Kripto opciju tirdzniecības stratēģija: ievads garajā straddle

Kripto opciju tirdzniecības stratēģija: ievads garajā straddle

Opciju tirdzniecība ir kļuvusi par visstraujāk augošais daļa no kriptogrāfisko atvasinājumu telpas, pateicoties strauji augošajai institucionālajai interesei un daudzveidīgajai piedāvāto produktu atlasei. Visu līmeņu tirgotāji un investori tagad var izmantot pārbaudīto iespēju priekšrocības, lai izplatītu tirdzniecības stratēģijas, kuras ir plaši izmantotas tradicionālajā finanšu pasaulē. Starp dažādām stratēģijām garās šķērsošanas vietas ir vienas no visefektīvākajām un biežāk izmantotajām, īpaši attiecībā uz gaistošo aktīvu, piemēram, Bitcoin (BTC).

Iepriekš mēs uzsvērām dažas opciju tirdzniecības priekšrocības salīdzinājumā ar nākotnes līgumiem, kā arī apskatījām pārskatu par kriptogrāfisko atvasinājumu jaunajiem lietotājiem. Šajā rakstā mēs sašaurināsim savu uzmanību, lai izpētītu opciju tirdzniecības stratēģiju.

Opciju tirdzniecības stratēģijas kopumā

Opciju tirdzniecības stratēģijas parasti ietver vairāku opciju līgumu pirkšanu vai pārdošanu vienlaikus, lai rentabli optimizētu ieguldījumu pozīcijas, ierobežotu riska darījumus un gūtu peļņu no paredzamajām tirgus kustībām..

Tirgotāji dažādās aktīvu klasēs ir izmantojuši šīs pārbaudītās stratēģijas, īpaši atvasināto instrumentu telpā. Opciju tirdzniecība izceļas ar pārējo ir tās nelineārais raksturs. Atšķirībā no nākotnes tirdzniecības (lineārs atvasinājums), opciju līgumu izmaksa nav atkarīga tikai no pamatā esošās. Laika periodi, vispārējā svārstīgums un sākotnējā cena attiecībā pret tūlītējo cenu sniedz papildu mainīgos lielumus opciju tirgotājiem.

Tomēr galu galā jebkuras stratēģijas efektivitāte ir atkarīga no tās iespējamās peļņas attiecībā pret risku, un šeit spīd strada stratēģija.

Kas ir stradles un kā tie tiek izvēlēti?

Straddle parasti nozīmē veikt divus darījumus ar vienu un to pašu aktīvu ar pozīcijām, kas kompensē viens otru. Opciju tirdzniecībā ilga straddle stratēģija nozīmē pirkšanas iespējas pirkšanu (tiesības pirkt) un pārdošanas iespēju (tiesības pārdot) par to pašu bāzes aktīvu ar tādu pašu sākuma cenu un derīguma termiņu. No otras puses, īsa straddle stratēģija ietver pārdošanas iespēju un pārdošanas iespēju pārdošanu ar tādu pašu streiku un derīguma termiņu.

Izvēle starp garo un īso posmu ir atkarīga no tirgotāja cerībām uz bāzes aktīva veiktspēju. Garš posms ir efektīvs, ja tirgotāji ir paredzējuši strauju cenu kustību, bet nav pārliecināti par tā virzienu (cena ir nestabila). Turpretī tirgotāji var vēlēties izmantot īsu straddle stratēģiju, ja uzskata, ka pamata aktīva cena (un svārstīgums) noteiktā laika posmā paliks stabila.

Kā darbojas straddle?

Kā minēts iepriekš, ilga straddle stratēģija var būt auglīga tādai svārstīgai aktīvu klasei kā kriptonauda. Lai izskaidrotu, kā darbojas garš straddle, kā piemēru izmantojam OKTx opcijas BTCUSD.

Pieņemsim, ka BTC pašlaik tirgo 9500 USD. Ja tirgotāji uzskata, ka cena ir jāmaksā par strauju kustību, bet viņi nav pārliecināti, kādā virzienā tas notiks, viņi var izmantot garu šķērsgriezumu, pērkot gan zvanu, gan pārdošanas iespējas ar vienādu sākuma cenu un derīguma termiņu.

Mēs varam simulēt šo stratēģiju, izmantojot izsaukuma opciju (BTCUSD-20200925-9500-C) un pārdošanas opciju (BTCUSD-20200925-9500-P). Abiem sākuma cena (cenu, ko BTC var iegādāties vai pārdot, beidzoties termiņam) ir 9 500 USD, prēmijas (līguma izmaksas) – 1500 USD (rakstīšanas laikā) un tās derīguma termiņš ir 2020. gada 25. septembris. P&Šādas kombinācijas L jeb peļņas un zaudējumu profils varētu būt kaut kas līdzīgs šim.

BTC variantu ilga straddle izmaksu piemērs; Avots: OKEx

Gara straddle stratēģija pat pirms termiņa beigām sadalīs pat virs vai zem streika cenas pēc samaksātās prēmijas summas. Neatkarīgi no virziena, lai izlīdzinātos, viena opcijas iekšējai vērtībai jābūt vienādai ar prēmiju, kas samaksāta par abām opcijām, bet otra līdz tā termiņa beigām kļūs nevērtīga. Citiem vārdiem sakot, augšupejošais peļņas koeficients ir vienāds ar streiku plus divām samaksātajām prēmijām. Negatīvais rezultāts ir vienāds ar streiku, atskaitot samaksātās prēmijas.

Aplūkojot iepriekš redzamo diagrammu, mēs varam novērot divus šīs tirdzniecības scenārijus, no kuriem viens ir tāds, ka BTC pēc termiņa beigām tirgojas ar USD 6500, bet otrs – ar USD 12 500. Tas ir tāpēc, ka piemaksa par katru mūsu iegādāto iespēju ir 1500 USD, tādējādi abu līgumu kopējās izmaksas sasniedz 3000 USD. Tātad mūsu augšupejošie un negatīvie posmi ir attiecīgi $ 9500 + 3000 USD = 12500 un 9500 – 3000 USD = 6500 USD.

Jebkuras cenu novirzes, kas pārsniedz šīs robežvērtības, apzīmē šīs tirdzniecības peļņu. Piemēram, ja derīguma termiņa beigās Bitcoin tūlītējā cena ir 15 000 USD, pirkšanas opcija kopumā nesīs 2500 USD peļņu (15 000 USD – (9 500 USD + 3 000 USD)). Alternatīvi, ja Bitcoin cena ir 3500 ASV dolāri pēc termiņa beigām, pārdošanas opcija nesīs 3000 USD peļņu (9 500 USD – (3 500 USD + 3 000 USD)).

Tomēr, ja derīguma termiņa beigās Bitcoin cena paliek starpības robežās (starp USD 6500 un USD 12 500), tirgotājs zaudēs naudu. Piemēram, ja BTC derīguma termiņa beigās ir 10 000 ASV dolāru, zvana opcija ir 500 ASV dolāru zaļā krāsā, bet, atskaitot abu iespēju izmaksas (3000 USD), tirgotājam paliek zaudējumi 2500 USD apmērā. Līdzīgi, ja BTC derīguma termiņa beigās ir 7000 USD, pārdošanas opcija ir USD 2 500 zaļā krāsā, bet tirgotājam pēc kopējās prēmijas atskaitīšanas paliek zaudējumi USD 500.

Plusi un mīnusi

Viens no garās straddle stratēģijas izmantošanas plusi ir tas, ka maksimālais pieaugums augšupvērstajā virzienā ir potenciāli neierobežots, jo teorētiski BTC cena var turpināt pieaugt bez griestiem. Ievērojams ir arī negatīvais peļņas potenciāls, kaut arī neierobežots, jo maz ticams, ka BTC iet zem nulles.

Vislabākais scenārijs šai tirdzniecībai būtu tad, ja BTC cenas strauji pieaugtu vai strauji pazeminātos pēc pārsnieguma robežām, jo ​​peļņa būs starpība starp tūlītējo cenu un sākotnējo cenu (9 500 USD), atskaitot prēmiju, kas samaksāta par abām iespējām (zvans un likt).

No otras puses, vissliktākais šīs tirdzniecības scenārijs ir tāds, ka BTC cena ir stabila, beidzoties streika cenai. Šajā gadījumā abas iespējas kļūs par naudu, un tām nebūs iekšējās vērtības, zaudējot abas prēmijas kopumā (mūsu iepriekš minētajā piemērā kopējie zaudējumi ir 3000 ASV dolāru)..

IV un laika sabrukums: divi faktori, kas jāuzrauga

Netiešā nepastāvība un laika samazināšanās varētu būt divi vissvarīgākie faktori, kas jāņem vērā, ja runa ir par ilgtermiņa stratēģiju. Veiksmīga ilgtermiņa straddle stratēģija ir ļoti atkarīga no paaugstinātas IV. Straujajam IV pieaugumam ir tendence palielināt divu opciju vērtību starpposmā un potenciāli ļaut ieguldītājiem slēgt šķērsgriezumu, lai gūtu peļņu pirms opciju termiņa beigām.

Tikmēr laika samazināšanās ir vēl viens elements, kas var ietekmēt rezultātu. Pirmo reizi iesaistoties tirdzniecībā, vismaz viens no līgumiem (pirkšana vai pārdošana) būtu pie naudas, un, ja Bitcoin cena ilgstoši paliek nemainīga, tas var izraisīt šīs pozīcijas kopējās vērtības samazināšanos. ievērojami samazināsies. Turklāt, tuvojoties derīguma termiņam, palielinās arī laika samazināšanās ātrums.

Secinājums

Palielinoties opciju tirdzniecībai kriptogrāfisko atvasinājumu telpā, tirgotāji var sākt izmantot pārbaudītas stratēģijas, piemēram, straddle, lai optimizētu savas pozīcijas un pārvaldītu risku. Tomēr atvasināto finanšu instrumentu tirdzniecība nav ieteicama iesācējiem, neizprotot tās dažādo dinamiku un riskus.

Atruna: šo materiālu nevajadzētu uzskatīt par pamatu ieguldījumu lēmumu pieņemšanai, un to nevajadzētu uzskatīt par ieteikumu iesaistīties ieguldījumu darījumos. Digitālo aktīvu tirdzniecība ietver ievērojamu risku un var izraisīt ieguldītā kapitāla zaudēšanu. Jums jāpārliecinās, ka pilnībā izprotat saistīto risku, kā arī jāņem vērā jūsu pieredzes līmenis, ieguldījumu mērķi un, ja nepieciešams, jāmeklē neatkarīga finanšu konsultācija

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me