BTC cena ievada turēšanas modeli, kad pienāk DeFi sezona

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un attīstības tendencēm katru nedēļu.

Pēdējās nedēļas laikā Bitcoin lielākoties ir pārvietojies uz sāniem, pēc otrdien neizaicinot 38 000 ASV dolāru un pēc 24% krituma sasniedzot 29 000 ASV dolāru atzīmi, uz leju. Nedēļas nogalē pēc tam Bitcoin svārstījās 31 000 līdz 34 000 ASV dolāru diapazonā, nedēļu noslēdzot ar 9,40% zaudējumiem atbilstoši OKEx spot cenai. 

Bitcoin atkārtoti pārbaudīja 30 000 ASV dolāru atbalstu. Avots: OKEx 

Tirgus noskaņojums ir sekojis cenai un šķiet vājš, un atklāta interese par nākotnes tirgu piedzīvo strauju lejupslīdi no augstākā līmeņa USD 13,12 miljardu līdz zemākajam līmenim par USD 10,47 miljardiem. bybt’s dati. Tikmēr prēmiju sarukums ceturkšņa nākotnes līgumos bija izteiktāks, atspoguļojot īstermiņa un vidēja termiņa optimisma trūkumu.

Atvasināto instrumentu biržās atklātā interese pagājušajā nedēļā piedzīvoja strauju kritumu. Avots: bybt

Tomēr Bitcoin pamati joprojām ir ļoti veselīgi. Pēc OKLink dati, sestdien, Bitcoin tīkls palielināja grūtības par 1,05%, lai sasniegtu jaunu visu laiku augstāko līmeni – 20,82 terahashes bloku augstumā 667296. 

Bitcoin dominance samazinās, pieaugot altiem

Starp galvenajiem altkoīniem Ēteris (ETH) panāca V formas maiņu. Pēc 17,28% peļņas gūšanas pagājušajā nedēļā otra lielākā kriptovalūta tirgus kapitalizācijas ziņā šorīt atkal uzstādīja jaunu visu laiku augstāko līmeni – 1477 USD. Tikmēr ETH / BTC pārkāpa virs 0,42, uzstādot jaunu maksimumu gadam.

Chainlink (LINK) pēc 6,61% nedēļas pieauguma ir apsteigusi Litecoin (LTC) tirgus kapitalizācijas sarakstā un tagad ieņem septīto vietu ar 10 miljardu ASV dolāru tirgus ierobežojumu. Arī Polkadot (DOT) atzinīgi novērtēja, katru nedēļu palielinot 1,49%, lai nodrošinātu ceturto vietu sarakstā. 

Nedēļas lielāko altkoīnu atdeve, 1/18 līdz 1/24. Avots: TradingView

The Altcoin sezonas indekss pieauga no 25 līdz 37, savukārt Bitcoin dominance samazinājās par 2% līdz 62,70%, kā liecina dati no CoinMarketCap. Ja Bitcoin cenu no šejienes nevar uzņemt, tā dominēšana, visticamāk, samazināsies, lai pārbaudītu 60% līmeni, jo altkoīni var turpināt pārspēt. 

Altcoin sezonas indekss janvārī pieauga. Avots: blockchaincenter.net

DeFi sezona noteikti ir klāt

Galvenie DeFi žetoni nedēļas vidū piedzīvoja mērenus zaudējumus, bet nākamajā rallijā ļoti ātri atgriezās. Uniswap (UNI) un AAVE ir līderi DeFi sektorā, uzlabojot savu attiecīgo tirgus kapitalizācijas klasifikāciju attiecīgi līdz 14. un 16. vietai, un nedēļas ienesīgums ir 40.38% un 37.34%.. 

Nedēļas lielāko DeFi žetonu atdeve, 1/18 līdz 1/24. Avots: TradingView

Arī vairāku decentralizētu apmaiņas žetonu cena pieauga. Līkne (CRV), 1INCH un SushiSwap (SUSHI) nedēļas peļņa bija attiecīgi 31,25%, 25,55% un 22,63%. Decentralizētas apmaiņas priekšrocības, nosakot darījumu maksas, kļūst pilnīgi acīmredzamas, pieaugot lietotāju skaitam. Apvienotās Uniswap un SushiSwap tirdzniecības maksas tagad ir pārsniegušas Bitcoin pēdējās septiņās dienās. 

Decentralizētās biržas parāda priekšrocības, nosakot tirdzniecības maksas. Avots: Kriptogrāfijas maksa

DeFi protokolos fiksētā kopējā vērtība sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 37,50 miljardus ASV dolāru DeBank. Tirgus optimisms attiecībā uz DeFi ir redzams, jo Ethereum gāzes maksa pagājušajā nedēļā ilgstoši pārsniedza 100 Gwei. Katram atsevišķam TVL kreditēšanas protokola veidotājs (MKR) bija saraksta augšgalā ar fiksētu vērtību 4,8 miljardu dolāru vērtībā, kam sekoja Uniswap 3,5 miljardi dolāru. Turklāt mēs pamanījām, ka DeFi protokoli pāriet uz otrā slāņa mērogošanas risinājumiem. Synthetix (SNX) uzsāka savu akciju Optimisms, un Aave’s aTokens ir tilts Matic tīklam. Šīs ieviešanas vēl vairāk samazinās lietotāju tirdzniecības izmaksas. 

Kopējā vērtība, kas bloķēta DeFi. Avots: DeBank

Iestādes bija labi sagatavojušās 6000 ASV dolāru atsaukšanai

CME atjaunināja savus jaunākos (no 19. janvāra) Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati 23. janvārī. Šajā pārskata periodā Bitcoin vienā brīdī pēc otrā neveiksmīgā mēģinājuma noturēties virs 40 000 ASV dolāru strauji samazinājās. 

Šajā laikā atklātā interese samazinājās no 12 039 līdz 11 945. Pēc cenu noraidīšanas iestādes bija izteikti piesardzīgas un ņēma peļņu.

Īpaši aktīvu pārvaldnieku kontos to garās pozīcijas samazinājās no 733 līdz 639, savukārt īsās pozīcijas pieauga no 0 līdz 123. Šī īsa pozīcija kopš septembra ir jauna augstākā pozīcija. Arī piesaistīto fondu kontos viņu garās pozīcijas pēdējā pārskata periodā samazinājās no 4107 līdz 3911. Kopumā šķiet, ka iestādes bija ļoti labi sagatavojušās jaunākajai tirgus atkāpei.

CME Bitcoin nākotnes dati – aktīvu pārvaldnieku kontu garo un īso īsu skaits. Avots: Quandl

Skatoties uz priekšu šonedēļ

ASV finanšu ministres izvirzītā kandidāte Dženeta Jellena kongresa uzklausīšanas laikā aicināja turpināt ekonomikas stimulēšanu. Galvenie akciju indeksi ASV pagājušajā nedēļā turpināja noteikt jaunus visu laiku augstākos līmeņus. Fed šonedēļ rīkos savu pirmo FOMC sanāksmi gadā, un tirgus kopumā sagaida, ka Fed saglabās nemainīgas procentu likmes. Priekšsēdētāja Džeroma Pauela komentāri par turpmāko ekonomikas attīstības virzienu būs tirgus uzmanības centrā.

Panikas indekss VIX turpina svārstīties zemu. Tirgotājiem ir jāuzrauga, vai tas turpina sabrukt vai atlecot. Spēcīgs atsitiens, visticamāk, vājinās riska aktīvu cenas.

Kripto telpā, iespējams, tirgus sparu diktēs altāri, īpaši tie, kas nāk no DeFi projektiem.

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me