5 svarbiausi „DeFi“ akcentai 2020 m. – Apžvalginiai metai

„OKEx Insights“ „DeFi Digest“ apžvelgia svarbiausius decentralizuotų finansų erdvės akcentus 2020 m.

Šiais metais „DeFi“ iš paprasto madingo žodžio tapo teisėtu sektoriumi ir padarė didelę pažangą vystymosi ir priėmimo srityje. Kai baigsis 2020 metai, „OKEx Insights“ žvelgia į penkis svarbiausius svarbiausius dalykus iš decentralizuotos finansų erdvės.

Nuo milijonų iki milijardų „DeFi“ yra didelis

„DeFi“ rinka labai išaugo 2020 m., Kai TVL – visa fiksuota vertė – padidėjo nuo 671 mln. JAV dolerių sausio 1 d. Iki 13,95 mlrd. JAV dolerių nuo gruodžio 23 d. ir derlingumo ūkininkavimą, ir tai papildė numatomas „Ethereum 2.0“ paleidimas ir decentralizuotų kainų orakulių kilimas.

Bendra „DeFi“ rinkos vertė fiksuota JAV doleriais 2020 m. Šaltinis: „DeFi Pulse“

„DeFi“ paskolų rinka taip pat pamačiau didžiulis skolinimosi apimčių augimas, išaugęs nuo 0,92 mlrd. iki 3,57 mlrd. Nors „Maker“ dominavo skolinimo rinkoje pirmąjį 2020 m. Pusmetį, „Compound“ antrojoje pusėje pakeitė „Maker“ kaip skolinimo lyderį, po to, kai buvo paleistas jos valdymo ženklas COMP. Junginys ir toliau dominuoja skolinimo rinkoje su maždaug 55% rinkos dalimi, po to seka „Maker“ (~ 30%) ir „Aave“ (~ 10%).

Bendra „DeFi“ skolinimo protokolų skolinimosi apimtis 2020 m. Šaltinis: „DeBank“

Likvidumo kasybos ir „DeFi“ augimas padidina ūkininkų pajamas

Sąlygos "likvidumo kasyba" ir "derlingumo ūkininkams" buvo svarbiausi „DeFi“ bendruomenės žinomi žodžiai 2020 m. Likvidumo kasyba yra susijusi su derlingumu, užtikrinant pinigų rinkai likvidumą mainais į atlygius ir komisinius..

Likvidumo kasybą pirmą kartą įvedė „Compound“, kuris leido vartotojams pateikti likvidumą į protokolą, kad uždirbtų papildomų jo valdymo ženklo COMP vienetų. Po jo paleidimo COMP kaina išaugo daugiau nei trigubai, o bendra protokole užfiksuota vertė per pirmąją savaitę padidėjo nuo 90 milijonų iki daugiau nei 600 milijonų dolerių. Kiti „DeFi“ protokolai, tokie kaip „Balancer“, „SushiSwap“ ir „Uniswap“, pasekė savo valdymo žetonų likvidumo kasybos paslaugomis..

Likvidumo kasybos atsiradimas paskatino ir decentralizuotų biržų augimą. Birželio mėn. DEX prekybos apimtys sparčiai augo dėl COMP sukelto likvidumo mažinimo šuolio. Pradėjus naudoti „Uniswap“ valdymo ženklą, UNI, DEX akcijų prekybos apimtis pasiekė aukščiausią metinį lygį – 27,8 mlrd. USD..

Tačiau nuo spalio mėnesio ažiotažas dėl likvidumo kasybos atvėso, nes nebuvo jokių kitų svarbių „DeFi“ protokolų, išleidžiančių naujus likvidumo kasybos valdymo ženklus. Atšaldymas taip pat pastebimas mažėjančioje DEX prekybos apimtyje 2020 m. Ketvirtį.

Mėnesinė decentralizuotų biržų prekybos apimtis 2020 m. Šaltinis: „Dune Analytics“, „OKEx“ įžvalgos

„Uniswap“ ir „SushiSwap“ varžybos

Likvidumo kasyba atkreipė dėmesį į automatizuotus rinkos formuotojus. AMM mainai naudoja deterministinių algoritmų rinkinys, nustatantis parametrus, kaip kaupti prekybininkų likvidumą ir kurti automatines rinkas. Užuot naudojus tradicinę užsakymų knygą pirkimo ir pardavimo užsakymams, lėšos tiek pirkėjams, tiek pardavėjams AMM biržose saugomos grandinės likvidumo telkiniuose..

Automatizuotų rinkos formuotojų populiarumas taip pat paskatino „Uniswap“ ir jo klono „SushiSwap“ varžybas. Iki rugpjūčio pabaigos „Uniswap“ dominavo DEX sferoje pagal prekybos apimtį, tada pradėjo veikti „SushiSwap“. Remiantis „Uniswap“ protokolo dizainu, „SushiSwap“ siekė suteikti papildomų paskatų derliaus ūkininkams, leidžiant jiems uždirbti dalį protokolo mokesčio SUSHI žetonais, net jei jie pašalino savo likvidumą iš protokolo..

„Uniswap“ DEX rinkoje dominuoja nuo 2020 m. Liepos. Šaltinis: „Dune analytics“

Po jo paleidimo SUSHI kaina išaugo virš 9 USD, o užrakinta protokolo bendra vertė per pirmąsias dvi savaites viršijo „Uniswap“. Tačiau „SushiSwap“ sulaukė kritikos iš bendruomenės, kai jos įkūrėjas, "Virėja Nomi," parduota kai kurių kūrėjų fondų akcijų.

Bendruomenei rūpėjo steigėjo pasitraukimas, o SUSHI kaina vos per penkias dienas nukrito nuo 9,5 iki 1,13 USD. Tačiau rugsėjo 11 dieną virėjas Nomi grįžo 14 milijonų dolerių vertės ETH į „SushiSwap“ iždą ir nusprendė atsisakyti lyderio vaidmens.

Tada „Uniswap“ vėl sulaukė derliaus ūkininkų dėmesio, rugsėjo viduryje paleidus savo valdymo ženklą UNI. „UNISWAP“ TVL vėl padidėjo nuo 748 milijonų iki beveik 2 milijardų dolerių iškart po UNI paleidimo, taip pat gerokai sumažino „SushiSwap“ likvidumą..

Reaguodamas į tai, „SushiSwap“ įgyvendino keletą valdymo patobulinimų, įskaitant griežtą viso žetonų tiekimo apribojimą, ir paskyrė šešių mėnesių užrakinimo laikotarpį dviem trečdaliams savo kasybos naudos. Be to, „SushiSwap“ įgyvendino tikslinį „Uniswap“ modelį, kuris 0,05% visos prekybos apimties paskirsto „xSUSHI“ suinteresuotosioms šalims.

Lapkričio 16 d., Kai „Uniswap“ baigė likvidumo kasybos atlygio programą, TVL smarkiai krito nuo 3 iki 1,3 mlrd. Tuo tarpu „SushiSwap“ suteikė tą patį likvidumo fondą kaip ir „Uniswap“, tačiau padidino atlygį, o tai paskatino trumpalaikis antplūdis „SushiSwap“ TVL, nuo 293 iki 1 mlrd.

Ir „Uniswap“, ir „SushiSwap“, būdami pagrindiniais AMM pagrįstais decentralizuotais mainais, turi skirtingus strateginius plėtros tikslus. Po susijungimo su „Pickle Finance“, „Cream Finance“, „Cover Protocol“ ir „Akropolis“. Dabar „SushiSwap“ pasinaudos savo patirtimi, kad padėtų „yearn.finance“ pradėti savo būsimą projektą „Derisswap“, kuris apjungtų apsikeitimo sandorius, pasirinkimo sandorius ir paskolas į vieną platformą. Tuo tarpu „Uniswap“ išleido valdymo įrankį, Sybil, atstovams atrasti, ir tai išlieka pirmaujantis dujų degiklis „Ethereum“ tinkle.

Bendra „Uniswap“ ir „SushiSwap“ užrakinta vertė (USD) su pagrindiniais rinkos įvykiais. Šaltinis: „DeFi Pulse“, „OKEx Insights“

Greitųjų paskolų atakos

Nors „DeFi“ rinka šiais metais nepaprastai išaugo, saugumo pažeidžiamumas, ypač „greitųjų paskolų“ išpuoliai, išlieka bendruomenės rūpesčiu. Greitųjų paskolų paslauga leidžia vartotojams pasiskolinti nepateikus jokių užstatų. Nors produktas išpopuliarėjo tarp arbitražų, įsilaužėliai naudojasi greitųjų paskolų išnaudojimais, kad išeikvotų lėšas likvidumo telkiniuose ir manipuliuotų „DeFi“ rinka..

Greitųjų paskolų atakos paplito antroje 2020 m. Pusėje, o „Eminence Finance“ ir „Harvest Finance“ įsilaužimai buvo labiausiai pastebimi. „Eminence Finance“, neužbaigtas „yearn.finance“ įkūrėjo Andre Cronje protokolo, nukentėjo nuo greitųjų paskolų išpuolių, per kuriuos įsilaužėliai prarado 15 mln. Viena didžiausių greitųjų paskolų išpuolių įvyko lapkričio 1 d., Kai įsilaužėliai pasinaudojo „Harvest Finance“ saugyklos pažeidžiamumais ir skalbė lėšas per „Uniswap“ ir Y baseinas „Curve“ finansuose. Dėl šios atakos buvo prarasti 34 milijonai dolerių.

Greitųjų paskolų išpuoliai dominavo pagrindiniuose „DeFi“ protokolo įsilaužimuose 2020 m. Šaltinis: „OKEx Insights“

„DeFi“ bendruomenė pasiūlė keletą sprendimų, kaip sušvelninti greitųjų paskolų išpuolius. Pirmasis sprendimas yra įdiegti įsipareigojimų ir atskleisti indėlių mechanizmą, kad neįmanoma įvykdyti greitųjų paskolų atakų, neleidžiant indėlių ir lėšų atsiėmimo to paties sandorio metu. Be to, išorinių kainų pavyzdžių, tokių kaip „Chainlink“, naudojimas padeda sušvelninti manipuliacijas rinka. Tačiau šie metodai nėra visiškai neapsaugoti nuo apgaulės, todėl šiuo klausimu reikia toliau tobulėti.

„Blockchain“ orakulai ir kainų skaidrumas

„Blockchains“ ir išmaniosios sutartys paprastai negali pasiekti duomenų iš jų tinklų ribų. Ši problema neleidžia naudoti išorinių duomenų šaltinių, kurie gali būti svarbūs tam tikroms paslaugoms. „Blockchain“ orakulai, kurie yra trečiųjų šalių paslaugos, leidžiančios išmaniosioms sutartims gauti išorinę informaciją, išsprendžia šią problemą. „Blockchain“ orakulai vaidino svarbų vaidmenį kuriant „DeFi“, nes jie padidina duomenų patikimumą ir tikslumą įvairiuose „DeFi“ protokoluose..

„Chainlink“, „Compound“ ir „Band“ yra trys pagrindiniai projektai šioje erdvėje ir „Chainlink“ paleistas „DeFi“ kainų informaciniai duomenys 2020 m. sausio mėn. Šie informaciniai duomenys buvo greitai priimtas „DeFi“ protokolai skolinimo, stabilių monetų, turto valdymo ir išvestinių finansinių priemonių prekybos srityje.

Nepaisant populiarumo tarp „DeFi“ protokolo vartotojų, „blockchain“ orakulai taip pat kėlė susirūpinimą dėl saugumo spragų ir centralizuotų duomenų šaltinių naudojimo. To pavyzdys buvo, kai junginys likviduota beveik 9 mln lapkričio 26 d. Didžiulę likvidaciją sukėlė ypatingas „Stablecoin DAI“ kainų svyravimas „Coinbase Pro“. Kadangi „Compound“ kaip kainos šaltinį naudojo tik „Coinbase Pro“, tai sukėlė kritikos ir susirūpinimo dėl patikimumo.

Nors „DeFi“ erdvė nėra be trūkumų, jos augimas šiais metais įrodė tokios nepatikimų finansinių produktų ekosistemos poreikį. Žengdami į priekį, galime tikėtis, kad ši erdvė dar labiau augs, nes kūrėjai išlygins vyraujančias problemas ir sukurs tvirtesnes ir patogesnes decentralizuotų finansinių paslaugų sąsajas..

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me