Ankstyvieji „Filecoin“ investuotojai skatinami sutrumpinti FIL, tačiau kalnakasiai gali atrodyti kaupiami

„OKEx Insights“ nuodugniau apžvelgia įdomų „Filecoin“ FIL rinkos skirtumą.

Redaktoriaus pastaba: „OKEx Insights“ savo naujausiame „DeFi Digest“ leidime anksčiau aptarė „Filecoin“ ir jo tikslą pakeisti duomenų saugojimo pramonę..

Labai lauktas „Filecoin“ tinklas galiausiai pasirodė spalio 15 d. – praėjus trejiems metams po istorinio iškėlimo 258 mln. Tačiau jos gimtosios monetos FIL kaina nuo pat jos išleidimo buvo labai svyruojanti. Nuolatiniai FIL apsikeitimai „OKEx“ spalio 16 d. Pasiekė visų laikų aukščiausią lygį – 56 USD, tačiau po to sekančiomis dienomis spalio 23 d. Nukrito iki visų laikų žemiausios vertės – 20 USD. Vėliau išaugo didžiulės pirkimo apimtys.. 

Įdomus pastebėjimas per minėtą laikotarpį yra tas, kad FIL amžinojo apsikeitimo sandorio realios finansavimo normos buvo labai neigiamos, jei manome, kad aštuonių valandų finansavimo normos nuo -0,03% iki 0,03% yra normalios. 

Pažvelkime atidžiau.

Kaip neigiamos finansavimo normos išprovokavo trumpą spaudimą

Finansavimo normos yra tai, kaip amžinųjų apsikeitimo sandorių kainos yra pritvirtintos prie pagrindinio turto neatidėliotinos kainos. Jei finansavimo norma yra teigiama, už ilgas pozicijas bus mokamas finansavimo mokestis. Ir atvirkščiai, jei finansavimo norma yra neigiama, už trumpas pozicijas bus mokamas finansavimo mokestis. Šiuo būdu, "pusiausvyra" yra išlaikomas.

Spalio 17 – spalio 26 dienomis vidutinė finansavimo norma per aštuonias valandas buvo stulbinanti -1,35%. Prekybininkas, sutrumpinęs amžinąjį apsikeitimo sandorį ir išlaikęs minėtą poziciją, būtų sumokėjęs 28 proc. Finansavimo – nesvarstydamas galimybės pridėti sverto..

FIL / USDT amžinojo apsikeitimo reali OKEx finansavimo normaFIL / USDT amžinojo apsikeitimo reali OKEx finansavimo norma. Šaltinis: „OKEx“

Jei pažvelgsime į FIL / USDT kainų diagramą, jos amžinoji apsikeitimo sandorio kaina paprastai buvo mažesnė už jos neatidėliotiną kainą. Kuo didesnis minėtas atotrūkis, tuo didesnis bus trumpalaikių šortų finansavimo mokestis – mechanizmas, skirtas pastumti kainą atgal. Tokiu būdu finansavimo normos mechanika veikia prieš "populiarus" prekyba.

Spalio 23 d. FIL kaina siekė maždaug 20 USD. Tai išprovokavo prekybininkus uždaryti savo trumpąsias pozicijas ir lėmė didelį pirkimo apimties šuolį. Vėliau tai lėmė trumpą spaudimą – kai lažybos dėl kainų sumažėjimo yra likviduojamos arba priverstos uždaryti savo pozicijas, kad būtų išvengta tolesnių nuostolių, laikinai pakeitė amžiną apsikeitimo sandorio kainą virš 50 USD OKEx.

„OKEx“ FIL / USDT perpetual swap 4h diagrama - 11/3„OKEx“ FIL / USDT perpetual swap 4h diagrama – 11/3. Šaltinis: „OKEx“, „TradingView“

Tikimasi, kad FIL neigiamos finansavimo normos ir toliau išliks

Nors FIL finansavimo lygis smarkiai padidėjo po šio didžiulio trumpo spaudimo, dabartinė prognozuojama finansavimo norma vis dar rodo –0,16%, kai rašoma – tai yra gerokai žemiau įprasto diapazono. Yra kelios tikėtinos šios situacijos priežastys.

Pirma, FIL yra paskirstomas keturioms pagrindinėms Filecoin tinklo dalyvaujančioms grupėms. Šie dalyviai gavo suteiktus žetonus pagal grafiką, kaip parodyta toliau pateiktoje diagramoje. Kadangi dabartinė FIL rinkos kaina yra daug didesnė nei investuotojo kaina, daugelis išankstinių investuotojų turi didelę paskatą atidaryti trumpąsias pozicijas, siekdami užsitikrinti savo pelną. Dėl teisių suteikimo grafiko trukmės ankstyviesiems investuotojams teoriškai reikėtų ilgą laiką išlaikyti savo trumpąsias pozicijas išvestinių finansinių priemonių rinkoje..

Ankstyvieji „Filecoin“ investuotojai skatinami atsisakyti FIL išvestinių finansinių priemonių rinkos dėl ilgų teisių suteikimo laikotarpių. Šaltinis: MonetaList

Be to, antrinės rinkos dalyviai – po paskutinio decentralizuoto finansų bumo etapo – nėra įsitikinę projektų, kurių pasiūlos kreivės yra labai stačios, o monetų ar žetonų suteikimo laikotarpiai ilgi, kainomis. Todėl jie yra susirūpinę, kad „Filecoin“ nuolatinis žetonų platinimas sukelia ilgalaikį pardavimo spaudimą.

Be to, numanomas visiškai atskiestas „Filecoin“ FIL rinkos kapitalizavimas – 30 USD už monetą, kurio bendra pasiūla yra 2 mlrd. – yra maždaug 60 mlrd. USD. Tai yra maždaug 20% ​​visiškai praskiestos BTC, vietinės Bitcoin tinklo kriptovaliutos, vertės ir yra didesnė už dabartinę 45 milijardų dolerių vertės Eterio (ETH) rinkos kapitalizaciją. Be to, debesų saugyklos rinkos dydis buvo vertinamas tik 46,12 mlrd. USD 2019 m., nors prognozuojama, kad iki 2027 m. jis pasieks 222,25 mlrd. USD. 

Nepaisant visiškai praskiesto rinkos kapitalizacijos metrikos pobūdžio – kaip anksčiau aptarta „OKEx Insights“ – šis didžiulis ir akivaizdus pervertinimas tikriausiai skatina daugelį prekybininkų sutrumpinti FIL. 

„Filecoin“ kalnakasių paklausa gali padidinti kainas

„Filecoin“ kalnakasių augimo tempas sumažėjo po projekto „Mainnet“ paleidimo, nes „Filecoin“ reikalavo išankstinio užstato FIL žetonų pavidalu. Šis mechanizmas turėtų atgrasyti piktavalius veikėjus. Tačiau kalnakasiams taip pat sunku sukaupti pakankamai FIL monetų, kad būtų galima optimizuoti operacijas, nebent jie perka FIL antrinėje rinkoje. Tačiau tai būtų papildomos išlaidos jau brangu specializuota aparatinė įranga.

Nors „Filecoin“ neseniai suaktyvino patobulinimo pasiūlymą, FIP-004 – tai suteikia 25% kiekvieno atlygio iš karto kalnakasiams, užuot suteikę jį per 180 dienų – kalnakasiams vis dar labai sunku per trumpą laiką ekonomiškai išnaudoti visą pajėgumą. Remiantis „Filecoin“ mechanizmu, kalnakasiai turi įkeisti maždaug 0,2 FIL / 32 gigabaitų, kad galėtų dalyvauti kasyboje. Naudojant „KaiYuan Pool“ duomenis, šioje diagramoje parodytas įkeitimų, reikalingų kalnakasiui pasiekti 9000 terabaitų efektyvų pajėgumą per 90 dienų, skaičius, taip pat dienos pelnas ir teisių suteikimas. 

Tokią didžiulę statymo paklausą būtų sunku kompensuoti pagal dabartinę žetonų tiekimo kreivę, todėl šie kalnakasiai tik lėtai pasiekia visišką veikimą per daug ilgesnį laiką. Dėl šios dinamiškos, nuolatinės kalnakasių paklausos gali būti sunku greitai sumažinti FIL kainas.

„Filecoin“ kasybos dinamika paskatino kalnakasius kaupti FIL, stengiantis veikti optimaliai„Filecoin“ kasybos dinamika paskatino kalnakasius kaupti FIL, stengiantis veikti optimaliai. Šaltinis: „KaiYuan Pool“, OKEx

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me