Tie ir uzņēmumi, kas iegulda Facebook Svaru kriptovalūtā

Facebook, lielākais sociālo mediju tīkls pasaulē, strādā pie savas kriptovalūtas * un blokķēdes projekta ar nosaukumu Svari. Galvenais mērķis ir piedāvāt kriptogrāfijas pakalpojumu, lai lietotāji varētu nosūtīt un saņemt līdzekļus, izmantojot virtuālo valūtu, kas sauksies Svari.

TheLibra Blockchain strādās ar vienprātības algoritmu, kas balstās uz validatoriem. Šie validatori ir atbildīgi par Svaru blokķēdes tīkla uzturēšanu un pārvaldību. Sākumā Svari piešķīra balsis dibinātājiem, uzņēmumiem, kuri atbilst kritēriju kopumam un kuriem pieder Svaru ieguldījumu žetoni, ieguldot projektā 10 miljonus USD. 

Facebook uzskata, ka atbilstības kritēriji aizsargās tīklu no ļaunprātīgām darbībām. Tajā pašā laikā šie uzņēmumi arī mēģinātu aizsargāt savus vērtētājus no dažādiem uzbrukumiem. Svaru ieguldījumu marķieris ir cerība uz peļņu no procentiem par rezervi, kas uzņēmumam ir. Tas stimulētu validatoru turpināt darboties.

Pēc Svaru asociācijas datiem, tās dibinātāju vidū ir šādas firmas:

Mastercard, MercadoPago, PayPal, PayU, Stripe, Visa, Booking Holdings, eBay, Facebook, FarFetch, Lyft, Spotify, Uber, Iliad, Vodafone, Anchorage, BisonTrails, Coinbase, Xapo, Andreessen Horowitz, Breakthrough Initiatives, Ribbit Capital, Thrive Capital , USV, Creative Destruction Lab, Kiva, Mercy Corps un Sieviešu pasaules bankas. 

Daudziem no viņiem tirgū ir atšķirīga loma un atšķirīga pieeja digitālajiem aktīviem. Tomēr viņi redz Svaru izaugsmes iespēju un iespēju panākt pārmaiņas maksājumu nozarē. 

Mastercard

Mastercard ir daudznacionāls uzņēmums, kura galvenā mītne atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs. Firma vairāk nekā piecdesmit gadus darbojas maksājumu nozarē, piedāvājot kredītkartes privātpersonām no visas pasaules. 

Kredītkaršu un debetkaršu kompānijas jau ilgu laiku darbojas visā pasaulē. Tie piedāvā iespēju privātpersonām veikt maksājumus, izmantojot pastkartes, kas uzstādītas tirgotāju vietās dažādās pasaules vietās.

Tirgotāji daudzkārt ir izmantojuši virtuālās valūtas, lai samazinātu karšu kompāniju noteiktās maksas. Tādējādi MasterCard varētu gūt labumu, ieviešot un integrējot Svarus savās darbībās, lai pārvietotu līdzekļus visā pasaulē, palīdzētu tirgotājiem pieņemt maksājumus un samazināt maksu, ko viņi galu galā ņem. 

Daži uzņēmumi ir izlaiduši savas priekšapmaksas MasterCard kartes, kas saistītas ar Bitcoin kontiem. Svari varētu wok ar MasterCard un ļaut klientiem izmantot kartes, kuras nodrošina viņu Svari. 

MercadoPago

MercadoPago ir uzņēmums, kas atrodas Argentīnā un ir saistīts ar MercadoLibre, kas ir viena no lielākajām Latīņamerikas tirgus vietām. Firma ir ieguldījusi Svaros, taču tā neinformēja, kādas ir viņu cerības uz projektu. 

Firma vienkāršo maksājumus lietotājiem, kuri vēlas iepirkties veikalos un tiešsaistē. Ir iespējams norēķināties, izmantojot mobilo tālruni, QR kodus, nosūtīt naudu tērzēšanā vai pat sociālajos tīklos. Turklāt klienti var saņemt līdzekļus, lai sāktu savus projektus un finansētu savas idejas. 

Svari varētu palīdzēt uzņēmumam iegūt vēl lielāku izplatību tirgū, samazināt kopējās izmaksas un uzlabot pakalpojumus, ko tie piedāvā lietotājiem. Līdz šim uzņēmumam nebija kontakta ar kriptovalūtu tirgu vai Bitcoin. 

PayPal 

Šis, iespējams, ir viens no populārākajiem uzņēmumiem, kas apstrādā maksājumus Amerikas Savienotajās Valstīs un citās attīstītajās valstīs. Firma jau ilgu laiku piedāvā pakalpojumus tirgotājiem un privātpersonām no visas pasaules. 

Kriptovalūtu kopiena vairākas reizes ir komentējusi augstās maksas, kas jāmaksā par viņu pakalpojumu izmantošanu. Darījumiem parasti ir augstas maksas, un tiem nav īpaši pievilcīgu valūtas maiņas kursu lietotājiem. Tas apgrūtina daudzas personas, kurām nav pietiekami daudz resursu. 

Turklāt ir bijušas vairākas sūdzības par to, kā firma rīkojas ar naudas līdzekļiem, kas lietotājiem ir viņu kontos. Daudzos gadījumos līdzekļi paliek iesaldēti vairākus mēnešus, līdz firma nolemj tos atslēgt. 

Izmantojot Svarus, PayPal varētu uzlabot savu klātbūtni tirgū un sākt piedāvāt labākus pakalpojumus lietotājiem. Lai gan nav informācijas par plāniem, kuru cenšas ievērot, lēmums ieguldīt Facebook Libra projektā var būt cieši saistīts ar tā plāniem uzņēmumam. 

eBay

eBay investē arī Facebook kriptogrāfijas projektā. Daudznacionālā e-komercijas platforma atvieglo tirdzniecību starp patērētājiem, izmantojot savu vietni. Šobrīd firma darbojas vairāk nekā divdesmit pasaules valstīs.

Šī nav pirmā reize, kad eBay investē maksājumu uzņēmumos. 2002. gadā PayPal kļuva par pilnībā piederošu eBay meitasuzņēmumu, kas beidzās 2015. gadā. EBay ir patiesi ieinteresēta uzlabot savu maksājumu sistēmu. 

Līdz ar šo jauno ieguldījumu uzņēmumos, piemēram, Facebook un kriptogrāfijas projektā Svari, eBay maksājumu sistēma var mainīties. Mēs varētu redzēt uzņēmumu, kas būtu pilnībā integrēts Svaru ekosistēmā un kas ļautu cilvēkiem maksāt tieši no sava Calibra konta, izmantojot Libra digitālo aktīvu. 

Uber

Uber, populārā kompānija, kas piedāvā dažādus pakalpojumus, piemēram, braucienu koplietošanu un pārtikas piegādi, tagad iegulda Facebook bloku ķēdes un kriptogrāfijas projektā. Agrāk bija daudz iniciatīvu, kas saistītas ar Uber kriptovalūtas maksājumu pieņemšanu. Tomēr neviens no viņiem nespēja gūt panākumus un tikt atbrīvots. 

Vairāki lietotāji, izmantojot Uber lietojumprogrammas, vēlētos veikt kriptovalūtas maksājumus. Tas, ka Uber ir savienots ar kriptogrāfijas valūtas maku, ir tas, ko daudzi uzskatītu par vērtīgu un ko noteikti izmantotu. 

Ieguldīšana Svaros ir ļoti daudzsološs signāls, kas parāda, kurā virzienā Uber mēģina virzīties. Lai gan viņi, iespējams, nepievieno Calibra atbalstu, viņi var saprast, kā piedāvāt labākus pakalpojumus lietotājiem, kuri vēlas izmantot virtuālās valūtas. 

Monētu bāze

Coinbase ir viena no lielākajām un populārākajām kriptovalūtu biržām tirgū. Uzņēmums, kas atrodas Sanfrancisko, nolēma ieguldīt Facebook bloku ķēdes projektā. Šis ir tikai viens no nedaudzajiem ar kriptogrāfiju saistītajiem uzņēmumiem, kas investē projektā, kopā ar Xapo, BisonTrails un Anchorage. 

Šī kriptovalūtas maiņa varētu būt viena no pirmajām, kas pievienojusi atbalstu Svariem. Tomēr netiek atpazīta kriptogrāfijas apmaiņa, jo tā ir pirmā žetonu sarakstā. Citas platformas iepriekš pievienoja atbalstu daudziem altcoins nekā Coinbase. 

Būt pirmajam virzītājam šajā nozarē ir kaut kas, kas varētu dot labumu Coinbase, ļaujot tai palikt priekšā citiem konkurentiem šajā telpā. Turklāt Coinbase ļauj tirgotājiem pieņemt kriptogrāfijas maksājumus. Pievienojot Svariem atbalstu, daudzi lietotāji un tirgotāji varētu saņemt Svaru maksājumus. 

Andreessens Horovics

Riska kapitāla firma Andreessen Horowitz (a16z) ir ieguldījusi arī Facebook Svaros. Firma iegulda agrīnās stadijas jaunuzņēmumos un arī citos uzņēmumos. 

Šobrīd Coinbase darbojas aptuveni 32 valstīs un piedāvā bitcoin darījumus un glabāšanu 190 valstīs visā pasaulē. Uzņēmums, ieguldot dažādos uzņēmumos, kas saistīti ar virtuālajām valūtām, izmantojot īpašu kriptovalūtas fondu 300 miljonu dolāru apmērā. 

Piedalīšanās pirmajos Facebook Libra ieguldītājos ļautu uzņēmumam saprast, kā citi uzņēmumi virzās kriptogrāfijas nozarē un kuras ir vissvarīgākās ekosistēmas tendences. 

Secinājums

Kā jau minējām iepriekš, daudzi citi uzņēmumi investē Facebook kriptogrāfijas projektā. Tagad uzņēmums nodarbojas ar regulatoriem un regulatīviem jautājumiem dažādās jurisdikcijās, lai varētu darboties tirgū. Regulatori ir noraizējušies par digitālās valūtas ietekmi uz daudzu valstu monetāro politiku un vispārējo ekonomiku. 

Ir vērts norādīt, ka Svaru projektā nav nevienas bankas vai tradicionālas finanšu kompānijas. Lai gan nav informācijas par to, vai Facebook nepieņēma ieguldījumu no šiem uzņēmumiem, šīs firmas pašlaik ir neaizsargātas, ja tās nepāriet tajā pašā virzienā, kur seko kriptogrāfijas tirgus. 

Protams, Svari šobrīd satrauc tradicionālās finanšu kompānijas. Facebook vēlas piedāvāt lietotājiem iespēju nosūtīt un saņemt ātrus maksājumus no savām Messenger, WhatsApp vai Calibra lietojumprogrammām. Ar šiem pakalpojumiem pašlaik ir saistīti miljardi lietotāju, tāpēc regulatīvās aģentūras mēģina izprast Facebook mērķus un motivāciju. 

Visiem mūsu aprakstītajiem uzņēmumiem ir savas intereses un iemesli ieguldīt Svaros. Tomēr lielākā daļa no viņiem sagaida labumu gadījumā, ja Facebook izveidotā digitālā valūta nākamgad tiks izlaista tirgū, kā tas bija paredzēts. 

* Lai gan ir daudzi eksperti, kuri uzskata, ka Svarus dažādu iemeslu dēļ nevar marķēt kā “kriptovalūtu”, mēs izmantojam šo terminu kā sinonīmu digitālajiem aktīviem un virtuālajai valūtai, lai viss būtu vienkārši. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me