Tailando vyriausybė išleisdama obligacijas naudos „Blockchain“

Dar viena nedidelė, bet reikšminga skaitmeninio pakeitimo vertybiniais popieriais raida vystosi Tailande, kur valstybės skolų valdymo tarnyba (PDMO) ketina išleisti vyriausybės taupymo obligacijas, kurios bus platinamos „blockchain“ pagalba..

Tai yra pirminis bandymas, kurį atliko PDMO, kuris yra šalies finansų ministerijos dalis, siekiant panaudoti „blockchain“ technologiją išleidžiant ir platinant vyriausybės obligacijas visuomenei..

Remiantis vietos pranešimais, biuras išleidžia obligacijų, kurių bendra vertė yra maždaug 6,5 mln. USD (200 mln. Batų). Vienas ypatingas „blockchain“ technologijos bruožas jau yra aiškiai matomas, nes obligacijos parduodamos nominalia 1 bato verte – mažiausia kada nors vyriausybės obligacijų suma, kurios kaina paprastai siekia 1 000 batų..

Kodėl obligacijų ženklinimas yra svarbus

Obligacijų rinka yra viena iš seniausių ir labiausiai patikimų turto klasių, teikianti pagrindinį finansavimą vyriausybėms, korporacijoms ir investuotojams. Nepaisant rinkos populiarumo tiek tarp institucinių, tiek iš mažmeninių investuotojų, skaitmeninimas buvo nepaprastai lėtas.

Obligacijų išleidimas paprastai yra ilgas procesas, apimantis kelis tarpininkus, patiriantis dideles išlaidas ir rizikuojant žmogiška klaida. Tai yra dažni finansinių vertybinių popierių rinkos skausmo taškai, kuriuos tikisi išspręsti technologinės naujovės. 

Čia atsiranda obligacijų ženklinimas, siekiant sumažinti įvairias su obligacijų išleidimu susijusias išlaidas. „Blockchain“ technologijos taikymas gali būti naudingas visai obligacijų rinkai, nes pagerins duomenų matomumą, sumažins sandorio šalies riziką ir pagerins veiklos efektyvumą..

Pirkdami ir parduodami obligacijas, pirkėjai, pažvelgę ​​į blokų grandinę, gali akimirksniu įsitikinti, kad pardavėjai turi obligaciją. Tai taip pat nedelsiant pašalina tarpininkų poreikį, nes obligacija gyvena ant nepatikimos ir nekintamos knygos.

„Blockchain“ taip pat palengvina obligacijų išleidimo procesą, įtraukdamas į kodą sąlygas ir sąlygas, įskaitant pagrindinę sumą, atkarpos palūkanų normą ir išpirkimo datą. Dėl to mokėjimo procesas gali būti automatizuotas: emitentai gali paskirstyti palūkanų mokėjimus tiesiogiai obligacijų savininko piniginės adresu. 

Taikant naująją technologiją, vertybinių popierių emitentai turi galimybę pateikti finansinį turtą kuo tiksliau. Kadangi patikrinimai, sandoriai ir atsiskaitymai vyksta „blockchain“ knygoje, nėra jokių papildomų rūpesčių ar dokumentų, kuriuos reikia atlikti, palyginti su tradiciniais turto pakeitimo vertybiniais popieriais ir paskirstymo metodais..

Tai yra didžiulis pranašumas, kurį suteikia technologija, ir PDMO generalinė direktorė Patricia Mongkhonvanit pripažįsta, kad tai taip pat atvers naujas galimybes visiems įsigyti vyriausybės obligacijų:

„Tai turėtų leisti daugiau žmonių iš vietos pirkti vyriausybės taupymo obligacijas“,

Tailandas žengia į priekį naudodamasis skaitmeniniu pakeitimu vertybiniais popieriais

Vyriausybės taupomąsias obligacijas bus galima įsigyti per „Krung Thai Bank“ (KTB) „blockchain“ platformą, kuri yra visiškai valstybinė, o platinimas vyks per elektroninę piniginę. Nors tai yra visiškai naujas būdas išleisti vyriausybės obligacijas, daugeliui tai nėra nepažįstama patirtis.

Jei mažiausias obligacijų padalijimas yra 1 batas, minimali įsigijimo riba yra 100 obligacijų vienam pirkėjui, o investicijos ribojamos 500 000 batų – pagal PDMO.

Pradinis diegimas vyks skaitmeniniais kanalais, tačiau PDMO taip pat planuoja išplėsti taupomųjų obligacijų platinimo kanalus į banko skyrius, bankomatus ir mobiliąją bankininkystę..

Siekdama įvertinti visuomenės susidomėjimą ir skleisti žinią, vyriausybė iš anksto leido žmonėms užsiprenumeruoti per „blockchain“ pagrįstą el. Piniginę. 200 mln. Batų kaupiamųjų obligacijų siūlymas yra pradinis testas, o tie, kurie nori dalyvauti, privalo turėti sąskaitas KTB ir kreiptis per banko elektroninę piniginę..

Tailando SKVN neseniai uždarė 50 milijardų batų vertės taupomųjų obligacijų pardavimą, kuris buvo vyriausybės 1 trilijono batų plano sumažinti ekonominę žalą po COVID-19 pandemijos dalis..

Didėjantis Tailando vyriausybės susidomėjimas siekti efektyvesnių obligacijų išleidimo būdų yra dar vienas patvirtinimas, kad „blockchain“ technologijos vaidmuo skaitmeninant turto vertybinius popierius plečiasi. Jei bandomoji „blockchain“ emisija būtų vertinama kaip sėkminga, yra galimybė pamatyti daugiau vyriausybės obligacijų, platinamų tokiu būdu.

Tailandas taip pat buvo viena iš šalių, norinčių žengti pirmyn, bandydama blokuoti finansinius pakeitimus vertybiniais popieriais. Pavyzdžiui, dar 2019 m. Tailando obligacijų rinkos asociacija paskelbė, kad ji priims „blockchain“ obligacijų registravimui. Šalies vietinė „Toyota Leasing“ buvo išleidusi „blockchain“ obligacijas. Be to, vertybinių popierių birža taip pat planuoja paleisti „blockchain“ pagrindu veikiančią skaitmeninio turto platformą.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me