Kriptovaliutų šakių istorija ir raida

Kriptovaliutos atsirado dviem būdais; rašyti naują kodą nuo nulio žemės arba manipuliuoti esamu kodu (šakojimas).

Atsiradus šakutei, pagrindinė kriptovaliuta padalijama į dvi dalis ir gimsta naujas alternatyvus turtas, turintis nežymius skirtumus nuo pagrindinio. Turi būti pasiektas sutarimas, kad bet kuri kriptovaliutų ekosistema galėtų gaminti kitą šakutę.

Dėl vienokių ar kitokių priežasčių didelė dalis viršutinių altcoinų išsišakojo. Kaip visada, pirmasis buvo „Bitcoin“, o paskui kiti „blockchain“ nusprendė pasekti šiuo pavyzdžiu. Pažvelkime į keletą šakių ir ką jos buvo sukurtos išspręsti.

Bitcoin šakės

Pirmasis blokas, iškastas Bitcoin platformoje, įvyko 2009 m. Sausio mėn., O tomis dienomis buvo keli kalnakasiai ir tai reiškė stabilumą. Laikui bėgant, dėl mastelio, didelių operacijų išlaidų ir ilgų laukimo laikotarpių reikėjo programinės įrangos atnaujinimo. Tai buvo šakių istorijos pradžia.

„Bitcoin XT“ buvo pirmoji šakutė, įvykusi BTC blokų grandinėje ir įvykusi 2015 m. Jos tikslas buvo padidinti tinklo bloko dydį iki 8 MB, o tai padidintų operacijų skaičių nuo 7 blokų per sekundę iki 24. Projektas prasidėjo gerai, bet aplink jį tvyrojęs siautulys nutilo 2016 m., kai dauguma kalnakasių pasitraukė.

„Bitcoin Classic“

Net ir mirus „Bitcoin XT“, „Bitcoin“ kalnakasiai niekada neatsisakė noro padidinti bloko dydį. Jie žengė į priekį ir sukūrė „Bitcoin Classic“ šakutę, kuri davė pradžią „Bitcoin Classic“ kriptovaliutai. Atrodo, kad valiutai sekasi gerai ir jau pasiekė keletą svarbiausių savo penkerių metų plėtros strategijos tikslų.

„Bitcoin Cash“

Daugumai šakių yra priežastis, kuri paprastai yra funkcija, kuri pagerins veikimą. Kita vertus, „Bitcoin Cash“ sukūrė kalnakasiai, kurie manė, kad „Segwit“ kelia grėsmę „Bitcoin“ tinklui ir taip nutolo.

„Bitcoin Cash“ gavo palaikymą iš įtakingų asmenų, tokių kaip Rogeris Veras, ir iškart po sukūrimo „Kraken“ jį priėmė. Šiuo metu tai yra ketvirta pagal kriptovaliutą pagal rinkos viršutinę ribą. Kitos „Bitcoin“ šakės yra „Bitcoin Gold“, „Bitcoin Gold Status“, „Bitcore“, „Bitcoin Diamond“, „Bitcoin Faith“, „Bitcoin Lite“ ir daugelis kitų..

Taip pat yra išsirikiavusios šakės, tarp kurių yra „Lightning Bitcoin“, „Bitcoin God“ (patikėkite tuo ar ne), „Bitcoin Silver“, „Bitcoin Atom“ ir kt..

Ethereum

Nors ir puikiai atrodo daugumai investuotojų, „Ethereum“ blokinė grandinė turėjo ir vis dar turi problemų, dėl kurių reikėjo šakotis. Žymiausias šio tinklo šakutė buvo „Ethereum Classic“, įvykusi 2016 m. Liepos mėn. Po DAO įsilaužimo, kuriame prarasta 50 milijonų dolerių eterio. Po šio įvykio kai kurie žmonės balsavo už tai, kad platforma būtų išsišakojusi ir visi nuostoliai būtų susigrąžinti, o mažesnė dalis nesutiko su šiuo pastebėjimu, kad blokų grandinės niekada neturėtų būti keičiamos.

Nepaisant to, šakutė įvyko ir mažesnė grupė nuėjo kartu su naujai susikūrusia „Ethereum Classic“, o pagrindiniai kūrėjai, kurie atrado įsilaužimą, išlaikė senąjį pavadinimą „Ethereum“. Kitos šakutės, kylančios iš eterio blokų grandinės, yra „EtherGold“, „EtherZero“, „Ethereum Modification“ ir „EthereumFog“..

Monero

Net ir geriausios, į privatumą orientuotos kriptovaliutos, tokios kaip „Monero“, vis dar turi problemų, kurias būtų galima išspręsti per šakutes. Žygio viduryje buvo numatyta, kad Monero išsišakos ties 1529810 bloku, dėl kurio gimė Monero V (XMV). Kaip ir su kitomis kriptografinėmis monetomis, šakutė skirta išspręsti mastelio problemas įvedant naujus protokolus. Nors šakutė sukurta problemoms spręsti – vartotojai šakę laiko „sukčiavimu“, nes komanda, atsakinga už „Monero V“, neatrodo visiškai profesionali ir linkusi daryti viską tik savo interesams.

„Litecoin“

„Litecoin“ atsisakė gaminti „Litecoin Cash“ (LCC), todėl pastaroji buvo šakės šakutė, nes „Litecoin“ 2011 m. Atsiskyrė nuo „Bitcoin“. Tikriausiai dėl tinkamo plano stokos LCC nesulaukė daug meilės iš šifravimo entuziastų..

Dabar kriptovaliutų ekosistemoje gali atsitikti dviejų rūšių šakės. Leiskite man paaiškinti skirtumus.

Kaip minėta anksčiau, šakutė tiesiog reiškia „blockchain“ programinės įrangos skirtumus. Pakeitimai gali būti laikini arba nuolatiniai, ir dėl šios padėties susidaro dvi šakių grupės, t. Y. Kietos ir minkštos. Apibrėžkime, ką reiškia šie terminai.

Kieta šakutė

Kietasis šakutė reiškia visišką „blockchain“ programinės įrangos išsiskyrimą, kai visiems ankstesniems mazgams be atnaujinimo neleidžiama naudotis naujai suformuota blokų grandine. Dėl šios radikalios programinės įrangos transformacijos ankstesni galiojantys blokai tampa visiškai negaliojantys. Tiek naujoji, tiek senoji blokų grandinės tampa nepriklausomos.

Šio tipo šakių metu viena blokų grandinė tęsis esamą kelią naujų blokų generavimui, o naujoji paprastai eina visiškai kitu keliu. Kalnakasiai, norintys būti visiškai naujo skyriaus dalimi, turi įdiegti naujinius, o tie, kurie vis dar vertina paveldėtą grandinę, išlaikys savo mazgus tokius, kokie buvo.

Nė vienas asmuo negali pasiūlyti ir perduoti šakės judesio. Idėją turi palaikyti daugiau nei 90% kalnakasių, kad pakeitimas būtų įgyvendintas. Šakės, kurios niekada nepalaikė dauguma narių, pavyzdys yra „Segwit2x“, taip pat žinomas kaip NO2x, kurio tikslas – pagerinti „Bitcoin“ mastelio keitimo problemas padidinant bloko dydį iki 2 MB. „Bitcoin Gold“ ir „Bitcoin Cash“ yra žinomi kietųjų šakių pavyzdžiai.

Minkšta šakutė

Kai įvyksta šakutė ir susidaro dvi kriptovaliutos toje pačioje paveldėtoje grandinėje, tai vadinama minkšta šakute. Šiose šakėse dar senesnes operacijas vis tiek galima patvirtinti atnaujintais mazgais. Šis scenarijus vadinamas suderinamu atgal. Tačiau jei mazgai be naujovinimo ir toliau kasa naujus blokus, naujovinti jų atpažinti nepavyks.

Esmė

Šakės yra rizikingos ir, jei netinkamai atliekamos, gali turėti neigiamų padarinių „blockchain“. Nepaisant to, pagrindiniai kūrėjai ir kiti asmenys juos visada kruopščiai planuoja, kad išspręstų problemą, kad tinklas galėtų veikti sklandžiai.

Žengdami į ateitį, tikėkimės, kad šakės padarys ne tik mastelio ir privatumo problemų sprendimą.

Catalin yra El. Prekybos platformos ir Atblokuoti. Jis yra dizaino entuziastas ir mėgsta „matcha“, be galo aistringas bitkoinų ir „blockchain“ technologijoms.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me