Zvaigžņu lūmenu iesācēju ceļvedis (XLM)

XLM ir platformas Zvaigžņu vietējā valūta. Tīkla mērķis ir palīdzēt finanšu iestādēm un privātpersonām pasaulē veikt pārrobežu darījumus bez grūtībām un ar zemām darījumu izmaksām, izmantojot izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju.

Zvaigžņu tīklu izveidoja Džeds Makkalebs, kurš ir arī Ripple līdzdibinātājs, un Joyce Kim, advokāts.

Banku darbība bezbankā, izmantojot Blockchain

Kaut arī viena un tā pati persona radīja gan Zvaigžņu, gan Ripple, un katra no tām šķietami cenšas atrisināt tās pašas problēmas finanšu nozarē, Zvaigžņu mērķis ir savienoties “Cilvēki, kas izmanto lētus finanšu pakalpojumus, lai cīnītos pret nabadzību un attīstītu individuālo potenciālu.”

No otras puses, Ripple Mērķis ir sasaistīt bankas, maksājumu nodrošinātājus ar digitālo aktīvu apmaiņu un uzņēmumiem un ļaut tām dažu minūšu laikā veikt globālu naudas pārskaitījumu.

Zvaigžņu blokķēde spēj apstiprināt darījumu mazāk nekā 5 sekundēs.

Zvaigžņu vēsture

Stellar 2014. gadā dibināja Makkalebs un Kims. Platformas vadībai tika izveidota bezpeļņas organizācija Zvaigžņu attīstības fonds (SDF). Platforma nekavējoties pieskaņojās maksājumu sektoram, izmantojot XLM kā savu vietējo valūtu.

Nākamajā gadā SDF modernizēja Stellar tīklu un nomainīja tā vietējā īpašuma nosaukumu no Stellar uz Lumen. Nosaukuma maiņas mērķis bija atspoguļot izmaiņas, kas veiktas tīklā, un novilkt skaidru robežu starp bezpeļņas organizāciju Stellar, kas izstrādā platformu, un tās vietējo aktīvu.

SDF finansē savu darbību no 5 procentu rezerves no 100 miljardiem XLM monētu. SDF var izvēlēties izsolīt daļu no 5% vai pārdot lielu daudzumu rezervēto XLM monētu privātām personām, kuras interesē kopīgas darba attiecības.

Tīkla jaunināšana ieviesa jaunu vienprātības algoritmu, Zvaigžņu konsensa protokols (SCP) izstrādāja Stenfordas universitātes profesors Deivids Mazjērs un Zvaigžņu attīstības fonda vadošais zinātnieks.

SCP ieviesa algoritmu, kas platformai ļāva veikt decentralizētu vadību, asimptotisku drošību un elastīgu uzticēšanos.

2017. gadā zvaigžņu komerciālais departaments, Lightyear.io, tika palaists.

XLM aktīva nozīme zvaigžņu tīklā

Pirmkārt, platforma Stellar tika palaista ar 100 miljardiem lūmenu. Tomēr katru gadu pastāv viena procenta inflācijas līmenis. Tas nozīmē, ka katru gadu tīklā tiek pievienoti jauni XLM ar 1 procentu likmi.

Lai varētu veikt darījumu ar Stellar blokķēdi, jums jāmaksā darījuma maksa. Šīs maksas ir jāmaksā, izmantojot lūmenus (XLM).

Lai gan maksa ir minimāla, 0,00001 XLM, tā novērš a Pakalpojuma liegšanas (DoS) uzbrukums tīklā. Lai Stellar platforma saglabātu kontu, kontiem ir jāuztur minimālais atlikums 0,5 XLM. Pēc Zvaigžņu attīstības fonda domām, šie minimumi palīdz novērst pamestos kontus.

Koncentrējoties uz finanšu darījumiem, XLM ļauj veikt darījumus starp valūtu pāriem.

Šis lēmums ir nedaudz pretrunīgs un var radīt zināmas dilemmas, it īpaši krasa cenu pieauguma gadījumā. Vēlaties uzzināt, ko citi cilvēki par to domā? Pārbaudiet zvaigžņu atsauksmes vietnē Revain.

Tomēr šai funkcionalitātei ir nepieciešama likviditāte starp iesaistīto valūtu un XLM.

Zvaigžņu nākotnes plāni

Sākotnēji Stellar sāka ieguldīt nākotnē. Piemēram, SDF laiku pa laikam izsniedz sabiedrībai bezmaksas XLM monētas, lai vairāk cilvēku iesaistītos kriptovalūtās..

Šāds solis ir saistīts ar SDF apņemšanos bankā ieskaitīt bankā. Tā kā vairāk cilvēku nelabvēlīgos rajonos, īpaši Āfrikā un Āzijā, var piekļūt viedtālruņiem nekā bankām, ar XLM viņiem ir nepieciešams tikai interneta savienojums, lai saņemtu un veiktu maksājumus.

Zvaigzne jau ir pierādījusi savu dzīvotspēju, ņemot vērā augsta līmeņa partnerattiecības, kuras tā ir izveidojusi agrāk. Tas ietver sadarbību ar IBM, KlickEx, SureRemit utt.

Šī gada septembrī Stellar izstrādāja virtuālās valūtas aproci, kurā maksājumu veikšanai tiek izmantota tuva lauka sakaru (NFC) tehnoloģija un Stellar izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija..

Stellar arī vēlas ieviest zibens tīklu, lai uzlabotu platformas mērogojamību un drošības aspektus. SCP ir atzīmēts arī uzlabošanai ar Bump Sequence darbību.

Bazilikam ir trīs gadu ārštata pieredze, rakstot par graujošām tehnoloģijām. Viņš koncentrējas uz jaunākajām ziņām un izglītojošajiem rakstiem; palīdzot izplatīt Blockchain evaņģēliju. Viņš cer, ka kādu dienu viņam būs savs blokķēdes uzņēmums; palīdzot pasaulei, izmantojot novatorisko virsgrāmatu tehnoloģiju.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me