Bitcoin izkrāpšana: Bitcoin Hacks, zādzību un iziešanas veida izkrāpšanas vēsture

Contents

Bitcoin izkrāpšana no sākuma: Kripto lielākie uzlaušanas gadījumi, vēsturiskā laika skala un lietotāju drošības rokasgrāmata

Bitcoin visā tās krāšņumā, kas pēdējos desmit gados ir bijis kopš tā darbības sākuma 2009. gada janvārī, joprojām ir daudz sarkano karogu un melno caurumu, kas jāpārvar, piemēram, krāpnieciskas krāpšanās un ļaunprātīgas uzlaušanas, kā arī gudri aizbildnības risinājumi..

Šis Bitcoin izkrāpšanas ceļvedis ir formulēts trīs galvenajās sadaļās, lai to varētu viegli iegūt un patērēt:

 1. populārākie veidi, kā krāpnieki, hakeri un slikti aktieri nozog bitcoin (izpratne)
 2. visu kriptogrāfisko izkrāpšanu un bitkoinu uzlaušanas vēsturiskā laika skala (zināšanas)
 3. labākie veidi, kā aizsargāt kriptogrāfijas kases un kā izvairīties no bitcoin izkrāpšanas (izglītība)

Šie atjautīgie atskaites punkti informētības paaugstināšanai, zināšanu sniegšanai un izglītības izplatīšanai nāks par labu visiem bitcoin investoriem, tirgotājiem un galu galā lietotājiem, kuri vēlas uzzināt, kā pareizi aizsargāt un droši nodrošināt kriptonauda turējumus no nozares sarlatāniem un ļaundariem..

Patiesība ir tāda, ka šie uz kriptogrāfiju orientētie kibernoziedznieki ir izkrāpuši miljardiem dolāru vērtu bitkoinu, izmantojot ļoti izveicīgu taktiku un reklāmas trikus, lai pievilinātu nepretenciozus lietotājus zemnieciskās investīciju iespējās, viltotās apmaiņas un seifa nodrošinātājos, kā arī daudzās citās tālāk aprakstītajās metodēs..

Mēs pārskatīsim, kā darbojas tādas izplatītas kriptogrāfijas valūtas izkrāpšanas stratēģijas kā; aizdomīgas e-pasta saites pikšķerēšanai ar personas datiem, ļaunprātīgas lejupielādes, instalējot ļaunprātīgu programmatūru un taustiņinstrumentus, hakeri, kas atveido slavenības, pretrunīgi vērtēti apmaiņas īpašnieki un operatori, bezmaksas kriptogrāfijas čivināt dāvanas, izspiedējvīrusu paplašināšanas šantāžas prasības, viedtālruņa SIM nomaiņa, ķibelī ieslodzīti sūkņi un izgāztuves, ICO izejas krāpšanās daudzlīmeņu tīkla mārketinga piramīdu shēmas, brutālas melnā tirgus nedienas, bezmaksas izmēģinājuma biznesa iespējas, viltotas mākoņu ieguves saimniecības, bezmaksas matricu dubultotāji un garantētu ienākumu pavairotāji / peļņa no ieguldījumu peļņas. Diemžēl pastāv visas šīs bitcoin scam taktikas, un tās ir grūti ignorēt, jo tās būtu jāuzskata par tūlītējiem draudiem un riskiem jūsu iztikai 2019. gadā un pēc tam.

Pat bitkoina veida izkrāpšana sāk izplatīties populāros sociālo mediju tīklos, piemēram, Instagram, Youtube un Facebook, kas visi ir upuri nepārdomātu personu piesaistīšanai, balstoties uz nepatiesu izlikšanos un cilvēku uzticības un nolaidības priekšrocībām (pēc šīs lasīšanas vairs nav!).

Nav viegli atgūt izkrāptos bitkoina līdzekļus vai sevi izturēt pret sevi, tāpēc jums jāpieņem ērgļa acu pieeja un jāpiemēro vanagiem līdzīgas tendences visā tiešsaistē ar pietiekamu rūpību..

Tā kā tiesībsargājošās iestādes spēlē panākumus, apgūstot jaunās kriptonauda nozares un uz blokķēdēm balstītas dencentralizētas finanšu ēras virves, jaunas viedās aizbildnības iespējas turpinās parādīties, taču īstermiņā ikviena interesēs ir iemācīties trikus tirgojiet un gudri uzglabājiet savu bitcoin.

Lai gan lielākā daļa ir fiksēta amerikāņu kalniņā par to, kāda ir bitcoīna cena, Bitcoin iepriekšējās krāpšanas un uzlaušanas vēstures atstāšana novārtā nav optimāla, jo ir daudz pārnēsājamo nodarbību un mācību līkņu, kas jāiztur, ja kāds kriptogrāfijas kasetes lietotājs vēlas faktiski kļūt par jūsu sava banka ”un izvairieties no krāpnieku apmānīšanas.

Patiesību sakot, patiešām ir ļoti ierobežots skaits iemeslu vai gadījumu, kad jūsu privātā atslēga kādreiz būtu jāatklāj ikvienam, pat ja viņš sūta viņam maksājumu vai veic darījumus ar viņu.

Tagad, kad jums ir 10000 pēdu putna lidojums, kam jāpievērš uzmanība iesācējiem, lecam pa labi un pārskatīsim visas nepieciešamās bitkoina izkrāpšanas metodes, vēsturi un drošības padomus, lai optimizētu savu bitcoin nākotni.

Miljons veidu, kā zaudēt savu Bitcoin, šeit ir Top 15

Populārākie 5 kriptonauda uzlaušanas gadījumi 2018. gadā, kriptonauda uzlaušana, kriptogrāfijas valūtas uzlaušana 2018. gadā, populārākie kriptonauda uzlaušanas gadījumi 2018. gadā, top 5 kriptogrāfijas valūtas uzlaušana

Pirms 15 populārāko veidu, kā bitcoin krāpnieki mēģina nozagt jūsu kriptogrāfijas līdzekļus, mēs zinām, ka dažreiz var šķist, ka katru dienu tiek parādīts jauns ar bitkoinu saistīts uzlaušanas vai scam skandāls (un dažos veidos tas nav nepareizi). Bet tālu no tā, ka kriptonauda nav nedroša, savvaļas rietumos no naudas, tā katru dienu kļūst drošāka un regulētāka.

Tomēr sabiedrībai ir vitāli svarīgi apzināties ne tikai Bitcoin un kriptogrāfijas priekšrocības kopumā, bet arī ļoti reālos riskus, kas saistīti ar jūsu naudas ievietošanu tajā. Šī raksta mērķis ir izcelt dažādas krāpšanas, uzlaušanas un krāpšanas iespējas digitālās finansēšanas pasaulē. Bitkoīnu uzlaušanas un izkrāpšanas laika skala kalpos kā nepārtraukti atjaunināts ceļvedis ikvienam, kurš ieguldījis kriptovalūtās vai ņemot vērā turpmāko virzību. Līdz beigām jums vajadzētu būt zināšanām, kas vajadzīgas, lai identificētu iespējamos drošības riskus, izvēlētos drošus aizsardzības pasākumus savām vajadzībām un personīgā riska novērtēšanai, kā arī būtu jāinformē par jaunākajiem apdraudējumiem tirgū..

51% uzbrukumu pret blokķēdēm

Saprast 51% uzbrukumu ir visvieglāk, domājot par krājumu. Ja persona vai uzņēmums pērk 51% no konkrētā krājuma, viņi būtībā saglabā kontrolējošus lēmumus uzņēmuma valdē. Tagad Blockchain ir tik drošs, ka pati uzlaušana ķēdē ir gandrīz neiespējama. Bet, ja kāda persona vai cilvēku grupa iegūst nepieciešamos rīkus (daudz GPU), lai ķertu 51% no “hash rate” jeb ieguves jaudas, ķēdē viņi būtībā saglabā kontroli pār informāciju blokos ķēde iet uz priekšu, līdz tiek zaudēts viņu vairākums. Tiem no jums, kas nezina, jaukšanas ātrums ir Blockchain apstrādes jauda, ​​kas tiek izmantota, lai apstrādātu un pārbaudītu informāciju katrā saitē. Šīs ieguves spējas ieguldījums informācijas pārbaudē un apstrādē nopelna vairāk monētu un ir parasts, kas padara neiespējamu tieši uzlaušanu, jo katrai saitei par informāciju var būt dažādi lietotāji un tā ir atkarīga no informācijas, kas ir apstiprināta ap to.

Persona vai grupa, kurai ir 51% kontrole, varētu pārrakstīt informāciju saitēs, lai nozagtu naudu, divreiz iztērējot to pašu monētu, padomājiet, ja jūs nopirktu konfekšu bāru ar dolāru un pēc tam izmantotu to pašu dolāru, lai nopirktu arī ūdeni, padarot iepriekšējo maksājumi pazūd, bet saglabājot tā priekšrocības. Bitcoin ir unikāls ar to, ka tagad tas ir tik liels, ka vienai grupai nav iespējams iegūt tik lielu kontroli pār to. Tas ir daudz lielāks risks ar mazākām cipto valūtām.

DNS un vietņu novirzīšanas hacks

Šāda veida uzlaušana rada sarežģītāku krāpšanos. DNS uzlaušana pārņem kontroli pār vietnes servera informāciju, pēc tam liek lietotājam novirzīt viņu gandrīz uz dublikātu vietni vai gandrīz dublētu maku. Šajā brīdī jūs netīšām tiekat apmānīts ievadīt personas pieteikšanās informāciju hakeriem, lai tie redzētu, vai arī tieši nosūtīt līdzekļus viņiem uz viltoto maku. Kad komanda, kas atrodas īpašā ICO vai apmaiņas vietnē, ir sapratusi, kas notiek, hakeri jau varēja savākt milzīgu līdzekļu daudzumu.

Viltus biržas

Viltus apmaiņas ir visvieglāk sasniedzamas, veicot vienkāršu meklēšanu, piemēram, “bitcoin exchange”. Viens no meklēšanas lapas rezultātiem faktiski varētu būt krāpnieciska apmaiņas vietne, kas ir izveidota, cerot, ka cilvēki noguldīs savus līdzekļus uz adresi, lai veiktu apmaiņu ar citiem lietotājiem. Tā rezultātā var rasties sava veida iziešanas veida izkrāpšana, kad jūs uzreiz pamanāt problēmu, kad neredzat savus līdzekļus un nevarat tiem piekļūt, vai arī viltus vietnes veidotāji pazūd līdz ar finansējumu vēlāk.

Ponzi shēmas

Ponzi shēmas vai piramīdas shēmas ir bijušas jau ilgu laiku, kriptogrāfija tikko ir piešķīrusi tai jaunu seju, ar kuras palīdzību iemānīt iespaidīgus cilvēkus tajā, kas būtībā ir ātra bagātināšanās shēma. Dažas no tām ir acīmredzamas ar to, ka sola uzreiz lielu atdevi un padara to šķiet vieglāku, nekā tas, iespējams, būs, bet citi ir zemiskāki, parādot sevi kā likumīgākas uzņēmējdarbības iespējas vai izmantojot ietekmētājus, lai pārliecinātu jūs, ka ir vērts piedalīties. Viņi var arī iedziļināties bitcoīnu ieguves pasaulē, kas ir ļoti jauns veids, kā mānīt cilvēkus. Jūs maksājat ar bitcoin vietnē kriptogrāfijas ieguves hash likmi, tikai jūs pelnāt naudu, tikai novirzot jaunus cilvēkus uz pašu shēmu, nevis no ieguves. Tāpat kā visas piramīdas shēmas, tās galu galā sabrūk. Arī tās var beigties ar izkrāpšanu.

Viltoti kriptogrāfijas projekti un SIO

Līdzīgi kā viltus apmaiņa, viltus projekti tiek radīti, lai vilinātu cilvēkus noguldīt savu naudu apmaiņā pret monētu vai žetonu, kuru viņi nekad nedomā augt un kas nesaglabā nekādu vērtību. Īpaši SIO ir arī diezgan plakani projekti, kurus atbalsta plakani uzņēmumi, kuru darbība tiek pilnībā viltota. Radītāji ir tikai tāpēc, lai saņemtu jūsu naudu, un varbūt mēģina pārliecināt jūs par tās likumību. Šīs krāpšanās var iet roku rokā arī ar Ponzi shēmām.

Vietņu kloni un pikšķerēšanas uzbrukumi

Šajā sarakstā ir vērojama viltojumu tendence un tas, kā kaut ko viltotu dažreiz var pielāgot, lai sasniegtu to pašu mērķi. Hakeri var izveidot vietnes klonu, būtībā aizstājot reālo. Pēc tam šis klons tiek novirzīts kādai grupai sociālajos medijos vai tiek nosūtīts pa e-pastu cilvēkiem, kuri jau ir īstas vietnes daļa, līdz ar to arī termins pikšķerēšana. Tas ir vēl viens veids, kā hakeris maldina cilvēku atteikties no personiskās informācijas, kas viņiem dod piekļuvi jūsu līdzekļiem.

Viltotas dakšu izkrāpšanas

Cietās dakšas blokķēdē ir maz un tālu, jo tās parasti ir kļūdu un / vai viedokļu atšķirību rezultāts, kā rezultātā monēta pēkšņi iziet divus dažādus ceļus, liekot cilvēkiem izvēlēties puses, piemēram, BTC un BTH vai ETH gadījumā un utt. Šīs cietās dakšas var radīt neskaidrības ar patērētājiem, kuri vēlas pieprasīt digitālās valūtas jauno versiju, un šeit ir zināms, ka hakeri izmanto priekšrocības. Viņi apgalvo, ka lietotāji, izmantojot viltotas instrukcijas tiešsaistē, var iegūt savas dakšu monētas, pieprasot lietotājiem augšupielādēt privātās atslēgas uz ļaunprātīgām adresēm, lai viņu monētas varētu iztukšot.

Ļaunprātīga programmatūra

Ļaunprātīga programmatūra nav jauns jēdziens, taču tas ir galvenais, kas apdraud individuālu kriptovalūtu zādzību un kļūst tajā sarežģītāks. Tie ir paredzēti, lai sēdētu jūsu ierīcēs, līdz kaut kas atzīmē to, kas bija paredzēts meklēt. Pašlaik tirgū ir viens, ko sauc par kriptogrāfijas valūtas starpliktuves nolaupītājiem, kurš sēž jūsu datorā un gaida, kamēr jūs nokopējat un ielīmējat kriptogrāfijas vietni. Tas ļauj ļaunprātīgai programmatūrai zināt, ka tā jāaktivizē, un tā aizstāj adresi ar ļaunprātīgu, kas paredzēta jūsu privāto atslēgu nozagšanai, tiklīdz tās ievadāt. Ir arī tādas lietotnes, kuras varat lejupielādēt savā tālrunī un kuru iekšpusē ir ļaunprātīga programmatūra, kas paredzēta, lai tālrunī meklētu ar kriptogrāfiju saistītu informāciju, piemēram, kriptogrāfijas lietotnes vai privāto atslēgu lietošanu un šīs informācijas nozagšanu..

Digitālie maki

Bitcoin un citi digitālie maki ir programmatūras gabali, un neviena programmatūra nav nekļūdīga. Ir hakeri, kuri pavadīs tik daudz laika, cik vajadzīgs, ķemmējot konkrētu programmatūru, lai atrastu koda vājumu, pēc tam tos izmantotu, lai pēc iespējas vairāk nozagtu no lietotāju makiem un dažreiz pat apmainītos ar makiem. Pēdējais var būt īpaši postošs, ja apmaiņa slikti izvēlas visus vai lielāko daļu viņu turēto līdzekļu glabāt “karstā makā” – makā, kas atrodas ierīcē, kas savieno ar internetu. Lai palielinātu neskaidrības, ir arī digitālo valūtu seifu programmas, kas īpaši paredzētas jūsu līdzekļu nozagšanai. Jūs to lejupielādējat, domājot, ka tā būs droša vieta monētu un žetonu glabāšanai, tikai tāpēc, lai programmatūra pati aizplūstu uz citu maka adresi.

Viltus atbalsta komandas izkrāpšana

Ir krāpnieki, kas sevi reklamē kā apmaiņas atbalstu vai palīdzību, ja rodas problēmas saistībā ar apmaiņu, kas ir tikpat vienkārša kā google meklēšana, kad lietotājs var google meklēt un notikt pēc saites, kas novirza uz viltus palīdzību. Šie gadījumi ir vēl izplatītāki apmaiņās, kurās ierobežots personāls un neapmierināti lietotāji nesaņem palīdzību pietiekami ātri. Rezultāts ir saruna ar kādu, izmantojot tiešraides tērzēšanu vai mikrofonu, kurš apgalvo, ka ir meklētā palīdzība, tikai lai viņš varētu nozagt jūsu informāciju..

Sūkņu un izgāztuvju izkrāpšana

Lietotāji ir izdomājuši, kā izveidot savas shēmas, kur kriptogrāfijas tirgotāju grupa nolemj apvienoties platformā, nopirkt daudz konkrēta kriptogrāfijas, pēc tam kopienā uzvilkt kriptogrāfiju. Tas izraisa cenu pieaugumu un cilvēku pieplūdumu, kad viņi pārdod nopirkto un gūst labumu no viņu centieniem.

Publiskie Wi-Fi hakeri

Ja tā vēl nav jūsu ikdienas sastāvdaļa, jums nekad nevajadzētu izmantot publisko Wi-Fi, lai piekļūtu jebkādai personiskajai informācijai. Tas ne tikai ļauj jums uzbrukt, bet dažreiz hakeri var aizstāt citu tīklu, kas izskatās kā tas, ar kuru mēģināt izveidot savienojumu, un izmantot to, lai viegli nozagtu jūsu informāciju.

SIM pieslēgšana un kriptokrūšana

Ir jauns zādzības veids, ko sauc par SIM ligzdošanu. Tas ir tad, kad hakeris izmanto jūsu tālruņa numuru, lai pārliecinātu tālruņa uzņēmumu nosūtīt viņiem jaunu SIM karti ar jūsu numuru un būtībā zog jūsu tālruņa identitāti šajā procesā, kas var dot kādam piekļuvi visam, kas savienots ar jūsu SIM, ieskaitot visus jūsu kontus. . Lai cik neticami tas varētu izklausīties, tas ir noticis un bieži tiek darīts, apgalvojot, ka tālrunis ir nozagts un informācija tiek pārsūtīta uz jaunu sim un jaunu tālruni. SIM ligzda būtībā ir kļūda, ko pieļāvusi jūsu mobilo tālruņu uzņēmuma atbalsta komanda.

Sociālo mediju dāvanu izkrāpšana

Apbrīnojami, ka cilvēki joprojām iekrīt krāpšanās ar dāvanām. Viņi sāka e-pastos, bet kopš tā laika ir pielāgojušies sociālajiem medijiem. Tiek veidoti viltoti profili, kas izliek sociālo mediju reklāmas, apgalvojot cilvēkiem, ka viņiem ir dāvanas, kas saistītas ar kriptovalūtu, cerot, ka, ja izpildīsit viņu soļus, jūs viņiem nosūtīsit naudu vai atteiksies no savas personiskās informācijas, lai viņi to varētu nozagt. Dažreiz viņi pat ielauzīsies reālos kontos un ievietos viltus saites uz reālu kontu, lai tam piešķirtu lielāku leģitimitāti.

Mākoņu ieguves veida izkrāpšana

Bieži vien saistībā ar Ponzi shēmām mākoņu ieguve tika īslaicīgi pārcelta jau caur bitcoin ieguvi šajā sadaļā. Būtībā tas ir tad, kad krāpnieki sola peļņu par maksājumu vai ikmēneša maksājumu, kas dod jums iegādes hash likmi, kas tiek izmantota kalnrūpniecībā. Realitāte ir tāda, ka jūs nekad vairs neredzēsiet šo naudu, kā arī neviens cits, ko jūs atvedīsit piramīdā, pirms tā galu galā sabruks.

Visu Bitcoin veida izkrāpšanu un kriptogrāfijas hakeru saraksts kopš BTC sākuma

Vai tam ir nepieciešams vairāk paskaidrojumu? Neoficiāls, oficiāls saraksts ar dažiem lielākajiem, unikālākajiem un / vai pirmajiem šāda veida uzlaušanas gadījumiem un naudas zaudējumiem bitcoin / kriptonauda vēsturē.

Bitcoin veida izkrāpšanas vēsture un kriptogrāfiskā hakeru laika skala no 2011. līdz 2019. gadam

Allinvain Bitcointalk Hack no lietotāja apdraudētās Windows programmatūras

Datums: 2011. gada 13. jūnijs

Nozagtā summa: 502 750 USD / 25 000 BTC

Tips: Hack / Theft

Allinvain Bitcointalk lietotāja uzlaušana bija pirmā (iespējamā) reģistrētā bitcoīna zādzība, kas notika 2011. gada 13. jūnijā. Bitcointalk lietotājam ar apdraudētu Windows datoru bija 25 000 BTC vai apm. Viņam nozagti 500 000 USD. Tā bija arī lielākā individuālā bitcoin zādzība digitālās valūtas sākuma dienās, un joprojām ļoti daudz veidojās Bitcoin cena. Lieki piebilst, ka šodien tas būtu ievērojami vairāk vērts.

Mt. Goxa zādzība, izmantojot auditora apdraudēto datoru

Datums: 2011. gada 19. jūnijs

Nozagtā summa: 35 540 USD / 2 000 BTC

Tips: Neaizsargātas trešās puses uzlaušana / krāpnieciski deflēta cenu noteikšana

2011. gada 19. jūnijā Mt. Goksam bija nopietns drošības pārkāpums. Hakeris, iespējams, izmantoja akreditācijas datus no auditora datora, lai nozagtu monētas no biržas, krāpnieciski pārdodot bitcoin uz savu kontu, kas netīšām pazemināja cenu līdz 0,01 USD par bitcoin. Mt. Gox sākotnēji ieviesa revidentu, lai pārliecinātos, ka viņiem ir pietiekamas Bitcoin un naudas rezerves, lai segtu viņu turējumus. Tiek lēsts, ka hakeris spēja atlīdzināt 2000 bitkoinus, un vēl 650 BTC tika zaudēti tiem, kas iegādājās monētu par deflētu cenu, pirms tika konstatēts drošības pārkāpums. Neviens no bitkoiniem nekad netika atgūts, un incidents bija pazīstams kā pirmais kriptogrāfijas biržas uzlaušanas pārkāpums, kas bija atbildīgs par aptuveni 35 000 ASV dolāru zaudējumiem.

Bitomart Exchange Wallet.dat fails ir izdzēsts

Datums: 2011. gada 1. augusts

Nozagtā summa: 223 890 USD / 17 000 BTC

Tips: Atjaunināt glitch / dzēstos līdzekļus

Bitomart Exchange veica 2011. gada 1. augusta atjauninājumu, kura rezultātā radās viena no dārgākajām kļūdām kriptogrāfijas vēsturē. Atjauninājumā tika izmantots AWS Elastic Cloud, kad failu serveris wallet.dat tika nejauši izdzēsts, un līdzekļi vienā naktī pilnībā pazuda. Vairāk nekā $ 220 000 zaudētos lietotāju līdzekļus nebija iespējams atgūt, un Bitomart pārdeva savu parādu Mt. Goks vēlāk tajā mēnesī.

MyBitcoin Exchange Hack

Datums: 2011. gada 8. augusts

Nozagtā summa: USD 1,2 miljoni USD / 154 406 BTC

Tips: Hack / Theft

MyBitcoin bija zināms par lietotājam draudzīgu seifa platformu, kas paredzēta kriptogrāfijas iesācējiem ar interesi par Bitcoin. Diemžēl MyBitcoin cieta vienu no sliktākajiem uzbrukumiem bitkoina sākumā, zaudējot 154 406 BTC. Bitcoin Show vadītājs Brūss Vāgners bija viena ievērojama kriptogrāfijas personība, kas zaudēja daļu no vairāk nekā 1 miljona ASV dolāru.

Bitcoinica Hot Wall Hack

Datums: 2012. gada 6. maijs

Nozagtā summa: 93 481,92 USD / 18 548 BTC

Tips: Iespējama zādzības zādzība / aizdomas par izkrāpšanas zādzību

Bitcoinica paziņoja, ka viņu karstais maks tika uzlauzts 2012. gada 6. maijā. Apmaiņa lietotājiem paziņoja, ka viņi ir “atklājuši aizdomīgu bitcoin darījumu, kuru, šķiet, neuzsāk neviens no uzņēmuma īpašniekiem”. Tomēr sākotnēji bija aizdomas, ka karstā maka uzlaušana ir saistīta ar Bitcoinica īpašnieku A. Vinniku, liekot dažiem aizdomāties, ka tā faktiski bija iziešanas krāpšanās, kas maskēta kā uzlaušana. Nozagti gandrīz 100 000 USD.

Bitcoin uzkrājumu un uzticības Ponzi shēma

Datums: 2012. gada 2. jūlijs

Nozagtā summa: 1,002 miljoni USD / 150 000 BTC

Tips: Piramīdas shēma / iziet no krāpšanas

Bitcoin Savings and Trust Ponzi shēma bija pirmā piramīdas shēma jeb Ponzi shēma bitcoin pasaulē. Darbojoties kā parasta investīciju programma ar augstu ienesīgumu (HYIP), tā lietotājiem solīja milzīgu atdevi, ieguldot nelielu summu šodien. Krāpšanos vadīja pirateat40, kurš investīciju iespēju raksturoja kā “virtuālo riska ieguldījumu fondu”. 2012. gada 2. jūlijā virtuālais riska ieguldījumu fonds pēkšņi tika slēgts, pazūdot ar aizdomām par 150 000 BTC (vairāk nekā 1 miljons USD). Faktiskais zaudēto līdzekļu skaits nekad nav apstiprināts.

Bitfloor Exchange Hack

Datums: 2012. gada 4. septembris

Nozagtā summa: 247 200 USD / 24 000 BTC

Tips: Nešifrētu Maka atslēgu dublēšana

Agrā kriptovalūtas maiņas sistēma Bitfloor paziņoja, ka tā tika uzlauzta 2012. gada 4. septembrī, kā rezultātā zaudējumi pārsniedza USD 240 000 jeb 24 000 BTC. Uzbrucējs, iespējams, “ieguva piekļuvi nešifrētam seifa atslēgu dublējumam”, kaut arī Bitfloor apgalvoja, ka faktiskās atslēgas tika glabātas šifrētā apgabalā.

Trojan Wall Hack

Datums: 2012. gada 16. novembris

Nozagtā summa: 39 548 USD / 3445 BTC

Tips: Hack / Theft

2012. gadā vispirms tika iecerēts apzināties, ka hakeri var izveidot programmatūru, lai nozagtu digitālās valūtas, un līdz ar to tika uzlauzts arī 2012. gada Trojas maka un viens no pirmajiem reģistrētajiem gadījumiem, kad parasts PC Trojas zirgs noveda pie bitcoīnu zaudēšanas. Trojas vīruss netīšām tika instalēts lietotāju personālajos datoros un sāka meklēt privātās atslēgas un wallet.dat failus, tos zogot, kur vien iespējams. Viens Bitcointalk forumu lietotājs ziņoja, ka uzbrukuma laikā viņš zaudēja 2600 BTC. Uz anonīmu bitcoin maka adresi kopā tika nosūtīti 3457 BTC, kas ir gandrīz 40 000 USD zaudējumi.

Vircurex Exchange Hack

Datums: 2013. gada 11. janvāris

Nozagtā summa: Kopā 50 miljoni USD, bitcoin / 2366 BTC USD 23 490,60 USD

Tips: Mystery Hack / Theft

Vircurex bija populāra agrīna bitcoin apmaiņa, un 2013. gada janvārī apmaiņa atklāja, ka tā ir uzlauzta. “Mums diemžēl jāpaziņo, ka mūsu maciņš ir apdraudēts,” Vircurex 2013. gada 11. janvārī. Hakeri mērķēja uz biržas lielajām skaidras naudas rezervēm, un ziņots, ka Vircurex uzbrukuma laikā zaudēja 50 miljonus ASV dolāru kopā ar 1666 BTC (aptuveni 23 000 USD vērtībā). Arī šī pati apmaiņa vēlāk 2013. gadā piedzīvoja divus citus uzlaušanas gadījumus, bet biržas klientiem tā tika oficiāli atklāta tikai 2014. gadā. Daudzi lietotāji jau bija izņemuši savus līdzekļus pēc pirmā uzlaušanas.

BitMarket.eu iziet no krāpniecības

Datums: 2013. gada 14. februāris

Nozagtā summa: 477 377,67 USD / 18 787 BTC

Tips: Fake Hack / Exit Scam

BitMarket.eu bija populāra Polijas bitcoin birža, kas darbojās divus gadus, pirms zaudēja visus līdzekļus pašpasludinātā uzlaušanas incidentā. Vēlāk tika atklāts, ka dibinātāji, izmantojot Bitcoinica, bija izveidojuši Bitcoin riska ieguldījumu fondu un faktiski bija izvilkuši izkrāpšanas krāpšanos, kad Bitcoinica tika uzlauzta 2012. gada maijā. BitMarket maksātnespēja netika atklāta līdz 2013. gada 14. februārim, un nozagtā monēta bija vairāk nekā vērts Tajā dienā 470 000 USD.

BTCGuild Mining Pool Hack

Datums: 2013. gada 10. marts

Nozagtā summa: 60 982,02 USD / 1,254 BTC

Tips: Glitch / Theft

BTCGuild jaunināja savu klientu 2013. gada 10. martā it kā vienmērīgā procesā. Lai gan jaunināšanas laikā bloku ķēde tika atkārtoti indeksēta, kalnrūpniecības baseins izmaksāja BTC par grūtībām-1 akcijām. Kopumā 16 baseina lietotāji pēc kļūdas iztukšoja savus karstos makus, kā rezultātā tika zaudēti 1254 BTC, kuru vērtība tajā laikā pārsniedza 60 000 USD.

Tikai kauliņu zaudēšana

Datums: 2013. gada 15. jūlijs

Nozagtā summa: 125 463 USD / 1 300 BTC

Datums: līdzekļu zaudēšana / kļūda

Just Dice bija viena no populārākajām azartspēļu platformām, kad 2013. gada 15. jūlijā viņi paziņoja, ka tā ir zaudējusi vairāk nekā 1300 BTC, kas tagad tiek uzskatīta par vienu no stulbākajām kļūdām. Lietotājs lūdza izņemt no vietnes savu 1300 BTC laimestu azartspēlēs, taču viņu karstajos maciņos nebija 1300 BTC. Parasti tas nozīmētu, ka administrators izņem summu no aukstā maka, taču šis solis tika ignorēts. Tā rezultātā spēlētājs iztērēja viltoto atlikumu platformā un galu galā to tomēr zaudēja. Kļūdas rezultātā uzņēmums zaudēja vairāk nekā 125 000 zaudējumus.

GBL Exchange Exit Scam

Datums: 2013. gada 26. oktobris

Nozagtā summa: 1,929 miljoni ASV dolāru, maksimuma laikā 11 970 880 USD / 9640 BTC

Tips: zādzība / iziešana no krāpšanās

GBL Exchange bija populāra agrīna bitcoin apmaiņa Ķīnā, kas beidzās ar krāpšanu. 2007. gada 28. oktobrī dibinātāji pēkšņi pārtrauca darbību, pazūdot ar visiem lietotāju līdzekļiem. Hakeri izvēlējās ideālu uzlaušanas laiku, jo bitkoina cena mēnesi vēlāk sasniedza 1242 ASV dolārus, un tas satricināja viņu monētas no gandrīz 2 miljoniem līdz gandrīz 12 miljoniem dolāru..

BIPS maksājumu pakalpojumu uzlaušana

Datums: 2013. gada 15. novembris

Nozagtā summa: USD 559 038,55 USD, USD 1 608 390 USD / 1,295 BTC

Tips: Hack / Theft

Kripto norēķinu platforma BIPS tika uzlauzta 2013. gada 15. novembrī masveida DDoS uzbrukuma ietvaros. Platforma paziņoja par uzlaušanu 19. novembrī, apgalvojot, ka, neraugoties uz vairākiem aizsardzības slāņiem, ir nozagts vairāk nekā miljons ASV dolāru. Hakeri mērķēja uz vairākām sistēmas ievainojamībām, galu galā ļaujot viņiem piekļūt vairākiem lietotāju makiem. Bitkoīna cena uzlaušanas dienā sākotnējiem zaudējumiem bija aptuveni 560 000 USD, bet pēc gada maksimuma divu nedēļu laikā viņu zaudējumi kļuva par 1,6 miljoniem USD.

Picostocks Cold Wall Hack

Datums: 2013. gada 29. novembris

Nozagtā summa: 6,652 miljoni USD / 5875 BTC

Tips: aizdomas par iekšējās informācijas ielaušanos / zādzību

Pikostokam 2013. gada novembrī bija noslēpumains uzlauzums, kas noveda pie bitcoīna zaudēšanas aptuveni 6 miljonu dolāru vērtībā. Pikostoki apgalvoja, ka nav pazīmju par iejaukšanos viņu sistēmās un ka abi viņu maki atradušies dažādos datoros. “Mums ir aizdomas, ka šos [makus] ir kopējuši cilvēki, kuriem agrāk bija piekļuve sistēmai un kuri tika atšifrēti,” paziņoja Picostocks vietnē Reddit.

Mt. Gox pārtrauc tirdzniecību pēc lielākās uzlaušanas kriptogrāfijas vēsturē

Datums: 2014. gada 7. februāris

Nozagtā summa: 466,59 miljoni USD / 650 000 BTC

Tips: Hack / Theft

Mt. Gox Hack bija lielākais BTC zaudējums un lielākais Hack līdz šim punktam. Visā 2013. gadā no apmaiņas aukstajiem maciņiem tika nozagti aptuveni 650 000 BTC vairākos uzlaušanas gadījumos, lēnām iztukšojot viņiem savus līdzekļus. Kad Mt. Goks 2014. gadā beidzot pārbaudīja aukstos maciņus, un viņi atklāja, ka viņu apmaiņa ir pilnīgi maksātnespējīga. 2014. gada 7. februārī Mt. Goks paziņoja, ka pārtrauc visus BTC izņemšanas gadījumus no biržas, apgalvojot, ka pamata Bitcoin programmatūrā ir “darījumu kaļamības kļūda”. Lietotājiem radās aizdomas, kad izņemšana tika apturēta divas nedēļas, lai gan tirdzniecība biržā turpinājās un tā rezultātā cenas nokritās par “05 zemāk nekā jebkur citur”. 2014. gada 24. februārī Mt. Goks paziņoja, ka pārtrauc visu tirdzniecības darbību un pilnībā un neatgriezeniski nonāca bezsaistē. Galu galā biržas “krīzes stratēģijas projekts” tika nopludināts, atklājot, ka Mt. Gox bija pilnīgi maksātnespējīgs un bija zaudējis 744 408 BTC klientu līdzekļus. Tika atgūti 100 000 BTC, bet zaudējumi tika nodarīti, un lieta joprojām atrodas Japānas tiesās.

Flexcoin Hot Wall Hack

Datums: 2014. gada 3. marts

Nozagtā summa: 595 365,12 USD / 896 BTC

Tips: Hack / Theft

Flexcoin karstais maks tika uzlauzts 2014. gadā, kā rezultātā pilnībā tika izslēgta Kanādā izvietota kriptogrāfijas maka platforma. Flexcoin bija nodēvējis sevi par “pirmo bitcoin banku”, bet nedēļā ātri zaudēja lielāko daļu klientu līdzekļu pēc tam, kad pārliecināja lietotājus, ka viņi nekad nav glabājuši monētas Mt. Goks viņu uzlaušanas laikā. Dažiem klientiem paveicās, ka viņu līdzekļi viņiem tika atdoti no uzņēmuma neskartajiem aukstajiem maciņiem. Kopumā Flexcoin zaudēja gandrīz 900 lietotāju BTC, kuru vērtība tajā laikā bija gandrīz 600 000 USD.

Cryptsy Exchange Hack

Datums: 2014. gada jūlijs

Nozagtā summa: 9 miljoni USD / 13 000 BTC

Tips: Mystery Hack / Theft

Cryptsy bija otrais lielākais 2014. gada uzlaušana pēc Mt. Gox, taču viņi atteicās publiskot sīkāku informāciju par pašu uzlaušanu līdz 2016. gadam. Cryptsy apgalvoja, ka uzlauzums tika izsekots altcoin izstrādātāja ar nosaukumu Lucky7Coin izstrādātājam, kurš spēja izmantot Cryptsy serveru ievainojamības, lai nozagtu milzīgu daudzumu lietotāju līdzekļu. Pamatojoties uz BTC augsto un zemo vērtību 2014. gada jūlijā, jo mums nav precīza datuma, ir droši pieņemt, ka apmaiņa zaudēja aptuveni 9 miljonus ASV dolāru.

Mintpal Exchange iziet no krāpniecības

Datums: 2014. gada 8. oktobris

Nozagtā summa: 1,32 miljoni USD / 3894 BTC

Tips: zādzība / iziešana no krāpšanās

Kriptogrāfijas valūtas maiņa, ko sauc par Mintpal, 2014. gadā pabeidza veiksmīgu iziešanas krāpšanos, domājams, ka to ir izdarījis Moopay un Moolah izpilddirektors un dibinātājs Alekss Grīns (pazīstams arī kā Ryan kennedy), kuru sabiedrība uzskata par “ēnu”. Alekss Grīns / Raiens Kenedijs aizbēga no kriptogrāfijas ar gandrīz 3900 BTC, kuru vērtība tajā laikā bija aptuveni 1,3 miljoni USD. Kā piezīmi, Alekss Grīns / Raiens Kenedijs 2016. gadā Lielbritānijā tika notiesāti par izvarošanu un šobrīd tur izcieš 11 gadu cietumsodu. Nav zināms, kur šobrīd atrodas līdzekļi.

Bitstamp Hot Wall Hack

Datums: 2015. gada 4. janvāris

Nozagtā summa: 5,226 miljoni USD / 19 000 BTC

Tips: Hack / Theft

Populārā bitcoin apmaiņa Bitstamp tika uzlauzta 2014. gada beigās / 2015. gada sākumā, un Bitstamp paziņoja par uzlaušanu 2015. gada 4. janvārī. Bitstamp sākotnēji apturēja izņemšanu un tirdzniecību, liekot dažiem lietotājiem domāt, ka apmaiņa tiek pārtraukta tā, kā dažām citām biržām ir bijis , bet nedēļu vēlāk tas atjaunoja parasto darbību. Lai gan nav skaidrs, vai abi bija saistīti, neilgi pirms tam viņi bija saņēmuši izpirkuma maksu par 75 BTC ar Bitstamp, sakot: “Mēs nevedam sarunas ar teroristiem.” Dienā, kad viņi paziņoja par uzlaušanu, zaudētā BTC vērtība bija nedaudz virs 5,2 miljoniem USD.

Evolution Marketplace iziet no krāpniecības

Datums: 2015. gada 18. marts

Nozagtā summa: 11,8 miljoni USD / 43 000 BTC

Tips: zādzība / iziešana no krāpšanās

Pirmās nepatikšanas pazīmes parādījās vietnē Reddit, kad lietotājs ar nosaukumu NSWGreat 2015. gada martā publicēja ierakstu ar nosaukumu “EVOLUTION EXIT SCAM”, apgalvojot, ka ir vietnes moderators, un apsūdzot administratorus par “gatavošanos iziet no krāpšanas ar visiem līdzekļiem. ” Darknet tirgus vietas, kas pazūd no interneta vienā naktī, nav nekas jauns, un Evolution Marketplace bija vēl viena tirgus vieta, kas izvilka izkrāpšanu, pazūdot no lietotājiem vairāk nekā 11 miljonu USD vērtībā. “Man ir ļoti žēl, bet Verto un Kimbla ir mūs visus uzcēluši,” paskaidroja lietotājs Reddit ziņojumā.

DAO Hack

Datums: 2016. gada 17. jūnijs

Nozagtā summa: 76,6 miljoni USD / 3,6 miljoni ETH

Tips: Hack / Frozen Funds

DAO uzlaušana ir viens no vispazīstamākajiem hakeriem kriptogrāfiskās kopienas vēsturē, mainot pasaules otrās lielākās digitālās valūtas Ethereum trajektoriju. DAO tika izveidots kā riska ieguldījumu fonds ar lielu daudzumu vietējo tirgu, kur lietotāji pieņemtu kolektīvus lēmumus par investīciju vietu. Hakeris vēlāk izmantoja ievainojamību kodā un nejauši iesaldēja 3,6 miljonus ETH. DAO izgāšanās galu galā novedīs pie ETH un ETC izveidošanas, jo abas puses nav vienojušās par to, kā rīkoties ar uzlaušanu (viens Blockchain ceļš izvēlējās atgriezties laikā un sazaroties, otrs izvēlējās palikt uz tā paša ceļa). Iesaldēšanas rezultātā tika zaudēti vismaz 76 miljoni ASV dolāru.

Bitfinex drošības pārkāpums

Datums: 2016. gada 2. augusts

Nozagtā summa: 71,24 miljoni USD / 119 756 BTC

Tips: Hack / Theft

Bitfinex drošības pārkāpums 2016. gadā noveda pie viena no lielākajiem hackiem kriptogrāfijas vēsturē ar zaudējumiem 119 756 BTC vai aptuveni. 72 miljoni USD. Birža uz laiku apturēja tirdzniecību, depozītus un naudas izņemšanu, un līdz 4. augustam apstiprināja, ka tā tika aplaupīta, paziņojot Reuters par zaudēto summu no lietotāju kontiem. Bitfinex darbojas līdz šai dienai.

Bitcurex Exchange Hack

Datums: 2016. gada 13. oktobris

Nozagtā summa: 1,476 miljoni USD / 2300 BTC

Tips: Neaizsargātas trešās puses uzlaušana

Polijā bāzēta kriptogrāfijas birža Bitcurex tika uzlauzta 2017. gada 17. februārī, kā rezultātā tika zaudēti gandrīz 1,5 miljoni ASV dolāru. Iepriekš tā bija bijusi viena no lielākajām kriptogrāfijas biržām Eiropā, īpaši Polijas lietotājiem, 2016. gada laikā apstrādājot aktīvus vairāk nekā 50 miljonu ASV dolāru vērtībā. 2016. gada 28. oktobrī Bitcurex apstiprināja zaudējumus un paziņoja, ka tiek slēgta. Problēma tika izsekota tam, ka neaizsargāta trešā puse veica automatizētu datu vākšanu.

Āzijas un Eiropas valūtas Ponzi shēma

Datums: 2017. gada 24. aprīlis

Nozagtā summa: 680 miljoni USD

Tips: Piramīdas shēma

Āzijas un Eiropas valūtas Ponzi shēma darbojās likumīgi reģistrēta uzņēmuma aizsegā, reklamējot kā ātru bagātināšanās shēmu, izmantojot daudzlīmeņu mārketingu. Krāpšanās upurēja 47 000 cilvēku, pirms tika slēgta. Hainanas pilsētas policijas pārvalde 2017. gada 10. augustā paziņoja, ka par krāpniecības izdarīšanu tika arestēts vīrietis ar nosaukumu “Aizdomās turētais Xu”, kā arī vairāki citi uzņēmuma izpilddirektori. Tiesībaizsardzības amatpersonas no krāpniekiem konfiscēja 4,6 miljardus RMB jeb aptuveni 680 miljonus USD, padarot to par vienu no lielākajiem arestiem (un kriptogrāfijas izkrāpšanu) nozares vēsturē.

Yapizon Exchange Hack

Datums: 2017. gada 26. aprīlis

Nozagtā summa: 16,741 miljons USD / 3831 BTC

Tips: Hack / Theft

2017. gada 26. aprīlī Dienvidkorejas birža Yapizon paziņoja par jaunāko uzlaušanu, apgalvojot, ka ir nozagti 3800 BTC klientu fondos un zaudēti vairāk nekā 16 miljoni ASV dolāru jeb “ekvivalents 37,08% no kopējiem aktīviem”. Tā vietā, lai slēgtu kā citas mazākas biržas pēc līdzīga mēroga uzlaušanas, Yapizon nolēma klientiem piešķirt “matu griezumu”, sadalot zaudējumu slogu visā lietotāju bāzē. Kopš tā laika viņi ir pārdēvēti par Youbit, taču līdz 2017. gada decembrim platforma pēc otrā uzbrukuma bija pasludinājusi bankrotu. Neatkarīgi no tā, šķiet, ka uzņēmums joprojām darbojas šodien, un 2018. gada vidū tie atkal parādījās, mēģinot sākt normālu darbību nākotnē.

Bithumb Hack un privātās informācijas noplūde

Datums: 2017. gada 29. jūnijs

Nozagtā summa: USD 31 miljons USD

Tips: darbinieku CPU uzlaušana / korejiešu uzvaru un personiskās informācijas zādzība

2017. gada 29. jūnijā Bithumb atklāja, ka hakeris nozaga Korejas vonu 31 miljona dolāru vērtībā kopā ar 31 000 Bithumb vietņu lietotāju personu identificējošu informāciju, tostarp viņu vārdus, mobilo tālruņu numurus un e-pasta adreses. Tajā laikā Bithumb bija ceturtā lielākā bitkoinu birža pasaulē un lielākā birža Dienvidkorejā. Datorurķēšana tika izsekota līdz viena darbinieka kompromitētam datoram, un daudzi lietotāji ziņoja, ka miljoniem uzvaru pazūd no personīgajiem kontiem vienā naktī..

BTC-e iziet no krāpniecības

Datums: 2017. gada 25. jūlijs

Nozagtā summa: 180, 956 miljoni USD / 66 000 BTC

Tips: zādzība / iziešana no krāpšanās

BTC-e pēkšņi pārtrauca darbību 2017. gada 25. jūlijā, un vairāk nekā 66 000 BTC pārcēlās uz maku, kas, domājams, pieder Aleksandram Vinnikam, kurš ir pazīstams kā BTC-e pamatā. Vēlāk viņam tiks izvirzīta 21 apsūdzība no ASV lielās žūrijas, kas saistīta ar naudas atmazgāšanu, datoru uzlaušanu un narkotiku tirdzniecību. BTC-e bija viena no šīs dienas lielākajām un cienījamākajām kriptovalūtu biržām. Vēlāk tika atklāts, ka BTC-e reputācija lielā mērā balstījās uz neatļautām darbībām, un 95% no Bitcoin darījumiem, kas veikti no izpirkuma programmatūras darījumiem, tika izņemti, izmantojot BTC-e. BTC vērtība bija nedaudz virs 180 miljoniem USD dienā, kad tā tika pārtraukta, un visa šī neveiksmīgā lieta tiek atcerēta kā viena no lielākajām izstāšanās krāpšanām nozares vēsturē.

QuadrigaCX līguma kļūda

Datums: 2017. gada 2. jūnijs

Zaudētā summa: 13,16 miljoni USD / 60 000 ETH

Tips: glitch / bloķētie fondi

Pirms tagad bēdīgi slavenā zaudējuma 2019. gadā QuadrigaCX veica virsrakstus par līguma kļūdu, kas noveda pie 60 000 ETH zaudēšanas. “Šīs nedēļas sākumā mēs pamanījām pārkāpumus attiecībā uz Etera ienākšanas maiņas slaucīšanas procesu,” savā oficiālajā paziņojumā pēc jautājuma skaidroja QuadrigaCX. Galīgais rezultāts bija nedaudz vairāk nekā 13,1 miljons ASV dolāru, mainot ETH / ETC, un ETH bija iesaldēts šajā šķembu līgumā uz visiem laikiem. Vēlāk QuadrigaCX atrisināja problēmu, un klienti netika sodīti.

ClassicEtherWallet DNS uzlaušana

Datums: 2017. gada jūnijs

Zaudētā summa: USD 216 216 līdz 382 000 USD / 1,001 ETH

Tips: Sociālā inženierija

ClassicEtherWallet tika apdraudēts 2017. gada jūnijā, izmantojot ievainojamību, kas meklējama sociālās inženierijas jomā: hakeris pārliecināja tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēja atbalsta personālu piekrist oficiālā domēna kontrolei citam īpašniekam, ļaujot hakerim piekļūt klientu makam. Kopā 1 001 ETH tika klusi iztukšots no lietotāju makiem, kad viņi bezpalīdzīgi skatījās. Pamatojoties uz uzbrukuma mēnesi, zaudējumi bija aptuveni 200 000 līdz 300 000 USD.

Paritātes maka pārkāpums

Datums: 2017. gada 19. jūlijs

Nozagtā summa: 34,29 miljoni USD / 153 000 ETH

Tips: Hack / Theft

Paritātes maks tika pārkāpts 2017. gada jūlijā, kā rezultātā vairāki galvenie SIO zaudēja miljoniem dolāru piesaistītajā kapitālā. Tika uzticēts, ka Parity Wallet nodrošinās drošu, efektīvu kriptovalūtu glabāšanu, un dažām ICO bija glabāti desmitiem miljonu dolāru. Hakeri izmantoja paritātes maka koda ievainojamību, kļūdu konkrētā daudzparakstu līgumā, kas pazīstams kā wallet.sol, nozogot vairāk nekā 30 miljonus ASV dolāru jeb aptuveni 153 000 ETH. Sākotnēji tika ziņots, ka uzlauzums bija 500 000 ETH, bet balto cepuru hakeri no neaizsargātiem seifiem ieguva 377 000 ETH..

Paritātes iesaldēto maku kļūda

Datums: 2017. gada 6. novembris

Zaudētā summa: USD 150,9 miljoni USD / 513 774 ETH

Tips: glitch / bloķētie fondi

Mēnešus pēc pirmā lielā Parity maka uzlaušanas komanda paziņoja, ka ir atklāta otra ievainojamība. Parity, kas tajā laikā bija otrais populārākais Ethereum klients, bija postoša drošības kļūda, kas ietekmēja jebkuru Parity maku, kas tika izvietots pēc 20. jūlija, izmantojot platformas daudzparakstu funkcionalitāti. Drošības ievainojamību identificēja izstrādātājs devopps199, kurš par to ziņoja vietnē Github, un tas noveda pie 513 774 ETH iesaldēšanas, tajā laikā nedaudz pārsniedzot USD 150 miljonus USD.

Piesiešanas kases uzbrukums

Datums: 2017. gada 21. novembris

Nozagtā summa: 30,95 miljoni USD / 31 miljons USDT

Tips: Hack / Theft

Hakeri 2017. gada novembrī uzbruka Tether (USDT) kasei, nozagdami vairāk nekā 30 miljonus ASV dolāru līdzekļus no Tether Treasury maka un nosūtot to uz neatļautu bitcoin adresi. Tā kā Tether pilnībā kontrolēja USDT, uzņēmums veica pasākumus, lai neļautu uzbrucējiem tirgot šo USDT plašākos tirgos, un bloķēja mēģinājumus pārdot USDT citām kriptovalūtām vai fiat valūtām. Šodien Tether savā Valsts kases maciņā turpina turēt aptuveni 30% no kopējā USDT piedāvājuma, lai gan nav pilnīgi skaidrs, kas notika ar 31 miljonu USDT, kas pazuda 2017. gada novembra uzlaušanas laikā.

YouBit Exchange Hack

Datums: 2017. gada 19. decembris

Nozagtā summa: USD 72,21 miljons USD / 3816 BTC

Tips: Hack / Theft

Pēc zīmola maiņas vietnē YouBit maiņa vēlreiz tika uzlauzta 2017. gada decembrī. Nav skaidrs, vai abi uzbrukumi bija saistīti, tomēr dažos ziņojumos norādīts, ka Ziemeļkorejas hakeri bija aiz YouBit apmaiņas uzbrukuma, kā arī līdzīgiem uzbrukumiem Bithumb. Tiek lēsts, ka tika zaudēti 3816 BTC jeb 72 miljoni USD.

Exmo darbinieku nolaupīšana

Datums: 2017. gada 26. decembris

Nozagtā summa: 1 miljons dolāru, bitcoin vērtība bija 14 029,13 USD par monētu

Tips: nolaupīšana / izspiešana

2017. gada 26. decembrī, atstājot savu biroju Kijevā, Ukrainā, tika nolaupīts 40 gadus vecais Exmo bitcoin apmaiņas darbinieks Pāvels Lerners. Tiek ziņots, ka Lerneru melnā Mercedes automašīnā ievilka vīrieši, kuri nēsāja balaklavas. Nolaupītāji sāka pieprasīt 1 miljona dolāru lielu izpirkuma maksu bitkoinā, kas galu galā tika samaksāts, un Lerners tika atbrīvots. Ukrainas un Krievijas plašsaziņas līdzekļu ziņojumi liecina, ka Lerners pats samaksāja izpirkuma maksu, lai gan nav skaidrs, vai līdzekļi kaut kādā veidā bija saistīti ar Exmo biržu. Līdz šai dienai tiešsaistē ir pieejama ierobežota informācija par Lernera lietu, lai gan Lerners un Exmo ir dzīvi un veseli.

AT&T Klienta SIM pieslēgšana

Datums: 2018. gada 7. janvāris

Nozagtā summa: 23,8 miljoni USD

Tips: SIM pieslēgšana / sociālā inženierija

Viens no vissliktākajiem SIM ligzdošanas uzbrukumiem kriptogrāfijas vēsturē, iespējams, notika 2018. gada 7. janvārī, kad amerikāņu uzņēmējs zaudēja 23,8 miljonus dolāru digitālajos žetonos. Apsūdzētājs Terpins tagad no AT prasa kompensāciju 23,8 miljonu ASV dolāru apmērā&T kopā ar 200 miljoniem dolāru soda atlīdzību, lai gan AT&T apstrīd apgalvojumus. “Kas AT&T bija kā viesnīca, kas zaglim ar viltotu personu apliecinošu dokumentu nodeva istabas atslēgu un istabas seifa atslēgu, lai no likumīgā īpašnieka zagtu rotaslietas seifā, ”teikts Terpina sūdzībā..

Bitconnect piramīdas shēma izvelk milzīgu iziešanas krāpšanos

Datums: 2018. gada 16. janvāris

Nozagtā summa: nezināma

Tips: Ponzi shēma / iziet no krāpšanas

Bitconnect bija bēdīgi slavena piramīdas shēma, kas vērsta uz lētticīgiem bitkoina kopienas locekļiem. To popularizēja sociālo mediju ietekmētāju armija, kas guva labumu no agrīnajiem ieguldītājiem. Līdz 2018. gada janvārim Bitconnect sasniedza neizbēgamo secinājumu, un viena Bitconnect marķiera (BCC) vērtība kritās no 400 USD līdz tikai santīmiem. Investori, kuri domāja, ka turas pie simboliskām atlicinātājām miljonu vērtībā, pēkšņi atradās bez naudas. Nekad netika atklāts, kas bija aiz Bitconnect, un zaudētā summa līdz šai dienai nav zināma.

Coincheck Exchange Hack

Datums: 2018. gada 26. janvāris

Nozagtā summa: 505 miljoni USD / 500 miljoni NEM

Tips: Hack / Theft

Kripto apmaiņas platforma Coincheck atklāja informāciju par uzlaušanu agrāk, 2018. gada 26. janvārī, paskaidrojot, ka ir nozagti NEM žetoni 400 līdz 530 miljonu ASV dolāru vērtībā, padarot Coincheck uzlaušanu par lielāko hakeru kriptogrāfijas vēsturē. Uzbrukuma laikā kopumā pazuda 500 miljoni NEM žetonu. Tajā laikā Coincheck bija viena no lielākajām Japānas kriptovalūtu biržām, un NEM tuvojās visu laiku augstākajai vērtībai. Izņemšana un daži darījumi uz laiku tika iesaldēti. Coincheck šogad saņēma kriptovalūtas maiņas licenci no Japānas Finanšu pakalpojumu pārvaldes, norādot, ka tā virzās uz priekšu ar stingriem normatīvajiem protokoliem un drošības sistēmām.

BTC globālā Ponzi shēma

Datums: 2018. gada 1. marts

Nozagtā summa: USD 50 miljoni USD

Tips: Ponzi shēma / iziet no krāpšanas

BTC Global sekoja acīmredzamu kripto Ponzi shēmu, piemēram, RegalCoin un Bitconnect, pēdām. Krāpšanās galvenokārt bija vērsta uz lietotājiem Dienvidāfrikā, un, šķiet, to vadīja noslēpumains Dienvidāfrikas valūtas tirgotājs ar nosaukumu ‘Steve Twain’. Dažas nedēļas tas veiksmīgi darbojās, lietotājiem saņemot regulāras izmaksas no Tvena komandas, taču pēc investīciju piesaistīšanas 50 miljonu ASV dolāru apjomā no interneta pazuda pašu aprakstītais “galvenais tirgotājs” Stīvs Tvens. Sākot ar 2019. gadu, Dienvidāfrikas policija joprojām izmeklē BTC Global kriptogrāfisko izkrāpšanu.

GainBitcoin India Ponzi shēma

Datums: 2018. gada 8. aprīlis

Nozagtā summa: USD 300 miljoni USD

Tips: iziet no krāpšanās / piramīdas shēmas

GainBitcoin bija piramīdas shēma, kas bija vērsta uz lētticīgiem kriptogrāfijas tirgotājiem Dienvidāzijā, kur dibinātāji veiksmīgi pazuda ar 300 miljoniem dolāru, padarot to par vienu no ienesīgākajām iziešanas krāpšanām nozares vēsturē. Diemžēl GainBitcoin un tās komandai viņi galu galā tiks identificēti un arestēti 2018. gada novembrī. Lieta turpina ceļu Indijas tiesās pēc dibinātāju arestēšanas lidostās, mēģinot ceļot uz ārzemēm.

Sailesh Bhatt izspiešana

Datums: 2018. gada 10. aprīlis

Nozagtā summa: 1,38 miljoni USD / 200 BTC

Tips: nolaupīšana / izspiešana

Indijas uzņēmējs Saileshs Bhatt, iespējams, 2018. gada 9. februārī bija vietējās policijas izspiešanas upuris, saskaņā ar ziņojumu, kas 2018. gada 10. aprīlī iesniegts dažādām policijām. Viņš apgalvo, ka 10 virsnieki, tostarp policijas priekšnieks un inspektors, turēja viņu gūstā, līdz viņš nosūtīja savam bijušajam biznesa partnerim 200 BTC (tajā laikā vairāk nekā 1 miljona ASV dolāru vērtībā). “Viņi piekāva mani istabas iekšienē un draudēja mani nogalināt viltus sastapšanās gadījumā, ja man nebija pāri saviem bitkoiniem,” savā paziņojumā paskaidroja Sailesh Bhatt. Līdz šai dienai kurss turpina iet cauri sistēmai, un nav skaidrs, kas īsti notika ar Sailesh Bhatt.

iFan Ponzi shēma

Datums: 2018. gada 12. aprīlis

Nozagtā summa: USD 650 miljoni USD

Tips: Piramīdas shēma / iziet no krāpšanas

iFan bija vēl viena Ponzi shēma, ko vadīja uzņēmums Modern Tech, kas četru mēnešu laikā garantēja izmaksu 48% mēnesī. Investoriem vajadzēja pieņemt darbā cilvēkus shēmā, lai saņemtu samaksu, bet iFan sāka maksāt lietotājiem digitālā valūtā, kurā nav vērtības, vienlaikus pieprasot arvien lielākus depozītus. Tas bija ārkārtīgi veiksmīgs un galu galā radīja kopējos zaudējumus 15 triljoniem VND (650 miljonu USD), galvenokārt no Vjetnamas investoriem. Investori joprojām meklē atlīdzību pret uzņēmumu.

Bitcoin Zelts uzlauzts par 18 miljoniem USD

Datums: 2018. gada 24. maijs

Nozagtā summa: USD 18 miljoni USD

Tips: Hack / 51% uzbrukums

Bitcoin Gold piedzīvoja otro lielu uzbrukumu jaunajā vēsturē 2018. gada maijā, kad hakeri izmantoja milzīgu jaukšanas jaudu, lai sāktu 51% uzbrukumu tīklam, ļaujot viņiem divreiz iztērēt Bitcoin Gold un nozagt 18 miljonus USD. Monēta joprojām ir aktīvs projekts, taču galvenās kriptogrāfijas biržas, piemēram, Bittrex, pēc šī drošības incidenta nolēma izslēgt Bitcoin Gold no saraksta. Sākot ar 2019. gada martu, tas joprojām ir top 30 kriptovalūtās pēc tirgus ierobežojuma.

Bancor Hack

Datums: 2018. gada 9. jūlijs

Nozagtā summa: USD 23,5 miljoni USD

Tips: Hack / Theft ICO

Izraēlā un Šveicē bāzētais kriptogrāfijas gigants Bancor piedāvā decentralizētu apmaiņas platformu un 2017. gadā ICO piesaistīja vairāk nekā 150 miljonus ASV dolāru. Pēc tam viņi 2018. gada 10. jūlijā atzina, ka “ir bojāts seifs, ko izmanto dažu viedo līgumu jaunināšanai”, ļaujot hakeriem pazūd ar 12,5 miljoniem dolāru ēterā, 1 miljonu dolāru Pundi X NPXS žetoniem un 10 miljoniem dolāru Bancor BNT žetoniem. Apmaiņa uz laiku tika pārtraukta bezsaistē, lai izmeklētu incidentu, taču tā joprojām ir aktīva līdz šai dienai.

OneCoin Ponzi shēma

Datums: 2018. gada 5. septembris

Nozagtā summa: USD 400 miljoni USD

Tips: zādzība / iziešana no krāpšanās

Daudzlīmeņu mārketinga kompānija OneCoin vilināja lētticīgus investorus iemaksāt naudu shēmā, kuru dibinātāji pēc tam atmazgāja caur vairākiem čaulas uzņēmumiem visā pasaulē. Amerikāņu blēdim, vārdā Marks Skots, žūrija oficiāli izvirzīja apsūdzību 2018. gada augustā, pēc tam arestēja 5. septembrī. Skots, iespējams, izmantoja dažus no aizdomīgākajiem 400 miljoniem dolāru nozagtajiem, lai nopirktu sev un savai ģimenei masveida savrupmāju Masačūsetsā..

Norvēģis nogalināja pēc skaidras naudas maiņas

Datums: 2018. gada 18. oktobris

Nozagtā summa: nezināma

Tips: zādzība / slepkavība

2018. gada 18. oktobrī Oslo policija paziņoja, ka 24 gadus vecs norvēģu vīrietis tika noslepkavots viņa dzīvoklī pēc tam, kad acīmredzami kļūdījās skaidras naudas apmaiņas kriptogrāfijas centrāle. Norvēģijas policija atklāja noziegumu līdz 20 gadus vecam Zviedrijas pilsonim Makaveli Lindēnam, kurš pēc incidenta bija bēdzis no Interpola. Sākotnējie ziņojumi tomēr bija nepareizi, un policija vēlāk atklāja, ka Lindēns tajā pašā naktī vēlāk pa logu uzkāpa upura guļamistabā, kur upuris pēc kautiņa tika sadurts 20 reizes. Nav skaidrs, vai laupītājs pat zināja par cietušā bitkoina turēšanu, taču tiek uzskatīts, ka laupītājs, veicot P2P darījumu, dienas sākumā atklāja upura kriptogrāfijas krājumus. Pēc dažām dienām Makaveli Lindēnu arestēja Francijā.

MapleChange iziet no krāpniecības

Datums: 2018. gada 28. oktobris

Nozagtā summa: 5,9 miljoni USD / 913 BTC

Tips: zādzība / iziešana no krāpšanās

Sākotnēji MapleChange komanda paziņoja, ka ir uzlauzusi 913 BTC, un drīz pēc tam tika slēgta, apgalvojot, ka viņi “ir pilnīgas izmeklēšanas procesā” un ka “kamēr izmeklēšana nav beigusies, mēs neko nevaram atmaksāt”. Šodien tas viss ir apstiprināts MapleChange bija izejas krāpšanās. Jaunākā informācija liecina, ka bija iesaistīti divi rumāņu brāļi, un tam, iespējams, nekad nav bijis nekāda sakara ar Kanādu. Lietotāji, kuri zaudēja naudu izejas izkrāpšanas laikā, ir pulcējušies ap Twitter kontu MapleChange’d, mēģinot saukt dibinātājus pie atbildības, bet nav saņēmuši kompensāciju par zaudējumiem..

Pure Bit Exit scam

Datums: 2018. gada 13. novembris

Nozagtā summa: 2,653 miljoni USD / 13 000 ETH

Tips: iziet no krāpšanas / atmaksas

4. novembrī kriptogrāfijas uzsākšana ar nosaukumu Pure Bit uzsāka savu ICO, bet 13. novembrī Pure Bit pēkšņi pazuda no interneta ar 13 000 ETH, kura vērtība bija nedaudz vairāk par 2,6 miljoniem USD. Varas iestādes tika brīdinātas, bet Pure Bits pēc nedēļas atkāpās, izlaižot paziņojumu, kurā tika apgalvots, ka izpilddirektoru “apžilbināja nauda” un viņš pieļāva “nepiedodamu kļūdu”, cietušajiem saņemot pilnu kompensāciju. Nav skaidrs, vai uzņēmumam Pure Bit un tā vadītājam patiešām mainījās sirdsapziņa, vai arī tajā bija iesaistīta Dienvidkorejas tiesībaizsardzība, taču tagad ir zināms, ka Pure Bit sāka krāpnieku grupa.

ETC 51% Gate.io uzbrukums

Datums: 2019. gada 7. janvāris

Nozagtā summa: 212 400 USD / 40 000 ETC

Tips: Hack / Theft

Gate.io cenzors veiksmīgi bloķēja dažus darījumus no 51% uzbrukuma 2019. gada 7. janvārī Ethereum Classic (ETC) tīklā. Daži joprojām tika cauri un galu galā hakeris pazuda ar 40 000 ETC, kuru vērtība tajā laikā pārsniedza 200 000 USD.

Cryptopia Exchange ERC20 Hack

Datums: 2019. gada 15. janvāris

Nozagtā summa: USD 16 miljoni USD

Tips: Hack / Theft

Kriptogrāfijas apmaiņa Kriptopija tika uzlauzta 2019. gada 15. janvārī. Pamatojoties uz uzbrukuma raksturu, tika pieņemts, ka zagļi ieguva piekļuvi 76 000 privātajām atslēgām, izmantojot tos, lai no lietotājiem kopīgi iegūtu 16 miljonus ASV dolāru ERC20 žetonos. Jaunzēlandē bāzētā birža joprojām bija slēgta arī 2019. gada martā postošās uzlaušanas dēļ. Kopš tā laika kriptopija ir atsākusi savu darbību un 24% no visiem seifiem ir pārvietojusi uz jauniem, drošākiem serveriem.

LocalBitcoins pikšķerēšana

Datums: 2019. gada 26. janvāris

Nozagtā summa: 28 755,52 USD / 8 BTC

Tips: Hack / pikšķerēšana

2019. gada 26. janvārī LocalBitcoins zaudēja 8 BTC hakeriem, neskatoties uz zvaigžņu reputāciju līdz šim brīdim. Lietotāji apgalvoja, ka viņi tika novirzīti uz pieteikšanās lapu, kur viņiem tika lūgts ievadīt akreditācijas datus, kuri visi tika nosūtīti hakerim. Pēc pārkāpuma LocalBitcoins uz laiku atspējoja piekļuvi saviem forumiem. Iespējams, ka vairāk nekā 8 BTC, kuru vērtība pārsniedz USD 28 000, brīdī, kad lietotājs pieteicās, pieprasot zaudējumus.

QuadrigaCX pasludina bankrotu pēc dibinātāja noslēpumainās nāves

Datums: 2019. gada 1. februāris

Nozagtā summa: 140 miljoni USD ~ 200 miljoni USD

Tips: Slēgtie līdzekļi / Pazaudētās privātās atslēgas

2019. gada 1. februārī Kanādas kriptogrāfijas QuadrigaCX birža iesniedza kreditoru aizsardzību, jo tā vairs nevarēja piekļūt līdzekļiem. QuadrigaCX dibinātāja Gerija Kotena nāve 9. decembrī izraisīja likviditātes problēmu, jo, kā ziņots, viņš bija vienīgā persona, kas varēja piekļūt biržas glabātajiem digitālajiem aktīviem 145 miljonu ASV dolāru vērtībā ar vienīgajām zināmajām privātajām atslēgām. Kā ziņots, QuadrigaCX ir parādā saviem lietotājiem gandrīz 200 miljonus ASV dolāru, bet atlikušie ir tikai 286 tūkstoši ASV dolāru. Kokvilnas sieva apgalvo, ka nezina par privātajām atslēgām vai to atrašanās vietu, un kiberdrošības eksperti nav spējuši ielauzties Kokvilnas datorā. Šis zaudējums ir novedis pie sazvērestības teorētiķiem, kuri apgalvo, ka Kotens faktiski viltoja savu nāvi Reddit, bet Džeralds Kotens oficiāli nomira no komplikācijām, kas saistītas ar Krona slimību, ceļojot Indijā tikai 30 gadu vecumā. Kvadrigas maki nav pārvietojuši līdzekļus, padarot viltoto nāves iziešanas krāpšanās teoriju mazliet dumju. Šos līdzekļus var redzēt, bet tos vairs nekad nevarēs atgūt.

Bithumb Inside Job Hack

Datums: 2019. gada 30. marts

Nozagtā summa: 19 miljoni USD / EOS 13,26 USD un XRP 6,3 USD

Tips: Hack / teorētisks iekšējais darbs

2019. gada marta beigās Bithumb paziņoja, ka ir zaudējis 3,07 miljonus EOS (apmēram 13 miljonu ASV dolāru vērtībā), bet vēlāk 1. aprīlī paziņoja, ka tiek nozagti arī papildu 20,2 miljoni XRP (6,2 miljonu ASV dolāru vērtībā). Bithumb apgalvoja, ka viņu drošības komanda piektdien, 29. martā, pamanīja “nenormālu izņemšanu”, kam sekoja izņemšanas un noguldījumu apturēšana, kamēr turpinājās izmeklēšana. Par laimi nozagtā kriptogrāfija bija “uzņēmuma īpašumā”, un klientu līdzekļi aukstā makā bija droši. Iestādēm tika paziņots kā daļa no to standartiem, un tiek uzskatīts, ka līdzekļi jau ir atmazgāti, tāpēc atgūšana ir maz ticama. Pretenzijas par “iekšējo darbu” ātri parādījās, taču nav zināms, kā viens darbinieks varētu uzlauzt un nozagt 19 miljonus dolāru..

Binance zaudē 41 miljonu ASV dolāru karstā maka uzlaušanā “Large Scale”

Datums: 2019. gada 7. maijs

Nozagtā summa: USD 41,27 miljoni USD / 7040 BTC

Tips: Hack / neskaidra informācija

Hakeri no Binance karstā maka 2019. gada 7. maijā atsauca 7040 BTC. Binance ir zināms, ka tā nav caurspīdīga, taču apgalvo, ka hakeri “izmantoja dažādas metodes, tostarp pikšķerēšanu, vīrusus un citus uzbrukumus”, lai uzbruktu apmaiņai, un “spēja iegūt lielu lietotāju API atslēgu skaits, 2FA kodi un, iespējams, cita informācija ”(saskaņā ar oficiālu paziņojumu presei). Lai gan sniegtā informācija ir bijusi ļoti neskaidra, zaudētie līdzekļi veido tikai aptuveni 2% no biržas pašreizējiem BTC turējumiem, un visi pārējie maki tika atstāti droši un neskarti. Izņemšana un noguldīšana uz laiku tika apturēta, un visu nozaudēto kriptogrāfiju sedz Binance ārkārtas līdzekļi.

Avots Bitcoin veida izkrāpšanu / Hacks vēstures ceļvedim ir īpaši jāpateicas Kyle G. kriptogrāfisko zādzību incidentu laika grafikam un milzīgajam apjomīgajam pētījumam un kopīgajiem centieniem savienot punktus Bitcoin pirmajās dienās..

Lielākā daļa zaudējumu summu skaitļu tika aprēķināti, izmantojot šādus cenu indeksus, lai sniegtu visprecīzāko līdz šim pieejamo informāciju (un vienmēr ASV dolāros). Tas dažiem ļāva nedaudz atkāpties no apgalvotajiem zaudējumiem rakstos vai avotu sarakstā:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Zvaigžņu (XLM)
 • NEM (XEM)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • Piesaiste (USDT)

Tagad, kad mēs esam pārskatījuši vispazīstamākās metodes, kuras hakeri un krāpnieki izmanto, lai no lietotājiem sifonētu bitcoin, aptvēra visu Bitcoin veida izkrāpšanu un uzlaušanas vēsturi, paturēsim prātā šo mega šedevru ar galvenajiem veidiem, kā pievienot aizsargpraksi digitālo aktīvu nodrošināšanai un virtuālās valūtas.

Labākie veidi, kā droši aizsargāt kriptogrāfijas fondus un izvairīties no Bitcoin veida izkrāpšanas

Drošība ir visu līdzekļu galvenā prioritāte, taču ar parasto naudu ir ļoti maz, lai aizsargātu savu ikdienas skaidru naudu – vai vismaz jūs esat tik ļoti pieradis pie tā, ka jums nav nepieciešams vairs pat nedomā par lielāko daļu. Kriptovalūtas tomēr tie ir ļoti jauni, un tie prasa vairāk plānošanas un iemācīšanās, lai kaut kas jauns kļūtu par ieradumu. Tāpēc šeit ir mazs pašpalīdzības ceļvedis, līdzekļi, ar kuriem to panākt. Šeit jūs varat uzzināt, kā identificēt potenciālos draudus, izvēlēties pareizo drošību savām vajadzībām un izvairīties no iespējamām izplatītākajām kļūdām izvēlē..

Pareizais šifrēšanas pakalpojums un apmaiņa

Kriptogrāfijas glabāšanai izmantojiet tikai cienījamas kriptogrāfijas apmaiņas ar spēcīgu reputāciju. Nekad neglabājiet ilgtermiņā kriptogrāfiju, kuru nevēlaties zaudēt.

Apstipriniet visas vietnes

Pikšķerēšanas uzbrukumi dažreiz ir neticami sarežģīti. Hakeri var atkārtoti iedomāties visas galvenās apmaiņas vietnes, lai pārliecinātu jūs, ka viņi ir tādi, kādi viņi saka, un piekļūt jūsu privātajam e-pastam, lai nosūtītu jums saiti citādi likumīgi izskatītā e-pastā. Kad esat noklikšķinājis uz šīs saites vai “pierakstījies” viltus vietnē, iespējams, esat tikko zaudējis piekļuvi visai savai privātajai kriptovalūtas informācijai. Tas var likties biedējoši un satriecoši, bet padoms ir vienkāršs: vienmēr pārbaudiet tīmekļa lapas apakšdaļu, vai nav likumības zīmogu, vienmēr pārliecinieties, vai esat pilnībā un precīzi ievadījis vietni, un nekad neklikšķiniet uz saites uz e-pasta ziņojuma no nezināmas adreses.

Paroles glabāšana

Ir tādas lietas kā “paroļu pārvaldnieki”, uzņēmumi, kas apstrādā jūsu paroles glabāšanu un drošību. Kriptovalūtas paroles parasti ir garas, sarežģītas un grūti iegaumējamas. Ir daudzi uzņēmumi, kas piedāvā paroļu glabāšanas pakalpojumu, iepērkas un veltiet laiku, izvēloties vienu, bet, ja esat saistošs un jums ir nepieciešams vārds, LastPass ir lieliska iespēja. Neatkarīgi no tā, neglabājiet paroli savā datorā.

Par paroli

Laba parole vienmēr ir aizsardzības pirmais numurs jebkura veida kiberdrošībā. Tāpēc šeit ir daži norādījumi, kas visiem jāzina par pareizas un pareizas paroles izveidošanu:

 • Izvairieties personīgi noteikt priekšmetus un vārdus. Tagad tas ietver, bet neaprobežojas, ģimenes vārdus, adreses, dzimšanas dienas, mājdzīvnieku vārdus, iecienītākās grāmatas vai filmas vai jebkāda veida personisko informāciju. Jūs neesat tik liels noslēpums, un kāds to var izdomāt.
 • Parasti modeļi un secības, piemēram, “12345” vai ar lielo burtu lietošanu katrā citā burtā, vai kā parole tiek izmantota kaut kas ikdienišķāks, piemēram, “parole”.
 • Nevajadzētu lietot jebkāda veida vārdnīcas vārdus. Hakeriem tās ir pārāk viegli saprast, palaižot programmas, kas rakstītas paroļu izdomāšanai. Vārdi ir pārāk atpazīstami.
 • Īpaši ieteicamas tādas rakstzīmes kā (domājiet £, #, @ utt.), Tāpat kā izlases lielie burti, nejaušie skaitļi un ticiet vai nē – atstarpes.
 • Vienmēr izvairieties no atkārtotiem skaitļiem un burtiem, it īpaši ar zīmējumu.
 • Nepareizi uzrakstītie vārdi (ja vispār lietojat vārdu) un garās paroles ir pareizais ceļš.
 • Pārliecinieties, ka visas paroles ir unikālas katram jūsu kontam. Ja hakeris to uzlauž un viņi visi ir vienādi, viņiem potenciāli varētu būt piekļuve visam, kas atrodas jūsu vārdā, no bankas kontiem līdz e-pasta adresēm.

Nekad neklikšķiniet uz Sociālo mediju saites

Sociālie mediji ir lieliska vieta hakeriem, lai čivinātu vai izliktu saites vai nosūtītu jums tiešus ziņojumus ar saitēm, kas noved pie ļaunprātīgām vietnēm. Gandrīz visu, kas apgalvo, ka ir noslēgts īpašs darījums vai kaut kas bezmaksas, var uzskatīt par neuzticamu. Ļoti maz lietu dzīvē ir bez maksas, ja tas izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība, tad, iespējams, tā arī ir.

Regulāri atjauniniet visu

Lielākā daļa no mums izvairās no programmatūras atjaunināšanas tālruņos un datoros, piemēram, no mēra. Tomēr šie atjauninājumi bieži satur svarīgas koda izmaiņas vai papildinājumus, kas turpina aizsargāt jūsu elektroniku. Atjauninājumi ir svarīgi, pārtrauciet no tiem izvairīties.

Izplatiet savu kriptogrāfiju

Saskaņā ar labas kriptogrāfijas apmaiņas izvēli ir ieteicams arī izplatīt savu kriptogrāfijas valūtu dažādās vietās, it īpaši, ja plānojat regulāri ieguldīt digitālajās monētās. Ja jūsu olas atrodas dažādos grozos un viena no tām tiek nozagta, lielākā daļa jūsu kriptogrāfijas joprojām ir drošībā.

Mantinieki un testamenti

Parasti, kad runa ir par jūsu privāto kriptogrāfijas informāciju, jūs ievērojat likumu “Nevienam neteikt”. Ir bijuši gadījumi, kad kriptogrāfija tiek neatgriezeniski zaudēta, ja kāds negaidīti nomirst, tāpēc ir droša likme iekļaut privāto atslēgu savā testamentā vai kaut kā dalīties ar to, kā tām piekļūt ar savu mantinieku.

Izvairieties no publiskā Wi-Fi

Kā jau minēts, publiskais Wi-Fi var viegli kļūt par slazdu, kur jūs piešķirat piekļuvi trešajai pusei – vai nu ar uzlaušanu, izmantojot pašu publisko tīklu, vai arī izveidojot viltotu publisko tīklu, kas izskatās kā reāls. Standarta noteikums, pēc kura dzīvot, nekad nedrīkst piekļūt personīgam, izmantojot publisko Wi-Fi, pat ne reizi, pat ne e-pastam.

ICO izkrāpšana vai neuzticama ICO

Šis ir viens no lielajiem. Izvairīšanās no krāpšanās ir svarīgs jebkura veida ieguldījums, tāpēc šeit ir daži ICO ieteikumi un ieteikumi:

 • Atvērts vāciņš un cietais vāciņš – atšķirība ir svarīga. Stingrs ierobežojums ir tad, kad tiek noteikts ICO izveidoto žetonu daudzuma ierobežojums. Jūs vēlaties izvairīties no ICO ar neierobežotu ierobežojumu.
 • Kodu krātuves – ICO ar likumību izmantos tiešsaistes platformas, piemēram, Github, lai publicētu kodu, kas viņiem jau ir. Ja jūs interesējošā ICO atsakās kopīgot savu pamatinformāciju vai krātuvi, tas liecina, ka viņi neizstrādā īstu projektu.
 • Izstrādes komanda – vienmēr izpētiet attīstības komandu. Jūs vēlaties redzēt cilvēkus, kuriem ir pieredze un paveiktais viņu profesijā un kuru vēsture ir bijusi projektu īstenošana. Ja komandas informācija šķiet viltota, tā droši vien ir. Ja komanda ir nekvalificēta vai sliktāk, ja visa vadība ir nekvalificēta, tā nav laba izvēle. Tas ir arī masīvs sarkanais karogs, ja viņi vispār nedalās ar informāciju par komandu.
 • Baltie dokumenti – tie sīki izklāsta komandas nākotnes mērķus ar noteiktiem laika grafikiem, iezīmēm, projekta mērķiem un daudz ko citu. Ja dokumenta nav, tas ir slikti uzrakstīts, kopēts vai nepilnīgs, tas ir pazīme, ka projekts ir vismaz krāpniecisks un sliktākajā gadījumā – nespējīgs.
 • Ceļvedis – tas ir skaidrojums par to, kad ICO plāno sasniegt mērķus, skaidra ceļveža ar sasniedzamiem mērķiem trūkums ir arī sarkans karogs.
 • Blockchain Tech – vai viņi vispār iekļauj kādu Blockchain? Žetonu izplatīšana, kas nav balstīta uz Blockchain un šķiet, ka par to vispār neinteresējas, ir uzņēmuma pazīme, kas ir ļoti satraukta un nav vielas.
 • Žetonu izplatīšana – sabiedrība saņem marķieru izplatīšanu ICO, taču, ja tie dažādos projektos ir ļoti atšķirīgi, tas var liecināt, ka viņi plāno komandai saglabāt 50% vai vairāk no žetoniem. Tas liecina, ka komanda mēģina izvest izkrāpšanu. Pirms ieguldīšanas ICO pārbaudiet viņu izplatīšanas plānus.
 • Sabiedrības iesaiste – Blokķēdes un kriptogrāfiskās telpas ir veidotas un pazīstamas kā sadarbība. Esiet uzmanīgs ICO projektiem ar kopienas atbalstu un atbalstu Blockchain pasaulē. Tiem, kam tā nav vai trūkst, var būt, ko slēpt.
 • Atsauksmes un tiešsaistes sarunas – var šķist intuitīvi pārbaudīt pārskatus par visu, kas ir liels vai svarīgs pirkums, bet ko jūs, iespējams, nezināt, ir skatīties arī tiešsaistes sarunas. Pat vienkārša google meklēšana dažreiz var jūs brīdināt par notiekošo un citu cilvēku pieredzi ar jebkuru konkrētu ICO projektu. Nekad nekad neko neieguldiet, jo kāds jums to liek, vispirms neveicot savu pētījumu.
 • Plaģiāts – veicot savus pētījumus, daudzi ICO projekti faktiski izmanto plaģiātu informāciju. Piemēram, jūs varat saprast, ka komandas fotoattēli tika nokopēti no citas vietnes vai ka viņu balta grāmata ir cita uzņēmuma baltā papīra kopija.

Ievērojot šos patiešām pamatnoteikumus par ieguldījumiem ICO, jums vajadzētu būt iespējai izvairīties no gandrīz jebkāda veida krāpšanās riska.

Krāpnieciskas un neuzticamas kriptogrāfijas apmaiņas

Tāpat kā ar SIO, ir svarīgi zināt, kā izvēlēties drošas kriptogrāfijas apmaiņas. Zemāk ir daži padomi tieši tam:

 • Pārredzamība – ja apmaiņa ir krāpšanās, to darbība ir ļoti ierobežota. Ja viņi atsakās atklāt operācijas, trūkst veidu, kā ar viņiem sazināties, un jūs nevarat saprast, kur tās atrodas vai no kurienes, drošāka likme ir izvairīties no tām.
 • Anonimitāte – Atbilstoši pārredzamībai, bet pietiekami svarīga, lai to atkārtotu kā atsevišķu punktu, ja komandas locekļi vai vadība ir anonīmi, šī nav apmaiņa, kurā vēlaties būt daļa no perioda.
 • Banku partneri – pat likumīgas kriptogrāfijas apmaiņas cīnās ar banku partneru atrašanu, kā rezultātā izveidojas dažas viltīgas banku partnerības. Ir svarīgi tos izpētīt, bet vēl svarīgāk ir tas, lai jūsu izvēlētajai apmaiņai vispār būtu partnerattiecības.
 • Sazinieties ar mums – sliktām kriptogrāfijas biržām ir ierobežotas saziņas un kontaktu iespējas, tas ir sarkans karogs. Uzmanieties no uzņēmumiem, kas piedāvā tikai vienkāršu veidlapu, kur jūs aizpildāt informāciju, lai sazinātos ar viņiem, tas ir zīme, ka viņi nevēlas, lai ar viņiem sazinātos, vai nav nolūka lasīt šīs veidlapas.
 • Plaģiāts – tāpat kā ICO, jūs vēlaties pārliecināties, ka projekta informācija vietnē un baltā grāmata nav tikai citas apmaiņas kopija. Tas parasti prasa vienkāršu google meklēšanu.
 • Tehniskās apkopes dīkstāves laiks – lai lietotāji netiktu veikti ar saviem līdzekļiem, vairums krāpniecības biržu tiek slēgtas lēnām, pa fāzēm. Kad esat apmaiņā, vēlēsities uzmanīties no tā pazīmēm. Apkope ir normāla uzlabojumu un drošības uzturēšanas sastāvdaļa, bet problēma ir izņemšana no apgrozības uz laiku vai ilgstoši tehniskās apkopes pārtraukumi. Ja jūsu apskatītajai apmaiņai ir bijuši bieži dīkstāves laiki, tas norāda, ka nākotnē būs problēmas, piemēram, iziešanas veida izkrāpšana, vai ka sākumā viņi nekad nav bijuši tik droši no uzlaušanas.

Ne visas apmaiņas darbojas kā izkrāpšana, un tās var būt grūtāk pamanīt, nekā kļūdainu ICO, bet apmaiņu ar vienu vai vairākām iepriekšminētajām problēmām diezgan lielā mērā var iekļaut sarakstā, kas nav viss..

Tumšais tīmeklis, Bitcoin pieņemšana un SEC

Ņemot vērā summu, kas uzrakstīta par šo tēmu, līdz šim nav noslēpums, ka Bitcoin vēsturē ir daudz nelegālu darbību. Tas tiešām attiecas uz jebkuru kriptovalūtu – tos izmanto, lai samaksātu par nelegālām lietām tumšajā tīmeklī vai atmazgātu naudu.

Kas patiešām ir jāzina par tā nozīmi, ir tas, ka skaidra nauda joprojām ir galvenais naudas avots nelegālām darbībām visā pasaulē, un Bitcoin sākums kā nelegālu līdzekļu ceļš ir daļa no tā, kāpēc kriptonauda ir nonākusi tur, kur tā ir šodien. Ļaujiet man paskaidrot šo pēdējo aspektu.

Zīda ceļa pieaugums un kritums

Vēl 2011. gadā Bitcoin varēja izmantot, lai samaksātu par ļoti, ļoti mazām lietām. Tas bija vairāk triks nekā jebkas cits, un katra monēta maksāja ne vairāk kā santīmus par Amerikas dolāru. Tad nāca Zīda ceļa atklāšana 2011. gada februārī.

Zīda ceļš darbojās uz tā sauktā darknet kā pirmā mūsdienu darknet tirgus. Tiem no jums, kuri to vēl nezina, darknet ir interneta piekļuves punkts, kas darbojas ārpus galvenās plūsmas, bez regulēšanas un kur notiek visdažādākās nelegālās darbības. Tās sākotnējais mērķis bija saziņas līdzeklis starp valdības militārajām un spiegu grupām kanālos, kurus mēs pārējie nevarētu sasniegt. Padomājiet par atsevišķu interneta šoseju, tikai tumšāku un drausmīgāku. Ja mūsu internets ir aisberga virsotne, šis internets ir viss, kas atrodas zem ūdens.

Šajā jaunajā tumšajā tirgū jūs varētu pirkt un pārdot narkotikas, nelegālu pornogrāfiju vai pat nolīgt hitmanu. Bitcoin piedāvāja ārkārtīgi drošu, ātru un vienkāršu naudas pārskaitīšanas veidu, kas neatstāj papīra pēdas, neietver personisku informāciju, tam nav nekāda regulējoša iejaukšanās, to nevarēja cenzēt vai slēgt valdības, kuru pārejas pēc darbības pabeigšanas ir neatgriezeniskas , un nebūtu nepieciešama tikšanās klātienē, tāpat kā skaidrā naudā. Jūs varat redzēt apelāciju.

Veicot FBI apvērsumu, Zīda ceļš tika slēgts 2013. gada februārī, un tā īpašnieks un dibinātājs Ross Viljams Ulbrihts tika arestēts. FBI konfiscēja atlikušo bitkoinu biržā un sāka to izsolīt 2014. gadā.

Pieaugošā Bitcoin pieņemšana

Lai gan ir acīmredzams, ka Zīda ceļš kaitē bitcoin reputācijai, tam vienlaikus bija arī tā pieņemšanas palielināšanās. Par to izmantošanu tika samaksāts tik daudz nelikumīgu darbību, ka vērtība sāka pieaugt, izmantojot darknet tirgu.

FBI, izsolot vairāk nekā 26 000 BTC, kļuva par izšķirošu pagrieziena punktu, neskatoties uz to, ka tā samazinājās pat vēl vairāk nekā sākotnējā Zīda ceļa krūtis, jo tieši tad attēlā nonāca Silīcija ielejas riska kapitālists ar Tim Draper vārdu.

Draper nopirka lielu daļu izsolītā bitcoīna, vēlāk aizdodot to bitcoinam, kas sāk darboties Bay Area. Tādējādi sākās izpratne, ka decentralizētajai valūtai varētu būt arī citi nelikumības veidi – tās galvenais izaicinājums ir tās pretestība cenzūrai visās valstīs. Tehnoloģiju pasaule nav nekas cits, ja tas nav saistīts ar idejām par anarhiju, pretcenzūru un / vai valdības kontroles trūkumu.

Daudzos veidos nekas no tā nebūtu noticis, ja Bitcoin vispirms nebūtu pieņemts, pieaugot nelegālam darknet tirgum.

Jautājumi par regulējumu

Valdības skaidrības trūkums par noteikumiem faktiski ir milzīgs jautājums kriptovalūtām. Tas ir mulsinošs iesācējiem, satraucošs veco apsardzes riska kapitālistiem, un tas atbaida dažus cilvēkus no pirkšanas kriptovalūtā. Lai gan tās trūkums ir tas, kas sākotnēji piesaistīja to, masveida adopciju tas spētu iegūt tikai ar noteikumiem.

Noteikumi ne tikai piešķir kaut ko tādu struktūru, kas visiem jāievēro bez iemesla, bet arī aizsargā tirgu vai izstrādājumus no zādzībām un cilvēkiem, kas tajā piedalās. Ja tas tiek izdarīts labi, tas var veicināt masveida tautas izaugsmi, veicināt jaunu uzņēmējdarbību, vienlaikus novēršot arī turpmākās krāpšanās, tādas kā šajā sarakstā atrodamās, vienlaikus vieglāk turot cilvēkus likumīgā līmenī, kad viņi jūs krāpj.

Tomēr SEC ir bijis vājš attiecībā uz Bitcoin un citām kriptovalūtām, jo ​​nav skaidrs, vai tās marķēt ar vērtspapīru vai valūtu. Tā ir bijusi cīņa par valstīm visā pasaulē.

Vērtspapīru un biržu komisijai jeb SEC ir uzdots regulēt un rūpēties par vērtspapīru apmaiņu. Bitcoin nekad nav oficiāli deklarēts kā vērtspapīrs, un, tā kā arī tie nav oficiāli deklarēti par valūtu, tie tehniski neietilpst jebkuras aģentūras jurisdikcijā.

Labāks regulējums ir saistīts ar šiem četriem apsvērumiem:

 1. Vai Bitcoin nauda? Protams, tā ir veidota kā valūta, taču tai ir īpašības, kas neatbilst citām, tradicionālākām fiat valūtām. Pašlaik regulatori turpina teikt, ka tā ir nauda vai nav nauda.
 2. Kripti- vai tās ir preces vai vērtspapīri? Daži kriptodarbojas kā vērtspapīri, bet SEC tos visus uzskata par precēm. Piemēram, XRP ir monēta, kuras vērtība ir saistīta ar uzņēmumu, no kura tā nāk, – Ripple. Tas būtībā padara to par akciju vai vērtspapīru. Tas nozīmē, ka regulatoriem, neraugoties uz atšķirībām, būs vai nu jāsaliek visi vienā grupā ar jaunu definīciju, vai arī jāvelta laiks, lai identificētu katru atsevišķi, izmantojot sākotnējās definīcijas par to, kas kaut ko padara par vērtspapīru vai preci.
 3. Kādā jurisdikcijā jābūt tās regulējumam? Turpinot iepriekšējo, kamēr nav izlemts, vai tās ir preces, vērtspapīri vai daži no katras kategorijas, paliks neskaidrs, kurš likumīgi spēj vai ir pienākums tos regulēt: CFTC precēm vai SEC vērtspapīriem.
 4. Kas ir atbildīgā puse par kriptogrāfiju? Tā kā daudzas kriptovalūtas ir decentralizētas, tās patiesībā nekontrolē viena organizācija vai iestāde. Tas nozīmē, ka daudziem nav nevienas personas vai pilnvaras, par kurām nelikumīgas darbības gadījumā var apsūdzēt vai saukt pie atbildības. Piemēram, Satoshi Nakamoto ir Bitcoin radītājs, taču neviens pat nezina, kas viņš ir.

Kad šīs lietas var risināt, tikai tad var būt pietiekams regulējums, lai to padarītu par vidējo drošu tirgu. Bet, kā mēs jau esam pārgājuši, tas nepadara tirgu vērts ieguldīt tik ilgi, kamēr esat gatavs veikt dažas darbības, lai palīdzētu sevi pasargāt tāpat kā jebkurā citā ieguldījumu gadījumā..

Bitcoin veida izkrāpšana un kriptogrāfijas uzlaušana

Bitcoin tagad ir vairāk nekā 18 miljoni no 21 kopējā miljona BTC, kas tiks kalti līdz pēdējam, kas tiek izdots 2140. gadā, gandrīz 120 gadu attālumā un 30 dažu kalnrūpniecības halvingu attālumā.

Sākot ar 2019. gada aprīli nozares analītiķi lēsa, ka 4-6 miljoni monētu kādā brīdī ir nozagtas, pazaudētas vai aizmirstas. Tas ir pārsteidzoši 20-35% no tā kopējā apgrozībā esošā krājuma. Tikai 2018. gadā tika nozagti gandrīz USD 1.7 miljardi, jo krāpšanās gadījumu skaits pieauga, un tie bija tikai galvenie, par kuriem ziņoja plašsaziņas līdzekļi. Tas tomēr neatturēja izaugsmi, jo ikdienas patērētāji visu laiku nopirka kriptonauda un žetoni, pat neskatoties uz 2017. gada masveida tīras vērtības niršanu visās monētās, it īpaši Bitcoin. Kad Bitcoin cena USD maiņas kursa vērtībā pieaug, hakeriem un shēmotājiem ir daudz lielāka iespēja meklēt visas iepriekš atklātās vājās vietas.

Lai gan ir svarīgi atcerēties, ka pat vislabākās kriptovalūtas apmaiņas nav ideāls veids, kā vienlaikus uzglabāt lielu līdzekļu daudzumu, tas nenozīmē, ka viss pēc būtības ir visu laiku nedrošs vai ka jūs nekad nevarat izmantot apmaiņu paredzētajam mērķim . Bet, ja jums ir neliela paranojas deva, lai atvērtu bitcoin maku un droši uzglabātu kriptonauda līdzekļus, vislabāk ir redzēt ar bitcoin saistīto uzlaušanas un izkrāpšanas gadījumu vēsturi un izmantot iepriekš minētās stratēģijas un izpratni, un jūs būsiet gudrāks , labāks lietotājs virzās uz priekšu.

Ar jūsu rīcībā esošo izglītību, zināšanām un šiem rīkiem, kā arī izpratni par notiekošajām tirgus tendencēm, jūs varat pārliecināties, ka jūsu līdzekļi vienmēr ir pēc iespējas drošāki, pat ja Bitcoin vērtība pieaug un jūsu kriptovalūta investīciju IA palielinās, padarot vēl svarīgāku un nozīmīgāku visas labākās prakses drošu piemērošanu glabāšanas taktikai.

Mēs regulāri atjaunināsim šo sarakstu visa gada garumā, iekļaujot jaunus ļaunprātīgas programmatūras skriptus pēc nosaukuma, par kuriem jāuztraucas, sekojot līdzi SIM nomaiņas gadījumiem, kā arī jebkuras nākamās paaudzes kriptogrāfiskās izkrāpšanas taktikas, ko izmanto, lai nozagtu jūsu līdzekļus vai apdraudētu jūsu finansiālo bagātību..

Šis hronoloģiskais Bitcoin zādzību un kriptonauda zaudējumu saraksts tika rūpīgi sastādīts gala patērētājam, jums, lai apzinātos draudus un to, kā gudri izmantot bitcoin, lai uzglabātu bagātību, tērētu un ietaupītu. Starp iepriekšminētajiem vanagu un ērgļu putniem, kas lido virs, cerams, ka tagad jūs varat plaši atvērtām acīm orientēties šajā bloku ķēdē balstītajā finanšu sistēmā, kas dominē bitcoin. Mēs iesakām vismaz reizi ceturksnī atgriezties pie mums, lai redzētu jebkādus bitcoin scam / hack ierakstus, kas turpmāk kalpos kā ceļvedis.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me