Kaip veikia „Bitcoin“ – lengvas „Noobs“ vadovas

Kai „Bitcoin“ artėja prie 10 metų jubiliejaus, pirmoji ir sėkmingiausia pasaulyje kriptovaliuta vis dar yra paslaptis daugeliui žmonių rinkoje. Net kai „Bitcoin“ pateko į masių žodyną, vidutinis žmogus vis tiek stebisi „kaip veikia Bitcoinas ir kuo šie kompiuterio pinigai yra tokie vertingi?“

Dabartinė padėtis

Kripto rinka ir toliau plečiasi į naujas aukštumas. Kiekvieną savaitę į rinką patenka nauji blokai, žetonai, monetos ir mainai. Kiekvienas iš šių produktų vartotojams teikia vertingas paslaugas. Tačiau visos šios technologijos yra dėkingos už pradinę pasaulio kriptovaliutą – Bitcoin.

Kas yra „Bitcoin“ (BTC)?

Per Satoshi Nakamoto, Anoniminis „Bitcoin“ kūrėjas „Bitcoin“ yra „tarpusavio elektroninė pinigų sistema“. Panagrinėkime šį teiginį nuodugniai, kad iš tikrųjų suvoktume, ką Nakamoto čia teigia. Pirma, jis teigia, kad „Bitcoin“ yra „peer-to-peer“ tinklas.

„Bitcoin Whitepaper“

„Bitcoin Whitepaper“

Tarpusavio sandoriai yra tiesioginiai sandoriai. Puikus tokio tipo sandorių pavyzdys yra tas, kai kam nors paduoji grynuosius pinigus. Kai paduosite kaimynui 5 USD grynųjų, tai yra tiesioginė operacija. Tarpininko nedalyvavo. Nebuvo patvirtinta sąskaita ar centrinis bankas patvirtino jūsų operaciją. Jūs elgėtės laisvai.

Neefektyvumas šiandienos sistemoje

Dabar žiūrėkite tą pačią operaciją, bet šį kartą mokate debeto kortele arba mokėjimo programa. Nors gali pasirodyti, kad lėšos iškart pervedamos iš jūsų sąskaitos į jų, vargu ar taip yra. Jūsų mokėjimas prasideda ilgoje sunkioje kelionėje, kuri gali užtrukti kelias dienas.

Pirma, jūsų mokėjimo nurodymas patikrina abu bankus, kad įsitikintų, jog sąskaitos galioja ir ar jūsų sąskaitoje yra lėšų, kurias galite siųsti. Tada jūsų mokėjimo veiksmas išsiunčiamas pagrindinei mokėjimų apdorojimo įmonei. Daugeliu atvejų tai yra „Visa“ arba „MasterCard“.

Tada jūsų lėšos atsimuša į daugiau nei 30 tarpininkų, o paskui pasiekia maždaug po 3 dienų. Štai kodėl, kai grąžinate debeto ar kredito operacijas, užtruks kelias dienas, kol pasirodys jūsų paskyroje.

Ilga kelionė

Visi šie veiksmai suteikia daugiau laiko operacijoms. Be to, kiekvienas tarpininkas ir tikrinimo procesas užmokestį už savo paslaugas. Be visų šių problemų, jūsų operacija vis tiek turi vykti reguliavimo kanalais. Jei dėl kokios nors priežasties yra neatitikimas tarp jūsų vyriausybės ir asmens vyriausybės, kuriai norite išsiųsti mokėjimą, neįmanoma išsiųsti šių lėšų.

„Bitcoin Trading“ - analizė per „CoinMarketCap“

„Bitcoin Trading“ – analizė per „CoinMarketCap“. „Bitcoin Trading“ – analizė per „CoinMarketCap“

Centralizacija ir decentralizacija

Visų šių tarpininkų priežastis yra paprasta, dabartinė finansų sistema yra centralizuota. Centralizuotoje sistemoje yra viena centrinė organizacija, pavyzdžiui, bankas ar vyriausybė, turinti visas galias. Jie laiko jūsų lėšas, patvirtina jūsų operacijas ir nusprendžia, kada išleisti daugiau valiutos. Jūs tik kartu su važiavimu.

Kaip veikia Bitcoinas (BTC)?

Decentralizuotame tinkle jūs kontroliuojate savo turtą iki tikslaus momento, kol jis pasiekia tikslą. Kai siunčiate „Bitcoin“ iš savo piniginės į kito asmens piniginę, tarp jūsų mokėjimo ir jo paskirties vietos nėra tarpininkų.

Taigi nėra jokios trečiosios šalies, kuri patvirtintų ar paneigtų jūsų operacijas. Visas procesas vyksta „peer-to-peer“ būdu. Tai tas pats, kas perduoti kam nors skaitmeninius grynuosius pinigus. Iš esmės jūs atgaunate savo finansų kontrolę naudodamiesi decentralizuota sistema.

Kitų šiandien naudojamų decentralizuotų sistemų pavyzdžiai

Iš pradžių decentralizacijos samprata gali pasirodyti šiek tiek nepatogi. Tačiau greitai pažvelkite į rinką ir pamatysite, kaip sunkiai veikia kitos decentralizuotos sistemos. Puikus decentralizuotos sistemos, kuri jums yra labiau žinoma, pavyzdys, yra torrent srautinio perdavimo paslaugos.

„Bittorrent“ žetonas

„BitTorrent“ žetonas

Apsilankę torrent srautinio perdavimo svetainėje tikriausiai paklausite savęs: „Kaip šios platformos lieka atidarytos, nors jos siūlo produktus, kurių neturi licencijų?“ Atsakymas yra paprastas – jie naudojasi decentralizacija, kad išvengtų cenzūros. Štai kaip šiame scenarijuje naudojama decentralizacija, kad visi mėgstami ankstyvieji leidimai ir nauja muzika būtų nemokama.

Decentralizacija = pasipriešinimas cenzūrai

Tinklalapiai patinka „BitTorrent“ iš tikrųjų nepateikia jums jokio turinio. Iš tikrųjų jie tiesiog suteikia žmonėms galimybę susitikti ir laisvai keistis duomenimis, kad ir kokie jie būtų. Dabar jau suteikta muzika ar filmai, tačiau tai gali būti viskas, pradedant politinėmis žinutėmis ir baigiant tikra verte, pvz., Kriptovaliutomis.

Kadangi šios svetainės suteikia žmonėms tik susitikimo ir keitimosi duomenimis vietą, jas uždaryti yra daug sunkiau nei centralizuotą svetainę, kuri jums tiesiogiai pasiūlė šiuos atsisiuntimus. Iš esmės šios srautinio perdavimo svetainės nieko blogo nepadarė.

Tos pačios sąvokos gali būti naudojamos finansų sektoriuje. Nors decentralizavimo integracija tampa neįmanoma cenzūruoti, redaguoti ar blokuoti mokėjimų blokų grandinėje. Tokiu būdu Bitcoin reiškia ideologinį poslinkį link didesnės finansinės laisvės ir valdžios atsiejimo nuo valiutos.

Norėdami suprasti „Bitcoin“, pirmiausia turite pažvelgti į kai kurias pagrindines technologijas, dėl kurių ši nuostabi moneta veikia. Kaip dabar žinote, decentralizuoti tinklai yra atsparūs cenzūrai. Taip pat yra įvairių rūšių decentralizuotų tinklų. „Bitcoin“ remiasi „blockchain“ tinklu, kad suteiktų jums šias laisves.

Kas yra „Blockchain“?

„Blockchain“ yra decentralizuotas tinklas, kuris naudoja „operacijų blokus“, kad sukurtų visą įvykių „grandinę“ nuo tinklo inicijavimo. „Bitcoin“ blokų grandinėje yra tūkstančiai sandorių patvirtintojų, vadinamų kalnakasiais ar mazgais. Svarbu tai, kad kiekvienas mazgas patvirtina kiekvieną „blockchain“ operaciją, bet ne kiekvienas mazgas gauna atlygį.

Kas gauna atlygį? – Kaip veikia Bitcoin

Šie kalnakasiai varžosi tarpusavyje naudodami sudėtingą matematinę lygtį. Mazgas, kuris teisingai gauna klausimą, pirmiausia gali pridėti kitą operacijų bloką į blokų grandinę. Jie gauna atlygį už pastangas. Šiandien atlygis yra nustatytas 6,5 BTC.

„Bitcoin Consensus“ mechanizmas - SHA-256 - „Blockchain“ technologija

„Bitcoin Consensus“ mechanizmas – SHA-256 – „Blockchain“ technologija

SHA-256

Matematinė lygtis, žinoma kaip SHA-256, yra tokia sunki, kad jūsų kompiuteris ją ištiria ir nusprendžia, kad geriau daryti pagrįstus spėjimus, o ne bandyti tiesiogiai apskaičiuoti lygtį. Šie spėjimai skatina jūsų kompiuterio apdorojimą, o tai savo ruožtu padidina kasybos išlaidas.

Kas yra Bitcoin (BTC) kasyba?

Kai išgirsite, kad kažkas turi „Bitcoin“ kasybos platformą, tai tiesiog reiškia, kad jie turi specialiai sukurtą kompiuterio procesorių, pritaikytą SHA-256 algoritmui. Šie įrenginiai, žinomi kaip „Application Specific Application Integrated Chips“ (ASIC) kalnakasiai, tūkstančius kartų tiksliau atspėja SHA-256 algoritmo atsakymą.

Daugiau kalnakasių – kuo daugiau saugumo

Šauniausias Bitcoin dalykas yra tai, kad jis nėra vien matematinis. Už jos prigimties slypi tikras psichologinis požiūris. Pavyzdžiui, kuo didesnis „Bitcoin“ tinklas, tuo jis tampa saugesnis ir tuo didesnė BTC vertė. Be to, kuo didesnė Bitcoin rinkos vertė, tuo daugiau kalnakasių rinkoje.

Kylant Bitcoin vertei, SHA-256 algoritmas atitinkamai koreguojasi. Šie patikslinimai užtikrina, kad kasybos nauda bus išmokėta maždaug kas dešimt minučių. Šie atlygiai yra gyvybiškai svarbūs „Bitcoin“ tinklui dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirma, ši strategija skatina mazgus tęsti sandorių patvirtinimą.

Nuspėjamas išdavimas

Antra, šie atlygiai yra vienintelis kartas, kai į rinką patenka naujas BTC. Visam pasauliui bus prieinama tik 21 milijonas BTC. BTC sudėtingumo koregavimo ir kasybos atlygio sistema užtikrina, kad šie BTC pateks į rinką glaustai ir nuspėjamai.

„Bitcoin Mining Rig“ - kaip veikia „Bitcoin“?

„Bitcoin Mining Rig“ – kaip veikia „Bitcoin“?

Dabar palyginkime šį patikimą matematinį procesą su šiandieniniu centrinių bankininkų procesu. Centralizuotoje finansų sistemoje valiuta išleidžiama užgaida. Visai neseniai JAV vyriausybė išleido trilijonus valiutų į rinką kaip „Covid-19“ stimulų paketo dalį. Tačiau šios lėšos tikrai sugadins subtilų pasiūlos ir paklausos balansą. Todėl infliacija tikrai ateis greitai.

Kodėl pasauliui reikia Bitcoin

Pasauliui Bitcoin dabar reikalingas labiau nei bet kada. „Bitcoin“ kelia realų pavojų centralizuotoms rinkoms, nes pirmą kartą istorijoje jis suteikia pasauliui saugią skaitmeninę alternatyvą esamoms „fiat“ sistemoms. Skirtingai nuo savo pirmtako, aukso, Bitcoin yra prieinamas visam pasauliui ir reikalauja labai mažai pridėtinių išlaidų saugumo požiūriu.

Auksas prieš Bitcoin

Dabar sekundę palyginkime auksą ir „Bitcoin“, kad sužinotume, kodėl kriptovaliutos yra būsimos pasaulio atsargos valiutos. Visų pirma, svarbu pripažinti, kad auksas rinkoje atliko svarbų tikslą ir tebėra svarbus kaip saugus investuotojų prieglobstis. Auksas yra nepaprastai stabilus ir visuotinai priimtas.

Aukso problemos yra sisteminės. Pirma, auksas veikia tik kaip rezervinė valiuta. Negalėtumėte naudoti aukso kasdienėms mikrotransakcijoms. Įsivaizduokite, kad einate į vietinę maisto prekių parduotuvę ir susmulkinate auksą, kad sumokėtumėte už savo daiktus, o tai visiškai nerealu 2020 m..

Kur laikote savo auksinius strypus?

Be to, auksas nėra tas turtas, į kurį galite lengvai patekti. Žinoma, šiandien yra daugybė aukso investuotojų, bet ką jie iš tikrųjų turi? Jei jūsų auksas nėra jūsų seife esančiame seife, jūs iš tikrųjų turite tik popieriaus lapą, kuriame nurodoma, kad turite auksą. Deja, didelių ekonominių nesutarimų metu aukso savininkai sunkiai išmoksta šią pamoką. Tikrai dėl bet kokios priežasties jūsų auksą galima paimti.

Puikus pavyzdys, kai aukso investuotojai susitaikė su realybe, įvyko 1930-aisiais JAV. Per šį laiką Franklino D Roosevelto vyriausybė perėmė piliečio aukso luitus ir monetas Vykdomasis įsakymas 6102. Įsakymas privertė visus piliečius parduoti savo auksą vyriausybei gerokai žemiau rinkos normos. Atsisakiusiųjų auksą konfiskavo.

Negali konfiskuoti Bitcoin

„Bitcoin“ turėtojams niekada nereikia jaudintis dėl šio scenarijaus. Jūs laikote savo „Bitcoin“ tiesiogiai, o ne tik nuosavybės pažymėjimą. Kad jūsų saugumas būtų saugus, „Bitcoin“ remiasi kriptografinių raktų pora. Viešąjį raktą suteikiate žmonėms, kad jie galėtų jums atsiųsti BTC, o privatus raktas yra tai, kaip jūs pasiekiate savo piniginę. Niekada neturite niekam atiduoti savo asmeninio rakto.

Kaip jau sužinojote, decentralizuotas „Bitcoin“ tinklo pobūdis sukurtas taip, kad vyriausybėms būtų neįmanoma jo sustabdyti. Be to, saugos raktai taip pat neleidžia vyriausybėms peržengti sunkiai uždirbto BTC, kai tik mano esant reikalinga.

Užpildo visų naudojimo scenarijus

Bitcoin veikia ir kaip valiuta, ir kaip vertės kaupiklis. Galite išmesti savo BTC ir mėgautis dėkingumu, arba galite nebaudžiamai prekiauti ar išleisti savo „Bitcoin“. Ši unikali valiuta suteikia investuotojams galimybę lanksčiai gryninti pinigus, patogiau atlikti skaitmenines operacijas ir aukso vertės kaupimo galimybes.

Bitcoin ateitis

Bitcoin ateitis atrodo šviesi. Tinklas yra didesnis ir saugesnis. Be to, daugiau žmonių nei bet kada žino apie šį revoliucinį protokolą. Pirmasis pasaulyje šifravimas taip pat neseniai įgijo naujų funkcijų per „Lightning Network“.

Žaibo tinklas

Po 2017 m. Kripto pamišimo tapo akivaizdu, kad BTC mastelio problemas reikia išspręsti. Tinklo srautas pasiekė tašką, kad BTC negalėjo atlikti vieno iš savo pagrindinių vaidmenų. Ji negalėjo veikti kaip „peer-to-peer“ grynųjų pinigų sistema dėl nepastovumo, uždelsto operacijų laiko ir didžiulių mokesčių.

Laimei, nuo to laiko kūrėjai ištaisė daugelį šių problemų naudodami atnaujinimus ir kitus patobulinimus. „Lightning Network“ yra vienas iš šių įvykių, kurie ir toliau sulaukia dėmesio rinkoje. Žaibo tinklas yra ne grandinės protokolas, kuris remiasi privačiais mokėjimo kanalais, kad sumažintų tinklo perkrovą.

Be to, Apšvietimo tinklas suteikia BTC keletą naujų funkcijų, tokių kaip galimybė naudoti pažangias sutartis ir orakulus. „Oracle“ yra grandinės nesusiję jutikliai, kurie gali sukelti grandininius įvykius, tokius kaip protingos sutartys.

Bitcoin yra čia pasilikti

Šiandien „Bitcoin“ yra įprastas vardas. Nuostabu, kad viena Nakamoto moneta įkvėpė skaitmeninę revoliuciją rinkoje. Dabar investuotojams prieinama tūkstančiai kriptovaliutų. Nors daugelis šių platformų tobulina pagrindinį „Bitcoin“ dizainą, nė viena negali prilygti „Bitcoin“ tinklo stiprumui ir bendrai bendruomenės paramai. Dėl šios priežasties Bitcoin ir toliau karaliauja kaip kriptovaliutų karalius.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me