BTC neseno kritumu izraisīja makro faktori, bet vaļi turpināja uzkrāties

Pārskats par Bitcoin jaunāko retracementu, faktoriem, kas to noved un kā vaļi nopirka no mazumtirgotājiem.

Trīs dienu laikā Bitcoin cenas kritās par 27,88%, un lielākā sarkanā svece bija redzama 2021. gada 11. janvārī un tradicionālie mediji sāka to saukt par lāču tirgus sākumu. Tomēr patiesībā Bitcoin kritums no pagājušās piektdienas visu laiku augstākā līmeņa USD 41 998 līdz vakardienas USD 30 287 – atbilstoši OKEx BTC indeksa cenai – tikai retranslēja peļņu, kas gūta nesen 2. janvārī, kad tā tirgojās ap USD 30 000.

Tikmēr mēs redzējām atjaunotu pirkšanas darbību kopš vakar pēcpusdienā pēc Eiropas laika, un vadošā digitālā valūta tagad ir atgriezusies ap 33 000 USD, kas YTD pieaugumu liek aptuveni 15%.

Šajā tirgus komentārā mēs sniegsim plašāku kontekstu Bitcoin nesenajām cenu izmaiņām un apspriedīsim, kā tos ietekmē makroekonomiskie faktori un ko tie nozīmē tirgotājiem kopumā.

Neskatoties uz pirmdienas gandrīz 30% kritumu, Bitcoin joprojām ir zaļā krāsā. Avots: OKEx

Bitcoin atgriešanās šogad, visticamāk, būs mazāk dramatiska

Vakardienas straujais atsaukums bija katastrofa atvasināto finanšu instrumentu tirgū, pirmdien likvidējot pozīcijas 2,5 miljardu ASV dolāru apmērā bybt dati. Šis skaitlis pārsniedz likvidāciju 1,74 miljardu USD vērtībā 3. janvārī un 1,87 miljardus USD 25. novembrī, un, lai gan cenai ir tieša ietekme uz to, tas arī atspoguļo neseno svārstību pieaugumu.

Likvidācijas pirmdien sasniedza vēl vienu rekordaugstu līmeni. Avots: bybt

Lai gan svārstīgums iestājās augšupejošā fāzē decembrī, tas joprojām ir tālu no 2017. gada, kā parādīts zemāk redzamajā diagrammā. 2017. gada buļļa skrējiena laikā vidēji aptuveni 35% avārijas notika ik pēc pāris nedēļām, savukārt Bitcoin 60 dienu svārstīgums ilgāku laiku kopš 2020. gada jūnija nav pārsniedzis 4%.

Kopš 2020. gada jūnija Bitcoin 60 dienu svārstīgums ir bijis mazāks par 4%. Avots: Monētu metrika

Tā kā pēdējā gadā kriptogrāfijas tirgū ienāca vairāk institucionālo investoru, mēs novērojam nepastāvības samazināšanos, un ir ļoti iespējams, ka retracements šogad būs daudz mazāk dramatisks salīdzinājumā ar iepriekšējo buļļa darbību.

Tehniskās kļūmes biržās vēl vairāk pazemināja cenu

ASV kontrolētā kriptogrāfijas birža Coinbase cieta citā tehniska kļūme vakardienas pārdošanas laikā. Daudzi lietotāji ziņots nespējot izpildīt pirkšanas pasūtījumus. Tikmēr Kraken, otra lielākā amerikāņu šifrēšanas birža, arī radušās problēmas. Tā kā vairākos Bitcoin atvasināto instrumentu tirgos abu indeksu dati tiek izmantoti kā indeksa komponenti, tas izraisīja turpmāku nākotnes līgumu un mijmaiņas darījumu likvidāciju.

Iepriekšējās Coinbase prēmijas lielā pieprasījuma dēļ ASV pazuda pirmdienas atkāpšanās laikā. Tehniskās kļūmes dēļ Coinbase spot cenai vienā brīdī bija negatīva prēmija aptuveni 1000 USD, salīdzinot ar OKEx.

Coinbase redzēja negatīvu prēmiju, kas pārsniedza 1000 ASV dolārus tehniskās kļūmes dēļ. Avots: TradingView

Bitcoin lejupslīdi ietekmēja tradicionālie tirgi

Diennakts Bitcoin tirdzniecība padara to par vadošo rādītāju, reaģējot uz tirgus mainīgo riska apetīti nedēļas nogalē. Ieniršana Bitcoin ir tandēmā ar citu riskantu aktīvu, kā arī bezprocentu aktīvu samazināšanos.

ASV akciju tirgus pirmoreiz nokritās piecās tirdzniecības dienās pēc tam, kad bija sasnieguši secīgus visu laiku augstākos rādītājus, kuru tendence bija tāda pati kā Bitcoin. Arī naftas cenas pārtrauca četru dienu uzvaru sēriju, bet zelta spot cena nokritās līdz zemākai par sešu nedēļu laikā.

Šo atsaukumu iemesls ir ASV 10 gadu kases ienesīguma pieaugums pēc tam, kad demokrāti ieguva divas Džordžijas Senāta vietas. Ienesīgums pagājušajā piektdienā pārkāpa svarīgo 1% barjeru un pārsniedza 1,15% pēc tam, kad bija sasniedzis lielāko nedēļas kāpumu kopš jūnija. Obligāciju tirgū ir arī spiediens, jo pastāv bažas, ka demokrātu kontrolētais kongress varētu vēl vairāk atvieglot fiskālo politiku, palielinot inflācijas gaidas.

Patlaban tirgu vairāk uztrauc augstāka ienesīgums un no tā izrietošā likviditātes samazināšanās. Pieauguma krājumus, visticamāk, ierobežos arī dolāru aizņemšanās izmaksas, un tas ietekmē Bitcoin, jo tas nesen ir vairāk virzījies atbilstoši lielajiem tehnoloģiju krājumiem, piemēram, Tesla, kas pirmdien kritās par 7,8%.

Valsts kases ienesīguma pieaugums un dolāra indekss samazināja riskanto aktīvu augšupejošo tendenci. Avots: CNBC

Turklāt dolāra indekss, kas negatīvi korelē ar precēm, arī pagājušajā nedēļā pakāpās augstāk, norūdot iepriekš pārkarstos tirgus. Var teikt, ka pirmdienas izpārdošana bija tikai novēlota "veselīga korekcija" jo aktīvu cenas, kas kopš marta ir augušas, bija kļuvušas arvien spekulatīvākas.

Vairāki rādītāji atspoguļoja pārkarsētu noskaņojumu

Pārkarstais tirgus noskaņojums kļuva izteiktāks, jo Bitcoin turpināja izvirzīt jaunus augstākos līmeņus. Pēdējo nedēļu laikā pastāvīgo mijmaiņas darījumu finansēšanas likmes bija pieaugušas un bija ievērojami augstākas, salīdzinot ar iepriekšējiem straujiem pieaugumiem. Šī tendence norāda, ka tirgū ir pārāk daudz līdzekļu un tirgotāji ir pārāk konsekventi savos derību virzienos.

Divi ārkārtīgi augsti finansēšanas periodi 2021. gadā norāda uz pārkarsētu tirgu un atvilkšanas risku. Avots: bybt

Pielāgots SOPR (t.i., izlietotās produkcijas peļņas koeficients) sniedz precīzāku signālu par faktiskajiem pārdošanas / pirkšanas darījumiem. Šis rādītājs sasniedza maksimumu 2017. gadā pēc trīs mēnešu rallija no nulles atiestatīšanas punkta. Pašreizējā situācija ir līdzīga, un rādītājs liecina, ka peļņas gūšana varētu notikt jebkurā laikā, lai gan ilgtermiņa izredzes joprojām ir vērojamas.

Dati par ķēdi liecina, ka tirgū valda peļņas gūšanas spiediens. Avots: Glassnode

Vājās rokas pārdeva Bitcoin vaļiem

Pirmais nozīmīgais pārejas posms šajā bullish ciklā ir pabeigts, un vidējās ienākšanas izmaksas jaunpienācējiem kosmosā ir augstākas. Vājās rokas tika steidzami pārdotas, ejot uz leju, savukārt investori, kuri ir ilgtermiņa bullish, turpināja pirkt. Mēs redzam, ka to adrešu skaits, kuru atlikums pārsniedz 1000 BTC, ir pieaudzis, un pēdējais retracements to neietekmē.

Vaļus nav ietekmējis pēdējais retracements, un viņi turpina uzkrāt Bitcoin. Avots: Glassnode

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me