Kas yra „FinTech“?

„FinTech“ arba finansinės technologijos yra vienas iš mūsų šiuolaikinės finansų sistemos ramsčių. Galite galvoti apie „FinTech“ kaip apie bet kokią programinę įrangą ir algoritmus, skirtus finansinėms paslaugoms tobulinti. Daugeliu atvejų šie protokolai apima automatizavimą ir kitas racionalizavimo technologijas. Svarbu tai, kad „FinTech“ plėtra paprastai reiškia perėjimą nuo tradicinių sistemų prie labiau įtraukiančių ar efektyvesnių alternatyvų.

Šiandien „FinTech“ yra mūsų šiuolaikinės ekonomikos priešakyje. Tiesą sakant, neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad trečdalis visų vartotojų kasdieniame gyvenime naudojo tam tikrą „FinTech“ formą. Pažymėtina, kad artimiausiais mėnesiais šis skaičius turėtų didėti, nes ekonomikos skaitmeninimas tęsis.

Finansų įstaigų sistemos

Iš pradžių „FinTech“ buvo skirtas tik naudoti įsisteigusių finansų įstaigų vidinėse sistemose. Tuo metu apie šią technologiją pirmiausia buvo galvojama kaip apie įrankį įmonėms, siekiančioms efektyvesnių finansinių operacijų. Tačiau neilgai trukus šios naujovės pateko į smulkaus verslo savininkus. Galų gale vartotojai turėjo pirmenybę šiems kylantiems pokyčiams.

Per pastarąjį dešimtmetį „FinTech“ sektoriuje buvo pereita prie labiau įtraukiančių į vartotoją paslaugų. Šios paslaugos apėmė finansų sektoriaus spektrą, įskaitant mažmeninę bankininkystę, lėšų rinkimą, švietimą ir investicijų valdymą. Šiais laikais beveik neįmanoma nenaudoti kažkokios „FinTech“ formos savo verslo operacijose.

„FinTech“ istorija

Paprasčiausiu pavidalu „FinTech“ yra naujoviški sprendimai, leidžiantys įmonėms ir vartotojams bendrauti anksčiau neįsivaizduojamu būdu. Taigi „FinTech“ šimtus metų anksčiau už internetą ir net kompiuterius buvo ankstesnė. Naujovės, tokios kaip dviguba buhalterija yra puikus ankstyvųjų „FinTech“ pokyčių, kurie visam laikui pakeitė finansų sektorių, pavyzdys.

Luca Pacioli - dvigubo buhalterijos metodo išradėjas - ankstyvasis „FinTech“

Luca Pacioli – dvigubo buhalterijos metodo išradėjas – ankstyvasis „FinTech“

Interneto amžius

Įvedus internetą „FinTech“ plėtra pakilo į kitą lygį. Tokie išradimai, kaip skaitmeniniai pinigai, panaudojo dabartinę technologiją, kad būtų užtikrintas aukštesnis sąveikumo ir finansinės patekimo į rinkas lygis. Šiandien „FinTech“ yra visur, kur atrodai. Vadinasi, ši sąvoka apima platų asmeninių ir komercinių finansų spektrą.

„FinTech“ pavyzdžiai

„FinTech“ šiandien galima pamatyti beveik kiekvienoje finansinėje operacijoje. Daugeliu atvejų jis naudojamas siekiant palengvinti įvairią nepadėtą ​​finansinę veiklą. Konkrečiai, tokios užduotys kaip pinigų pervedimai, paskolų paraiškos ir investicijų valdymo sąsajos pašalina asmeninio bendravimo su banko darbuotojais poreikį. Vadinasi, bankas ir klientas taupo pinigus ir laiką.

Kitas puikus „FinTech“ pavyzdys šiandieninėje rinkoje yra „Smartphone“ čekių grąžinimo sistemos. Daugelis bankų leidžia savo klientams grynaisiais čekiais nusifotografuoti. Daugeliu atvejų finansų įstaiga pateiks tam tikrą programos formą, kad supaprastintų procesą. Atsižvelgiant į tai, kad daugelis žmonių negyvena netoli savo banko, ši strategija suteikia galimybę daugiau žmonių naudotis banko paslaugomis.

Skaitmeninis turtas (kriptovaliutos)

Nepaisant palyginti nedidelio dydžio, palyginti su tradicinėmis rinkomis, terminas „FinTech“ dažnai siejamas su skaitmeniniu turtu, pavyzdžiui, „Bitcoin“. Yra rimta šios asociacijos priežastis. Kriptovaliutų atsiradimas pradėjo naują „FinTech“ plėtros erą. Pirmą kartą istorijoje visuomenei buvo prieinama patikima decentralizuotos valiutos forma. Be to, pagrindinė kriptovaliutų, vadinamų „blockchain“, technologija įgalina naują ir įdomų funkcionalumą sektoriuje

Banko kryptingos kriptovaliutos

Netrukus po kriptovaliutų įvedimo rinka nuo antbankinės nuotaikos pradėjo pereiti prie instituciškai draugiško požiūrio. Tuo metu rinkoje pradėjo atsirasti įvairių į bankus orientuotų kriptovaliutų. Kriptovaliutos, tokios kaip „Ripple“, siekia suteikti bankams prieigą prie „blockchain“ technologijos, nereikalaujant investuoti į mokslinius tyrimus ir infrastruktūrą, kad palaikytų atnaujinimą.

Pripažindami aukštą „blockchain“ technologijos potencialą, daugelis bankų nusprendė sukurti savo „blockchain“. Ši paskirstytosios knygos technologija (DLT) leido tradicinėms finansų įstaigoms įgyti „blockchain tech“ pranašumų, neatsisakant jokios pinigų sistemos kontrolės. Ši nauja skaitmeninės valiutos forma yra žinoma kaip Centrinio banko skaitmeninės valiutos.

CBDC skiriasi nuo tradicinių kriptovaliutų daugeliu atžvilgių. Tiesą sakant, jie turi daugiau bendro su savo „fiat“ kolegomis nei su kriptografiniais giminaičiais. Vienas iš pagrindinių skirtumų yra tas, kad CBDC yra centralizuotos valiutos. Jų išleidimą kontroliuoja centrinė organizacija, o ne matematinė lygtis, tokia kaip Bitcoin.

Skaitmeniniai vertybiniai popieriai (saugos žetonai)

Pagal tą pačią mintį kūrėjai pradėjo kurti kriptovaliutas, kurios laikėsi griežtų vertybinių popierių gairių, nustatytų visame pasaulyje. Šios naujos formos atitinkančios kriptovaliutos formos yra žinomos kaip skaitmeniniai vertybiniai popieriai ir anksčiau buvo žinomi kaip saugumo žetonai. Skaitmeniniai vertybiniai popieriai vaidina svarbų vaidmenį rinkoje, nes jie leidžia įmonėms naudoti „blockchain“ pagrįstas sutelktinio finansavimo strategijas, nerizikuojant vykdyti nereguliuojamą vertybinių popierių pardavimą..

Saugos žetonų rinkos analizė per saugos žetonų grupę

Saugos žetonų rinkos analizė per saugos žetonų grupę

„FinTech“ ateitis

Kai duomenų perdavimo sparta ir toliau auga, o interneto skverbtis pasiekia naujas aukštumas visame pasaulyje, yra numatyta „FinTech“ revoliucija. Jau tokie išradimai kaip „Bitcoin“ suteikia rinkai labiau įtraukiantį požiūrį. Taip pat svarbu pabrėžti, kad kriptovaliutos paskatino kurti naujas hibridines finansines priemones, tokias kaip „Bitcoin ETF“ (elektroniniu būdu prekiaujami fondai)..

Bitcoin ETF

„Bitcoin ETF“ sujungia dvi įdomiausias „FinTech“ rūšis šiandien – kriptovaliutas ir ETF. ETF yra finansinė priemonė, pritvirtinta prie turto ar turto grupės vertės. Tokiu būdu jie yra labai panašūs į investicinius fondus. Pagrindinis skirtumas tarp dviejų fondų yra tas, kad ETF prekiaujama kasdien.

Svarbu tai, kad investuotojai naudojasi ETF, norėdami dalyvauti nereguliuojamose rinkose per reguliuojamą ETF rinką. Pavyzdžiui, didelė finansinė įmonė galėtų prekiauti „Bitcoin ETF“ ir pasinaudoti kriptografinės rinkos pelno potencialu, neprireikdama vis dar besivystančios kriptografinių investicijų registracijos ir teisinės sistemos. Tokiu būdu „Bitcoin ETF“ panaikina spragą tarp kriptografijos sektoriaus ir tradicinių investicinių įmonių.

„FinTech“ – trikdanti jėga

Viena pagrindinių „FinTech“ startuolių savybių rinkoje šiandien yra jų požiūris į sektorių. „FinTech“ įmonės turi užginčyti esamą padėtį. Jie turi pristatyti rinkai naujas ir įdomias koncepcijas bei mesti iššūkį dabartinėms verslo sistemoms.

Kad galėtų atlikti šias užduotis, šiandieninės „FinTech“ įmonės turi išlikti efektyvesnės, įtraukesnės ir lankstesnės už savo dideles kolegas. Laimei, rinkos skaitmeninimas ir tolesnė išmaniųjų įrenginių plėtra yra pagrindas „FinTech“ perėmimui ateinančiais metais.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me