Deivs Hodžsons, NEM grupas direktors un NEM Ventures – interviju sērijas rīkotājdirektors

Deivs ir AS Investīciju vadītājs NEM grupa un rīkotājdirektors NEM Ventures, kur viņa loma ietver grupas ieguldījumu pārvaldību, jurisdikcijas analīzi, partnerības veidošanu un korporatīvās struktūras izveidi. 

Deivam ir 15 gadu pieredze konsultācijās ar dažāda lieluma organizācijām, valdības aģentūrām un NVO par tehnoloģiju projektiem. Viņš bija agrīns publisko mākoņu projektu vadītājs un programmas vadītājs, vadot vairākas lielas organizācijas, izmantojot viņu adopcijas programmas..

Kad jūs pirmo reizi iesaistījāties kriptonauda un / vai digitālos vērtspapīros?

Pirmo reizi par blokķēdi un kriptogrāfiju sāku interesēties pirms dažiem gadiem, bet profesionāli iesaistījos jau 2016. gadā, kad biju daļa no projekta, kura mērķis bija izveidot paralēlu norēķinu sistēmu enerģijas patēriņam. Šajā projektā tika apskatīts arī drošības marķiera paaugstinājums, un mēs pārcietām STO uzsākšanas procesu, kad uzņēmums tika iegādāts. Tā rezultātā mana iesaistīšanās blokķēdē, kriptogrāfijā un digitālajos vērtspapīros lielā mērā bija paralēla.

Vai jūs varētu sākt, izskaidrojot, kas ir NEM blokķēde un kā tā atšķiras no citām publiskām blokķēdēm?

NEM ir modificēta Proof-of-Stake (PoS) bloku ķēde, kas tiek rakstīta no nulles, un 1. versija, kuru mēs saucam par NIS1, darbojas publiskajā ķēdē kopš 2015. gada. Tajā laikā NIS1 bija viena no iepriekšējām PoS ķēdēm. , kā arī viens no pirmajiem, kas atbalsta ķēdes daudzparakstu. NEM NIS1 ir izmantots vairākos gadījumos, sākot no luksusa preču izsekošanas, piegādes ķēdes izsekošanas, sociālajiem medijiem, cilmes šūnu pētījumiem un pavisam nesen par Centrālās bankas digitālo valūtu (CBDC) Lietuvā. Mēs atšķiramies, būdami viena no vecākajām ķēdēm, kam nav bijis dīkstāves, nav zaudēti aktīvi, nav protokolu līmeņa uzlaušanas, un veicinot draudzīgu izstrādātāju pieredzi un kopienu. Ķēdei ir viegli lietojami programmatūras izstrādes komplekti (SDK), kas uzņēmumu izstrādātājiem nodrošina pazīstamu izstrādes pieredzi. Praktiskā līmenī tas nozīmē, ka laiks lielākajai daļai uzņēmumu nonākt tirgū ir ātrāks, jo ir ļoti maz patentēta satura, ko absorbēt.

Vai jūs varat aprakstīt NEM Ventures un parasti veikto ieguldījumu veidu?

Kā riska kapitāla daļa, NEM Ventures iegulda uzņēmumos, kas balstās uz NEM tehnoloģiju vai kaut kādā veidā paplašina NEM ekosistēmu un / vai platformas. Šīs investīcijas tiek veiktas NEM ekosistēmas un kopienas vārdā. Mums ir tendence koncentrēties uz ieguldījumiem ļoti agrīnā posma projektos līdz A sērijas kārtām, apvienojot uzņēmumus, kas tieši balstās uz tehnoloģiju, izmantojot to inovatīvos veidos vai kā ekosistēmas partneri kopumā. Mēs pieprasām, lai uzņēmumiem būtu reāls komerciāls plāns un iespējamība panākt finansiālu pašpaļāvību, tomēr tas nav mūsu vienīgais priekšlikuma pasākums.

Viens no NEM jaunākajiem produktiem ir hibrīds blokķēdes Symbol, kas būvēts īpaši, domājot par uzņēmumiem. Vai varat sīkāk pastāstīt, kas ir simbols un kāpēc uzņēmumiem jāpievērš uzmanība??

Izstrādātāji izveidoja mūsu pašreizējo publisko ķēdi (NIS1) no nulles, un tā darbojas jau 5,5 gadus ar vismodernāko funkciju komplektu. Komanda izmantoja šī procesa atziņas, nozares sasniegumus un ideju kopas, kā arī apvienoja tos visus, lai izstrādātu mūsu otro ķēdi – Symbol. Simbols ir jauna ķēde, kas izveidota no nulles, lai būtu droša, mērogojama, decentralizēta un izmantojama dažādiem mērķiem.

Tehnoloģiju var izvietot kā privātu vai publisku ķēdi, un tā ļauj protokola līmeņa ķēdes mijmaiņas darījumus gan starp publisko, gan privāto, bet arī ar Ethereum (ETH) un Bitcoin (BTC), izmantojot noteiktu darījuma veidu. Ķēde atbalsta ķēdes multi sig (daudzlīmeņu), templatizētus viedos līgumus, piemēram, apkopotos un saistītos darījumus, tā ir iebūvējusi nosaukumvietas iespējas, lai ļautu aizstāt marķierus un kontus ar lietotājam draudzīgiem nosaukumiem. Tam ir arī protokola līmeņa atbalsts drošības marķieriem, izmantojot kontu un marķieru ierobežojumu kombināciju, pilnvaru pārvaldības deleģējamās lomas un uz kontu balstītos metadatus.

Simbols ir pievilcīgs no uzņēmuma viedokļa, jo ir iespējams vienlaikus uzturēt gan privātu, gan publisku tehnoloģiju izmantošanu, vienlaikus izmantojot risinājumu, kas paredzēts šī modeļa atbalstam. To izveidoja arī komanda, kas uzrakstīja ķēdi no jauna un kurai ir pieredze to darīt, izmantojot kaujas pārbaudītu produktu, kas ir vecāks par 5 gadiem. Fakts, ka NEM ir izveidots kosmosā, atvieglo sarunu ar uzņēmumiem pāreju no tā, vai Symbol ir izturīgs un uzticams, un to, kā viņi var izmantot atvērtā koda tehnoloģiju saviem komerciāliem mērķiem. Tajā pašā laikā mūsu atvērtā pirmkoda produkts un kopiena gūst labumu arī simbiotiskā veidā. Tas ir unikāls vērtības piedāvājums, un uzņēmuma bloku ķēdes telpā ir salīdzinoši maz konkurentu, kas atzīmē visas šīs rūtiņas.

Pirmie drošības žetoni, kas tiek palaisti uz Symbol blockchain, ir Burbona fondam. Vai jūs varētu ātri iepazīties ar šo fondu??

Kentuki viskija digitālais fonds būtībā pieder izsmalcināta Kentuki Burbona viskija ražošanas sērijai, kuras vērtība laika gaitā ir tendence pieaugt. Fonds demokratizē īpašumtiesības uz vairākām pusēm, izmantojot digitālo aktīvu (drošības marķieri), kas tiks veidots uz Symbol. Fonds nopirks vairākas mucas ražošanas, uzglabās, uzturēs un tirgos šīs mucas līdz pudelēs pildīšanas un pārdošanas vietai, kas, domājams, būs augstāka par produkcijas iegādes izmaksām, pēc tam pudelēs un pārdos produktu un atdos atpakaļ. ieguvumi.

Šis nišas tirgus parasti ir atvērts tikai lieliem investoriem ražošanas ciklu lieluma un vērtības, kā arī uzglabāšanas izmaksu un laika dēļ. Tas ir arī ļoti nelikvīds tirgus, ironiski ņemot vērā priekšmetu. Daļēji īpašumtiesības uz mazāku par mucu nav iespējams turēt, kā arī nav iespējams tās tirgot līdz nogatavināšanas laikam. Rezultātā šis fonds piedāvā lielu iespēju gan investoriem, gan viskija entuziastiem.

Viens nesen izlaists produkts ir LBCOIN, kas tiek pasludināts par pasaulē pirmo digitālo kolekcijas monētu, kas balstīta uz blokķēdēm. Vai jūs varētu sīkāk aprakstīt šo projektu?

The LBCoin projekts ir no Lietuvas Centrālās bankas, un to izstrādāja SuperHow? un veidots uz NEM NIS1. Tas ir Lietuvas neatkarības pieminēšana un ir nozīmīgs pirmais solis ceļā uz Centrālās bankas digitālo valūtu (CBDC).

Pamatkoncepcija ir tāda, ka banka izlaiž kolekcionējamu monētu, kas tiks emitēta un tirgojama ķēdē. Pirmais posms ir kolekcionējamu žetonu komplekta izdošana mūsu pašreizējā publiskajā ķēdē. Ieinteresētajām pusēm būs laiks savākt pilnu komplektu, tos tirgojot, un, kad viņiem būs pilns komplekts, viņi varēs pieprasīt kolekcionējamu monētu.

Viens no jaunajiem piedāvātajiem pakalpojumiem ir NEM Ignite, kas ir inkubatora tipa programma. Vai jūs varētu apspriest, ko mums vajadzētu no tā gaidīt??

Mūsu komanda ir atklājusi, ka blokķēdes telpā ir daudz lielisku ideju, taču dažreiz tās nav līdz galam attīstītas līdz vietai, kur tās var ieguldīt. Atsevišķiem projektiem ir potenciāls kļūt komerciāli dzīvotspējīgiem, taču tiem ir nepieciešams neliels atbalsts un apmācība, lai tur nokļūtu, līdzīgi kā citu nozaru inkubatori. NEM aizdedzināt ir mūsu atbilde uz to – mēs veicam nelielu finansiālu ieguldījumu un piešķiram laiku no dažādiem cilvēkiem un partneriem ekosistēmā, lai apmācītu šos projektus agrīnās palaišanas stadijās, palīdzot viņiem sagatavoties sākotnējām investīciju kārtām.

Par NEM Ignite tika paziņots jau 2020. gada martā, un tajā laikā, kad mēs gaidījām, ka tagad mēs atvērsim kohortu. Tomēr ar Covid un ar to saistīto ekonomisko un investīciju vidi mēs neesam uzsākuši tik ātri, kā gaidīts. Liela uzmanība tiek pievērsta veiksmīgai Symbol ieviešanai un saistībām, kas saistītas ar tā attīstību. Pašlaik mēs inkubējam viena projekta beta kohortu, par kuru mēs esam ļoti satraukti un gaidām to paziņot tuvāko nedēļu laikā. Mēs ceram atkal atvērt NEM Ignite plašāk, jo ekonomika atkal nokļūst vienmērīgā ķīlē.

Ko jūs uzskatāt par lielāko šķērsli digitālo vērtspapīru izaugsmei?

Es to uztveru kā divas reizes:

  • Regulu – Noteikumi dažādās jurisdikcijās ir dažādos posmos, un dažos gadījumos tie ir neskaidri. Lai gan vispārīgi runājot, tas virzās pareizajā virzienā, tas pārvietojas lēni, kā tas vienmēr notiek. Sākotnēji noteikumi tika izstrādāti par dažādām tehnoloģiskām pieejām, un tie laika gaitā ir jāatjaunina, lai ļautu tādām lietām kā pārrobežu kotēšana un tirdzniecība vai piekļuve privātiem ieguldītājiem, kuri var būt digitālo aktīvu glabātāji. Kopumā regulējums ir nozīmīgs spēlētājs digitālo aktīvu telpas izaugsmē, un tas izrādīsies noderīgs nākamajos mēnešos un gados.
  • Infrastruktūra – Regulatīvo šķēršļu ietekme uz to nozīmē, ka mēs esam topošajā digitālās vērtspapīru infrastruktūras stadijā. Mums nav vienotu starptautisku standartu starp regulētu biržu un turētāju starpniecību, piemēram, mums nav standartizētas AML / KYC pieejas. Šis kopējās infrastruktūras trūkums tiks atrisināts, un mēs jau redzam zināmu progresa sākumu, taču tas joprojām ir šķērslis izaugsmei.

Vai vēlaties vēl kaut ko pastāstīt par NEM vai NEM Ventures?

Es iesaku sekot mums Twitter un LinkedIn sekot līdzi visiem mūsu paziņojumiem, kas nāk cauri cauruļvadam. Līmenis līdz Symbol izlaišanai ir aizraujošs laiks NEM ekosistēmai, un tagad vairāk nekā jebkad agrāk mēs laipni aicinām ikvienu sazināties un iesaistīties!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me