Kas yra kriptovaliutos?

Kaip informuotas investuotojas, jūs turite suprasti, kas yra kriptovaliutos ir kaip jos toliau keičia finansų sektorių visame pasaulyje. Savo esme kriptovaliutos yra interneto pagrindu veikiančios decentralizuotos mainų priemonės. Šios unikalios finansinės priemonės skiriasi nuo tradicinių „fiat“ valiutų tam tikrais pagrindiniais būdais.

Skirtingai nei, tarkime, JAV doleris, kriptovaliutų išleidimo ir sandorių nekontroliuoja centrinė organizacija. Vietoj to, grupė kompiuterių, vadinamų „blockchain“, visi kartu saugo ir valdo tinklą. Todėl „blockchain“ tinklai tampa kur kas saugesni nei tradicinės sistemos, nes nėra centralizuoto atakos vektoriaus.

Svarbu tai, kad „blockchain“ technologija suteikia saugesnę ir efektyvesnę rinkos patirtį. Tai ir nekintama, ir nekintama. Šie požymiai leidžia idealiai atlikti tarpusavio sandorius.

Tokiu būdu kriptovaliutos pasauliui suteikė vieną iš pirmųjų sėkmingų vyriausybės remiamų valiutų alternatyvų. Kriptų, pvz., „Bitcoin“ atveju, privačių ir viešų raktų derinys leidžia p2P kriptografines operacijas per paskirstytą knygą.

Kriptovaliutų istorija

Kriptovaliutų istorija prasideda 1998 m. Tuo metu internetas populiarėjo. Tačiau vis dar praeis beveik pusė dešimtmečio, kol greitasis greitis taps populiarus. Įdomu tai, kad užfiksuota, kad kompiuterių inžinierius Wei Dai vardu pirmą kartą per savo kriptovaliutų B pinigai koncepcija. Straipsnyje jis pasiūlė skaitmeninę pinigų formą, pagal kurios privatumo protokolą buvo sukurta anoniminė grynųjų pinigų sistema.

Nickas Szabo per „Twitter“ - kas yra kriptovaliutos

Nickas Szabo per „Twitter“ – kas yra kriptovaliutos

Vėliau tais metais kitas, dabar gerai žinomas programuotojas vardu Nickas Szabo pristatė „BitGold“ koncepciją. Szabo manė, kad decentralizacija turi būti bet kurios skaitmeninės valiutos pagrindas, kad būtų išvengta centralizuotos manipuliacijos. Deja, nė vienas projektas nepateko į rinką. Tačiau jie įkvėpė liūdnai pagarsėjusį Bitcoin kūrėją – Satoshi Nakamoto.

Dvigubų išlaidų klausimai

Viena iš pagrindinių kliūčių kuriant patikimą skaitmeninių pinigų formą buvo dvigubo išlaidų problema. Dvigubos išlaidos yra tada, kai įsilaužėlis ta pačia skaitmenine valiuta naudojasi daugiau nei vieną kartą. Tai milžiniška problema, apėmusi pažangiausius to meto kompiuterių protus.

Norint sukurti patikimą skaitmeninę valiutą, kažkas turėtų sugalvoti, kaip padaryti skaitmeninį turtą, kuris kažkaip buvo naudojamas tik vieną kartą. Be to, reikėjo neįmanoma kopijuoti ar padirbti, kad atitiktų jo paskirtį. Dvigubų išlaidų klausimas tradicinei finansų sistemai nerūpi, nes bankai naudoja trečiųjų šalių tikrinimo sistemas. Be to, jie valdo centralizuotą sistemą, leidžiančią redaguoti, grąžinti pinigus ir taisyti.

Hashcashas

2002 m. Dabar garsus „Bitcoin“ programuotojas Adamas Backas pradėjo aiškinti dvigubo išlaidų paslapties dalis. Jis pasiūlė tam tikrą sistemos formą, užtikrinančią, kad kiekvienas tinklas dalyvautų. Konkrečiai, „Back“ pasiūlė „Hashcash“ naudoti decentralizuotą sistemą, reikalaujančią, kad vartotojai užbaigtų sudėtingą matematinę lygtį operacijai apdoroti..

Svarbu tai, kad ši strategija sumažino kenksmingus ketinimus, nes norint įsilieti į tinklą, hakeriui reikėjo panaudoti didžiulę skaičiavimo galią. Ši nauja tinklo sutarimo forma tapo žinoma kaip „Proof-of-Work“ (PoW) algoritmas. Šiandien „PoW“ algoritmai yra visų tipų kriptovaliutose.

Kas yra kriptovaliutos?

2008 m. Satoshi Nakamoto supažindino pasaulį su savo pirmąja kriptovaliuta – Bitcoin. Bitcoinas buvo svarbus etapas dėl daugelio priežasčių. Tai pažymėjo pirmąją sėkmingą decentralizuotą grynųjų pinigų sistemą, veikiančią naudojant „nepasitikėjimu pagrįstą sistemą“.

Vietoj centralizuoto tinklo „Bitcoin“ remiasi tarptautiniu sandorių tikrintuvų tinklu, vadinamu „mazgais“ arba „kalnakasiais“. Pagrindinis mazgo tikslas yra apsaugoti tinklą patvirtinant operacijų „blokus“. „Bitcoin“ atveju šie blokai rodomi kas dešimt minučių ir juose yra 1 MB duomenų.

„Bitcoin Whitepaper“

„Bitcoin Whitepaper“

Svarbu tai, kad visi mazgai patvirtina operacijas, tačiau tik vienas gali pridėti bloką prie operacijų, sudarančių „blokų grandinę“, grandinės. Už pagalbą įkvėpdamas Satoshi linktelėjo Adamo Backo „HashCash“ projektui. Kalbėdamas apie savo ankstesnį darbą jis kalbėjo pareiškė  „Mums reikės naudoti darbo įrodymo sistemą, panašią į Adamo Backo„ Hashcash “.“

Dvigubos išlaidos išspręstos

Satoshi sugebėjo išspręsti dvigubų išlaidų problemą įvesdamas laiko žymą į sutarimo algoritmą. Sutarimo algoritmas yra kriptografinė funkcija, naudojama apsaugoti tinklą. „Bitcoin“ atveju šis algoritmas yra žinomas kaip SHA-256. Pirmosiomis „PoW“ dienomis „HashCash“ panaudojo SHA-1 „PoW“ algoritmą.

Kritiškai kiekviename blokų grandinės bloke yra prieš tai buvusio bloko maišos dalys. Kiekviename bloke taip pat yra laiko žyma. Tokiu būdu „blockchain“ iš tikrųjų yra tik viena ilga matematinė lygtis. Dėl šios priežasties „blockchain“ tinklus neįtikėtinai sunku nulaužti.

Pirma, jums reikės nuo pat pradžių perskaičiuoti visą blokų grandinę, kuriai reikalinga daugybė skaičiavimo galios. Be to, jums reikės nulaužti daugiau nei 51% „blockchain“, kad įsitikintumėte, jog jūsų naująjį „blockchain“ patvirtina tikrintojai. „Bitcoin“ atveju tai prilygsta daugiau nei 150 000 kompiuterių įsilaužimui vienu metu. Vadinasi, įsilaužti į tinklą kainuotų daugiau nei visų „Bitcoins“ vertė.

„Bitcoin Mining“

Pirmasis mazgas, užbaigęs SHA-256 algoritmą, prideda kitą bloką prie sandorių grandinės ir gauna atlygį už jų kasybos pastangas. Pagalvokite apie šį atlygį kaip už grąžinamą sumą už skaičiavimus ir įnašus į tinklą. Iš pradžių šis atlygis buvo 50 Bitcoin. Žinoma, tada Bitcoinas buvo vertas tik centų. Šiandien blokinis atlygis yra 6,25 monetos už bloką. Pagal šiandieninę kainą tai yra maždaug 60 000 USD vertės Bitcoin.

Protingai, kasybos dalyvio atlygis automatiškai sumažėja 50% kas 210 000 blokų. Vidutiniškai perpus sumažėja maždaug kas 4 metus. Pirmasis pusmetis įvyko 2012 m. Lapkričio 28 d. Antrasis pusmetis įvyko 2016 m. Liepos 9 d. Galiausiai perpus sumažėjimas įvyko tik šiais metais, 2020 m. Gegužės 11 d..

Didžiausias bitkoinų skaičius

Kasybos atlygiai taip pat tarnauja kitam Bitcoin ekosistemos tikslui. Svarbiausia, kad tai yra vienintelis kartas, kai į blokų grandinę įvedamas naujas Bitcoin. Tokiu būdu Bitcoin teikia nuspėjamą pinigų kiekį, kurio negalima manipuliuoti, pavyzdžiui, su centrinio banko valiutomis.

Be to, kadangi „Bitcoin“ yra ribotas ir išleidžiamas tik 21 milijonas, laikui bėgant jo trūksta. Šiuo metu jau yra išgaunama 87,68% Bitcoin. Tai prilygsta šiandien apyvartoje esančiai 18 413 369 BTC. Iš šių monetų maždaug milijonas gyvena Satoshi Nakamoto piniginėje. Šios monetos nejudėjo nuo to laiko, kai Nakamoto pirmą kartą jas iškasė pirmosiomis monetos išleidimo dienomis.

Pažymėtinos Bitcoin datos

2008 m. Spalio 31 d. Satoshi Nakamoto nusprendė pakeisti pasaulį visam laikui. Šią dieną jis pirmą kartą išleido „Bitcoin Whitepaper“. Straipsnyje jis pateikia supratimą apie savo koncepciją ir tai, kaip jis išsprendė dvigubų išlaidų problemą.

Po dvejų metų Bitcoin padarė didelį šuolį į ekonomiką po to, kai įvyko pirmasis realaus pasaulio pirkimas. 2010 m. Gegužės 2 d. Ankstyvasis Bitcoinistas Laszlo Hanyeczo vardu atliko pirmąjį „Bitcoin“ sandorį realiame pasaulyje. Jis užsisakė dvi picas iš savo vietinės Džeksonvilio Floridos parduotuvės. Kaina, kurią jis sumokėjo už tuos skanius pyragus ir dalį Bitcoin istorijos, buvo 10 000 Bitcoin. Tai yra maždaug 90 000 USD šiandieninėje rinkoje.

Kripto mainai

Iki 2010 m. Kovo mėn. Į rinką atėjo pirmoji kriptografinė birža. Dabar nebeveikianti platforma buvo pavadinta bitcoinmarket.com. Tai leido vartotojams pirkti, parduoti ir prekiauti „Bitcoin“. Tais pačiais metais, dabar jau liūdnai pagarsėjusiais Gox kalnas kripto birža pakėlė prekybą į kitą lygį.

Mt. Goxo investuotojas po 650 000 BTC dingo

Mt. Goxo investuotojas po 650 000 BTC dingo

„Alt-Coins“ patenka į rinką

Niekas negali tiksliai pasakyti, ar Satoshi Nakamoto numatė kriptografinės rinkos gimimą, tačiau neilgai trukus po jo išradimo, atsiradus kriptografinėms biržoms, atsirado ir kitų populiarių kriptovaliutų. Iš pradžių šios kriptos buvo panašios į Bitcoin su keliais nedideliais patobulinimais, pavyzdžiui, didesnių blokų dydžiais.

Puikus šių ankstyvųjų kriptovaliutų pavyzdys yra „Litecoin“. Pasak „Litecoin“ kūrėjo Charlie Lee, jis sukūrė žetoną, kuris būtų sidabras prie Bitcoin aukso. „Litecoin“ turi tas pačias kriptografines funkcijas kaip ir „Bitcoin“, nors ir su nedideliais pakeitimais.

Iki 2013 m. Šiame sektoriuje buvo dešimt pagrindinių kriptovaliutų. Štai čia jūs matote, kad kriptovaliutos pradeda atsirasti turėdami daugiau funkcionalumo ir alternatyvių tikslų rinkoje. Pavyzdžiui, įvedus „Ethereum“, išmaniosios sutartys iškilo į kriptografinės erdvės priešakį.

Išmaniosios sutartys

Išmaniosiose sutartyse yra iš anksto užprogramuoti protokolai, kurie vykdomi gavus nurodytą kriptovaliutos kiekį. Šie automatizuoti protokolai kripto vartotojams suteikė išplėstines parinktis. Kaip toks, „Ethereum“ pradėjo naują funkcijų amžių šifravimo srityje. Šiandien protingos sutartys yra kriptografijos sektoriaus pagrindas.

Kitas kriptovaliutų sektoriaus kraštovaizdžio pavyzdys yra „Ripple“. Ši ankstyvoji kriptovaliuta į rinką pateko turėdama labai unikalią strategiją. Skirtingai nuo „Bitcoin“, kurį daugelis laiko priemone pakeisti dabartinę finansų sistemą, XRP skirta suteikti bankams galimybę naudotis „blockchain“ technologija ir visais jos pranašumais.

Visų laikų aukščiausia

2017 m. Gruodžio mėn. Bitcoin pasiekė visų laikų aukščiausią lygį – maždaug 20 000 USD. Čia susirūpinimas dėl mastelio padidėjo. Didžiulis „Bitcoin“ vartotojų antplūdis daugeliui kriptografijos sektorių paliko teigti, kad „Bitcoin“ negalėjo visiškai įvykdyti savo pagrindinio tikslo, kaip „tarpusavio elektroninės grynųjų pinigų sistemos“. Šie rūpesčiai galiausiai paskatino įvairias kietąsias šakutes ir plėtojo Žaibo tinklą.

Naujos kriptos atsiranda

Svarbu tai, kad kieta šakutė atsiranda, kai iš kitos kriptografijos blokų grandinės paleidžiama nauja kriptovaliuta. Nauja kriptovaliuta dalijasi visais ankstesniais pradinės kriptovaliutų blokų grandinės sandoriais, tačiau visi būsimi sandoriai dedami į naują knygą. Todėl senojo „blockchain“ kalnakasiai negali atnaujinti savo valiutos, neatnaujinę savo mazgų.

Kietosios šakės

„Hard Forks“ rinkoje dažnai yra prieštaringai vertinamas. Pavyzdžiui, „Bitcoin Cash“ atsirado dėl to, kad „Bitcoin“ bendruomenė padalijo blokų dydį nuo 1 MB iki 2 MB. Net ir po sunkios šakės, įtampa vis dar išliko didelė, nes daugelis manė, kad „Bitcoin Cash“ komanda nori užgrobti Bitcoin. Ir atvirkščiai, „Bitcoin Cash“ šalininkai teigė, kad dabartinėje būsenoje „Bitcoin“ nepavyko pasiekti pagrindinio tikslo.

„PoW“ algoritmo alternatyvos

Atsiradus daugiau kriptovaliutų, atsirado ir alternatyvių blokų grandinių apsaugos būdų. Pažymėtina, kad konsensuso sistema „Bitcoin PoW“ naudoja neįtikėtiną kompiuterio apdorojimo galią. Vadinasi, visam tinklui funkcionuoti reikalingas didžiulis elektros energijos kiekis. Praeityje, studijos parodė, kad Bitcoin naudoja daugiau energijos nei kai kurios šalys.

Akcijos įrodymas per knygą

Akcijos įrodymas per knygą

Šis energijos suvartojimas paskatino kurti kitas, mažiau energijos ištroškusias galimybes, tokias kaip „Proof-of-Stake“ (PoS) sutarimo mechanizmas. „PoS“ sistemoje vartotojai gauna atlygį už tam tikrą savo kriptovaliutos kiekio laikymą tinklo piniginėje. Šios „pritrauktos“ monetos padeda patikrinti tinklo būseną. Svarbu tai, kad kuo daugiau monetų jūs laikote, tuo daugiau operacijų patvirtinate.

Ši strategija veikia gerai, nes norint įsilieti į tinklą, bet kuriam įsilaužėliui reikės sukaupti didelį kiekį kriptovaliutos. Tokiu atveju jie prarastų visą savo finansavimą, jei jie tada užpultų „blockchain“, atsakingą už savo žetonų apsaugą. Pažymėtina, Ethereum planus Pasak kūrėjų, iki 2021 m. pabaigos pereiti prie konsensuso PoS sistemos.

Žaibo tinklas

Žaibo tinklas atsirado kaip dar viena galimybė tiems, kurie siekia sušvelninti Bitcoin blokų grandinės perkrovą. „Lightning Network“ naudoja privačius mokėjimo kanalus, kurie gyvena ne grandinėje. Tokiu būdu vartotojai gali atlikti neribotas operacijas, neužstodami Bitcoin tinklo. Tik uždarius privatų mokėjimo kanalą, operacijos papildo „blockchain“. Be to, „Lightning Network“ pristatė daugybę naujų funkcijų į pirmąją pasaulyje kriptografiją.

Kriptovaliutos ir toliau keičia pinigų sampratą. Galite tikėtis, kad šie unikalūs finansiniai instrumentai ateinančiais metais užims svarbiausią vietą, nes atrodo, kad daugelis galingiausių pasaulio valiutų yra matematiškai nepagrįstos. Kol kas pasaulis vis dar diskutuoja, kaip elgtis su šiomis naujojo amžiaus valiutomis kas mėnesį priimant naujus reglamentus.

Pirkite kriptovaliutas

Kas yra kriptovaliutos? Kas yra kriptovaliutos? Kas yra kriptovaliutos?
★★★★★ ★★★★★ Binansų apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Skaitmeninio turto (kriptovaliutos) brokerių vertinimo baluose atsižvelgiama į daugybę dešimčių veiksnių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes..

★★★★★ ★★★★★ „Kraken“ apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Skaičiuojant skaitmeninio turto (kriptovaliutos) brokerių balų formulę atsižvelgiama į daugybę dešimčių veiksnių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes..

★★★★★ ★★★★★ „Poloniex“ apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Skaičiuojant skaitmeninio turto (kriptovaliutos) brokerių balų formulę atsižvelgiama į daugybę dešimčių veiksnių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes.

Geriausia

Pažengę prekybininkai

Geriausia

JAV prekybininkai

Geriausia

Lengva naudoti

Prekybos mokesčiai

0,10%

Prekybos mokesčiai

0,16%

Prekybos mokesčiai

0,125%

Akcijos

10% pinigų grąžinimas

Nuolaidos kodas: EE59L0QP

Akcijos

Nė vienas

Akcijos

Nė vienas

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me