Kā darbojas Bitcoin – vienkāršs ceļvedis Noobs

Tuvojoties Bitcoin 10 gadu jubilejai, pasaulē pirmā un veiksmīgākā kriptonauda joprojām ir daudzu cilvēku tirgū noslēpums. Pat ja Bitcoin ir iekļuvis masu vārdu krājumā, vidusmēra cilvēks joprojām domā, “kā Bitcoin darbojas un kas padara šo datoru naudu tik vērtīgu?”

Pašreizējā situācija

Kripto tirgus turpina paplašināties, sasniedzot jaunus augstumus. Katru nedēļu tirgū ienāk jauni blokķēdes, žetoni, monētas un biržas. Katrs no šiem produktiem lietotājiem sniedz vērtīgu pakalpojumu. Tomēr visas šīs tehnoloģijas ir pateicīgas par pasaules sākotnējo kriptovalūtu – Bitcoin.

Kas ir Bitcoin (BTC)?

Per Satoshi Nakamoto, Anonīmais Bitcoin radītājs Bitcoin ir “vienādranga elektroniskās naudas sistēma”. Izpētīsim šo apgalvojumu padziļināti, lai patiešām saprastu, ko Nakamoto šeit norāda. Pirmkārt, viņš apgalvo, ka Bitcoin ir “vienādranga” tīkls.

Bitcoin Whitepaper

Bitcoin Whitepaper

Vienādranga darījumi ir tiešie darījumi. Lielisks šāda veida darījumu piemērs ir tas, kad jūs kādam nododat skaidru naudu. Kad jūs nododat kaimiņam 5 USD skaidru naudu, tas ir tiešs darījums. Starpnieks nebija iesaistīts. Nebija konta validācijas vai centrālā banka, kas apstiprināja jūsu darījumu. Jūs rīkojāties brīvi.

Neefektivitāte mūsdienu sistēmā

Tagad skatieties to pašu darījumu, bet šoreiz jūs maksājat ar savu debetkarti vai maksājumu lietotni. Lai gan var šķist, ka līdzekļi uzreiz tiek pārskaitīti no jūsu konta uz viņu kontu, diez vai tas tā ir. Jūsu maksājums sākas garā smagajā ceļojumā, kas var ilgt vairākas dienas.

Pirmkārt, jūsu maksājuma uzdevums pārbauda abas bankas, lai pārliecinātos, ka konti ir derīgi un vai jūsu kontā ir naudas līdzekļi, kurus nosūtīt. Pēc tam jūsu maksājuma darbība tiek nosūtīta lielākai maksājumu apstrādes firmai. Vairumā gadījumu tā ir Visa vai MasterCard.

Pēc tam jūsu līdzekļi atgriežas ap 30 + starpniekiem, pirms aptuveni 3 dienas sasniedz galamērķi. Tāpēc, atmaksājot debeta vai kredīta darījumus, paiet vairākas dienas, līdz tas tiek parādīts jūsu kontā.

Garš ceļojums

Visas šīs darbības jūsu darījumiem piešķir vairāk laika. Turklāt katrs starpnieks un verifikācijas process maksā par saviem pakalpojumiem. Papildus visām šīm bažām jūsu darījumam joprojām ir jāveic regulatīvie kanāli. Ja kāda iemesla dēļ pastāv neatbilstība starp jūsu valdību un personas valdību, kurai vēlaties nosūtīt maksājumu, jums nebūs iespējams nosūtīt šos līdzekļus.

Bitcoin Trading - analīze, izmantojot CoinMarketCap

Bitcoin Trading – analīze, izmantojot CoinMarketCapBitcoin Trading – analīze, izmantojot CoinMarketCap

Centralizācija pret decentralizāciju

Visu šo starpnieku iemesls ir vienkāršs, pašreizējā finanšu sistēma ir centralizēta. Centralizētā sistēmā ir viena centrālā organizācija, piemēram, banka vai valdība, kurai ir visas pilnvaras. Viņi tur jūsu naudas līdzekļus, apstiprina jūsu darījumus un izlemj, kad emitēt vairāk valūtas. Jūs esat tikai braucienā.

Kā darbojas Bitcoin (BTC)?

Decentralizētā tīklā jūs kontrolējat savus aktīvus līdz precīzam brīdim, kad tie nonāk galamērķī. Nosūtot Bitcoin no sava maka uz citas personas maku, starp jūsu maksājumu un tā galamērķi nav starpnieku.

Tādējādi nav nevienas trešās puses, kas apstiprinātu vai noraidītu jūsu darījumus. Viss process notiek pēc vienaudžu principa. Tas ir tas pats, kas nodot kādam digitālo skaidru naudu. Būtībā jūs atgūstat kontroli pār savām finansēm, izmantojot decentralizētu sistēmu.

Citu mūsdienās izmantoto decentralizēto sistēmu piemēri

Sākumā decentralizācijas jēdziens var šķist mazliet neērts saprast. Tomēr ātri ieskatieties tirgū, un jūs redzēsiet, kā citas decentralizētās sistēmas strādā smagi. Lielisks decentralizētas sistēmas piemērs, kas jums vairāk nekā iespējams ir pazīstams, ir straumēšanas straumēšanas pakalpojumi.

Bittorrent marķieris

BitTorrent marķieris

Dodoties uz straumēšanas straumēšanas vietni, jūs droši vien sev uzdodat jautājumu “kā šīs platformas paliek atvērtas, kaut arī tās piedāvā produktus, kuriem nav licenču?” Atbilde ir vienkārša – viņi izmanto decentralizāciju, lai novērstu cenzūru. Lūk, kā šajā scenārijā tiek izmantota decentralizācija, lai bez maksas saņemtu visus iecienītos agrīnos izlaidumus un jauno mūziku.

Decentralizācija = Cenzūras pretestība

Vietnes, piemēram, BitTorrent faktiski nesniedz jums nekādu saturu. Patiesībā tie vienkārši nodrošina vietu, kur cilvēki var satikties un brīvi apmainīties ar datiem, lai kādi tie būtu. Tagad, piešķirts, vairumā gadījumu tā mūzika vai filmas, taču tas var būt kaut kas no politiskiem vēstījumiem līdz faktiskajai vērtībai, piemēram, kriptonauda.

Tā kā šīs vietnes nodrošina tikai vietu, kur cilvēki var satikties un apmainīties ar datiem, tās ir daudz grūtāk aizvērt nekā centralizētu vietni, kas tieši jums piedāvāja šīs lejupielādes. Būtībā šīs straumēšanas vietnes nav izdarījušas neko nepareizu.

Tos pašus jēdzienus var izmantot finanšu sektorā. Lai arī decentralizācijas integrācija kļūst neiespējama cenzēt, rediģēt vai bloķēt maksājumus blokķēdē. Tādā veidā Bitcoin pārstāv ideoloģisku pāreju uz lielāku finansiālo brīvību un valdības atsaistīšanu no valūtas.

Lai saprastu Bitcoin, vispirms ir jāaplūko dažas pamattehnoloģijas, kas padara šo brīnišķīgo monētu funkciju. Kā jūs tagad zināt, decentralizētie tīkli ir izturīgi pret cenzūru. Ir arī dažādi dažādu veidu decentralizētie tīkli. Bitcoin paļaujas uz blokķēdes tīklu, lai nodrošinātu jums šīs brīvības.

Kas ir Blockchain?

Blokķēde ir decentralizēts tīkls, kas izmanto darījumu “blokus”, lai izveidotu pilnīgu notikumu “ķēdi” no tīkla ierosināšanas brīža. Bitcoin bloku ķēdes tīklā ir tūkstošiem darījumu apstiprinātāju, kas pazīstami kā kalnrači vai mezgli. Svarīgi, ka katrs mezgls apstiprina katru blokķēdes darījumu, bet ne katrs mezgls saņem atlīdzību.

Kurš saņem atlīdzību? – Kā darbojas Bitcoin

Šie ogļrači sacenšas savā starpā, izmantojot sarežģītu matemātisko vienādojumu. Mezgls, kas pareizi uzdod jautājumu, vispirms pievieno bloku ķēdei nākamo darījumu bloku. Viņi saņem atlīdzību par viņu pūlēm. Šodien atlīdzība ir noteikta 6,5 ​​BTC.

Bitcoin konsensa mehānisms - SHA-256 - Blockchain tehnoloģija

Bitcoin konsensa mehānisms – SHA-256 – Blockchain tehnoloģija

SHA-256

Matemātiskais vienādojums, kas pazīstams kā SHA-256, ir tik grūts, ka dators to pārbauda un nolemj, ka labāk izdarīt izglītotus minējumus, nevis mēģināt tieši aprēķināt vienādojumu. Šis minējums ir tas, kas veicina jūsu datora apstrādi, kas savukārt palielina ieguves izmaksas.

Kas ir Bitcoin (BTC) ieguve?

Kad dzirdat, ka kādam ir Bitcoin kalnrūpniecības platforma, tas vienkārši nozīmē, ka viņam ir īpaši izveidots datora procesors, kas pielāgots SHA-256 algoritmam. Šīs ierīces, kas pazīstamas kā lietojumprogrammu integrētās mikroshēmas (ASIC) kalnračiem, ir tūkstošiem reižu precīzākas, lai uzminētu SHA-256 algoritma atbildi.

Vairāk kalnraču – jo lielāka drošība

Foršākais Bitcoin lietā ir tas, ka tas nav tikai matemātisks. Tās būtībā slēpjas patiesa psiholoģiska pieeja. Piemēram, jo ​​lielāks ir Bitcoin tīkls, jo drošāks tas kļūst, un jo augstāka ir BTC vērtība. Turklāt, jo augstāka ir Bitcoin tirgus vērtība, jo vairāk kalnraču tirgū.

Pieaugot Bitcoin vērtībai, SHA-256 algoritms attiecīgi pielāgojas. Šīs korekcijas nodrošina, ka ieguves atlīdzība tiek izmaksāta apmēram ik pēc desmit minūtēm. Šīs atlīdzības ir būtiskas Bitcoin tīklam divu galveno iemeslu dēļ. Pirmkārt, šī stratēģija stimulē mezglus turpināt apstiprināt darījumus.

Paredzama izdošana

Otrkārt, šīs atlīdzības ir vienīgā reize, kad tirgū ienāk jauns BTC. Pasaulē jebkad būs pieejami tikai 21 miljons BTC. BTC grūtību korekcijas un ieguves atlīdzības sistēma nodrošina, ka šie BTC iekļūst tirgū kodolīgi un paredzami.

Bitcoin ieguves platforma - kā darbojas Bitcoin?

Bitcoin ieguves platforma – kā darbojas Bitcoin?

Tagad salīdzināsim šo pamatoto matemātisko procesu ar centrālo baņķieru procesu šodien. Centralizētajā finanšu sistēmā valūtas emisija tiek veikta pēc iegribas. Pavisam nesen ASV valdība kā daļu no stimulēšanas paketes Covid-19 emitēja tirgū triljonus valūtu. Tomēr šie līdzekļi noteikti izjauks delikāto piedāvājuma un pieprasījuma līdzsvaru. Līdz ar to inflācija noteikti pienāks drīz.

Kāpēc pasaulei vajadzīgs Bitcoin

Pasaulei tagad Bitcoin ir vajadzīgs vairāk nekā jebkad agrāk. Bitcoin rada reālas briesmas centralizētajiem tirgiem, jo ​​pirmo reizi vēsturē tas pasaulei nodrošina drošu digitālo alternatīvu esošajām fiat sistēmām. Atšķirībā no tā priekšgājēja zelta, Bitcoin ir pieejams visai pasaulei, un drošības ziņā tas prasa ļoti maz pieskaitāmo.

Zelts pret Bitcoin

Tagad sekundi salīdzināsim zeltu un Bitcoin, lai uzzinātu, kāpēc kriptonauda ir nākotnes rezerves valūta pasaulē. Pirmkārt, ir svarīgi atzīt, ka zelts tirgū bija un joprojām kalpo kā svarīgs mērķis kā ieguldītāju drošība. Zelts ir ārkārtīgi stabils un vispārpieņemts.

Problēmas ar zeltu ir sistēmiskas. Pirmkārt, zelts darbojas tikai kā rezerves valūta. Jūs nevarētu izmantot zeltu ikdienas mikrotransakcijām. Iedomājieties, ka dodaties uz vietējo pārtikas veikalu un sagriežat zeltu, lai samaksātu par precēm, un tas vispār nav reāli 2020. gadā..

Kur jūs glabājat savus zelta stieņus?

Turklāt zelts nav īpašums, ar kuru jūs varat ērti rīkoties. Protams, šodien ir daudz zelta investoru, bet kas viņiem patiesībā pieder? Ja jūsu zelts neatrodas seifā, kas atrodas jūsu īpašumā, jums patiešām pieder tikai papīra gabals, kurā norādīts, ka jums pieder zelts. Diemžēl lielu ekonomisko nesaskaņu laikā zelta īpašnieki šo mācību mācās smagi. Tiešām, jebkura iemesla dēļ jūsu zeltu var paņemt.

Lielisks piemērs tam, kā zelta investori samierinās ar realitāti, notika pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados ASV. Šajā laikā Franklina D Rūzvelta valdība konfiscēja visus pilsoņa zelta dārglietas un monētas Izpildu rīkojums 6102. Rīkojums piespieda visus pilsoņus pārdot savu zeltu valdībai krietni zemāk tirgus likmes. Tiem, kas atteicās, viņu zelts tika konfiscēts.

Nevar konfiscēt Bitcoin

Bitcoin īpašniekiem nekad nav jāuztraucas par šo scenāriju. Jūs turat savu Bitcoin tieši, nevis tikai īpašumtiesību atzīmi. Lai saglabātu jūsu saimniecību drošību, Bitcoin paļaujas uz kriptogrāfisko atslēgu pāri. Publiskā atslēga ir tas, ko jūs piešķirat cilvēkiem, lai viņi varētu nosūtīt jums BTC, savukārt privātā atslēga ir veids, kā piekļūstat savam seifam. Nekad nedrīkst nodot savu privāto atslēgu nevienam.

Kā jūs jau uzzinājāt, Bitcoin tīkla decentralizētais raksturs ir izveidots tā, ka valdībām būtu neiespējami to apturēt. Drošības atslēgas arī novērš pārmērīgu valdību aizķeršanos ar jūsu nopelnīto BTC ikreiz, kad to uzskata par nepieciešamu.

Aizpilda visu izmantošanas scenārijus

Bitcoin darbojas gan kā valūta, gan vērtības krātuve. Jūs varat HODL savu BTC un baudīt atzinību, vai arī jūs varat tirgot vai iztērēt savu Bitcoin nesodīti. Šī unikālā valūta nodrošina investoriem skaidras naudas elastību, digitālo darījumu ērtības un zelta vērtības uzglabāšanas iespējas.

Bitcoin nākotne

Bitcoin nākotne izskatās gaiša. Tīkls ir lielāks un drošāks. Arī par šo revolucionāro protokolu vairāk cilvēku zina nekā jebkad agrāk. Pirmais pasaules kripto nesen arī ieguva dažas jaunas funkcijas, izmantojot Lightning Network.

Zibens tīkls

Pēc 2017. gada šifrēšanas trakuma kļuva skaidrs, ka BTC mērogošanas problēmas ir jāatrisina. Tīkla trafiks sasniedza punktu, kurā BTC nespēja pildīt vienu no galvenajām lomām. Tā nevarēja darboties kā vienādranga naudas sistēma ārkārtas svārstību, aizkavētu darījumu laiku un milzīgu maksu dēļ.

Par laimi, izstrādātāji kopš tā laika ir koriģējuši daudzus no šiem jautājumiem, izmantojot atjauninājumus un citus uzlabojumus. Zibens tīkls ir viena no šīm norisēm, kas tirgū turpina pievērst uzmanību. The Zibens tīkls ir ārpusķēdes protokols, kura pamatā ir privāti maksājumu kanāli, lai samazinātu tīkla pārslodzi.

Turklāt apgaismojuma tīkls nodrošina BTC dažas jaunas funkcijas, piemēram, iespēju izmantot viedos līgumus un orākulus. Orākuli ir ārpusķēdes sensori, kas var izraisīt ķēdes notikumus, piemēram, viedos līgumus.

Bitcoin ir šeit, lai paliktu

Mūsdienās Bitcoin ir mājsaimniecības nosaukums. Apbrīnojami, ka Nakamoto monēta iedvesmoja digitālo revolūciju tirgū. Tagad investoriem ir pieejami tūkstošiem kriptovalūtu. Lai gan daudzas no šīm platformām uzlabo Bitcoin galveno dizainu, neviena no tām nevar salīdzināt Bitcoin tīkla stiprumu un kopējo kopienas atbalstu. Šī iemesla dēļ Bitcoin turpina valdīt kā kriptovalūtu karalis.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me