STO pret kolektīvo finansēšanu, ICO un IEO – domu līderi

Kolektīvā finansēšana un ICO a solis iekšā evolūcija gada kapitāls tirgos

ICO akronīms saīsināti nozīmē “sākotnējais monētu piedāvājums”. Bet prakse izriet no mazā kapitāla finansēšanas metodes, kas pazīstama kā pūļa finansēšana.

2009. gadā ASV uzņēmums ar nosaukumu Kickstarter uzsāka un veiksmīgi turpina darboties arī šodien, lai veicinātu un atvieglotu radošu ideju un produktu finansēšanu. Ideja ir iepriekš pārdot kādu produktu, kuru radošā komanda apņemas attīstīt vai masveidā ražot un piegādāt saviem atbalstītājiem. Praksei nebija skaidra juridiskā pamata jau tās sākumā. Tikai trīs gadus vēlāk, 2012. gadā, ASV likumi tika grozīti, lai regulētu jauno praksi atvieglot piekļuvi mazā kapitāla finansēšanai, pieņemot Jumpstart mūsu biznesa sākšanas (JOBS) likumu [mfn].https://www.sec.gov/spotlight/jobs-act.shtml[/ mfn].

Līdzīgi ICO parādība radās no augošās kriptogrāfijas kopienas. Pirmais ICO 2013. gadā ir plaši atzīts par Mastercoin bloku ķēdes projektu. Tas sevi izceļ kā pirmo kriptogrāfisko kopfinansēšanas gadījumu. Ideja bija iepriekš nopirkt blokķēdes monētu / žetonu kā pakalpojumu, kuru komanda apņēmās attīstīt nākotnē. Lai iegādātos interesi par projektu, varēja norēķināties ar kriptogrāfijas valūtu Bitcoin. Pēkšņi piedzima jauna prakse.

Tika viltots jauns kriptovalūtu izmantošanas gadījums, un tas sāka ātri attīstīties. Līdz 2017. gadam parādījās ne tikai daudz jaunu kriptovalūtu, bet bija simtiem ICO projektu,

iepriekš pārdodot savus pakalpojumus, bieži, bet ne tikai uz blockchain balstītas uzņēmējdarbības lietojumprogrammas. Patiešām, finansējuma piesaistīšana mazāk ierobežojošā veidā bija prakses galvenais mērķis. Pārdodot žetonu kā interesi par projektu, kam bija kāda lietderība vai pārstāvība. Līdz ar to jaunā izteiksme – lietderības marķieris.

Pēc definīcijas ieguldījumiem neskaidrā lietderības marķierī (parasti Ethereum EIP-20, kas pazīstams arī kā saderīgs ar ERC-20) bija ļoti vaļīgi juridiski pienākumi, tikai tie, kurus apņēmās emitents. Ieguldījums nebija ne pašu kapitāla pirkšana, ne aizdevums, drīzāk – brīvprātīgs ieguldījums. Piesaiste bija gandrīz tūlītēja tikko kaltā žetona likviditāte. Pēc sākotnējā piedāvājuma attīstījās kūsājošs sekundārais tirgus, kas visiem dalībniekiem piedāvāja vieglu iekļūšanu un iziešanu. Pārdodot žetonu, tika pārdots solījums par vēl nepastāvošu pakalpojumu, kas neatšķiras no garo jūras reisu atklājumu laikmeta..

Līdzīgi arī 17. gadsimta sākumā tika ieviesta pirmā pastāvīgā akciju forma, kur ieguldījums akcijās nebija jāatdod, bet to varēja tirgot biržā. [mfn]https://en.wikipedia.org/wiki/East_India_Company[/ mfn]

Kriptogrāfijas investīciju prakse izvērsās ICO projektu vilnī, kas beidzās ar 2017. gadu. Tādējādi tika finansēti daudzi jaunizveidoti uzņēmumi un galvenokārt baltā papīra idejas. Lielākā daļa bija reāli projekti. Daži bija slikti āboli. Bet vispievilcīgākais ICO aspekts bija ieguldījumu atdeve. Saskaņā ar vienu avotu, IA ienesīgums pārsniedza 10x, pat ja 2017. gada laikā esat ieguldījis gan uzvarētājos, gan zaudētājos. Uz visu nozari bija vērojams straujš augšupvērsts spiediens, un institucionālais sektors to ļoti ieinteresēja. Šāda peļņa ir bezprecedenta parastajā tirdzniecības vidē. Tika izveidotas un pazaudētas laimes.

2017. – 2018. Gads iegāja vēsturē, kad atklājās ICO ažiotāža. Tas vainagojās ar vairākiem lieliem notikumiem, kas notika vienlaikus. Viens no tiem bija Bitcoin blokķēdes dakša un turpmākā deguna niršana ar lielāko kriptovalūtas vērtību. Bija arī citi nozīmīgi notikumi, kas sakrita un veicināja kopējo cenu kritumu.

No maksimuma līdz minimālajai kriptogrāfijas aktīvu tirgus vērtība reizēm pēkšņi un vēlāk pakāpeniski samazinājās no USD 800 USD līdz nedaudz virs USD 100 B. Bija iestājusies tā dēvētā kriptogrāfijas ziema. Rūgteni saldā masveida interese atkāpās, un tūlīt pēc iespējas ātrāk notika visas kriptogrāfijas lietas. Skatīt diagrammu zemāk. [mfn]https://coinmarketcap.com/charts/[/ mfn]

STO pret kolektīvo finansēšanu, SIO un amp; IEO - domu līderi

IEO sākotnējais apmaiņa piedāvā

Līdzīgi kā ar Slack un Spotify apmaiņas sarakstiem, ir daži ICO, kas ir iekļauti sarakstā tieši marķieru biržās. Tādā veidā projekti var izmantot simboliskas tirdzniecības vietas klientu bāzi, lai demonstrētu savus projektus tieši, aktīvi neveicinot piedāvājuma reklamēšanu, izmantojot citus, bieži vien neefektīvus mārketinga kanālus. Tas ir pamudinājis daudzas marķieru tirdzniecības vietas sākt izsniegt lietderības marķiera IEO žetonu izsniedzēju iesācēju vārdā.

Atbalstītājiem apmaiņas saraksts papildina uzticamību, drošību un pārbaudi, zinot, ka cienījama apmaiņa, piemēram, Binance pirms nezināma projekta uzskaitīšanas būs veicis noteiktu uzticamību. Patiešām, lietderības marķieriem IEO var izrādīties drošs, ja ne lēts veids, kā iegūt sabiedrības uzticību. Tomēr vēl nav redzams, vai sākotnējie saraksti turpina pastāvēt ilgākā laika posmā un kādas regulatīvās prasības var tikt noteiktas attiecībā uz iekļaušanas sarakstā prasībām. Arī šī ir daļa no veidojamās vēstures.

Šī ir 5 daļu sērijas 3. daļa.

Noklikšķiniet šeit, lai iegūtu 1. daļu

Noklikšķiniet šeit, lai iegūtu 2. daļu

Noklikšķiniet šeit, lai iegūtu 4. daļu

Noklikšķiniet šeit, lai iegūtu 5. daļu

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me