Bitcoin atvasinājumi, paskaidrots: Nākotnes līgumi, pastāvīgie mijmaiņas līgumi un iespējas

Atvasinājumi ir tirgojami vērtspapīri vai līgumi, kuru vērtību iegūst no pamatā esošā aktīva. Kriptovalūtas atvasinājumu gadījumā pamatā esošais aktīvs vairumā gadījumu ir Bitcoin (BTC) vai citas populārākās kriptovalūtas..

Parasti atvasinātie instrumenti ir sarežģīti, parasti augsta riska finanšu instrumenti, kas ir noderīgi, lai pārvaldītu risku, izmantojot riska ierobežošana.

Tradicionālie atvasinājumi

Lai gan tradicionālajos tirgos par tūkstošiem gadu, to mūsdienu šķirnes var izsekot līdz 70. un 80. gadi, kad Čikāgas preču birža un Čikāgas Tirdzniecības padome ieviesa nākotnes līgumus.

Visizplatītākie atvasinājumu veidi ietver nākotnes līgumus, nākotnes līgumus un iespējas līgumus, kuru pamatā ir dažādi aktīvi, tostarp akcijas, valūtas, obligācijas un preces. Ņemot vērā mūsdienās pieejamo atvasinājumu milzīgo skaitu, ir grūti noteikt tirgus lielumu aplēses sākot no triljoniem līdz vairāk nekā kvadriljonu dolāru.

Bitcoin nākotnes līgumi

Starp kriptogrāfijas atvasinājumiem, Bitcoin nākotnes līgumi bija pirmie, kas devās uz galveno virzienu un palika visvairāk tirgotie pēc apjoma. BTC nākotnes līgumi tika tirgoti mazākas platformas jau 2012. gadā, bet tā nebija līdz 2014. gadam ka pieaugošais pieprasījums pamudināja lielas apmaiņas, proti, CME Group Inc un Cboe Global Markets Inc, uz sekojiet šim piemēram.

Šodien Bitcoin nākotnes līgumi ir vieni no visplašāk tirgotajiem instrumentiem kosmosā, un lielākās biržas, piemēram, OKEx, katru dienu reģistrē miljardos dolāru..

BTC nākotnes darījumu kopapjomsBTC nākotnes darījumu apkopotie dienas apjomi. Avots: Šķībs

Kas ir Bitcoin nākotnes līgums?

Nākotnes līgums ir vienošanās starp divām pusēm – parasti diviem lietotājiem biržā – pirkt un pārdot bāzes aktīvu (šajā gadījumā BTC) par noteiktu cenu (nākotnes cenu) noteiktā datumā nākotnē.

Kaut arī sīkāka informācija dažādās biržās var atšķirties, nākotnes līgumu pamatnosacījums paliek nemainīgs – divas puses vienojas par darījuma pamatā esošā aktīva cenas fiksēšanu nākotnē.

Ērtības labad lielākā daļa biržu nepieprasa, lai nākotnes līgumu turētāji saņemtu faktisko bāzes aktīvu (piemēram, naftas mucas vai zelta stieņus), kad līgums ir beidzies, un tā vietā atbalsta skaidras naudas norēķinus..

Tomēr fiziski nokārtoti Bitcoin nākotnes līgumi, piemēram, starpkontinentālās biržas Bakkt piedāvātie, ir pieaugošā popularitāte, tā kā faktiskos Bitcoins var pārsūtīt salīdzinoši viegli, salīdzinot ar lielāko daļu preču.

Kā darbojas Bitcoin nākotnes līgumi?

Apskatīsim BTC nākotnes darījumus OKEx iknedēļas nākotnes līgumu tirgus. Pirmkārt, iknedēļas fjūčeru tirgus nozīmē tikai to, ka līguma turētājs vienas nedēļas laikā der uz Bitcoin cenu – OKEx piedāvā arī divu nedēļu, ceturkšņa un divu ceturkšņu laika posmus nākotnes līgumiem.

Tātad, ja Bitcoin šodien tirgo 10 000 USD un Ādams uzskata, ka cena būs augstāk nākamajā nedēļā viņš var atvērt a garā pozīcija ar vismaz vienu līgumu (katrs līgums BTC ir 100 ASV dolāri) OKEx iknedēļas nākotnes līgumu tirgū.

Kad kāds pērk Bitcoin un tur to (iet ilgi), viņi rēķinās ar cenas pieaugumu, bet nevar gūt peļņu, ja cena pazeminās. Īssavienojums, vai pārdodot aktīvu šodien, cerot, ka rīt tā cena samazināsies, tirgotāji gūst labumu no cenu krituma.

Šajā piemērā mēs pieņemsim, ka Ādams atver 100 garus līgumus (100 x 100 ASV dolāri = 10 000 USD), kas kopīgi atspoguļo viņa apņemšanos nākamās nedēļas norēķinu dienā (katru rītu plkst. 8:00 UTC katru dienu OKEx) iegādāties 1 BTC par šo cenu – 10 000 ASV dolāru..

No otras puses, mums ir Robijs, kurš uzskata, ka Bitcoin cena būs zemāks vairāk nekā 10 000 USD nākamajā nedēļā, un vēlas doties īss. Robijs apņemas nākamās nedēļas norēķinu dienā pārdot 100 līgumus jeb 1 BTC par norunāto cenu 10 000 USD.

Adams un Robijs ir samainīti ar valūtas maiņu un kļūst par abām pusēm, kas noslēdz nākotnes līgumu: Ādams apņemas nopirkt 1 BTC par 10 000 USD, bet Robijs – 1 BTC par 10 000 USD, kad beidzas līguma termiņš..

Bitcoin cena nedēļu vēlāk, norēķinu dienā, noteiks, vai šie divi tirgotāji redz peļņu vai zaudējumus.

Paiet viena nedēļa, un Bitcoin tirgo 15 000 USD. Tas nozīmē, ka Ādams, kurš bija piekritis iegādāties 1 BTC par 10 000 USD, gūst peļņu no viņa līguma, iegūstot 5000 USD. Ādamam pēc vienošanās bija jāmaksā tikai 10 000 USD par 1 BTC, kuru viņš uzreiz var pārdot par tā pašreizējo tirgus vērtību 15 000 USD.

Savukārt Robijs zaudē 5000 USD, jo viņam jāpārdod savs 1 BTC par norunāto cenu 10 000 USD, kaut arī tā vērtība tagad ir 15 000 USD.

Atkarībā no tā, vai Ādams un Robijs izmantoja USDT Margined Futures vai Monētu maržētie nākotnes līgumi, OKEx nokārto līgumu stablecoin Tether (USDT) vai BTC, kreditējot Ādama vai Robija kontu ar realizēto peļņu vai zaudējumiem.

Tā kā nākotnes līgumi atspoguļo tirgus dalībnieku cerības, tādi rādītāji kā BTC Long / Short Ratio var sniegt ātru priekšstatu par vispārējo noskaņojumu. BTC Long / Short Ratio salīdzina kopējo lietotāju skaitu ar garajām pozīcijām salīdzinājumā ar lietotājiem ar īsajām pozīcijām gan nākotnes līgumos, gan pastāvīgos mijmaiņas līgumos..

BTC Long / Short Ratio OKExBTC garā / īsā attiecība. Avots: OKEx.com

Kad attiecība ir viena, tas nozīmē, ka vienāds skaits cilvēku ieņem garas un īsas pozīcijas (tirgus noskaņojums ir neitrāls). Attiecība, kas ir augstāka par vienu (vairāk garo nekā īsās bikses), norāda uz bullish noskaņojumu, savukārt attiecība, kas zemāka par vienu (vairāk šorti nekā garie), norāda uz lāču tirgus gaidām.

Kāpēc cilvēki pērk un pārdod BTC, izmantojot nākotnes līgumus?

Kāpēc lai kāds noslēgtu nākotnes līgumu par Bitcoin pirkšanu vai pārdošanu, nevis BTC tirdzniecību tieši spot tirgū? Parasti divas atbildes ir riska pārvaldība un spekulācijas.

Riska pārvaldīšana

Nākotnes līgumi jau sen izmanto lauksaimnieki cenšoties samazināt risku un pārvaldīt naudas plūsmu, nodrošinot, ka viņi pirms laika var saņemt saistības par savu produkciju par iepriekš noteiktu cenu. Tā kā lauksaimniecības produkcijas sagatavošanai var būt vajadzīgs laiks, lauksaimniekiem ir jēga nākotnē vēlēties izvairīties no tirgus cenu svārstībām un neskaidrībām..

Bitcoin svārstīgums un cenu svārstības prasa arī aktīvu riska pārvaldību, īpaši tiem, kas regulāri ienākumus paļaujas uz digitālo aktīvu, piemēram, Bitcoin kalnračiem.

Kalnraču ieņēmumi ir atkarīgi no Bitcoin cenas un viņu ikmēneša izmaksām. Kaut arī pirmais var ikdienā svārstīties ļoti spēcīgi, otrs lielākoties paliek nemainīgs, tāpēc ir grūti droši plānot ieņēmumus.

Turklāt pieaugošā konkurence ieguves telpā rada jaunus, ar cenām nesaistītus izaicinājumus, piemēram, aparatūras atlaišanu pieaugošās grūtības. Vienīgais veids, kā ogļrači var turpināt darboties šādā vidē ar minimālu risku, ir ierobežot atvasinājumi, piemēram, nākotnes līgumi.

Spekulācijas

Tomēr riska pārvaldība vai riska ierobežošana ir atšķiras no spekulācijām, kas ir arī viens no galvenajiem Bitcoin nākotnes līgumu virzītājspēkiem. Tā kā tirgotāju un spekulantu mērķis ir gūt labumu no cenu svārstībām jebkurā virzienā (uz augšu vai uz leju), viņiem ir vajadzīga iespēja likt likmes katrā virzienā – gan garā, gan īsā..

Nākotnes līgumi dod pesimistiem iespēju ietekmēt tirgus noskaņojumu, fenomenu sīki apspriež Sanfrancisko Federālā rezervju banka savā pētījumā ar nosaukumu Kā nākotnes tirdzniecība mainīja Bitcoin cenas.

Visbeidzot, Bitcoin nākotnes darījumi ir populāri, jo tie ļauj izmantot sviras, kur tirgotāji var atvērt pozīcijas, kas lielākas par viņu noguldījumiem, ja vien viņi uztur pieņemamu maržas koeficientu, ko nosaka birža. Sviras izmantošana nemaina nevienu no nosacījumiem, kas saistīti ar atvasinājumu, un tā tikai palielina risku un atlīdzību.

Kad tirgus ir vērojams, nākotnes līgumu vērtība ir lielāka un tos var pārdot par augstāku cenu nekā tūlītējā cena, un otrādi. Šī atšķirība, ko sauc par pamatu, ir vēl viens labs rādītājs, lai novērtētu tirgus noskaņojumu.

BTC nākotnes pamatsBTC pamats. Avots: OKEx.com

Ja pamats ir pozitīvs (bullish), tas nozīmē, ka nākotnes līgumu cena ir augstāka par faktisko spot cenu. Ja pamats ir negatīvs (lācīgs), tas norāda, ka nākotnes līgumu cena ir zemāka par tūlītējo cenu.

Bitcoin mūžīgie nākotnes līgumi vai mijmaiņas darījumi

Papildus iepriekš apspriestajiem standarta nākotnes līgumiem atbalsta arī Bitcoin tirgi mūžīgie mijmaiņas darījumi, kas, patiesi to vārdam, ir nākotnes līgumi bez derīguma termiņa.

Tā kā norēķinu datuma nav, nevienai no pusēm nav jāpērk vai jāpārdod. Tā vietā viņiem ir atļauts turēt savas pozīcijas atvērtas, kamēr viņu konts ir turēts pietiekami daudz BTC (starpība), lai tos segtu.

Tomēr atšķirībā no standarta nākotnes līgumiem, kur līguma cena un pamatā esošais aktīvs galu galā saplūst, kad beidzas līguma termiņš, beztermiņa līgumiem šāda atsauces datuma nākotnē nav. Pastāvīgie nākotnes līgumi jeb mijmaiņas darījumi izmanto atšķirīgu mehānismu, lai regulāri nodrošinātu cenu konverģenci, ko sauc par finansēšanas likmi.

Finansēšanas likmes mērķis ir uzturēt līguma cenu atbilstoši bāzes aktīva tūlītējai cenai, atturot no lielām novirzēm.

Ir svarīgi atzīmēt, ka finansējuma likme ir maksa, kuru apmaina abas līguma puses (garās un īsās puses), nevis maksa, ko iekasē apmaiņa.

Ja, piemēram, mūžīgā līguma vērtība turpina pieaugt, kāpēc šorti (cilvēki no pārdošanas puses) turpinātu saglabāt līgumu bezgalīgi? Finansējuma likme palīdz līdzsvarot šādu situāciju. Pati likme mainās, un to nosaka tirgus.

Kā darbojas BTC pastāvīgie mijmaiņas darījumi?

Piemēram, ja pastāvīgā mijmaiņas darījuma līgums ir USD 9 000, bet BTC spot cena ir USD 9 005, finansējuma likme būs negatīvs (lai ņemtu vērā cenu atšķirību). Negatīva finansējuma likme nozīmē, ka īstermiņa īpašniekiem ir jāmaksā garajiem īpašniekiem.

Savukārt, ja līguma cena ir augstāka par spot cenu, finansējuma likme būs pozitīvs – garo līgumu turētājiem jāmaksā īso līgumu īpašniekiem.

Abos šajos gadījumos finansējuma likme veicina jaunu pozīciju atvēršanu, kas līguma cenu var tuvināt tūlītējai cenai.

Finansējuma likmes maksājumi tiek veikti ik pēc 8 stundām lielākajā daļā biržu, ieskaitot OKEx, ja vien līguma turētāji savas pozīcijas saglabā atvērtas. Savukārt peļņa un zaudējumi tiek realizēti ikdienas norēķinu laikā un tiek automātiski ieskaitīti turētāju kontos.

Datus par finansējuma likmi, kā parādīts zemāk, var izmantot, lai ātri novērtētu tirgus tendences un sniegumu jebkurā laika periodā. Atkal, a pozitīvs finansējums likmi stāsta mums, ka tirgus kopumā ir vairāk bullish – mijmaiņas līguma cena ir augstāka par tūlītējām cenām. A negatīva finansējuma likme norāda uz lācīgu noskaņojumu, jo tas nozīmē, ka mijmaiņas cena ir zemāka par tūlītējo cenu.

BTC mijmaiņas finansēšanas likmeBTC Perpetual Swap Funding Rate. Avots: OKEx.com

Bitcoin iespējas

Tāpat kā Bitcoin nākotnes līgumi, iespējas ir arī atvasinātie produkti, kas laika gaitā izseko Bitcoin cenu. Tomēr atšķirībā no standarta nākotnes līgumiem – ja divas puses vienojas par pamataktīva pirkšanas vai pārdošanas datumu un cenu – ar opcijām jūs burtiski pērkat “opciju” vai tiesības pirkt vai pārdot aktīvu par noteiktu cenu nākotnē.

Kaut arī kriptogrāfija iespējas ir jaunākas nekā nākotnes līgumi, šajā mēnesī Bitcoin iespējas sasniedza visu laiku augstākais līmenis pārsniedza miljardu ASV dolāru attiecībā uz atvērtajiem procentiem (OI). OI apzīmē to nenokārtoto opciju līgumu kopējo vērtību (parasti USD), kuri vēl nav nokārtoti. Pieaugošā atklātā interese parasti norāda uz jauna kapitāla ieplūdi tirgū.

BTC opcijas Atvērtie procentiKopējās BTC opciju atvērtās procentu likmes. Avots: Skew.com

Zvani un liek

Ir divu veidu opciju līgumi, zvanu opcijas un put opcijas. Zvana iespējas dod īpašniekam tiesības uz pirkt bāzes aktīvs noteiktā datumā (termiņa beigšanās) un pārdošanas iespējas dod īpašniekam tiesības uz pārdot to. Katrai opcijai, atkarībā no saistītajiem apstākļiem, ir tirgus cena, ko sauc par piemaksa.

Opciju līgumi ir arī divu veidu, Amerikas un Eiropas. Amerikas opciju var izmantot – tas nozīmē, ka īpašnieks pērk vai pārdod – jebkurā laikā pirms derīguma termiņa beigām, savukārt Eiropas opciju var izmantot tikai derīguma termiņa beigās. OKEx atbalsta Eiropas iespējas.

Opcijas iegūšana nozīmē, ka, ja īpašnieks nolemj neizmantot savas tiesības pirkt vai pārdot derīguma termiņa beigās, līgums vienkārši zaudē spēku. Īpašniekam par to nav jāgūst labums, taču viņi zaudē prēmiju – cenu, ko viņi maksāja par līgumu.

Ērtības labad norēķini tiek veikti arī ar naudu, taču tiem ir ļoti atšķirīgi riski, salīdzinot ar nākotnes līgumiem. Ar nākotnes līgumiem jebkuras puses risks un atlīdzība ir neierobežoti (Bitcoin cena pirms norēķiniem var iet jebkur). Bet ar opcijām pircējiem ir neierobežota potenciālā peļņa un ierobežoti zaudējumi, savukārt iespēju pārdevējiem ir neierobežoti potenciālie zaudējumi un ļoti ierobežoti ieguvumi (kā paskaidrots turpmāk).

Kā darbojas Bitcoin opciju līgums?

Ja Bitcoin šodien tirgo 10 000 USD un šoreiz Robijs uzskata, ka cena noteiktā datumā nākotnē būs augstāka (teiksim, mēnesi vēlāk), viņš var nopirkt zvana opcija. Robija zvana iespējai ir streika cena (cena, par kādu BTC var iegādāties nākotnē) ir 10 000 USD vai mazāk.

Ja mnesi vlk Bitcoin tirgojas ar USD 15 000, Robijs var izmantot savu zvana iespju un nopērciet Bitcoin par 10 000 USD un gūt tūlītēju peļņu. No otras puses, ja Bitcoin mēnesi vēlāk tirgojas ar 9000 USD, Robijs var vienkārši ļaut savai opcijai zaudēt spēku.

Tomēr nevienā no šiem gadījumiem neesam apsvēruši iespēju piemaksu. Prēmija ir tas, ko Robijs maksās, lai iegādātos pirkšanas opciju – opcijas tirgus cenu. Ja prēmija ir 1500 USD, Robijs šodien maksās 1500 USD, lai būtu tiesības mēnesi vēlāk iegādāties Bitcoin par 10 000 USD.

Tas nozīmē, ka Robijam reālā rentabilitātes cena ir 10 000 USD + 1 500 USD = 11 500 USD – tāpēc Bitcoin ir nepieciešams, lai BTC būtu lielāks par 11 500 USD, lai viņš gūtu peļņu. Ja Robijs izvēlēsies ļaut savai opcijai zaudēt spēku, viņš būs zaudējis tikai 1500 USD piemaksu.

Tātad faktiski, lai gan Robija peļņas potenciāls ir neierobežots (vai drīzāk to ierobežo tikai Bitcoin cena), viņa zaudējumus ierobežo viņa samaksātā prēmija. Robijs nekādā gadījumā nevar zaudēt vairāk par šī līguma prēmiju.

Tad mums ir Ādams, kurš uzskata, ka nākamā mēneša laikā Bitcoin samazināsies cenas. Viņš var nopirkt pārdošanas opcija, ar sākuma cenu 10 000 USD. Tas nozīmē, ka viņam būs iespēja pārdot Bitcoin par USD 10 000 mēneša laikā, neatkarīgi no spot cenas.

Pēc mēneša, ja Bitcoin tirdzniecība ir zemāka par 10 000 ASV dolāru, pieņemsim, ka USD 8 000, Ādams gatavojas gūt peļņu, izmantojot savu iespēju – pārdodot BTC par 2000 ASV dolāriem, kas pārsniedz tirgus cenu. Ja BTC tirdzniecība pārsniedz 10 000 USD, viņš var vienkārši ļaut savam opcijai zaudēt spēku.

Arī Adamam būs jāmaksā prēmija, lai iegādātos šo iespēju, un, tāpat kā Robijs, prēmija ir arī maksimālā summa, ar kuru viņš riskē šajā līgumā.

No otras puses, mums ir opciju pārdevēji vai līgumu rakstītāji, kas tādi ir darījumu partneri Robijam un Ādamam un ir piekrituši viņiem attiecīgi pārdot pirkšanas un pārdošanas iespējas. Šie pārdevēji būtībā sola pārdot un pirkt BTC pēc pieprasījuma, apmaiņā pret Robija un Adama samaksātajām prēmijām.

Riska ziņā opciju pārdevēja peļņu ierobežo viņu iekasētā prēmija, taču viņu zaudējumi ir potenciāli neierobežoti, jo, ja tiek izmantota opcija, viņiem būs jāpērk vai jāpārdod BTC neatkarīgi no tā, cik liela ir starpība starp spot cenu un streika cena ir.

To var sīkāk izskaidrot, izmantojot OKEx Bitcoin opciju tirgus skats zemāk.

OKEx iespēju tirdzniecībaOKEx BTCUSD200925 Iespējas. Avots: OKEx.com

Zvanīšanas un pārdošanas iespējas 2020. gada 25. septembra derīguma termiņam ir redzamas iepriekš redzamajā diagrammā. Zilais aplis iezīmē opciju līgumus ar sākotnējo cenu 11 000 USD, kas nozīmē, ka a zvana opcija par šo līgumu varēs pirkt Bitcoin pie 11.000 USD 25. septembrī, turpretī a pārdošanas opcija varēs pārdot tas par to pašu. Zaļie un sarkanie apļi apzīmē markas cena, kas ir vidēji balstīts tirgus vērtēšanas rādītājs, turpretī "Piedāvājums1" un "Jautāt1" skaitļi atspoguļo pašreizējos tirgus piedāvājumus.

Ja Robijs šodien pirktu šo zvana iespēju, viņš maksātu vislabāko prasījumu – kas iepriekš redzamajā ekrānuzņēmumā ir 1 373,08 USD – kā piemaksu, lai paturētu tiesības uz pirkt Bitcoin pie 11.000 ASV dolāriem 25. septembrī. Tāpat Ādams samaksātu 2712.90 USD, lai nopirktu pārdošanas opciju par tiesībām uz pārdot Bitcoin pie 11.000 USD 25. septembrī.

Šo prēmiju atšķirība atspoguļo tirgus noskaņojumu, kur darījuma partneris, kas piekrīt pirkt Adam’s Bitcoin, uzskata, ka tā ir riskantāka likme nekā tā, kas piekrīt pārdot Robbie.

Strike Open Interest ir vēl viena datu kopa, kas vienā mirklī var atklāt tirgus perspektīvas, kā parādīts zemāk redzamajā diagrammā.

Strike šķībs variantsBTC opcijas atklāj procentus ar streiku. Avots: Skew.com

Šajā diagrammā ir parādīta neizmantoto iespēju (zvans + nodošana) vērtība (BTC) par dažādām sākuma cenām. Kā redzams iepriekš, lielākajai daļai tirgus dalībnieku ir opciju līgumi par sākuma cenu 10 125 USD, kam seko 7250 USD un 11 250 USD. Aplūkojot šos datus, tiek izcelti trīs visizplatītākās streika cenas, jo Bitcoin spēlē cenas un gaidāmie diapazoni tuvākajā nākotnē.

Kāpēc cilvēki pērk un pārdod BTC, izmantojot opciju līgumus?

Opciju līgumi, piemēram, nākotnes līgumi, arī ir riska pārvaldības rīki, taču tie ir nedaudz elastīgāki, jo tiem nav pievienotas nekādas saistības pircējiem.

Mēs vēlreiz varam apspriest Bitcoin kalnračus kā potenciālos ieguvējus no šiem līgumiem, kur viņi var iegādāties pārdošanas opcijas, lai nākotnē nodrošinātu noteiktu likmi viņu izraktajam BTC. Tomēr atšķirībā no nākotnes līgumiem, kur kalnračiem būtu pienākums pārdot savu BTC neatkarīgi no cenas, šeit viņi var izvēlēties nepārdot, ja Bitcoin ievērojami pieaugs.

Spekulācijas joprojām ir vēl viens iemesls iespēju izmantošanai, jo tās ļauj konservatīviem tirgus dalībniekiem veikt likmes ar daudz mazākām riskam pakļautām summām (prēmijām), salīdzinot ar nākotnes līgumiem..

Atvasinājumi un Bitcoin likumība

Tādi atvasinātie instrumenti kā nākotnes līgumi un iespējas līgumi atbalsta pamatā esošo aktīvu cenu atklāšana – tirgus cenas noteikšana – dodot tirgus rīkus, kas nepieciešami noskaņojuma izteikšanai. Piemēram, bez atvasinājumiem Bitcoin ieguldītāji lielā mērā tika pakļauti paša aktīva pirkšanai un turēšanai, kas radīja burbulis 2017. gadā, jo cenas pieauga līdz visu laiku augstākajam līmenim.

Tikai pēc tam, kad CME un Cboe uzsāka Bitcoin nākotnes darījumus, tirgus īsinieki spēja pop burbulis.

Tikpat daudz kā nākamā avārija un "kriptogrāfijas ziema" 2018. gads smagi skāra tirgu, tas arī veicināja briedumu un izaugsmi, jo cenas izlīdzinājās, ļaujot tehnoloģijai un ieviešanai atkal būt priekšgalā.

Tikmēr regulēto atvasināto finanšu instrumentu laišana tirgū, piemēram, Bitcoin opcijas Bakkt, palīdz leģitimēt kriptogrāfisko telpu un piesaistīt institucionālie investori.

Galu galā, lai Bitcoin kļūtu par plaši pieņemtu aktīvu klase, daudzi apgalvo, ka tam vajadzīgs pārredzams tirgus, kas ir nav viegli manipulēt.

Lai to panāktu, būs nepieciešams jauna kapitāla pieplūdums, palielināta likviditāte, samazināta nepastāvība, organiska cenu veidošanās un liela mēroga institucionālo investoru uzticība. Katram kvalitatīvam atvasinātajam produktam ir potenciāls spert Bitcoin soli tuvāk šādai likumībai.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me