SEC pieprasa izmēģinājumu, soda naudas par sāls aizdošanu, izsniedz vēstuli bez rīcības un triumfē pār Kik

Daudzi ir pielīdzinājuši blokķēdes un kriptovalūtu pasauli ‘savvaļas rietumiem’. Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) tomēr dara visu iespējamo, lai nozari civilizētu, visus turot pie uzdevuma. Lai gan regulatīvā iestāde bieži tiek nomākta par savu nostāju attiecībā uz daudziem digitālajiem aktīviem, tai ir svarīga loma tirgus dalībnieku atbildības uzturēšanā.

Pagājušā nedēļa SEC un blockchain bija aizņemta. SEC uzvarēja lietā pret Kik, izsniedza paskaidrojumus par ar brīvības atņemšanu nesaistītiem ATS pakalpojumiem, uzlika naudas sodu Salt un iesniedza sūdzību pret Zviedrijas valstspiederīgo par nereģistrētu vērtspapīru reklamēšanu un pārdošanu..

SEC triumfē pār Kiku

Notiekošajā tiesas cīņā, kas izriet no SIO, kuru 2017. gadā rīkoja Kik, SEC apgalvojumi par vērtspapīru pārkāpumiem ir apstiprināti. Ļoti gaidītais ASV apgabala tiesneša Alvina Kelleršteina nolēmums ieraudzīja tiesu lemt par labu SEC.

Aptuveni 55 miljoni ASV dolāru no 100 miljoniem ASV dolāru, kas tika savākti Kik’s ICO laikā, bija no ASV ieguldītājiem, vēlāk pasākums nonāca SEC kompetencē. SEC uzskata, ka Hovija tests attiecas uz Kik ICO, kā rezultātā žetoni tiek uzskatīti par vērtspapīriem. Tā kā SEC tagad kļūst par uzvarētāju, nākamajās nedēļās, iespējams, tiks panākts izlīgums.

Kaut arī SEC ir vērsusies pret daudziem uzņēmumiem par vērtspapīru regulēšanas pārkāpumiem, ziņojumapmaiņas lietotne Kik ir viena no nedaudzajām, kas cīnījās. Rezultāts bija tiesas cīņa, kas sākās 2019. gadā.

Šis lēmums pret Kik ir otrais augsta līmeņa panākums SEC tiesā šogad pret iepriekšējiem SIO. Pirmais bija ievērojama lieta pret Telegram, kuru mēs iepriekš aprakstījām ŠEIT.

Vēstule bez rīcības

Ne katra SEC veiktā darbība nav sodāma. Šajā gadījumā SEC sniedza rakstisku paskaidrojumu Finanšu nozares pārvaldes iestādei (FINRA) par alternatīvās tirdzniecības sistēmas (ATS) lomu, kas nav saistīta ar brīvības atņemšanu digitālo aktīvu drošības darījumu norēķinos. Vēstule ir skaidrojums par Kopīgais personāla paziņojums par digitālo aktīvu vērtspapīru brokeru un izplatītāju glabāšanu izsniedzis SEC 2019. gada 8. jūlijā.

Brokeru dīleri, kas vēlas darboties ATS, ir darījuši zināmu, ka viņi vēlas sekot “trīspakāpju procesam”, nevis “četrpakāpju procesam”, ar kuru pircēju un pārdevēju pasūtījumu saskaņošana nav saistīta ar brīvības atņemšanu; viņi apgalvo, ka četrpakāpju process “palielina darbības un norēķinu riskus”. SEC neiesaka veikt nekādas izpildes darbības pret ATS brokeriem-tirgotājiem, izmantojot trīspakāpju procesu, ja tiek izpildīts arī šāds:

  1. Brokeru-dīleru operators uztur vismaz 250 000 USD tīro kapitālu;
  2. Līgumos starp brokera-dīlera operatoru un tā klientiem skaidri norādīts, ka starpnieks-dīleris operators negarantē vai kā citādi ir atbildīgs par darījumu nokārtošanu;
  3. Brokeris-dīleris ir izveidojis un uztur pamatoti izstrādātas procedūras, lai novērtētu, vai sākotnēji tika piedāvāts un pārdots digitālo aktīvu vērtspapīrs saskaņā ar efektīvu reģistrācijas paziņojumu vai pieejamu atbrīvojumu no reģistrācijas un vai ir kādi sekundārie digitālo aktīvu drošības darījumi ar vai caur ATS tiek izgatavoti, pamatojoties uz spēkā esošo reģistrācijas paziņojumu vai pieejamo atbrīvojumu no reģistrācijas;
  4. Darījumi ar digitālo aktīvu vērtspapīriem citādi atbilst federālajiem vērtspapīru likumiem.

Tā kā digitālo vērtspapīru sektors strauji pieaug, tas ir apsveicams SEC paskaidrojums.

Sāls Sodīts ar SEC

Populāra uz blockchain balstīta kreditēšanas platforma Sāls SEC novērtēja 2017. gada ICO, un tika noteikts, ka notika dažādi vērtspapīru pārkāpumi.

Atkārtotā tēma starp ICO, kas tika pabeigta 2017. gadā, šķietamo pārkāpumu pamatā ir saziņa starp Salt un investoriem. Konkrētāk, Salt norādīja, ka investori varētu sagaidīt peļņu no saviem ieguldījumiem.

“… Sāls žetoni tika piedāvāti un pārdoti kā ieguldījumu līgumi un līdz ar to arī vērtspapīri atbilstoši testam, kas izklāstīts SEC v. WJ Howey Co., 328 US 293 (1946), un turpmākajos gadījumos, kuros apspriests šis tests… Pircējs, piedāvājot Sāls žetoni būtu pamatoti cerējuši gūt nākotnes peļņu, pamatojoties uz Salt centieniem, tostarp Salt kreditēšanas biznesa attīstību, izmantojot ieņēmumus no Salt Token pārdošanas. ”

 “Sāls ir pārkāpis Vērtspapīru likuma 5. panta a) un 5. punkta c) apakšpunktu, piedāvājot un pārdodot šos vērtspapīrus bez reģistrācijas paziņojuma iesniegšanas vai spēkā stāšanās Komisijā vai pretendējot uz atbrīvojumu no reģistrācijas Komisijā. “

Rezultātā SEC ir uzlikusi dažādus naudas sodus un pasākumus, lai Sāls virzītos uz priekšu, un tikai daži no šiem piemēriem ir.

  • Civiltiesiskais sods 250 000 USD
  • SALT žetoni ir jāreģistrē kā vērtspapīri
  • Piedāvājiet ICO dalībniekiem atmaksu par ieguldījumiem

Pēc tam, kad SEC atklāja šos atklājumus, Sāls iesniedza norēķinu piedāvājumu. Paredzams, ka Sāls ievēros šos uzlikumus, ieliekot šo sāgu atpakaļskata spogulī.

Šķiet, it kā šīs sāgas noslēgums būtu investoru atzinīgi vērtējama tendence, jo gan SALT žetonu tirgus apjoms, gan cena ir strauji pieaudzis stundās pēc paziņojuma..

SEC pieprasa izmēģinājumu, soda naudas par sāls aizdošanu, izsniedz vēstuli bez rīcības un triumfē pār Kik

Zviedrijas krāpšana

Gadījumā, kas tikai sākas, SEC tikko iesniedza prasību Ņujorkas Austrumu apgabala tiesā, saukt Rodžeru Nilsu-Jonu Karlssonu par atbildību par iepriekšējām nereģistrēto vērtspapīru piedāvāšanas un pārdošanas investoriem akcijām, kā arī par lielu šo līdzekļu daļu piesavināšanos. SEC raksturoja šo gadījumu kā “masveida tiešsaistes tiešsaistes krāpšanu, kas vērsta uz tūkstošiem privāto investoru”.

Karlssons izkrāpis tūkstošiem investoru, izmantojot aptuveni 3,5 miljonus ASV dolāru vērtu digitālo aktīvu. Dalībnieki uzskatīja, ka viņi iegulda augsta potenciāla uzņēmumā ar nosaukumu Eastern Metal Securities (EMS). Karlssons ne tikai solīja nereālu ieguldījumu atdevi, bet arī piesavinājās līdzekļus, iegādājoties personīgo nekustamo īpašumu tādās valstīs kā Taizeme.

Iesniedzot dokumentus, SEC cer, ka Karlsson tiks saukts pie atbildības žūrijas tiesas procesa laikā.

Vērtspapīru un biržas komisija

SEC ir ASV regulatīva iestāde. Tās uzdevums ir nodrošināt taisnīgus un pārredzamus kapitāla tirgus, izveidojot un izpildot uz vērtspapīriem balstītus noteikumus.

Priekšsēdētājs Džejs Kleitons pašlaik pārrauga uzņēmuma darbību.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me