3 jaunie DEX apkopotāji kļūst par vienas pieturas aģentūrām DeFi tirgotājiem

1inch, Tokenlon un Matcha ir pierādījuši sevi kā DeFi karstākās jaunās decentralizētās apmaiņas.

Pēdējo mēnešu laikā decentralizētā finanšu tirgus popularitāte ir pieaugusi, un tas vēl nav tik acīmredzams kā decentralizētās biržās. Kopējais DEX tirdzniecības apjoms janvārī sasniedza gandrīz 60 miljardus USD. Šis skaitlis jau ir lielāks nekā divi iepriekšējie augstākie mēneša apjomi kopā.

Pamatojoties uz pašreizējām apjoma prognozēm, ir lielas izredzes, ka februāra apjoms būs līdzvērtīgs janvāra apjomam. Janvārī Uniswap sasniedza 25,86 miljardus ASV dolāru mēneša apjoma ziņā – pirmajā vietā. Pēc Dune Analytics datiem sekoja SushiSwap par 12,23 miljardiem USD un Curve Finance ar 6,28 miljardiem USD. Uniswap un SushiSwap pārvaldības žetonu cena februāra vidū pieauga līdz jauniem visu laiku augstākajiem punktiem, un Curve vietējais marķieris CRV mēneša laikā pieauga par 400%..

Ir vērts pieminēt, ka 0x protokols janvārī ierindojās ceturtajā vietā ar ikmēneša tirdzniecības apjomu 5 miljardi USD. Atšķirībā no trijnieka, 0x tomēr nav DEX. Tas ir DeFi protokols, pēc kura dažādi DEX var veidot un dalīties ar likviditāti. Tā ir arī pieprasījuma for quote jeb RFQ platforma, kur uz tās balstītie DEX var pieprasīt pēdiņas. 

DEX tirdzniecības apjomi janvārī sasniedza visu laiku augstāko līmeni. Avots: Dune Analytics

Rakstīšanas laikā labākie DEX, kuru lietotāju skaits pēdējo 24 stundu laikā ir bijis visvairāk, ir Uniswap, 1inch, Matcha, SushiSwap un Tokenlon, atbilstoši DeBank datiem. OKEx Insights iepriekšējos rakstos jau ir detalizēti aprakstījis Uniswap un SushiSwap. Kā tāds šis raksts būs vairāk koncentrēts uz pārējiem trim topošajiem nosaukumiem.

1inch ir ātri ieguvis lietotājus. Ar vairāk nekā 4000 aktīviem lietotājiem 18. februārī tas ir kļuvis par otro populārāko vārtu DeFi dalībniekiem – aiz Uniswap. Mazāk pazīstamais Tokenlon ieņem piekto vietu ar aptuveni 600 ikdienas lietotājiem. Matcha, kas ir pārsteigusi daudzus, pārspēja SushiSwap trešajā vietā ar vairāk nekā 3300 ikdienas lietotājiem. Gan Tokenlon, gan Matcha apjoma ziņā tomēr krietni atpaliek no 1 collas. 

Jaunie DEX apkopotāji piesaista lietotājus. Avots: DeBank

1 collas ir lielākais DEX apkopotājs, neskatoties uz pretrunām

1 collu avots ir likviditāte no vairākiem DEX, lai tirgotājiem nodrošinātu labākos potenciālos valūtas maiņas kursus. DEX apkopotājs ir sasniedzis USD 20 miljardu kopējo apjomu ar savu septiņu dienu apjomu laušana 1,6 miljardi ASV dolāru pēc Dune Analytics datiem. Parasti apkopotāji var piesaistīt vairāk lietotāju un DEX apjomu, jo tie piedāvā cenu salīdzināšanas pakalpojumu ar iespēju optimizēt slīdēšanu un maksas.  

Mēs izmantojām cenu salīdzināšanas funkciju DeBank, neitrālāka trešo pušu vietne un daudzu gadījumu uzskatīja, ka valūtas kurss 1 collā ir pievilcīgāks – it īpaši, veicot lielus darījumus. Tas varētu būt saistīts ar tā lielo atbalstīto avotu skaitu un saviem likviditātes rezervēm, kur likviditātes nodrošinātāji var nopelnīt 1INCH simboliskas atlīdzības. 

Maiņas kurss 1 collā ir pievilcīgāks, tirgojot lielas summas. Avots: DeBank

Pathfinder iezīme 1 collā mums parāda, kā tā atklāj visefektīvākos maršrutus, kas notiek pāri DEX, lai pabeigtu attēloto 1 miljona USDT tirdzniecību.

1 collu Pathfinder funkcija parāda 1 miljona USDT novirzīšanu uz ETH. Avots: 1 collu

Tomēr a nesenais raksts no 0x komandas paziņo, ka vislabāk kotētā cena ne vienmēr rada vislabāk koriģēto cenu. Patiesībā optimizācija, lai iegūtu kotētās cenas, ļauj apkopotājam piesaistīt vairāk lietotāju. Tas ir svarīgs faktors 1 collu panākumiem piesaistot vairāk nekā 135 000 lietotāju un gandrīz 800 000 darījumu pavisam īsā laika posmā.

1 collu apjoms pieaug ārkārtīgi ātri, un lomu spēlē likviditātes atlīdzība. Avots: Dune Analytics

Vēl viens pretrunīgi vērtējams fakts, ka 1 collas gūst ieņēmumus, pateicoties pozitīvai paslīdēšanai – starpībai starp kotēto cenu un realizēto cenu uz tirgotāja rēķina. Piemēram, 1 ETH var kotēt pie 1500 USDT, bet norēķināties par realizēto cenu 1 490 USDT, kā rezultātā pozitīvi noslīd 10 USDT.

Interesanti, ka 1 collas noslīdējumu nosauc par izplatītā pārpalikumu un ļauj tā galvenajiem dalībniekiem izlemt par pārpalikuma sadalījumu. Tas īstermiņā var palīdzēt 1INCH marķieru cenām. Tomēr, tā kā tirgotāji vienmēr meklē labākas cenas un nevēlas atdot paslīdēšanu, mums ir vajadzīgs laiks, lai redzētu šī režīma ilgtermiņa sekas – it īpaši tāpēc, ka tagad ir palielinājusies 1INCH žetonu likme samazinājās no 200% līdz mazāk nekā 15%.

Spriežot pēc tā simboliskās cenas pašreizējās veiktspējas, iepriekšējā UNI gaisa piliena plašā ietekme daudziem lietotājiem radīja vairākas adreses pirms 1INCH gaisa piliena, lai saņemtu simboliskas atlīdzības – kas izraisīja tā simboliskās cenas lielu izpārdošanu pēc tās sāka tirgoties. Tomēr 1INCH cena OKEx ir palielinājusies no mazāk nekā 1 USDT līdz gandrīz 5 USDT. Šīs rakstīšanas laikā 1INCH tirgo aptuveni 5,10 USDT ar tirgus kapitalizāciju aptuveni 490 miljonu ASV dolāru vērtībā. Ar kopējo 1,5 miljardu žetonu piegādi tā pilnībā atšķaidītā vērtība būtu aptuveni 7,6 miljardi ASV dolāru – bet laika skala jo tā simboliskās emisijas līdz 2021. gada beigām ir ļoti ierobežotas.

Pēc izpārdošanas viļņa 1INCH cenas pieauga četras reizes. Avots: OKEx

Tokenlon ar jauktiem mehānismiem ir labs finanšu stāvoklis

Tokenlon, DEX, kuru nesen izveidoja imToken – lielākais ķīniešu Ethereum maks izlaists janvāra datu pārskatā, kurā redzams spēcīgs mēneša apjoms 2,23 miljardu ASV dolāru apmērā, kā arī unikālās adreses sasniedzot 18 960. 

Tokenlon izmanto iepriekšminēto 0x protokolu tirdzniecībai, kas izmanto ārpus ķēdes pasūtījumu grāmatu vai relay, lai norādītu labākās cenas, bet pabeidz darījumus ķēdē. Tas sniedz profesionālus RFQ tirgus veidotājus un nesen pievienoja citus likviditātes avotus ķēdē, piemēram, Uniswap un Curve Finance. Salīdzinājumā ar tradicionālajiem automatizētā tirgus veidotāja mehānismiem, piemēram, Uniswap, Tokenlon jauktajam mehānismam ir ne tikai mazāks slīdējums, bet arī ievērojami pazemināts atgriešanās ātrums.

No otras puses, ir acīmredzams arī šī jauktā modeļa vājums – t.i., tas izvēlas centralizētu serveri priekšgala mijiedarbībai un informācijas apkopošanai, un biržā ir iekļautas tikai 26 kriptovalūtas..

Lielāko daļu Tokenlon apjoma veido profesionāli tirgus veidotāji (melni). Avots: Dune Analytics

Aplūkojot Tokenlon tirdzniecības apjomu, tas sāka strauji pieaugt no 2020. gada septembra, kas, iespējams, ir saistīts ar tā tirdzniecību tirdzniecības ieguve un nodošanas programma. Tas ir pārsniedzis 7 miljardu USD kopējo apjomu, septiņu dienu apjoms ir aptuveni 500 miljoni USD. Augstākais tirgotāju skaits mēnesī sasniedza 27 000 2020. gada decembrī. 

Turklāt DEX sektorā tikai Uniswap pārvaldības pilnvarai UNI ir vairāk turētāju nekā Tokenlon. UNI pašlaik ir 161 252 turētāji, kā norādīts Etherscan dati, kamēr Tokenlon’s LON ir 47 727 turētāji, pārsniedzot SushiSwap 34 501 SUSHI turētājus. Šie skaitļi palīdz izskaidrot tā popularitāti Ķīnā.

Pēc tirdzniecības ieguves programmas uzsākšanas Tokenlon apjoms pieauga. Avots: Dune Analytics

Iespaidīgāk, ka Tokenlon iepriekšējie 30 dienu kopējie ieņēmumi sasniedza 6,08 miljonus ASV dolāru – kas ir ceturtajā vietā pēc Uniswap, SushiSwap un 1inch, par datiem no Token Terminal. Tas Tokenlon nodrošina zemu cenas un pārdošanas attiecību 18,32, kas ir ļoti tuvu Uniswap 18,40. Salīdzinājumam, SushiSwap ir 8,87 cenas un pārdošanas attiecība, kas ir vadošā vieta DEX sektorā.

Tokenlon pēdējās 30 dienās saņēma ieņēmumus 6,81 miljona ASV dolāru vērtībā – ierindojoties trešajā vietā starp lielākajām biržām. Avots: Žetonu termināls

Tokenlona pašreizējā P / S attiecība 19,78 ir salīdzināma ar Uniswap. Avots: Žetonu termināls

Šobrīd Tokenlon tirgus kapitalizācija ir 135 miljoni USD, un tā pilnībā atšķaidītā vērtība ir aptuveni 1,34 miljardi USD, pamatojoties uz maksimālo 200 miljonu žetonu daudzumu. LON decembra beigās tika iekļauts OKEx sarakstā – un pēc cenu atklāšanas perioda LON pagājušajā mēnesī sāka pieaugt par vairāk nekā 500%. Ja Tokenlon spēj saglabāt pašreizējo ieņēmumu pieauguma tempu, tā novērtējumu šajā posmā joprojām var uzskatīt par saprātīgu.

Pēc iekļaušanas OKEx sarakstā LON sasniedza 10x cenu pieaugumu. Avots: OKEx

Matcha ir populāra DeFi investoru vidū ar labu pieredzi

Zem pārsega Matcha izmanto arī 0x API. Lai gan vietējie marķieri vēl nav izdoti – tādējādi tiem nav marķēšanas un atlīdzības stimulu, daudzi DeFi lietotāji jau ir izmantojuši šo DEX apkopotāju kā savu DeFi vārteju. Tas ir tāpēc, ka Matcha vienmēr ir koncentrējies uz to, lai tirgotājiem sniegtu vislabāk koriģēto cenu, ko lietotājs saņem pēc darījuma pabeigšanas ķēdē, un ir samaksāta gāze un nodevas. Turklāt Matcha pievērš lielu uzmanību produkta dizainam un priekšgala pieredzei, un tas šķiet ļoti piemērots mazumtirdzniecībai.

Matcha ir uzkrājusies 3,28 miljardi ASV dolāru tirdzniecības apjomā no aptuveni 174 000 tirgotājiem. Ir pamats uzskatīt, ka šis mazumtirdzniecībai draudzīgākais DEX agregators nākotnē piesaistīs vēl lielāku datplūsmu. Arī tirgotāji vēros, vai Matcha piedāvās simbolisku piedāvājumu.

Pēdējo 30 dienu laikā Matcha tirdzniecības apjoms ir dramatiski pieaudzis. (Tikai ierobežotu pasūtījumu grupēšana notiek saskaņā ar Matcha, bet citi Matcha izpildītie uzdevumi ir grupēti zem 0x API.) Avots: 0xTracker

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me