 USD, kas vadošajai digitālajai valūtai deva 24% nedēļas atdevi atbilstoši OKEx BTC indeksa cenai.

Tirgus ienāk gada aktīvākajā tirdzniecības periodā

Līdz ar to, ka Bitcoin sasniedz visu laiku augstāko līmeni, apjoms strauji pieaug. Kopējais nedēļas BTC nākotnes līgumu apjoms atvasinājumu biržās sasniedza USD 270 miljardus, parādot ārkārtīgi aktīvo tirgus stāvokli.

BTC nākotne – apkopoti dienas apjomi. Avots: šķībs

Tajā pašā laikā atklātā interese sestdien sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 8,9 miljardus ASV dolāru, OKEx vadot visas biržas ar 1,6 miljardiem ASV dolāru. Pašreizējais OI 8,8 miljardu ASV dolāru apmērā ir arī par 22% lielāks nekā pagājušajā nedēļā.

BTC nākotne – apkopota atklāta procentu likme. Avots: šķībs

Ar paralēlo Bitcoin cenu pieaugumu un tirdzniecības drudzi BTC pastāvīgā mijmaiņas darījuma tirgus cena pārsniedza indeksa cenu, un finansējuma likmes pēc novembra pēdējās nedēļas sasniedza vēl vienu maksimumu. Pārmērīgas finansēšanas likmes norāda uz sviras pieaugumu tirgū.

BTC mūžīgi mijmaiņas finansējuma likmes. Avots: šķībs

Turklāt, tā kā šo piektdienu tuvojas ceturkšņa nākotnes un iespēju norēķinu datums, mēs sagaidām, ka nākamajās dienās Bitcoin varētu redzēt lielāku svārstīgumu. Liels skaits iespēju, kuru termiņš beidzas, var novest pie tā, ka cena virzās uz "Max Pain," kura ir sākotnējā cena ar visatklātākajiem līgumu pirkumiem un izsaukumiem, un, beidzoties termiņam, radītu finansiālus zaudējumus lielākajam skaitam opciju īpašnieku. Pašlaik Max Pain cena ir aptuveni 23 750 USD, kā norādīts CoinOptionsTrack datos.

Max Pain opciju līgumiem, kuru termiņš beidzas 25. decembrī. Avots: CoinOptionsTrack

Institucionālie investori palaiduši garām lielo soli

CME izlaida jaunākos (no 15. decembra) Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati Šis pārskata periods beidzās tieši pirms Bitcoin pabeidza vēsturisko 20 000 dolāru atzīmi, tādējādi parādot dažādu kontu pozīcijas, reaģējot uz paātrinātu augšupejošu tirgus izlaušanos..

Pēdējos trīs pārskata periodos atklātā procentu likme pastāvīgi samazinājās no 11 750 līdz 11 370. Tas turpina pierādīt, ka institucionālie investori guva peļņu un ka viņi lielā mērā palika garām jaunākajam mītiņam.

Aktīvu pārvaldnieku garās pozīcijas samazinājās no 544 līdz 492, savukārt īsās pozīcijas palielinājās no 11 līdz 26, kas norāda uz to, ka viņi nepareizi vērtēja tirgus augšupeju. Piesaistīto fondu garās pozīcijas samazinājās no 4 365 līdz 3946, savukārt īsās pozīcijas vienlaikus samazinājās no 9 354 līdz 8 702. Pozīciju samazināšana abos virzienos norāda, ka arī viņi nespēja paredzēt cenu pieaugumu.

Pārskatos, par kuriem nav jāziņo, pārskata periodā palielinājās arī īsās pozīcijas, taču joprojām saglabājās ārkārtīgi augsts garo un īso pozīciju koeficients. Garās pozīcijas samazinājās no 3 403 līdz 3 134, bet īsās pozīcijas vēl pieauga no 506 līdz 606.

CME Bitcoin nākotnes dati – neziņojamo, garo un īso bikšu skaits. Avots: Quandl

PoW monētas pārspēja tirgu

Aplūkojot lielākos atgriešanās gadījumus pagājušajā nedēļā, monētas ar darba pārbaudi parasti pārspēja citas kriptovalūtas, gūstot labumu no strauja Bitcoin pieauguma. Starp tiem Litecoin nedēļas peļņa bija 44,23% kopā ar 33,79% peļņu no Bitcoin Cash (BCH).

Kamēr ēteris (ETH) šonedēļ pieauga par 9,99%, tā cena pret BTC turpināja samazināties. Proti, atvasināto instrumentu spēkstacija CME Group ir gatavs sākt Ēteru nākotnes līgumi nākamā gada 8. februārī. Tā kā Bitcoin turpina palikt uzmanības centrā, alt sezonai var būt vajadzīgs laiks.

Galveno kriptovalūtu nedēļas atdeve, 12 / 14–12 / 20. Avots: TradingView

DeFi bloķētā kopējā vērtība pārsniedza 20 miljardus USD

DeFi nozarē kopējā bloķētā vērtība pirmo reizi pagājušajā sestdienā pirmo reizi sasniedza 20 miljardu dolāru atzīmi, kas norāda, ka DeFi uzplaukums turpināsies līdz 2021. gadam.

Kopējā vērtība, kas bloķēta DeFi. Avots: DeBank

Runājot par atdevi, Synthetix (SNX) pagājušajā nedēļā Coinbase saraksta dēļ pieauga par 31,37%. Un vietējie decentralizētās apmaiņas marķieri pārspēja citus sektorus, SushiSwap (SUSHI) un Uniswap (UNI) attiecīgi palielinoties par 19.47% un 17.44%. No otras puses, yearn.finance (YFI) nedarbojās labi, salīdzinot ar plašāku tirgu, nedēļas laikā gūstot tikai 1.85%.

Vēl viena iezīme DeFi pagājušajā nedēļā bija The Graph (GRT). Projekts ir decentralizēts datu indeksēšanas protokols, kas vaicā un glabā datus blokķēdes tīklā. GRT cena pieauga līdz 0,78 USD, kas ir 25 reizes lielāka nekā tās publiskās pārdošanas cena pirms mēneša.

Nedēļas atgriešanās no galvenajiem DeFi žetoniem, 12 / 14–12 / 20. Avots: TradingView

Skatoties uz priekšu šonedēļ

Demokrātu un republikāņu līderi šodien panāca vienošanos par jaunu koronavīrusa palīdzības līgumu, kura vērtība ir aptuveni 900 miljardi USD. Tas varētu būt viens no iemesliem tā sauktajam "Ziemassvētku vecīšu rallijs" riska aktīviem.

Ekonomiskā situācija, iespējams, pakāpeniski uzlabosies, kad vakcīna tiks oficiāli izplatīta. Taču pandēmijas ietekmē ASV IKP 2020. gadā strauji samazināsies par 5%. Šogad ekonomika ir pasliktinājusies vēl vairāk nekā 2009. gada finanšu krīzes laikā..

Saskaņā ar FactSet pētījumu tirgus tagad sagaida S&P 500 indekss sasniedz 4000 atzīmi līdz nākamā gada beigām. Arī lielākās investīciju bankas ir izplatījušas savas prognozes, un visoptimistiskākais mērķis – 4 400 – ir JPMorgan Chase. Goldman Sachs deva mērķa līmeni 4300. Tomēr, ņemot vērā pēdējo 15 gadu statistiku, šķiet, ka tirgus analītiķi parasti ir optimistiski.

Visbeidzot, Federālo rezervju bilances kopējie aktīvi pārsniedza 30 triljonus ASV dolāru. Riska aktīvu cenu vispārējais pieaugums šogad lielā mērā ir balstījies uz Federālo rezervju aktīvu pirkumiem un ārkārtīgi zemajām procentu likmēm. Turpmākās tirgus uzmanības centrā būs veids, kā tas droši iziet 2021. gadā, un jebkuras izmaiņas monetārajā politikā varētu radīt spiedienu uz tirgu.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me