BTC nākotnes dati norāda uz vidēja termiņa optimismu, neskatoties uz augsto likvidāciju

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx.

Aizvadītā nedēļa iezīmēja visnepastāvīgāko periodu Bitcoin cenām šajā vēršu skrējienā. Vadošā kriptogrāfijas valūta samazinājās par 27.88% no augstākā līmeņa USD 41.998 līdz zemākajam līmenim: $ 30.287, pēc tam ātri atjaunojās līdz USD 40.107, kā norādīts OKEx BTC indeksa cenā..

Pagājušās nedēļas Futures piektdienas rakstā mēs atzīmējām, ka straujš retracements un piespiedu aizņemto līdzekļu samazināšana ļāva tirgum pieaugt ilgtspējīgāk. Šīs nedēļas OKEx fjūčeru dati rāda, ka sviras nākotnes līgumu tirgū pakāpeniski samazinājās, savukārt sviras spot tirgū arī īpaši nepieauga, norādot uz piesardzību tirgus dalībnieku vidū, ņemot vērā nesenās svārstības. 

Tomēr prēmija par BTC ceturkšņa nākotnes līgumiem saglabājās virs 5%, parādot, ka vidēja termiņa bullish noskaņojums joprojām ir neskarts, novērojumu apstiprina arī BTC atklātā interese par OKEx, kas joprojām pārsniedz 2 miljardus USD, neskatoties uz vairākām lielām likvidācijām.

Raksta sagatavošanas laikā ceturkšņa līgums BTCUSD0326, kura termiņš beidzas marta beigās, tiek tirgots 40 300 USD līmenī ar prēmiju 1900 USD jeb 5% virs indeksa cenas. 

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD0326), no 15. janvāra plkst. 6:00 pēc UTC. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju. 

BTC garā / īsā attiecība

Garās / īsās attiecības modelis pagājušajā nedēļā virzījās pretēji V veida cenu darbībai, kas norāda, ka privātie ieguldītāji negaidīja ātru atveseļošanos. Atsitiena fāzē Bitcoin cenas pieauga no 33 000 līdz 40 000 dolāriem, bet attiecība samazinājās no augstākā līmeņa 1,79 līdz aptuveni 1,20.

Pašreizējais garais / īsais koeficients 1,2 ir nedēļas zemākajā līmenī un atspoguļo to, ka trūkst privāto investoru, kuri ieņem garas pozīcijas. Iespējams, ka Bitcoin cenām ir jākonsolidējas mazliet, pirms mazumtirdzniecības dalībnieki atkal kļūst optimistiski.

Datu apkopošanas laiks: no 1/8 6:00 UTC līdz 1/15 6:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un mūžīgajiem mijmaiņas darījumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka viņu neto pozīcija BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

Lai gan cena ir piedzīvojusi lielas svārstības, pašreizējā ceturkšņa līguma prēmija – joprojām aptuveni 5,2% – neatšķiras no pagājušās piektdienas. Tas vēlreiz liek domāt, ka jaunākais retracements nav daudz ielicis Bitcoin vidēja termiņa bullish impulsā.

Datu apkopošanas laiks: no 1/8 6:00 UTC līdz 1/15 6:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Konkrēta laika bāze ir vienāda ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Fjūčeru cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes līgumu pamats var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas arbitrāžai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Neskatoties uz aso retracement pirmdien izraisīja kopumā $ 300 miljoni likvidāciju, atklātā interese joprojām ir krietni virs USD 2.0 miljardiem. Tas norāda, ka atvasināto instrumentu tirgū notiek pastāvīga kapitāla plūsma, it īpaši tāpēc, ka dalībnieki lielo svārstību svārstību laikā mēģināja noķert īstermiņa dibenu..

Datu apkopošanas laiks: no 1/8 6:00 UTC līdz 1/15 6:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atklātie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atklātā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

BTC maržinālo aizdevumu rādītājs samazinājās no pagājušās sestdienas 26 līdz pašreizējam līmenim ap 21, norādot, ka joprojām ir vairāki tirgus dalībnieki, kuri ērti izmanto sviras līdzekļus ar augstu svārstīgumu. Tomēr pēdējās dienās attiecība nav pārāk palielinājusies. Visticamāk, ka vietējie tirgotāji, kas aizņem kredītplecu, gaida nākamo iespēju, lai savām pozīcijām pievienotu vairāk līdzekļu.

Datu apkopošanas laiks: no 1/8 6:00 UTC līdz 1/15 6:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītēja tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā.. 

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kuri aizņemas BTC, mērķis ir to saīsināt.

Ja starpības aizdevumu koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Tirgus ir pārsteidzoši ātri atjaunojies, un Bitcoin ir atguvis 70% no zaudējumiem. Pārejot uz priekšu, 38 300 USD uz ceturkšņa līgumu vai 36 500 USD uz vietas indeksu ir ļoti svarīgs atbalsta līmenis. Pārtraukums zem šī līmeņa padarīs dubultdibena bullish modeli nederīgu. Tuvākajā laikā Bitcoin varētu turpināt virzīties uz augšu, lai nedēļas nogalē apstrīdētu iepriekšējos augstākos līmeņus. Dienas atbalsta līmenis ir USD 40 000 par ceturkšņa līguma cenu vai USD 38 000 par spot indeksu.

Dahuzi, Kripto tirgotājs vietnē TradingView

Kopējā tendence joprojām ir augšupejoša. Zvanīšana uz augšu šajā diapazonā var nebūt labs solis. Bitcoin, visticamāk, turpinās svārstības zemāk redzamajā ķīlē, līdz skaidrs pārtraukums dod virzienu. No 34 250 līdz 36 200 ASV dolāriem ir ideāls diapazons, lai ieietu.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me