Kas yra „Bitcoin Mining“? Pradedančiųjų vadovas naujiems vartotojams

Prieš suklupdami terminą „Bitcoin miners“, neturite pernelyg gilintis į kriptografijos rinką. Suprasti „Bitcoin“ kasybą, kokiems tikslams ji tarnauja ir kaip ja tapti yra svarbi dalis norint susipažinti su „blockchain“ technologija. „Bitcoin“ kalnakasiai yra didžiausio pasaulyje „blockchain“ branduolys. Štai kaip jie saugo vartotojus ir padeda skatinti tolesnį Bitcoin priėmimą.

„Blockchain“

Norėdami suprasti, kas yra „Bitcoin“ kasykla, pirmiausia turite suprasti „blockchain“ technologiją. „Blockchain“ yra kompiuterių tinklas, kuris visi kartu atnaujina ir patikrina skaitmeninę knygą. Skirtingai nuo centralizuotų sistemų, tokių kaip jūsų bankas, „blockchain“ remiasi decentralizuotu protokolu, kad išsaugotų knygą.

Kas yra „Bitcoin Miners“?

Tradiciniu bankininkystės atveju jūsų centralizuota finansų įstaiga gautų jūsų sandorio užklausą ir tada ją patvirtintų ar atmes, atsižvelgdama į tai, kaip ji atitiko jų konkrečią darbotvarkę. „Bitcoin“ tinkle centrinį banką keičia įprasti vartotojai. Nuolatiniai vartotojai visi kartu tikrina operacijų blokus. Šie vartotojai yra žinomi kaip „Bitcoin“ kalnakasiai.

Minerio sąvoka reiškia laiko ir išteklių kiekį, reikalingą sėkmingai nukaldinti naują Bitcoin. Kaip ir aukso kasyba, taip ir išlaidos yra susijusios su turto sukūrimu. Tokiu būdu kiekvienas naujas Bitcoin gimsta turėdamas savitą vertę.

Bitcoin kasybos ūkis

Bitcoin kasybos ūkis

„Bitcoin“ blokų grandinėje kiekvienas kalnakasis (taip pat žinomas kaip mazgas) dirba kartu su tinklu, kad patikrintų kiekvieną operaciją. Tačiau tik vienas kalnakasis gauna atlygį ir gali pridėti faktinį bloką prie operacijų grandinės, taip pratęsdamas blokų grandinę.

Darbo įrodymas

„Bitcoin“ tinkle įdiegiamas protokolas, žinomas kaip „Proof-of-Work“ (PoW), siekiant nustatyti, kuris mazgas gauna atlygį už jų pastangas. Ši sistema yra pažangi matematinė lygtis. Lygtis yra tokia sudėtinga, kad logiškiau jums kompiuteriui atlikti atsitiktinius spėjimus, o ne tiesiogiai užbaigti lygtį.

Šis atsitiktinis spėjimas padidina jūsų procesorių. Šios skaičiavimo pastangos lemia išlaidas elektros sąnaudų pavidalu. Ataskaitose nustatyta, kad Bitcoin energijos sąnaudos yra maždaug 120 gigavatų (GW) per sekundę. Tai paverčiama maždaug 63 teravatvalandėmis (TWh) per metus.

SHA-256

„Bitcoin“ tinklas priklauso nuo matematinio algoritmo, žinomo kaip SHA-256. SHA reiškia saugų maišos algoritmą. Ši vienkryptė kriptografinio maišos funkcija užtikrina, kad kiekvieną „Bitcoin“ operaciją prieš ją pridėdami patikrins ir patvirtins keli šaltiniai. Norėdami užtikrinti papildomą saugumą, „Bitcoin“ du kartus taiko SHA-256 funkciją. Šis procesas yra žinomas kaip dvigubas SHA-256.

Apdovanojimai

Bitcoin apdovanoja kalnakasius už pastangas naujai nukaldintame Bitcoin. Pažymėtina, kad tai yra vienintelis kartas, kai į rinką ateina naujas „Bitcoin“. Tokiu būdu Bitcoin veikia kaip nuspėjama piniginė pasiūla. Pirmosiomis dienomis Bitcoin kalnakasiai už savo bėdas gavo 50 BTC atlygį. Nors šiandien tai gali atrodyti turtas, tada tai buvo tik pora dolerių.

Automatinis sunkumų reguliavimas

Siekiant užtikrinti pastovų Bitcoin išleidimą, sistemoje naudojamas sudėtingas koregavimo algoritmas. Šis protokolas reikalauja atsakymo į SHA-256 lygtį, kad priekyje būtų tam tikras skaičius nulių, kad būtų galima teisingai atsakyti. Šios lygties sunkumą galima padidinti arba sumažinti reikalaujant daugiau ar mažiau nulių atsakymo pratarmėje.

Labai svarbu, kad sunkumų reguliavimo algoritmas pagrįstas bendra tinklo maišos galia. Kuo daugiau kalnakasių dalyvauja, tuo sunkesnė tampa lygtis. Be to, kuo galingesnės kasybos platformos, tuo sunkesnė lygtis. Tai užtikrina, kad naujas „Bitcoin“ į rinką pateks dešimties minučių intervalais.

Kas yra „Bitcoin Miners“

Kas yra „Bitcoin Miners“?

Kaip sunkumų koregavimo dalis, Bitcoin kasybos nauda laikui bėgant sumažėja perpus. Šis sumažėjimas atitinka didėjančią monetos vertę rinkoje. Šiuos įvykius kalnakasių bendruomenė vadina „halvingais“. Tai didžiuliai įvykiai, po kurių dažniausiai stratosferos padidėja Bitcoin vertė. Paskutinė pusė įvyko 2020 m. Gegužės 11 d.

Pažengę kalnakasiai įeina į rinką

Didėjant Bitcoin vertei, didėjo ir kalnakasių susidomėjimas išsiaiškinti būdus, kaip geriau išspręsti SHA-256 lygtį. Šios pastangos paskatino sukurti specialiai pritaikytas kasybos platformas, skirtas specialiai patvirtinti Bitcoin operacijas. Šios kasybos platformos prasidėjo kaip namų statomi projektai. Šiandien kasybos platformų pramonė kaupia milijardus dolerių.

GPU kalnakasiai

Pirmasis svarbus kasybos įrangos atnaujinimas įvyko, kai kalnakasiai suprato, kad grafinės kortelės yra daug greitesnės sprendžiant pasikartojančią SHA-256 lygties užduotį. Jūsų procesorius yra geras daugelyje dalykų, bet iš tikrųjų nėra puikus. Grafinės kortelės puikiai tinka atliekant konkrečias užduotis, tačiau jos nėra tikrai naudingos jokiems kitiems tikslams, išskyrus tuos, kurie tinka jų pagrindiniam naudojimui..

Galų gale, kalnakasiai suprato, kad GPU kortelės yra daug efektyvesnės, norint užbaigti „Proof-of-Work“ algoritmą, palyginti su įprastais asmeniniais kompiuteriais. Šis supratimas paskatino rinką skubėti dėl šių kortelių. Tokios įmonės kaip „Nvidia“ pradėjo matyti visas kortelių atsargas, kurias įsigijo kasybos ūkiai, siekdami įgyti vertingos maišos galios tinkle..

Galų gale labai vėlavo ir laukė šie produktai. Problema tapo tokia bloga, kad gamintojai skundėsi, jog jų dideli paklausa, atsižvelgiant į didelę kalnakasių paklausą, jų klientams pavyko gauti..

ASIC kalnakasiai

Viskas sekėsi GPU kalnakasiams, kol didžiausias pasaulyje „Bitcoin Mining“ platformų gamintojas „Bitmain“ nepadarė ante. Firma visiems laikams pakeitė rinką, įvedusi pirmąją ASIC (Application Specific Integrated Circuit) kasybos platformą. ASIC kalnakasiai tūkstančius kartų greičiau išsprendžia algoritmą SHA-256, palyginti su GPU kortelėmis.

„Bitmain“ kasybos platformos

„Bitmain“ kasybos platformos

ASIC platformų efektyvumo paslaptis yra tai, kad jos yra pritaikytos spręsti SHA-256 algoritmą ir nieko kito. Ši specialiai sukurta „Bitcoin“ kasybos mikroschema sukėlė maišos jėgos antplūdį, kuris dar labiau padidino sunkumus įprastiems kalnakasiams. Svarbu tai, kad ASIC kalnakasius galite naudoti tik jų numatytoms kriptovaliutoms. Jie negali pakeisti savo kasybos algoritmo į kitas parinktis.

Iki pasimatymo vidutiniam kalnakasiui

Netrukus paaiškėjo, kad procesoriaus kasyba nebėra tinkamas pasirinkimas. Jūs vis dar galite procesoriaus kasyklą šiandien, tačiau tikimybė, kad pranoks šias galingas platformas, yra maža. Ne neįmanoma, bet labai neįtikėtina. Vis dėlto rinkoje yra daugybė žmonių, kurie siekia grįžti į tas dienas, kai bet kurie vartotojai galėtų padėti apsaugoti „Bitcoin“ tinklą ir uždirbti pelną.

Bitmain

Kaip didžiausias kasybos platformų gamintojas ir kasybos baseinų operatorius pasaulyje, „Bitmain“ užima didelę įtaką rinkoje. Platforma sulenkė raumenis, kai palaikė „Bitcoin Cash“ sukūrimą 2017 m. Pabaigoje. Jų parama padėjo monetą įtvirtinti kaip perspektyvią alternatyvą rinkoje.

Bitcoin kasybos baseinai

„Bitcoin“ kasybos baseinai atsirado kaip būdas vėl suvienodinti sąlygas. Kasybos baseinas sujungia visą naudotojų maišos galią ir paskirsto naudą tarp vartotojų pagal jų indėlį. Šiandien kasybos baseinai yra didžiausi Bitcoin kalnakasiai rinkoje. Tyrimai parodė, kad šie kasybos baseinai pasiekia pavojingą koncentracijos lygį ataskaita atskleidė, kad trys didžiausi kasybos baseinai valdo 65% bendros Bitcoin maišos galios.

Didžiausias „Bitcoin“ kasybos baseinas šiuo metu pasaulyje yra „F2Pool“. Beprotiškai, tik šis vienas baseinas valdo 20% kolektyvinio tinklo maišos galios. Pažymėtina, kad kasybos baseino valdymas yra kebli užduotis. „F2Pool“ teigia patyrusi ilgas sausras, kai baseinas negavo jokio atlygio. Daugeliu atvejų platforma prarado daugiau nei 100 BTC, nes turėjo mokėti kalnakasiams be pačių kasybos blokų. Tačiau, žvelgiant į bendrą vaizdą, kasybos baseinai yra labai pelningi juos valdančioms įmonėms ir gali išlaikyti šias sausras.

Debesų kasyba

Tiems, kurie nori tapti „Bitcoin“ kalnakasiu, bet nenori praleisti laiko mokydamiesi techninių meno aspektų ar tyrinėdami, kaip statyti ar įsigyti aukščiausios kokybės platformą, yra debesų kasyba. Debesų kasybos platformos nuomoja savo maišos galią vartotojams už sutartą kainą. Debesų kasyba yra vienas iš paprasčiausių būdų naujiems vartotojams dalyvauti kalnakasybos sektoriuje be didelių išankstinių investicijų.

Yra keletas problemų, kurias reikia išspręsti nusprendžiant dėl ​​debesų kasybos paslaugos. Turite pasilikti tik geriausiems debesų kasybos paslaugų teikėjams. Per pastaruosius vienuolika metų rinkoje buvo padaryta daugybė debesų kasybos sukčių. Daugeliu debesų kasybos sukčių platforma ims naujų vartotojų lėšas, kad iš pradžių seniesiems vartotojams sumokėtų žadėtą ​​grąžą. Kai pasirodys žodis, kad platforma yra teisėta, įmonės kilimėlis traukia visą vartotojo Bitcoin.

Debesų kasybos suktybės yra paplitusios

Šiemet paaiškėjo daugybė kasybos suktybių. Viename pavyzdyje grupė sukčių, valdančių firmą „Mining City Cloud Mining“ iš Filipinų, sukčiavo vartotojus iš milijonų. Firma teigė mokanti 92 USD per dieną pelno už dalyvaujančius kalnakasius. Pažymėtina, kad Filipinuose tai yra nemaža lėšų suma, kuri buvo puikus masalas naujiems kriptografijos vartotojams.

Reguliavimo institucijos sustabdė sukčiavimą šiais metais rugsėjį. Pareigūnai pareiškė, kad „Kasybos miestas nėra registruotas Komisijoje ir veikia be reikiamos licencijos ir (arba) įgaliojimų reikalauti, priimti ar priimti investicijas / platinimus iš visuomenės, taip pat leisti investicines sutartis ir kitas vertybinių popierių formas“. Jie taip pat kaltino firmą, kad ji vykdo „Ponzi“ schemą.

„Bitcoin Mining“ rūpesčiai

Šiuo metu rinka turi įvairių Bitcoin kasybos problemų. Pirma, rinkoje egzistuoja precedento neturintis centralizacijos lygis. Centralizacija yra bloga „Bitcoin“, nes tai naikina tinklo saugumą. Be to, tai leidžia vienai grupei toliau diktuoti savo valią kitiems vartotojams patvirtinant naujinius ir protokolo pakeitimus.

Elektros energijos suvartojimas

Kitas svarbus Bitcoin kasybos sektoriaus rūpestis yra tvarumas. Kad toliau veiktų, „Bitcoin“ reikalauja beprotiško elektros energijos kiekio. Ataskaitose Bitcoin elektros suvartojimas prilygsta išsivysčiusioms Europos šalims. Šis energijos poreikis paskatino daugelį ieškoti tvaresnių galimybių.

Atsinaujinanti energija

Vienas iš populiariausių variantų, kurį naudoja apie 39% Bitcoin kasybos bendruomenės, yra atsinaujinanti energija. Geoterminės, vėjo ir vandens energijos sistemų naudojimas leidžia Bitcoin kalnakasiams užsitikrinti savo pelną be jokių atliekų. Pastangas pereiti prie daugiau žalių alternatyvų sulėtino elektros kompanijos, siūlančios nuolaidas Bitcoin kasybos ūkiams.

„Green Energy Powered Bitcoin“ kasybos įrenginys

„Green Energy Powered Bitcoin“ kasybos įrenginys

Bitcoin kasybos ateitis

Bet kas spėja, kokia bus Bitcoin kasybos ateitis. Neabejotina, kad gamintojai ir toliau sieks kasybos platformų perdirbimo ribų. Taip pat yra didelė tikimybė, kad institucinis „Bitcoin“ pritaikymas sukels daugiau tinklo naudojimo ir ateinančiais mėnesiais. Dėl visų šių problemų kalnakasiai patiria daugiau sunkumų.

Be to, yra faktas, kad vieną dieną bus išgaunami visi 21 milijonas Bitcoin. Niekas nėra tikras, kas nutiks tinklui šiuo metu, tačiau dauguma analitikų sutinka, kad iki šiol „Bitcoin“ turės reikšmingą vertę. Esant dabartinei „Bitcoin“ išleidimo normai, paskutinis „Bitcoin“ bus išgautas apie 2140 metus. Laimei, kūrėjams yra daug laiko išsiaiškinti dalykus.

Technikos pakeitimai

Taip pat yra tikimybė, kad „Bitcoin“ gali nuspręsti atsisakyti „Proof-of-Work“ algoritmo vieną dieną naudodama tvaresnį variantą. Nors tai gali pasirodyti neįmanoma, antra pagal dydį pasaulyje „PoW“ blokų grandinė, „Ethereum“ jau ruošiasi būtent tokiam manevrui. „Ethereum“ ketina iki metų pabaigos iš „PoW“ mechanizmo pereiti prie „Proof-of-Stake“ (PoS) sistemos. Ši konversija pašalina SHA-256 algoritmo poreikį ir sumažina bendrą tinklo elektros sunaudojimą. Tai taip pat leistų vartotojams pasinaudoti savo kriptografija, kad apsaugotų tinklą.

Bitcoin Mining Forever

Tokia, kokia ji yra dabar, pagrindinė Bitcoin bendruomenė neskuba keisti nė vieno iš pagrindinių šios revoliucinės monetos protokolų. Užtat „Bitcoin“ maksimalistai mano, kad didelio masto „Bitcoin“ priėmimo paslaptis slypi papildomų technologijų, tokių kaip „Lightning Network“, kūrime. Naudodamas šiuos ne grandinės protokolus, „Bitcoin“ įgyja naują funkcionalumą, efektyvumą ir greitį. Dėl šių priežasčių Bitcoin kasyba yra dalykas daugeliui metų į priekį.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me