Litecoin – sudrabs līdz Bitcoin zelts (II daļa)

Iepriekšējā rakstā mēs esam ieviesuši Litecoin (LTC) jau no tā attīstības vēstures līdz darba mehānismam, kā darījumi tiek ierakstīti tā blokķēdē, kalnrūpniecības baseina izplatīšanā un daudz ko citu. Šajā rakstā mēs padziļināti ienirsim Litecoin bloku atlīdzības samazināšanu uz pusi un ietekmi uz tās ekosistēmu.

1. Bloka atlīdzības uz pusi samazināšanas notikuma definīcija

Kad Satoshi Nakamoto izstrādāja Bitcoin mehānismu, viņš pilnvaroja, ka pēc katriem 210 000 bloku ieguves uz pusi samazināsies Bitcoin ražošana. Sākotnēji vienā blokā tika ražoti 50 bitcoīni un pēc tam pakāpeniski samazinājās uz pusi pēc katras 210 000 bloku izgatavošanas, līdz visi bloki tiek izrakti. Vienkārši sakot, katrs bloks sākumā varēja radīt 50 Bitcoins, un ik pēc četriem gadiem šis skaitlis tiks samazināts uz pusi, līdz tiks sasniegti 210 000 bloku. Arī aprēķina grūtības tiek bieži pielāgotas, lai pārliecinātos, ka viena bloka apstrāde vidēji prasa apmēram 10 minūtes.

Saskaņā ar iepriekšminēto aprēķinu visi 21 miljons Bitcoins tiks izrakti līdz 2040. gadam. Pēc katra atlīdzības uz pusi samazināšanas notikuma Bitcoin strauji pieauga un pēc tam, kad atdzišana atdzisa, pamazām atgriezās saprātīgajā cenu diapazonā. 2012. gada novembrī pēc Bitcoin atlīdzības uz pusi samazināšanas notikuma Bitcoin cenu pieaugums pārsniedza 80%. Tāpat arī Bitcoin cena strauji pieauga no 651 līdz 2518 dolāriem pēc tam, kad tā otrā atlīdzības samazināšana uz pusi samazinājās 2016. gada jūlijā. Abiem bloku uz pusi samazinošajiem notikumiem sekoja buļļu tirgus cikli, jo cilvēkiem kopumā bija pozitīva attieksme pret nākotnes tirgus virzieniem.

1. Litecoin (LTC) bloķēšanas atlīdzības samazināšana

Līdzīgi ar Bitcoin, arī Litecoin atlīdzība tiek samazināta uz pusi aptuveni ik pēc četriem gadiem, pēdējais notiek 2015. gada 26. augustā, kad Litecoin atlīdzība samazinās no 50 LTC līdz 25 LTC. Teorētiski bloku paaudzes samazināšana uz pusi novedīs pie piedāvājuma samazināšanās un izraisīs cenu pieaugumu. Tā kā Litecoin cenu lielā mērā ietekmē piedāvājuma un pieprasījuma faktors, daži spekulēja, ka piedāvājuma samazināšanās izraisīs vēlāku Litecoin cenas pieaugumu. Tomēr patiesībā viss var izrādīties citādi, jo spēlē daudzi citi faktori un mainīgie.

Litecoin (LTC) cenu tendenču atlīdzības uz pusi samazināšana

Saskaņā ar iepriekš parādītajiem vēsturiskajiem datiem Litecoin konsolidācijas fāzi veica apmēram trīs mēnešus, pirms uz pusi samazinājās 26. augusts, kad Litecoin (LTC) pakāpās no $ 1.3 līdz $ 8.96, kas ir 689.23% pieaugums. Tomēr pēc tam tas atkāpās, dienā uz pusi samazinoties pie $ 2.95. Arī Litecoin nespēja pieturēties pie vēršu tendences un drīz pēc uz pusi samazināšanas notikuma atkāpās.

Pēc Litecoin bloku atlīdzības uz pusi samazināšanas notikuma horizontālas datu analīzes un divu Bitcoin uz pusi samazinošu notikumu vertikālas datu analīzes mēs izdarām šādus secinājumus:

1) Gan Bitcoin, gan Litecoin vairākus mēnešus pārdzīvoja konsolidācijas fāzi, kas noveda pie viņu bloka atlīdzības samazināšanas uz pusi.

2) Tirgus reakcija uz Litecoin bloku atlīdzības samazināšanos uz pusi, kas atspoguļojās drīz pēc notikuma, un ietekme pakāpeniski izzuda, kas nav tas pats gadījums ar Bitcoin, jo tā redzēja cenu pieaugumu pat pēc notikuma.

3) Daži investori spekulēja par Litecoin bloķētās atlīdzības samazināšanas pusi un nopelnīja ātru naudu, taču pēc pasākuma pabeigšanas atņēma rokas.

Plānots, ka Litecoin piedzīvos otro bloka atlīdzības uz pusi samazināšanas pasākumu 2019. gada augustā.

Kādu ietekmi tas šoreiz ietekmēs Litecoin ekosistēmā?

Nākamā daļa noteiks tā ietekmi uz tirgu no piedāvājuma & pieprasījums un ieguvumi & izmaksu perspektīva kopā ar to, kā tiks ietekmētas ieinteresētās puses.

II. Kā piedāvājums un pieprasījums ietekmēs Litecoin attīstību

Piedāvājuma un pieprasījuma savstarpējā saistība ir galvenais tirgus ekonomikas likumu atslēga. Līdzīgi jebkurai precei, piedāvājuma samazināšanās pārī bez pieprasījuma izmaiņām parasti noved pie augstākas cenas. Tāpēc daudzi investori cenu Litecoin bloka atlīdzības samazināšanas pasākumā sāks prognozēt, ka Litecoin piedāvājums nākotnē samazināsies līdz ar pieaugošo pieprasījumu tandēmā..

Litecoin uz pusi samazinošais notikums dažu nedēļu laikā pirms notikuma izsauc īsu tirgus reakciju “pārdod ziņas”, taču cena ir samazinājusies, kad pieprasījums ir pielāgojies saprātīgajam diapazonam..

Piedāvājums un pieprasījums ir galvenais faktors, nosakot Litecoin cenu

Relatīvais samazinātais piedāvājums motivēs cilvēkus pirkt Litecoins tā augstumā un virzīt to uz augstāku līmeni, kas kalnrūpniecības grūtības padara vēl grūtākas, un daži kalnrači aizies no tirgus, jo viņu skaitļošanas jauda nespēj konkurēt ar citiem vai viņi nevar atļauties augstākas izmaksas, ko rada pieaugošā kalnrūpniecības jauda. Tā kā vairāk kalnraču pamet kalnrūpniecības darbību, ieguves grūtības samazinās, un galu galā cena samazināsies. Īsāk sakot, piedāvājums un pieprasījums nosaka Litecoin cenu, kas savukārt ietekmē tā ieguves jaudu un izmaksas.

2 dalībnieki, kas ietekmē cilvēku pieprasījumu pēc Litecoin

Dublēts kā vieglāka Bitcoin versija, Litecoin progresīvās tehnoloģijas SegWit, Lighting Network un darba algoritmā uzlabo tās transakciju un apstiprināšanas ātrumu. Ātrāks litecoin bloķēšanas laiks samazina arī dubultu izdevumu uzbrukumu risku.

Tālāk ir minēti faktori, kas potenciāli ietekmēs tirgus pieprasījumu pēc Litecoin,

* Tīkla veiktspējas un tehnoloģiju jaunināšana: Litecoin unikālās tehnoloģijas SegWit un Lighting Network padara to ātrāku darījumu apstiprināšanā salīdzinājumā ar Bitcoin tīklu, kas ir kļuvis par galveno Litecoin pārdošanas punktu.

* Konkurentu produkti: Konkurenta vai jaunu produktu attīstība arī novērsīs Litecoin interesi, tādējādi ietekmējot tā piedāvājuma un pieprasījuma situāciju.

* Tirgus noskaņojums: tirgus noskaņojums ietekmē potenciālos investorus un tirgotājus. Litecoin bloka samazināšanas pasākums varētu likt cilvēkiem spekulēt par “ziņu pārdošanu”, lai tās pakustinātu, taču negatīvās ziņas ievērojami kaitēs tās cenu rādītājiem.

* Valdības noteikumi par kriptovalūtām: līdztekus citām lielākajām monētām Litecoin cena svārstīsies, ja lielākās valstis mainīs attieksmi pret kriptovalūtām..

* Datorurķēšanas incidents: nopietni uzlaušanas gadījumi izraisīja to, ka daudzas biržas uz visiem laikiem slēdza savu veikalu. Tāpat līdzīgs gadījums blokķēdē var mazināt cilvēku uzticību tās pamatvērtībām, un arī tā monēta ievērojami cietīs.

2) Cena ir galvenais faktors, kas ietekmē visa tīkla hashower

Avots: LTC Block Explorer

Iepriekš redzamā diagramma parāda, ka ieguves grūtības un cena parasti pārvietojas roku rokā. Cenu pieaugums palielinās ieguves grūtības un skaitļošanas jaudu, un otrādi. Vispārīgi runājot, ieguves grūtības Litecoin pakāpeniski pieauga no 2018. gada februāra, un Litecoin cenas pieaugums vai samazinājums pozitīvi korelēja ar valūtas cenas pieaugumu vai kritumu.

(3) Atsauksmju cikls par cenu, skaitļošanas jaudu un kalnrūpniecības izmaksām

Pieaugošā Litecoin cena piesaistīs tīklam vairāk kalnraču, kas savukārt palielinās ieguves grūtības un skaitļošanas jaudu. Tā kā sistēma parasti atpaliek kalnrūpniecības grūtību pielāgošanā. Tāpēc, tiklīdz daži kalnrači nespēj gūt peļņu augsto ieguves izmaksu vidū, viņi pēc monētu dempinga izies no tirgus, un pēc tam Litecoin cena samazināsies. Šis cikls var veicināt Litecoin cenas samazināšanos līdz brīdim, kad tirgus atradīs savu stabilo punktu un atkal pievienosies vairāk kalnraču.

Ieguves izmaksas savukārt ietekmēs Litecoin cenu tendenci

3) Faktori, kas ietekmē Litecoin ieguves izmaksas

Būtībā kalnrūpniecība ir matemātikas sacensība, kurā visas kalnrūpniecības iekārtas visā pasaulē sacenšas, lai pirmās atrastu pareizo jaukšanas vērtību. Pareizās hash vērtības atrašanas varbūtība ir kalnrača datora skaitļošanas jauda / kopējā globālā skaitļošanas jauda. Turklāt šādi faktori ietekmēs kalnraču izmaksas un peļņu.

Bloķēt atlīdzību: Bloķēšanas atlīdzība attiecas uz Litecoin vai citām izraktajām monētām, ko tīkls izplata kalnračiem, lai atrastu jaukšanas vērtību un veiksmīgi atrisinātu bloku..

Has Rate: hash rate ir ātrums, kādā dators pabeidz operāciju Bitcoin / Litecoin kodā. Augstāks hash līmenis ir labāks, ja tiek iegūts, jo tas palielina jūsu iespēju atrast nākamo bloku un saņemt atlīdzību

Network Hash Rate: Network Hash Rate attiecas uz kopējo skaitļošanas jaudu Litecoin tīklā. Jo vairāk hash jaudas ir kalnračiem vai kalnrūpniecības baseinam, jo ​​lielāka iespēja, ka kalnračiem vai baseiniem ir jāizrok bloks. Tā kā kalnrači pievieno lielāku hash likmi, tīkls tiek nodrošināts vairāk drošības. Bloka atlīdzība kalnračiem darbojas kā subsīdija un stimuls līdz darījumu maksas var maksāt kalnračiem pietiekami daudz naudas tīkla drošībai.

Darbības izmaksas: darbības izmaksas galvenokārt sedz elektrības un tīkla izmaksas; profesionālās kalnrūpniecības aprīkojuma iegādes izmaksas

4. Litecoin’s Break-even Cost

Rentabilitātes izmaksas attiecas uz cenu, kad kalnrača rentabilitāte kalnrūpniecības darbībās varētu segt tikai viņa / viņas kalnrūpniecības izmaksas, tās sauc arī par kalnrūpniecības izmaksām uz monētu vai izrakto monētu slēgšanas cenu. Kad Litecoin cena nokritīsies zem šī punkta, kalnračiem būs jācenšas zaudēt, nevis veikt jebkādu rentabilitāti.

Kalnraču slēgšanas cena galvenokārt ir saistīta ar pašas kalnrūpniecības mašīnas darbību, elektroenerģijas izmaksām, bloku atlīdzību un tīkla jaukšanas ātrumu. Starp šiem faktoriem kalnrūpniecības mašīnu veiktspēja un elektroenerģijas izmaksas ir samērā stabilas, tad mazāk mainīga ir atlīdzība par bloku noteiktā laika periodā (4 gadi), un izšķirošākais faktors ir tīkla jaukšanas ātrums.

Ņemot vērā iepriekš minētos faktorus, kalnrača rentabilitātes punkts ir šāds

Lūzuma punkts: Ieguves mašīnas ekspluatācijas izmaksas dienā = LTC ieguves peļņa dienā

Darbības izmaksas par vienu kalnrūpniecības mašīnu: Izrakto monētu skaits dienā * monētu cena, izslēdzot kalnrūpniecības mašīnu

Kalnrūpniecības mašīnas slēgšanas cena: Ieguves mašīnas ekspluatācijas izmaksas dienā / kalnrūpniecības mašīnas izrakto monētu skaits dienā.

Ja kalnrūpniecības mašīnas ekspluatācijas izmaksas nemainīsies, un kalnrūpnieks pēc pusi samazinās pusi monētu vienā blokā, un jūs iegūsit kalnrūpniecības mašīnas slēgšanas cenu divreiz vairāk nekā sākotnējā cena pēc pusi.

OK Kalnrūpniecības baseins

Kā parādīti iepriekš redzamie OK Mining Pool dati, Litecoin kalnrūpniecības mašīnas vienas dienas izmaksas ir RMB7.128, un katra kalnrūpniecības mašīna dienā varētu iegūt 0,0283 monētas. Pamatojoties uz formulu un esošajiem datiem, mašīnas izslēgšanas cena ir 251,87 RMB jeb aptuveni 37,63 USD (pamatojoties uz 6,69 RMB maiņas kursu par dolāru)

Slēgšanas valūtas cena faktiski tiek dinamiski koriģēta. Ietekmējošie faktori ietver iepriekš minētās vienas kalnrūpniecības mašīnas kopējās ieguves jaudas proporciju, ieguves grūtības, atlīdzību par bloku un ekspluatācijas izdevumus. Iesaistīto agrā kalnraču skaits bija mazs, un viena kalnrūpniecības mašīna veidoja salīdzinoši lielu skaitļošanas jaudu visā tīklā. Dienas kalnrūpniecības apjoms būs lielāks nekā pašreizējie 0,0283 gabali, tāpēc priekšlaicīga slēgšanas cena būs zemāka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me