Kas ir digitālā valūta?

Digitālās valūtas, kas pazīstamas arī kā e-nauda, ​​tagad ir populārākas nekā jebkad agrāk. Vēl nesen digitālajai valūtai trūka drošības, lai novērstu nepieciešamību pēc papīra naudas. Tomēr, pieaugot internetam un parādoties blokķēdes tehnoloģijai, tas tā vairs nav. Mūsdienās digitālā nauda ir paredzēta, lai uz visiem laikiem mainītu tirgu.

Svarīgi, ka digitālās valūtas aizpilda visus tradicionālo naudas veidu izmantošanas veidus. Jūs varat iegādāties preces vai maksāt par pakalpojumiem, izmantojot šīs tehnoloģiski augstākās finanšu alternatīvas. Digitālā nauda lietotājiem nodrošina tūlītējus darījumus un lielāku pārredzamību tirgū. Tā kā tuvāko pāris gadu laikā vairāk valstu plāno atklāt kādu digitālās valūtas formu.

Kas ir digitālā valūta?

Atšķirībā no tradicionālajiem partneriem, digitālās valūtas pastāv tikai internetā. Šī jaunā naudas forma ir pilnīgi nemateriāla, to nevar aiztikt vai sajust. Tas pastāv tikai digitālajā sfērā. Visi to izdošanas, pārsūtīšanas un lietvedības aspekti ir digitāli. Līdz ar to, lai piekļūtu šiem līdzekļiem, jums būs nepieciešama interneta atbalstīta ierīce.

Digitālās valūtas priekšrocības

Digitālās valūtas sniedz ievērojamas priekšrocības tirgū. Pirmkārt, tie nodrošina lietotājiem vienkāršāku alternatīvu. Digitālie valūtas maksājumi kā tūlītēji, tā arī ar zemām izmaksām. Turklāt tie nozarē ievieš augstāku uzskaites un pārredzamības līmeni.

Vienādranga darījumi

Digitālās valūtas veic šos uzdevumus, izmantojot vienādranga darījumu protokolu. Gluži tāpat kā tad, kad jūs nododat kādam gabaliņu fiat valūtas, arī digitālajai valūtai nav nepieciešami starpnieki. Šis trešo personu samazinājums darījuma ietvaros palielina efektivitāti. Turklāt tas ievērojami samazina darījumu laiku un izmaksas.

Šīs priekšrocības patiešām atklājas, apspriežot pārrobežu maksājumus. Ja esat kādreiz mēģinājis nosūtīt naudu starptautiskā mērogā, jūs zināt, ka process ir laikietilpīgs un ietver vairākas pārbaudes. Turklāt saskaņā ar naudas sūtīšanas izmaksas starptautiskā līmenī var sasniegt 7 procentus atskaites.  Faktiski jūsu cenas būs ļoti atkarīgas no jūsu finanšu iestāžu izvēles.

Starptautiskais valūtas kurss var arī apēst lielu daļu no jūsu līdzekļiem, sūtot naudu pāri robežām. Digitālās valūtas var atcelt šīs maksas, jo daudzi darbojas bez robežām. Kriptovalūtas, piemēram, Ripple’s XRP, īpaši novērš šīs bažas lielākajām banku iestādēm, kuras vēlas nosūtīt līdzekļus.

Digitālo valūtu vēsture

Amerikāņu datorzinātnieks vārdā Deivids Čems tiek ieskaitīts pirmās digitālo valūtu koncepcijas izstrādē 1983. gadā. Līdz 2990. gadam Čems izveidoja savas teorijas darba modeli – DigiCash. Koncepcija bija gadiem priekšā savam laikam. Līdz ar to tā nekad nav ieguvusi nepieciešamo impulsu, lai izdzīvotu tirgū.

Pirmā reģistrētā digitālās valūtas publiskā izmantošana plašā mērogā parādījās 1996. gadā. Valūta, kas pazīstama kā e-zelts nodrošināja miljoniem aktīvo lietotāju, pirms 2008. gadā to pārtrauca valdības amatpersonas. No šī brīža tirgū ienāca neskaitāmas korporatīvās sponsorētās digitālās valūtas.

Visām šīm digitālajām valūtām radās problēma, kas pazīstama kā “dubultā tērēšana”. Būtībā izstrādātāji centās izstrādāt veidus, kā nodrošināt, lai katru digitālo valūtu darījumu laikā varētu iztērēt tikai vienu reizi. Šis jautājums tika atrisināts, ieviešot pasaulē pirmo kriptovalūtu – Bitcoin.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin iezīmēja izmaiņas finanšu teorijā tirgū. Pirmo reizi vēsturē digitālā nauda aizpildīja trīs galvenās valūtas funkcijas. Tas bija apmaiņas līdzeklis, norēķinu vienība un vērtības krājums. Turklāt tas bija maz, nepieejams un pārnēsājams.

Bitcoin Whitepaper

Bitcoin Whitepaper

Svarīgi ir tas, ka Bitcoin atrisināja dubulto izdevumu problēmu, integrējot kriptogrāfijas blokus ar laika zīmogu. Bitcoin izmanto daļu no laika zīmoga sekojošā bloka jaukšanas algoritmā. Kā tādam hakerim būtu jāpārtaisa visa blokķēde, lai to mainītu. Tādā veidā Bitcoin kļuva par pirmo pastāvīgo nemainīgo un nemaināmo digitālo valūtu.

Bitcoin ieviešana 2017. gadā sasniedza drudzi. Tajā laikā Bitcoin visu laiku tirgus vērtība bija nedaudz mazāka par 20 000 USD par monētu. Tomēr pievienotā tīkla izmantošana radīja lielas pārslodzes. Kā tāds tas uzsvēra mērogojamība jautājumiem tīklā. Šie jautājumi izraisīja vairāku Bitcoin spin-off izveidi. Visslavenākais Bitcoin Cash.

Mūsdienās kriptogrāfijas tirgū ir tūkstošiem valūtu. Turklāt Bitcoin mērogojamības problēmas tiek risinātas, izmantojot ārpusķēdes protokolu, kas pazīstams kā Zibens tīkls. Šis protokols izmanto privātus maksājumu kanālus, lai novērstu lielu daļu sastrēgumu, kas 2017. gadā piemeklēja tīklu.

Centrālās bankas digitālā valūta (CBDC)

Atzīstot blokķēdes tehnoloģijas tehnoloģiskās priekšrocības, centrālie baņķieri tagad ir galvenie kriptovalūtas telpas dalībnieki. Tomēr, atšķirībā no Bitcoin, Centrālās bankas digitālā valūta (CBDC) piedāvā centralizētu izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju (DLT). Šī tehnoloģija ļauj centrālajiem baņķieriem emitēt un kontrolēt monetāro piedāvājumu līdzīgi pašreizējai spēkā esošajai fiat valūtas sistēmai.

Mūsdienās vairākas valstis plāno nākamajos gados emitēt digitālās valūtas. Līdz šim Krievija, Indija, Urugvaja, Anglija un Zviedrija ir paziņojušas par digitālās valūtas iniciatīvām. Tomēr visos šajos gadījumos digitālā valūta ir domāta, lai papildinātu pašreizējo fiat valūtu tirgū.

Varbūt tuvākajā nākotnē jūs redzēsiet valstis, kas sper soli prom no papīra naudas pilnībā. Pētījumi ir parādījuši, ka patērētāji jūtas pārliecināts izmantojot tādas fiat alternatīvas kā debetkartes. Ja sabiedrības viedoklis turpina mainīties šajā virzienā, noteikti ir vieta turpmākai kriptogrāfijas lietošanai.

Digitālās valūtas nākotne

Ņemot vērā pašreizējo pasaules stāvokli, nākamā gada laikā digitālās valūtas ir eksplodējušas. Mūsdienās ir izveidota stabila digitālā infrastruktūra, lai atbalstītu masveida šo valūtu ieviešanu. Turklāt viņu attīstība tiek pievērsta uzmanības centrā, pateicoties koronavīrusa pandēmijai. Jūs varat sagaidīt, ka šī tendence turpināsies, jo vairāk cilvēku visā pasaulē piekļūs ātrgaitas internetam. Pagaidām tādas digitālās valūtas kā Bitcoin turpina pārveidot starptautisko kopienu naudas definīciju.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me