Centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) – attīstības atjauninājums

Tā kā pasaule turpina kļūt arvien digitālāka, mēs redzam, ka dažādas valdības visā pasaulē smagi strādā, izstrādājot digitālās valūtas. Bieži dēvēti par “centrālo banku digitālajām valūtām” vai “CBDC”, šiem katras valsts FIAT valūtas digitālajiem partneriem ir dažādas priekšrocības.

Šodien mēs īsi aplūkojam dažus nesenos panākumus, kas sasniegti valstīm, kuras ir vadošās CBDC attīstībā.

Bahamu salas

Smilšu dolārs ir tāda veida ezīšu veids, kas viegli atrodams siltajos ūdeņos pie ekvatora. Šīm radībām pēc izskata tiek piešķirts vārds, kas līdzinās monētai, kas izgatavota no smiltīm. Kā tas ir piemērots, Bahamu salas ir izveidojušas savu gaidāmo CBDC kā “Smilšu dolāru”.

Smilšu dolāra projektu bieži aizēno progress, kas panākts digitālajā juaņā – galu galā pēdējais ir pasaules otrās lielākās ekonomikas produkts. Patiesībā smilšu dolārs bija viens no pirmajiem CBDC, kas tika izlaists. Kaut arī Bahamu salu centrālās bankas ierēdņi to izmanto tikai tās robežās, viņi to ir izdarījuši nesen norādīts ka to drīz varēs izmantot visā pasaulē.

Kaut arī Ķīna, iespējams, aizēno progresu Bahamu salās, atklājot savu CBDC tiesas procesu, tiek uzskatīts, ka Smilšu dolārs galu galā kļūs par pirmo, kas oficiāli tiks izlaists pasaules mērogā.

Kanāda

Līdz šim Kanāda ir izvēlējusies daudz satraucošāku pieeju CBDC nekā lielākā daļa. Kamēr citas valstis jau ir uzskatījušas CBDC par turpmāko ceļu, Kanāda ir nolēmusi pagaidīt un redzēt, kā šie projekti darbojas.

“Kanādas Banka ir iesaistījusies plaša mēroga pētījumu programmā, lai analizētu šo jauno notikumu riskus un iespējas. Šīs programmas galvenā sastāvdaļa ir naudas un maksājumu uzraudzības sistēma un ārkārtas rīcības plānošana centrālās bankas digitālajai valūtai (CBDC). Šī ir programma, kurai ir liela sociālā nozīme, un tā prasīs, lai mēs izietu jaunu ceļu. ”

Lai gan Kanādas Banka ir norādījusi, ka, kad pienāks laiks, tā būs gatava CBDC, šķiet, it kā tā pastiprinātu pētījumu par to izmantošanu. Tas nesen tika parādīts kā darba sludinājumi tika publiskoti, meklējot ekonomistu, kurš labi pārzina blokķēdi, lai vadītu savu pētījumu.

Ķīna

Bez šaubām, Ķīna ir viena no CBDC attīstības līderēm, ja ne tā. Par digitālo juaņu dēvētais Ķīnas CBDC jau ir nonācis publiskā testēšanas fāzē.

Šajā pārbaudē Ķīnas Tautas banka oktobra vidū izlozes veidā izdalīja 10 miljonus digitālo juaņu (USD 1,5 miljonus USD) Shenzhen iedzīvotājiem. Šajā pārbaudē tūkstošiem vietējo tirgotāju tika nodrošināta spēja pieņemt tikko izplatīto digitālo juaņu. Agri atskaites norāda uz jauktu reakciju – aptaujātie lietotāji kā digitālās juaņas jautājumus min ērtības, stimula un slikta laika trūkumu..

Lai gan tas var būt vienkārši testēšanas posms, nevis oficiāla uzsākšana, tas skaidri parāda, ka Ķīna ir CBDC attīstības priekšgalā.

Krievija

Ne visas valstis veido centrālās bankas digitālās valūtas aiz trūkuma, bet gan nepieciešamības dēļ. Viena no bailēm, kas saistīta ar CBDC, ir potenciālā spēja palīdzēt valstīm ievērot noteiktās finansiālās sankcijas. Šīm bailēm tikai pati Krievija piešķīra lielāku uzticību, kā tas ir Krievijas Bankai ziņots skaidri norādīt šo potenciālu kā iemeslu digitālā rubļa attīstībai.

Kaut arī Krievija nav pieņēmusi galīgo lēmumu par to, vai tā atbrīvos CBDC, tas šķiet arvien vairāk. Sagaidāms, ka Krievijas CBDC struktūra pēc būtības ir valdības atbalstīta stablecoin, katru digitālo rubli nodrošinot ar tradicionāliem rubļiem..

CBDC aptveršana

Ja pēdējos mēnešos viena lieta ir skaidri pateikta, tas ir, ka CBDC vairs nav iespēja, tās tagad aktīvi izstrādā valdības visā pasaulē. Dažu nākamo gadu laikā, iespējams, redzēsim vairākas no šīm valūtām “apgrozībā”. Tā rezultātā ir jāsagatavo pasaules lielākā ekonomika (Amerikas Savienotās Valstis), jo šīm CBDC ir potenciāls samazināt pārējās pasaules paļaušanos uz ASV dolāru – nostāja nesen dalīts autore Deutsche Bank.

“CBDC pieņemšana galvenajās divpusējās tirdzniecības attiecībās varētu mazināt dolāra pārsvaru pasaules finanšu tirgū.”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me