Francijas Centrālā banka pabeidz drošības emisiju ar digitālajiem eiro

Galvenais pagrieziena punkts Centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) ieviešanā tika sasniegts Eiropā un konkrētāk Francijā.

Digitālās valūtas pieņemšana globālā vai pat valsts līmenī pastāvīgi tika uzskatīta par virzību. Tomēr pat pēc pasaules lielākās digitālās valūtas – Bitcoin – atlaišanas nacionālās valstis un centrālās bankas sāka pievērst lielāku uzmanību un strādāt pie savas valūtas digitālās versijas.

Lai gan vairākas valstis ir guvušas zināmu progresu, ir zināms, ka Ķīna ir visattīstītākajā posmā savas CBDC darbības uzsākšanai. Tajā pašā laikā ziņas par veiksmīgu digitālā eiro pārbaudi nāk no Francijas centrālās bankas.

Francijas banka atklāj CBDC progresu

Francijas banka atklāts ka tā izmantoja savas komandas izstrādāto blokķēdi, lai nokārtotu digitālo vērtspapīru emisiju, izmantojot pilnas bloku ķēdes infrastruktūru.

Šis pirmais veiksmīgais tests tika veikts sadarbībā ar vienu no Francijas lielākajām bankām – Société Générale. Tā sauktajā segto obligāciju emisijā kopējā vērtība sasniedz 40 miljonu eiro (~ 44 miljoni ASV dolāru) atzīmi.

Tas kļūst par ievērības cienīgu digitālās drošības emisijas pavērsienu, jo darījums tika nekavējoties nokārtots, izmantojot piegādes pret maksājumu (DvP) metodi tieši pret digitālajiem eiro.

Société Générale ir atzinīgi novērtējusi testa rezultātus un ir ļoti optimistiska attiecībā uz digitālo valūtu priekšrocībām, sakot: “Tas paver ceļu maksājumu procesu automatizācijai un saīsināšanai ar vienkāršotu tirgus infrastruktūru un pastiprinātu drošību.”

Saskaņā ar ziņojumiem centrālās bankas digitālā valūta ir jāizmanto starpbanku norēķiniem, nevis patērētāju maksājumiem. Ar pozitīvu šī sākotnējā testa rezultātu Société Générale tiek mudināts nākamajās nedēļās veikt stingrākas pārbaudes:

“Šis eksperiments tika veikts no gala līdz galam, izmantojot blokķēdes infrastruktūras… Tas parāda finanšu vērtspapīru digitālo norēķinu un piegādes iespējamību starpbanku norēķiniem digitāli un Centrālās bankas digitālajā valūtā (CBDC),” sacīja Societe Generale.

Tas kļūst arī par milzīgu pavērsienu Banque de France. Centrālās bankas mērķis pārbaudīt digitālo valūtu tika izteikts pagājušā gada beigās, 2019. gada decembrī, un tas izrietēja no politiskās gribas uzņemties vadošo lomu Eiropas Savienībā.

Francijas centieni izveidot digitālās eiro dividendes

Attīstības aktivitāte un uzmundrinošie testa rezultāti par digitālo eiro, kas nāk no Banque de France, nostiprina valsts vietu digitālo finanšu vērtspapīru ainavas priekšgalā.

Banque de France paziņoja, ka turpmāko nedēļu laikā turpinās veikt vairāk testu ar citām finanšu iestādēm kā daļu no pašreizējā digitālā eiro izpētes.

“Šo eksperimentu rezultāti būs svarīgs Banque de France ieguldījuma elements globālākā pārdomā, ko Eurosistēma vada par [CBDC] interesēm,” paziņoja centrālā banka.

Ne tik sen centrālā banka uzsāka savu digitālo eiro programmu. Aprīlī centrālā banka paziņoja, ka tās mērķis ir atklāt digitālo valūtu priekšrocības marķēto finanšu aktīvu tīrvērtē un norēķinos.

Centrālā banka dalījās ar to, ka kopš programmas uzsākšanas ir bijis daudz pieteikumu un interese pārbaudīt centrālās bankas digitālo valūtu, uzsverot valsts vadošo lomu maksājumu tehnoloģiju jauninājumos.

Šī centrālās bankas digitālās valūtas pašreizējā atkārtošana ir paredzēta izmantošanai finanšu iestādēm un finanšu iestādēm, nevis mazumtirdzniecības maksājumiem. Programmas palaišanas laikā centrālā banka paziņoja, ka necenšas nomainīt monētas un banknotes.

Pēc centrālās bankas vadītājas domām, patērētāja puse būtu jāpapildina ar citu digitālo valūtu, kas koncentrējas uz lietojamību un kuru, iespējams, neatbalsta blokķēdes tehnoloģija.

Pirmās Centrālās bankas digitālās valūtas sacensības

Francija nav vienīgā valsts, kas sākusi centrālās bankas digitālo valūtu testēšanu. Pagājušajā mēnesī Ķīna beidzot apstiprināja, ka ir sākusi digitālā juaņa testēšanu četrās pilsētās. Saskaņā ar Ķīnas Tautas Banku, tā sāka pētīt CBDC līdz 2014. gadam, un janvārī pabeidza pamata dizainu.

Ja valdības nelokāmi pieņēma digitālo valūtu, tagad šķiet, ka centrālās bankas sacenšas par pirmajām tirgū. Tas arī nav pārsteidzoši, jo veiksmīgu digitālo valūtu, ko izdevusi galvenā centrālā banka, varētu izmantot kā starptautisku valūtu, kas potenciāli vājina esošo valūtu, piemēram, ASV dolāra, lomu.

Monetārie eksperti ir pauduši savas domas, ka pasaules mērogā izmantots digitālais aktīvs varētu ievērojami samazināt ASV dolāra ietekmi uz globālo tirdzniecību un vājināt tā kā pasaules rezerves valūtas pozīcijas.

Vai tas nāks no centrālās bankas izveidotas digitālās valūtas vai no neitrāla digitāla aktīva, piemēram, Bitcoin, ir skaidrs, ka finanšu vērtspapīru pasaulē ir jāveic seismiskas izmaiņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me