Filecoin iegūst DeFi integrāciju, taču tas joprojām ir tālu no masveida pieņemšanas

OKEx Insights DeFi Digest ir iknedēļas pārbaude par decentralizēto finanšu nozari.

DeFi tirgus momentuzņēmums

Decentralizētajā finanšu tirgū pagājušajā nedēļā bija vērojams neliels pieaugums, jo kopējā DeFi produktu bloķētā vērtība pieauga no 11,2 miljardiem līdz 12,38 miljardiem dolāru.

Uniswap saglabāja savu tirgus līdera pozīciju ar 22% tirgus daļu no USD kopējās vērtības. Decentralizētajai biržai bija arī vislielākais likviditātes fonds, un tās tirdzniecības dominance saglabājās 54%.

Decentralizētās kreditēšanas jomā Compound turpināja vadīt tirgus daļu ar 52%.

Gan kopējā bloķētā vērtība, gan aizņēmumu apjoms pieauga, savukārt DEX nedēļas apjoms samazinājās. Avoti: DeFi pulss un DeBank

Beidzot tiek palaists Filecoin mainnet

Filecoin, decentralizēts krātuves nodrošinātājs, kas pazīstams ar savu nozīmīgo ICO 200 miljonu ASV dolāru vērtībā 2017. gadā, pēc vairākkārtējas kavēšanās sāka savu mainnetu 15. oktobrī. Maintets tika aktivizēts, kad Filecoin sasniedza bloka augstumu 148 888.

Filecoin, kas izveidots virs starpplanētu failu sistēmas, vēlas kļūt par decentralizētu tirgu, kurā lietotāji var pirkt un pārdot neizmantoto krātuvi. Lietotāji maksā kalnračiem, lai viņi savus failus glabātu Filecoin tīklā. Krātuves kalnrači palaiž programmatūru un aparatūru, lai saglabātu failus saviem klientiem, un viņiem tiek kompensēta Filecoin dzimtā monēta FIL.

Filecoin un DeFi

Ar decentralizēto finanšu popularitātes pieaugumu 2020. gadā Filecoin komanda plānoja integrēt DeFi savā ekosistēmā pirms mainnet palaišanas.

Oktobra sākumā Codefi, ConsenSys vadošais DeFi produkts, paziņoja savu atbalstu Filecoin tīkla palaišanai, platformā Codefi Activate piedāvājot divus ar DeFi saistītus pakalpojumus: Filecoin Storage un Filecoin DeFi Bridge. 

Filecoin Storage mērķis ir uzlabot cenu atklāšanu glabāšanai Filecoin tīklā. Kā norādīts Filecoin’s balts papīrs, tirgus sastāv gan no glabāšanas tirgus, gan izguves tirgus. Šajos tirgos cenu noteikšanas procesam ir ierobežojumi. Piemēram, lietotāji var iesniegt izguves krātuves pieprasījumus izguves kalnračiem izguves tirgū. Lai sasniegtu ātrus pieprasījumus, Filecoin komanda nedarbina pasūtījumu grāmatu blokķēdē. Tas padara cenu atklāšanu mazāk pārredzamu, jo lietotāji nevar aplūkot pilnu pasūtījumu grāmatu blokķēdē. Turklāt cenu pārredzamības trūkums palēnina saskaņošanas procesu starp lietotājiem un ieguves kalnračiem.

Codefi Filecoin Storage mēģina uzlabot Filecoin tirgus cenu atklāšanu. Filecoin Storage, kas ir pieejama gan tīmekļa lietotnē, gan API, sastāv no meklēšanas tirgus, kurā lietotāji var iestatīt filtrus un atrast savām vajadzībām piemērotus kalnračus. Kalnrači vietnē Filecoin platformā var paziņot par savu cenu un pieejamību.

Lai lietotājiem nodrošinātu lielāku pārredzamību, Filecoin Storage arī reģistrē aktīvo ogļraču galveno informāciju, piemēram, kalnrača konta ID, viņu krātuves ietilpību, atrašanās vietu, reputācijas rādītāju un mēneša cenu par gibibaitu.

Filecoin Storage tirgus momentuzņēmums. Avots: ConsenSys Codefi

DeFi ekosistēmas savienošana

Codefi piedāvātais Filecoin DeFi tilts ir visievērojamākais savienojums starp Filecoin un decentralizēto finansējumu.

DeFi Bridge izmanto Ren protokolu, lai iespējotu konvertēšanu starp FIL ​​un ERC-20 marķētu FIL. Paredzams, ka tas pievērsīsies zemas likviditātes problēmai Filecoin sākotnējās palaišanas laikā. Lai nodrošinātu pilnīgu kalnraču apņemšanos, Filecoin pieprasa, lai kalnračiem būtu jāuzņemas liels skaits FIL žetonu kā sākotnējais solījums sākt kalnrūpniecības darbības. Filecoin arī noteica 20 dienu bloķēšanas periodu nesen iegūtajam FIL, kas pēc tam tiks izlaists lineāri katru dienu 180 dienu laikā. Tas dažus kalnračus padarīja nespējīgus likt uz spēles un sākt savu darbību. Piemēram, tikai viens no galvenajiem kalnračiem – Zhihu Cloud darbojas 256 no 8000 kalnrūpniecības mašīnām 17. oktobrī. Kaut arī lielu daļu FIL sākotnējās palaišanas laikā ir iesaistījuši kalnrači, FIL cirkulējošā piegāde un likviditāte ir zema.

Filecoin DeFi Bridge savieno Filecoin ar milzīgu likviditātes rezervi no DeFi protokoliem. Ar lielāku FIL piedāvājumu Ethereum tīklā FIL turētāji var noguldīt savu marķēto FIL kā nodrošinājumu DeFi kreditēšanas tirgos, piemēram, Maker un Compound, lai nopelnītu procentus. Savukārt kalnrači var aizņemties vairāk FIL kreditēšanas protokolos.

Šis tilts uz DeFi arī piesaista lietotājus piedalīties Filecoin ekosistēmā. DeFi lietotāji vispirms var noguldīt Ethereum bāzes aktīvus kā nodrošinājumu un aizņemties ietītu FIL. Pēc tam viņi var to pārveidot vietējā FIL, lai datus glabātu Filecoin tīklā.

Tāls ceļš uz masveida adopciju

Filecoin ir pierādījis savu spēju mainīt datu glabāšanas nozari ar zemām glabāšanas izmaksām. Saskaņā ar Filecoin komandas datiem vidējā FIL cena par gibibaitu ir 0,000043 FIL (0,001328 USD), kas ir daudz zemāka nekā 0,023 USD / GB mēnesī par Amazon Web Service S3 pamata līmeni..

Tomēr Filecoin joprojām ir agrīnā attīstības stadijā un vēl nav spējīgs konkurēt ar mākoņu milžiem. Kopējā Filecoin tīkla krātuves jauda ir 619 pebibaiti (0,61 eksabaiti), salīdzinot ar vairāk nekā 1 eksabaitiem datu, kas saglabāti mākonī. The Filecoin tirgus lielums, USD 495 miljoni, ir daudz mazāk nekā publiskajā mākoņu tirgū USD 233,4 miljardi 2019. gadā – tātad, Filecoin vēl priekšā ir tāls ceļš.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me