Pārbaudot Bitcoin ETF regulējošos šķēršļus un nozīmīgumu galvenajiem ieguldījumiem

Pārbaudot Bitcoin ETF regulējošos šķēršļus un nozīmi galvenajiem ieguldījumiem

Pēc ASV Vērtspapīru un biržu komisijas (SEC) jaunākās redakcijas noraidījums par Ņujorkā bāzētu aktīvu pārvaldnieku no Wilshire Phoenix Bitcoin biržā tirgojamā fonda (ETF) pieteikuma 2020. gada februārī iesniegts jauna lietojumprogramma publiski tirgotajam Bitcoin Commodity Trust pagājušajā nedēļā.

Tajā pašā laikā kriptovalūtu kopiena pauda satraukumu ap paziņojums ka Londonas bāzes ETC grupas pirmais kriptogrāfijas biržā tirgotais produkts (ETP) jūnija beigās tiks kotēts Vācijas digitālajā biržā Xetra.

Neskatoties uz pozitīvajiem notikumiem ap kriptonauda ETP, kriptogrāfijas kopiena joprojām gaida pirmā Bitcoin ETF izlaišanu. Paturot to prātā, OKEx Insights pārbauda galvenās atšķirības starp Bitcoin ETP un Bitcoin ETF, vienlaikus apspriežot galvenos šķēršļus, kas liedz pēdējiem iegūt SEC apstiprinājumu.

Kā Bitcoin ETP atšķiras no Bitcoin ETF?

ETP, kas ir iekļauts biržā, ir ieguldījumu instruments, kas izseko pamatā esošos vērtspapīrus, indeksu vai citus finanšu instrumentus.

Ir trīs galvenie ETP veidi:

  • Biržā tirgoti fondi
  • Biržā tirgotas parādzīmes (ETN)
  • Biržā tirgojamās preces (ETC)

ETF ir visizplatītākais ETP veids, un tajos ir vērtspapīru grozs, ieskaitot akcijas, obligācijas vai preces. Tie ir iekļauti biržās, un ieguldītāji tos var tirgot kā parastās akcijas.

Tikmēr ETN ir nenodrošināti parāda vērtspapīri, kas izseko vērtspapīru indeksu. Investori ETN saņem atdevi no izsekotā indeksa termiņa beigās.

Visbeidzot, ETC izseko atsevišķas preces vai preču grozu, piemēram, enerģiju un mājlopus.

Ričards Kērijs, Global ETF Advisors LLC dibinātājs, OKEx Insights paskaidroja atšķirības starp ETF, ETN un ETC:

“Biržas fonds ir biržā tirgots produkts. Lielākā daļa ETF ir balstīti uz indeksu, kur citi produkti, piemēram, ETN ASV vai ETC Eiropā, galvenokārt ir fiziski nodrošināti produkti – piemēram, jaunais Bitcoin Exchange Traded Crypto (BTCE), kas tiks palaists Vācijā – un tiek dēvēti par ETP un dažreiz kā ETF. ”

Bitcoin ETP un ETF gadījumā abi izseko Bitcoin (BTC) kā bāzes aktīva cenu. Tie piedāvā riska darījumus tirgotājiem un investoriem, kuri interesējas par kriptovalūtām, nepērkot bitkīnus tieši no kriptovalūtu biržām. Kad regulatori to ir apstiprinājuši, gan Bitcoin ETP, gan ETF tiek tirgoti un kotēti biržās.

Tas viss ir saistīts ar regulējumu

Primārā atšķirība starp Bitcoin ETP un Bitcoin ETF attiecas uz to, kā ETF tiek regulēts noteiktās jurisdikcijās.

Amerikas Savienotajās Valstīs, salīdzinot ar ETP, ir nepieciešama papildu atbilstība ETF. Pēdējie tiek klasificēti kā ETF, ja tie ir ieguldījumu sabiedrība saskaņā ar 1940. gada ieguldījumu sabiedrību akts. Tā kā ETF darbojas kā atvērtas ieguldījumu sabiedrības vai kopfondi, emitentiem jāsaņem atbrīvojums no SEC, lai palaistu savus ETF.

SEC pieņemts 6.c – 11. Noteikums paredz atbrīvojumus no atbrīvojuma atvieglojumiem 2019. gadā, un atbilstošajiem ETF ir jāievēro papildu procedūras, salīdzinot ar ETP. Atbilstības procedūras ietver ikdienas portfeļa pārredzamības ziņojumus, rakstiskas politikas par pielāgotiem aktīvu groziem un vēsturiskās ieguldījumu informācijas atklāšanu, piemēram, prēmijas, atlaides un pirkšanas un pārdošanas pieprasījumus..

Kas par Šveici?

Šveicē ETF no ETP atšķir ar to fondu struktūru.

Saskaņā ar Šveices biržas SIX datiem ETF Šveicē ir fondi, uz kuriem attiecas Kolektīvo ieguldījumu shēmas likums (CISA), un tos neuzrauga un nereglamentē Šveices finanšu tirgus uzraudzības iestāde (FINMA).

Savukārt Bitcoin ETP ir parāda vērtspapīri, ko emitē īpašam nolūkam dibināta automašīna (SPV). SPV ir meitasuzņēmums, ko izveidojusi mātesuzņēmums, kam ir atsevišķs juridiskais statuss un kurš nav atbildīgs par mātesuzņēmuma finanšu saistībām.

Papildu atšķirība starp ETP un ETF Šveicē ir nodrošinājuma glabāšana. Kamēr gan ETF, gan ETP ir nodrošināti, nodrošinājums ETF tiek glabāts nošķirtajā aktīvu grupā, uz kuru attiecas FINMA regulējums. Savukārt nodrošinājums ETP ir deponēts trešā personā.

SIX Šveices biržā tirgū esošie ETP tiek nosaukti kā ETN vai ETC.

Galvenās atšķirības starp ETF un ETP Šveicē. Avots: Sešas Šveices biržas

Amerikas Savienoto Valstu ETF dominance

Lai gan ASV un Eiropā ir uzskaitīti vairāki ETP, kriptogrāfijas kopiena joprojām gaida pirmā Bitcoin ETF apstiprināšanu.

ASV jau sen ir ETF tirdzniecības līderis. Saskaņā ar ETF datu nodrošinātāja ETFdb.com datiem 60% no pirmajiem 30 pārvaldītajiem aktīviem ir balstīta Amerikas Savienotajās Valstīs.

Tradicionālā ETF dominēšana tirgū ir padarījusi ASV par galveno vietu, kur uzskaitīt Bitcoin ETF. Tomēr visus pieteikumus valstī līdz šim noraidīja SEC, kas nav pārliecināta, ka piedāvātie Bitcoin ETF ir izturīgi pret tirgus manipulācijām.

Galvenās Bitcoin ETF lietojumprogrammas ASV Avots: SEC

Pretendentiem jāpierāda, ka Bitcoin tirgus ir pasargāts no manipulācijām

SEC pēdējais noliegums no Wilshire Phoenix Bitcoin ETF lietojuma 2020. gada 26. februārī, tāpat kā iepriekšējie priekšlikumi, tika pamatots ar to, ka tas neuzrādīja spēju ievērot tirgus manipulācijas noteikumu, kas noteikts 6. iedaļas b) daļas 5. punkts 1934. gada Vērtspapīru apmaiņas likuma.

Saskaņā ar noteikumu apmaiņai, kurā uzskaitīti Bitcoin ETF, būtu jānosaka preventīvi pasākumi pret krāpnieciskām un manipulatīvām darbībām, lai aizsargātu ieguldītājus. Noteikums arī pieprasa apmaiņu, lai parādītu visaptverošu uzraudzības koplietošanas līgumu ar “regulētu tirgu, kura lielums ir saistīts ar pamatā esošajiem aktīviem” – kas tiek uzskatīts par būtisku, jo šādi nolīgumi veicina informācijas apmaiņu, piemēram, tirgus tirdzniecības darbību mijieskaita darbība un klienta identitāte.

SEC atsaucās uz pagātnē apstiprinātām preču uzticēšanās ETP, norādot, ka šādos gadījumos pamata preču nākotnes darījumos ir bijis vismaz viens nozīmīgs un regulēts tirgus. Turklāt ETP biržās iekļautās biržas ir noslēgušas uzraudzības koplietošanas līgumus vai piederējušas Intermarket Surveillance Group (ISG) dalībai regulētajos tirgos. Tāpēc SEC pamato to, ka tāds pats standarts būtu jāpiemēro arī Bitcoin ETF.

Pēdējā Wilshire Phoenix Bitcoin ETF lietojumprogrammas noraidījumā SEC atzīmēja, ka iepriekšējie pieteikuma iesniedzēji mēģināja novērst tirgus manipulācijas ar līdzekļiem, kas nav uzraudzības koplietošanas līgumi. Piemēram, Winklevoss Bitcoin Trust un Bitwise Bitcoin ETF Trust apgalvoja, ka Bitcoin spot tirgus ir “unikāli” un “pēc būtības” izturīgs pret tirgus manipulācijām. SEC noraidīja šādus apgalvojumus, uzsverot, ka daudzus Bitcoin spot tirgus neregulē vai nepārrauga valdības aģentūra, un atzīmējot, ka platformās, kas piedāvā BTC spot tirdzniecību, trūkst klientu aizsardzības.

Neskatoties uz to, SEC piedāvāja atbrīvojumu uzraudzības koplietošanas līgumiem, ja Bitcoin ETF pretendenti spēj pierādīt pretestību tirgus manipulācijām, kas pārsniedz pašreizējo aizsardzību tradicionālajos preču vai akciju tirgos..

Bitcoin fondi nav obligāti ETF

NYDIG Bitcoin Strategy Fund nodarbojas ar skaidrā naudā veiktiem nākotnes līgumiem

Neskatoties uz vairākkārtējiem Bitcoin ETF pieteikumu noraidījumiem, SEC ir apstiprinājusi NYDIG Bitcoin Strategy Fund (BTCNX.US) iesniegts iesniedza Stone Ridge Trust VI 2019. gada decembrī. Fonds tieši neiegulda Bitcoin. Tā vietā tā iegulda skaidrā naudā veiktos Bitcoin nākotnes līgumos biržās, kas reģistrētas Commodity Futures Trading Commission (CFTC)..

NYDIG Bitcoin Strategy Fund nav ETF. Kā skaidri norādīts iesniegumā, “Fonda akcijas nav kotētas biržā, un Fonds pašlaik neplāno iekļaut savas Akcijas tirdzniecībai nevienā valsts vērtspapīru biržā”.

Pelēktoņu Bitcoin Trust tiek tirgots ārpus letes

Kaut arī SEC ir atsaukusi vai noraidījusi piedāvāto Winklevoss Bitcoin Trust un VanEck SolidX Bitcoin Trust, tos nevajadzētu jaukt ar līdzīgi nosaukto Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), kas tika uzsākts 2013. gadā. Lai gan šie produkti tiek nosaukti kā “Bitcoin Uzticas, ”ir svarīgi atzīmēt, ka pelēktoņu Bitcoin Trust nav ETF.

Galvenā atšķirība starp pelēktoņu Bitcoin Trust un piedāvātajiem Bitcoin ETF ir tā, ka pirmais tiek tirgots ārpus biržas (OTC), un tas ir pieejams tikai akreditētiem investoriem. Grayscale Bitcoin Trust tiek publiski tirgots ārpusbiržas tirgū OTCQX, kas ir saskaņā ar alternatīvo ziņojumu standartu. Tādējādi nav jāreģistrējas SEC.

Lai nodrošinātu turpmāku pārredzamību, Grayscale Bitcoin Trust iegūts SEC kā pārskatu sniedzēja uzņēmuma apstiprinājums 2020. gada janvārī, un uzņēmuma akcijas tiek reģistrētas komisijā saskaņā ar 1934. gada Vērtspapīru biržas likuma 12. panta g) punktu..

SEC komisārs Hesters Peirce – pazīstams kā “Crypto Mom” starp daudziem kriptovalūtu industrijā – ir paziņojis, ka regulēts Bitcoin ETF palīdzētu taisnīgāk noteikt Grayscale’s Bitcoin Trust cenu. Viņa teica laikā Blumberga intervija:

“Nesen es izsniedzu otru nepiekrišanu, sakot: Man šķiet, ka pašreizējā komisija nav ieinteresēta apstiprināt nevienu biržā tirgotu produktu, kas ir pieejams mazumtirdzniecības auditorijai un kuram ir kriptogrāfijas pamatā. […] Analīze, kuru esam izmantojuši, lai novērstu šo produktu tirdzniecību Amerikas Savienotajās Valstīs, ir unikāli pielāgota analīze, kuru, šķiet, izmantojam tikai šāda veida produktiem, kas man liek domāt, ka mums ir viens kriptogrāfijas standarts un pēc tam vēl viens standarts cita veida produktiem. Un es nedomāju, ka tas ir pareizi. ”

Kanādas “Bitcoin Fund” tiek aktīvi pārvaldīts

Kanādas investīciju pārvaldnieks 3iQ Corp no 9. aprīļa Toronto fondu biržā (TSX) ir iekļāvis Bitcoin fondu (QBTC.U). Iegūtais Bitcoin fonds apstiprinājums no Ontario Securities Commission (OSC) 2019. gada 29. oktobrī – kas parādīja, ka OSC šķietami atbalsta topošo aktīvu klasi.

Kamēr QBTC.U tiek kotēts un tirgots TSX, tas ir slēgts fonds, atšķirībā no ETF. Viens galvenā atšķirība starp slēgtu fondu un ETF ir aktivitāte fonda pārvaldībā. ETF tiek pasīvi pārvaldīti un ir paredzēti, lai izsekotu indeksa veiktspēju. Tas ir pretrunā ar QBTC.U, kā tas ir fonds aktīvi vadīts Autors: 3iQ Corp.

Japānas FSA uzskata kriptonauda par pārāk nepastāvīgu ETF

Bitcoin ETF, šķiet, nav kartēs Japānā.

Finanšu pakalpojumu aģentūra (FSA) Japānā pieņēma “Visaptverošas vadlīnijas finanšu instrumentu uzņēmēju uzraudzībai utt.”2019. gada 27. decembrī – kurā teikts, ka ieguldījumu fondu izveidošana un pārdošana ir apstiprināta tikai noteiktiem aktīviem. FSA apgalvoja ka kriptonauda nav definēta kā norādītie aktīvi.

Turklāt FSA atsaucās uz pārmērīgu kriptovalūtu cenu svārstībām un secināja, ka akreditētiem vai institucionāliem ieguldītājiem nav pareizi ieguldīt fondos ar kriptogrāfijas aktīvu komponentiem. Tas nozīmē, ka maz ticams, ka tuvākajā nākotnē investori Japānā redzēs apstiprinātu Bitcoin ETF.

Vai Bitcoin ETP uzlabo Bitcoin ETF apstiprināšanas varbūtību?

Bakkt’s Bitcoin nākotnes darījumu un nesen izziņotās ETC grupas Bitcoin ETP ieviešana kalpo kā vārti institucionālajiem investoriem, kuri vēlas ieguldīt BTC, bet vai šie produkti mūs tuvina apstiprinātam Bitcoin ETF?

Bitcoin ETP ir piedzīvojuši spēcīgu Eiropas investoru pieprasījumu, izmantojot 18 kriptovalūtas ETP uzskaitīti SIX Šveices biržā kopš 2018. gada. Keary teica OKEx Insights, ka BTC nākotnes tirgi veicina arvien lielāku Bitcoin ETP izlaišanu:

“Uzlabota Bitcoin ETP izlaišanas varbūtība nāk no nākotnes tirgiem. ETP tirgus veidotājiem ir jābūt iespējai ierobežot ETP, kas parasti tiek darīts, izmantojot nākotnes līgumu. Jo lielāka nākotnes produktu likviditāte, jo lielāka iespējamība, ka ETP var tikt uzsākta. ”

Tomēr Keary uzskata, ka Bitcoin ETP ne vienmēr uzlabo varbūtību, ka Bitcoin ETF tiks apstiprināts dažādu Eiropas un ASV regulatīvo sistēmu dēļ. Viņš paskaidroja:

“ASV ir ļoti atšķirīgs regulatīvais režīms nekā Eiropā. ASV regulatori ir noraizējušies par to, ka viņi nevar izsekot Bitcoin darījumus līdz sākotnējam rīkojuma ierakstam, un tādējādi ir noraizējušies par riskiem, kas saistīti ar Bitcoin tirdzniecību, jo varētu notikt cenu maiņas apmaiņa un regulatori to nekādā veidā nevar atklāt vai kontrolēt. Bitcoin vai citu kriptovalūtu uzraudzības trūkums ir galvenais šķērslis fiziski atbalstītu kriptogrāfijas produktu ieviešanai ASV. ”

Keirija viedoklim piekrīt 21 akciju un Amona žetonu pētniece Lanre Īge, kura teica OKEx Insights, ka saskaņā ar viņa, nevis uzņēmumu personiskajiem uzskatiem, Bitcoin ETP galvenokārt tiek kotētas Eiropā un neattiecas uz potenciālo Bitcoin ETF ASV. Viņš paskaidroja:

“ETP atšķiras no ETF, jo Eiropas Savienībā ETF parasti ir PVKIU, tāpēc viņiem ir nepieciešama diversifikācijas prasība, kas padara tos par visnepiemērotākajiem tādiem kā zelts vai BTC kā atsevišķi. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa ETP ir iekļauti sarakstā un ir pieejami Šveicē un Eiropā, tas nav tieši saistīts ar centieniem uzskaitīt Bitcoin ETF ASV ”

Kad būs Bitcoin ETF?

Bitcoin ETF ir plaši apspriesti kopš 2018. gada – un SEC ir noraidījusi vairākus augsta līmeņa pretendentus. Kamēr Bakkt’s Bitcoin nākotnes darījumu sākšana pievērsa uzmanību 2019. gadā, kriptogrāfijas kopiena 2020. gadā joprojām gaida pirmā Bitcoin ETF apstiprināšanu.

Privātajiem ieguldītājiem Bitcoin ETF nodrošinātu tiešāku piekļuvi nekā Bakta Bitcoin nākotnes līgumi, ļaujot iegādāties kriptonauda no pensijas kontiem. Tikmēr Bakts galvenokārt ir paredzēts institucionālajiem investoriem. Bakkta prezidents Ādams Vaits tomēr, apgalvoja ka tā BTC nākotnes līgumi ir pieejami privātiem ieguldītājiem, izmantojot mazumtirdzniecības brokeru aģentūras.

Amerikas Savienotajās Valstīs Bitcoin ETF apstiprināšana SEC nozīmētu, ka jebkura persona ar Roth IRA, 401 (k) pensijas kontiem un ieguldījumu brokeru kontiem varētu tieši iegādāties BTC. Ļaujot investoriem iegādāties Bitcoin, izmantojot ieguldījumu un pensiju kontus, šajos kontos esošie līdzekļi ir pakļauti aizsardzībai saskaņā ar Securities Investor Protection Corporation (SIPC), federāli pilnvarotu korporāciju, kuru pārrauga SEC.

Īge pastāstīja OKEx Insights, ka viņš uzskata, ka ieguldījumi Bitcoin, izmantojot ETP vai ETF, dod nodokļu priekšrocības un novērš lietotāju glabāšanas un tirdzniecības izpildes sarežģītību, paskaidrojot:

“ETP / ETF ļautu investoriem ar brokera starpniecību ieguldīt līdzekļus Bitcoin un izmantot priekšrocības, ko sniedz viņu pensijas vai nodokļu atviegloti ieguldījumu konti jebkurā attiecīgajā jurisdikcijā, kur produkts bija jāiekļauj sarakstā. Turklāt lielākajai daļai institucionālo investoru nav pilnvaru veikt tiešus ieguldījumus fiziskajā Bitcoin un viņi nevēlas tikt galā ar problēmām, kas saistītas ar glabāšanu un tirdzniecību. No otras puses, ETP vai ETF padarītu Bitcoin ieguldīšanu tikpat vienkāršu kā akciju pirkšana šādiem investoriem. ”

Bitcoin ETF fondi varētu radīt ērtības investoriem, jo ​​viņi investīcijām varētu izmantot pensiju kontus, kas ir nodokļu atviegloti. Šādi nodokļu atvieglojumi veicina masveida ieguldījumus, kas dod Bitcoin iespēju izmantot milzīgo aktīvu pārvaldīšanas nozari, kas, pēc PwC aplēsēm, paredzams, ka sasniegt Līdz 2025. gadam 145,4 triljoni USD. Īge paskaidroja:

“Bitcoin ETP un ETF ir iespēja plaši palielināt pieejamo kapitālu ieguldīšanai Bitcoin – kas līdz šim brīdim ir tikko bijis pieejams institucionālajiem investoriem un daudziem privātiem investoriem. Tas ir nozīmīgi, jo ETP un ETF pieejamība visās jurisdikcijās, it īpaši Amerikas Savienotajās Valstīs, visticamāk, būtu galvenais stimuls turpmākajam Bitcoin cenas pieaugumam un palīdzētu turpmāk institucionalizēt nozari. “

Runājot par globālajiem līderiem aktīvu pārvaldīšanā, BlackRock ierindojās diagrammā ar 6,5 triljoniem dolāru – sekoja Fidelity, JPMorgan Chase un Goldman Sachs, kas aktīvi iesaistījās pakalpojumu sniegšanā, kas saistīti ar digitālajiem aktīviem..

2019. gads: globāli līderi aktīvu pārvaldībā. Avots: Statista

Keary teica OKEx Insights, ka Bitcoin ETF paplašinās potenciālo Bitcoin investoru loku. Viņš arī uzsvēra, ka šādi ETF varētu kalpot kā riska ierobežošana, ja akciju tirgus ir ļoti nestabils, paskaidrojot:

“No investoru viedokļa ETF nozīme ir tā, ka tas ir veids, kā nopirkt vai ieguldīt Bitcoin bez nepieciešamības iegūt maku vai iziet cauri kalnračiem. Tas paplašinātu BTC investoru loku. Tas ir svarīgi, jo daži investori uzskata Bitcoin par drošu patvērumu, kad akciju tirgi kļūst nepastāvīgi un / vai pārceļas uz lāču tirgus vidi. Bitcoin ETF būtu vienkāršs un lēts veids, kā ierobežot dažādus tirgus apstākļus. ”

Īge arī norādīja, ka Bitcoin ETP / ETF ļauj investoriem maksāt zemākas prēmijas par kriptogrāfisko aktīvu iedarbību, atzīmējot:

“Ir svarīgi atcerēties, ka pašlaik ASV ir pieejami Bitcoin un Ether ieguldījumu fondi, kas zemākas produktu struktūras dēļ nozīmē, ka privātie ieguldītāji, kuriem ir šādi produkti, krasi pārmaksā par kriptogrāfisko aktīvu iedarbību. A, ETP vai ETF būtu ievērojami pārāks līdzeklis investoriem, lai iegūtu kriptogrāfisko aktīvu iedarbību, nemaksājot lielas prēmijas. “

____________________________________________________________________________

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me