Stikla puse pilna vai puse tukša?

Pārskats

BTC tehniski virzītais atsitiens ir novedis vadošās kriptovalūtas cenas līdz 7200 līmenim. Kaut arī tirgotājiem var rasties jautājums, cik tālu var vērši, lāčiem bija iespējas īsā laikā iegūt pamatu. Tomēr sezonālie faktori var būt aktuāli, tirgiem tuvojoties brīvdienu sezonai.

Buļļu atgriešanās

Ceturtdienas rīta sesijā Āzijā bitkoina cenas ir strauji apgriezušās no zemākas par 6500 nakti līdz gandrīz 7500 līmeņiem, pirms apmesties 7200 rajonā. Kaut arī BTC buļļi joprojām var priecāties par ilgstošu atlēcienu, cenu darbību galvenokārt varēja izraisīt tehniski faktori.

CME bitcoin nākotnes darījumi ir radījuši plaisu uz leju šīs nedēļas sākumā. Tas atradās starp 7120 līdz 7240. CME bitcoin nākotnes līgumi mēdz aizpildīt radītos trūkumus, un mēs jau iepriekš esam redzējuši daudzus līdzīgus gadījumus. Piemēram, nākotnes darījumi novembrī izveidoja trīs trīs stundu atstarpes, jo dzeltenie apļi parādīti 1. attēlā, un galu galā visas šīs nepilnības ir aizpildītas. Papildus pārdotajam stāvoklim mēs uzskatām, ka tehniskais faktors bija galvenais atsitiena dzinulis.

1. attēls: CME Bitcoin nākotnes 3 stundu diagramma

Avots: Tradingview

Puse vai puse tukša stikla?

Neskatoties uz izšķirošo tirgus noskaņojuma pavērsienu, šajā brīdī joprojām ir pāragri zvanīt uz bitcoin cenām, īpaši īstermiņa.

Sākot ar 19. decembri, OKEx BTCUSD indeksa augstākais rādītājs ir 7775,7 un zemākais rādītājs – 6433,09, kas nozīmē, ka līdz šim diapazons ir sasniedzis 1342,61, un šis skaitlis joprojām ir zem vidējā rādītāja 2772,326. Kopš tā sauktā “Kripto ziemas” perioda beigām indeksa mēneša diapazons ir bijis aptuveni 3000. Pašreizējais diapazons 1342,61 norāda, ka OKEx BTCUSD indeksam pirms gada potenciāli vēl ir iespējas manevrēt tālāk uz augšu vai uz leju, un jautājums ir kurā virzienā?

Jūs varat uzzināt vairāk par to, kā izmantot mēneša diapazona numurus šeit.

2. attēls: OKEx BTCUSD indeksa ikdienas diagramma

Avots: OKEx; Tirdzniecības skats

1. tabula: OKEx BTCUSD indeksa mēneša diapazoni

Avots: OKEx

Jaukti dati

Datu ziņā šeit esam redzējuši jauktu maisu. 3. attēlā redzams, ka OKEx BTC pastāvīgā finansējuma likme palika negatīvajā zonā. Lai gan mēs saprotam, ka negatīva finansēšanas likme nozīmē, ka šorti maksā ilgi par nepārtrauktu tirdzniecību, tas varētu arī nozīmēt, ka cenā varētu būt vairāk augšupvērstu.

Turklāt mēs pamanījām, ka kriptogrāfiskās bailes & Alkatības indekss pēc atsitiena noturējās relatīvi zemā līmenī. Bailes & Alkatības indekss trešdien ir nokrities līdz 15 un pēc vienas nakts atsitiena palika 21 līmenī. Lai arī 21, iespējams, nav viszemākā, tomēr Indekss turpina palikt “Extreme Fear” posmā. Lasījums norāda, ka ieguldītāji varētu būt pārāk noraizējušies par kriptogrāfijas tirgu un bieži tiek uzskatīti par ienākoša bullish pazīmi.

3. attēls: OKEx BTC Perp. Mijmaiņas finansējuma likme

Avots: Skew; OKEx

4. attēls: kriptogrāfijas bailes & Alkatības indekss

Avots: alternative.me

OKEx BTC Long / Short Ratio var būt vēl viena mīklas sastāvdaļa. Pēc vienas nakts cenu atsitiena rādītājs ir atkāpies no 1,22 līdz 1,03, kas norāda, ka iespējamā īsfilmu peļņa ir samazinājusies. Zemāka attiecība bieži tiek uzskatīta par īstermiņa cenu atsitiena pazīmi.

5. attēls: OKEx BTC Long / Short Ratio

Avots: OKEx

No otras puses, mēs esam redzējuši, ka daži institucionālie investori, iespējams, ir sākuši slēgt savas grāmatas, tuvojoties svētku laikam. Skew dati parāda atklātās intereses samazināšanos gan CME, gan Bakkt bitcoin nākotnes darījumos pēc tam, kad BTC cenas ir atjaunojušās līdz 7200.

6. attēls: CME Bitcoin Futures Total OI

Avots: Šķībs

7. attēls: Bakkt Bitcoin Futures Total OI

Avots: Šķībs

Ir jēga, ka naudas pārvaldnieki gada beigās slēdza grāmatas, gaidot savu portfeļu pabeigšanu. Zemākā atklātā procentu likme īstermiņā varētu nozīmēt mazākas cenu svārstības, kā arī varētu liecināt par paaugstinātu cenu apstāšanās varbūtību pašreizējā līmenī.

Secinājums

Pēc atsitiena tirgus brīvdienu faktora dēļ joprojām ir ļoti likvīds, neskatoties uz lēnāku nekā parasti tirgu. Tāpēc gaidāmie notikumi, piemēram, metrikas un tendenču izmaiņas, būtu īpaši svarīgi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me