Blockchain oracle, paskaidrots: Informācijas iegūšana DeFi pasaulē

Cenu informācijas pārredzamība un uzticamība ir izšķiroša tiem lietotājiem, kuri vēlas efektīvi tirgot kriptovalūtas biržās un decentralizētās finanšu platformās. Šādu pārredzamību var nodrošināt ar blokķēdes orākuliem, kas ļauj trešo personu datu sniedzējiem sniegt reāllaika cenu informāciju DeFi protokoliem.

Turpinot OKEx centienus veicināt DeFi ekosistēmas izaugsmi, mēs esam uzsākuši publisku orākulu, kura pamatā ir Open Oracle standarts. Šis raksts sniedz visaptverošu pārskatu par blokķēdes orākuliem un to lomu DeFi attīstības veicināšanā.

Kas ir blokķēdes orākuli?

Blokķēdes un viedie līgumi nevar piekļūt datiem no viņu attiecīgo tīklu ārpuses. Lai izpildītu viedo līgumu par blokķēdi, bieži vien ir svarīgi piekļūt attiecīgajai informācijai no ārpasaules, jo pati blokķēde bez avota nevar ierakstīt marķiera cenu, pilsētas laika informāciju vai citus noderīgus datus. Šeit spēlē blokķēdes orākulus.

Blokķēdes orākuli ir trešo personu pakalpojumi, kas ļauj viedajiem līgumiem saņemt ārēju informāciju ārpus blokķēdes.

Kā darbojas blockchain oracleBlokķēdes orākula loma. Attēla avots: 3commas.io

Paši orākuli nav datu avoti. Tā vietā tie ir slāņi, lai vaicātu un pārbaudītu reālās situācijas notikumus un iesniegtu šo informāciju viedajiem līgumiem. Ja iesniegtā informācija atbilst iepriekš definētajam viedā līguma izpildes nosacījumam, viedā līguma izpilde tiks aktivizēta blokķēdē.

Dažādi blokķēdes orākulu veidi

Blokķēdes orākulus var raksturot trīs dimensijās:

  • Informācijas avots, vai tā būtu programmatūra vai aparatūra.
  • Informācijas virziens, vai tas būtu ienākošais vai izejošais.
  • Uzticības pakāpe, vai tā būtu centralizēta vai decentralizēta.

Informācijas avots

Programmatūras orākuli apstrādā informāciju no tiešsaistes avotiem, piemēram, vietnēm, datu bāzēm un serveriem. Šie orākuli iegūst attiecīgo informāciju un iekļauj tos viedajā līgumā. Reāllaika lidojumu informācija, valūtas maiņas kursi un digitālo aktīvu cenas ir visizplatītākie dati, ko apstrādā programmatūras orākuli.

Savukārt aparatūras orākuli saņem informāciju no fiziskiem avotiem un pārvērš šo informāciju digitālās vērtībās, kuras var saprast ar viedajiem līgumiem. Šie fiziskie avoti ietver sensorus un svītrkodu skenerus. Piegādes ķēdes ir bieži lietojami gadījumi, kad aparatūras orākuli no sensora iegūst preču statusu un nodod šo informāciju viedajā līgumā.

Informācijas virziens

Ienākošie orākuli sniedz informāciju viedajiem līgumiem no ārējiem avotiem. Piemēram, orākuls nosūta temperatūras ierakstus ar sensoru (t.i., ārējo avotu) viedajā līgumā.

Ārējie sakari ļauj viedajiem līgumiem nosūtīt informāciju uz ārpasauli. Izplatīts piemērs ir finansējuma noguldījumi. Kad lietotājs nogulda līdzekļus uz kriptovalūtas maka adresi, viedais līgums nosūtīs depozīta apstiprinājuma ziņojumu maka nodrošinātājam. Pēc tam seifa nodrošinātājs pēc ziņojuma saņemšanas atjauninās lietotāja kriptovalūtas atlikumu.

Uzticības pakāpe

Centralizētie orākuli saņem informāciju no viena datu sniedzēja vai datu sniedzēju grupas, ko kontrolē viena vienība. Tas rada bažas par vienu neveiksmes punktu – kas padara centralizētos orākulus mazāk izturīgus pret hackiem un ievainojamību.

Decentralizētie orākuli iegūst informāciju no vairākiem datu sniedzējiem un pārsūta šo informāciju viedajos līgumos. Salīdzinot ar centralizētajiem orākuliem, decentralizētie orākuli paļaujas uz vairākiem avotiem, kas palielina viedajiem līgumiem sniegtās informācijas ticamību.

Blokķēdes orākuli DeFi

Decentralizēto finanšu jomā 2020. gadā ir vērojams ievērojams pieaugums, un kopējā bloķētā vērtība ir aptuveni 4,58 miljardi ASV dolāru, no 12. augusta.

Oracle žetoni ir ieguvuši popularitāti DeFi kopienā, pateicoties žetonu potenciālam apsteigt BTC ieguldījumu atdevi 2020. gadā. Decentralizētie oracle pakalpojumu sniedzēji Chainlink (LINK) un Band Protocol (BAND) ir pieredzējis gada atgriešanās attiecīgi 452% un 3296%, līdz šim 2020. gadā, salīdzinot ar Bitcoin YTD ienesīgumu 65%.

Blokķēdes orākuliem ir bijusi nozīmīga loma DeFi izstrādē, jo tie uzlabo datu uzticamību un precizitāti dažādos DeFi protokolos. Dažādi DeFi protokoli ir izlaiduši cenu orākulus, lai lietotājiem piedāvātu pārredzamus cenu datus. Piemēram, naudas tirgus protokola savienojums paziņoja tā decentralizētais cenu orākuls “Open Price Feed” augustā. OPF cenu reportieri, piemēram, kriptovalūtu biržas, DeFi protokoli un ārpusbiržas tirdzniecības galdi, var iesniegt maržas tirdzniecības un aizdevumu cenu datus, izmantojot zināmu publisko atslēgu. Lietotāji var iegūt ziņotos cenu datus, piekļūstot cenu reportieru publiskajai API. Cenu orākuls ir decentralizēts, jo cenu datu iesniegšanu un piekļuvi tiem var veikt, neizmantojot Compound protokola infrastruktūru.

Decentralizēto orākulu platformu – īpaši Chainlink – pieaugošā popularitāte veicināja arī neseno DeFi pieaugumu. Chainlink piedāvā decentralizētus orākus, kas izgūst un sniedz finanšu datus par atvasinātajiem instrumentiem un aizdevumiem. Piemēram, Chainlink apgalvoja tās orākuli ir izguvuši datus par vairāk nekā 90% no atvasināto kreditēšanas saistību neizpildes apjoma starp publiskām blokķēdēm. Šos datus pieņem DeFi atvasinājumu nodrošinātāji, piemēram, Synthetix, Nexus Mutual un MCDEX.

Paļaujoties uz decentralizētām orākulu platformām, DeFi protokoli var ietaupīt laiku un resursus, vienlaikus veicinot inovācijas citās decentralizētās finanšu jomās..

Blokķēdes orākulu nākotne

Kaut arī blokķēdes orākuli kalpo kā tilts starp blokķēdēm un ārējiem datu sniedzējiem, drošība joprojām ir galvenais jautājums, pārbaudot, vai blokķēdes orākuli var iet uz galveno.

Tā kā blokķēdes orākuli tiek izslēgti no blokķēdes vienprātības mehānismiem, tos neaizsargā minētā blokķēdes drošības mehānismi. Tas ir padarījis blokķēdes orākulus par hakeriem, kuri vēlas izmantot cenu kļūdas, kā to ilustrē drošības incidenti Sintetikss un bZx.

Cilvēka vidū uzbrukums, kurā ļaunprātīgais aktieris iegūst piekļuvi datu plūsmai starp orākulu un viedo līgumu, ir vēl viens drošības draudi blokķēdes orākuliem. Pēc tam aktieris modificē vai vilto datus, kas pazemina bloku ķēdes orākulu sniegto datu kvalitāti.

Bez blokķēdes orākuliem viedajiem līgumiem ir ierobežoti lietošanas gadījumi – jo tie var paļauties tikai uz informāciju savos bloku ķēdes tīklos. Oracle nodrošina savienojumu starp viedajiem līgumiem un ārējiem datu sniedzējiem, kas uzlabo decentralizēto finanšu protokolu datu ticamību un pārredzamību. Tā rezultātā blokķēdes orākuli kalpo kā tilts starp DeFi protokoliem un uzticamiem ārēju datu sniedzējiem.

Izpildiet OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me