Bitcoin konsolidācija mazina tirgus noskaņojumu, jo svārstīgums paliek zems – nākotnes piektdiena

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx

Šajā nedēļā Bitcoin (BTC) cena vispirms svārstījās augšupvērstajā līmenī, lai nedēļas pirmdien sasniegtu maksimālo līmeni – 9443 USD, kam sekoja lejupejošs modelis, kas ceturtdien beidzās ar nedēļas zemāko līmeni – 9101 USD. Kopš tā laika BTC ir atgriezies līdz aptuveni USD 9 200, kur tas ir pašreiz, atbilstoši OKEx ceturkšņa nākotnes (BTCUSD0925) cenai.

Tā kā Bitcoin visu nedēļu tirgojās šaurā, 350 ASV dolāru diapazonā, viena mēneša laikā realizētā svārstība sasniedza jaunu zemāko līmeni – 28,3%, kā redzams no 2019. gada marta. Tikmēr vadošās digitālās valūtas korelācija ar S&P 500 palika spēcīgs, pārsniedzot 60%. Interesanti, ka nesenie vērojamie vērtspapīri, kas vērojami akcijās, netika pārvērsti Bitcoin, bet pirmdienas akciju tirgus korekcija to acīmredzami pakļāva.

Aplūkojot OKEx tirdzniecības datus, mēs varam redzēt, ka garā / īsā attiecība darbojas pretēji cenai, norādot, ka tirgotāji derības par cenu paliek konsolidācijas modelī. Tā kā atklātā procentu likme joprojām ir augsta (gandrīz 800 miljoni ASV dolāru) un mazumtirgotāji izmanto potenciāli lielu kredītplecu, cenai pēc liela skaita likvidāciju izraisīšanas bija viegli mainīt virzienu..

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumu (BTCUSD0925) 4h diagramma. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju.

BTC garā / īsā attiecība

Garā / īsā attiecība nedēļas laikā būtībā bija pretēja cenu tendencei – attiecība samazinājās, kad cena pieauga, un pēc tam pieauga, kad cenai samazinājās. Šī tendence norāda, ka tirgotāji nav bijuši pārliecināti par cenu noteikšanu konkrētā virzienā un sagaida, ka konsolidācija turpināsies.

Garā / īsā attiecība vairākkārt ir sasniegusi 1.15 līmeni un svētdienas rītā sasniedza nedēļas zemāko līmeni 0.92. Pašlaik attiecība ir aptuveni 1,0, kas atspoguļo tirgus dalībnieku nevēlēšanos likt likmes uz jebkuru tendenci.

Datu apkopošanas laiks: 7/10 4:00 līdz 7/17 4:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un mūžīgajiem mijmaiņas darījumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka viņu neto pozīcija BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

OKEx BTC Quarterly Future piemaksa pēdējās nedēļas laikā ir bijusi diezgan stabila, konsekventi apejot 1% diapazonu virs spot cenas. Arī USD 90– 110 USD BTC ir pamatota, ņemot vērā to, kā svārstīgums joprojām ir zems.

Pašreizējā prēmija 103 USD (aptuveni 1,1%) ir nedaudz augstāka nekā pagājušās piektdienas 90 USD, parādot, ka tirgus cerības uz septembra beigām šonedēļ nav daudz mainījušās.

Datu vākšanas laiks: 7/10 4:00 līdz 7/17 4:00

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Konkrēta laika bāze ir vienāda ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Fjūčeru cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes līgumu pamats var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas šķīrējtiesai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Pagājušajā piektdienā atklātais procents jeb OI strauji kritās no 800 miljoniem līdz 756 miljoniem dolāru, savukārt cena atlēca pēc zemākā 9 194 dolāru līmeņa – milzīgu īso pozīciju slēgšana ar peļņu.

Nākamajās dienās OI uzrādīja nepastāvīgu augšupejošu tendenci un ceturtdienas rītā sasniedza neseno maksimumu – 816 miljonus ASV dolāru. Pašlaik OI joprojām ir USD 796 miljoni, kas ir tādā pašā līmenī pirms marta vidus avārijas.

Datu apkopošanas laiks: 7/10 4:00 līdz 7/17 4:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atklātie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

Atšķirībā no pagājušās nedēļas kopējās augšupejošās tendences uzcenojuma kreditēšanas koeficients sāka noturīgu lejupejošu virzību pēc tam, kad pirmdien sasniedza augstu 4,2 līmeni, kas atbilst cenu tendencei.

Kopumā nedēļas laikā attiecība mainījās ļoti šaurā diapazonā no 3,4 līdz 4,2, kas norāda, ka spot maržas tirgotāji ir piesardzīgi attiecībā uz aizņemto līdzekļu īpatsvaru.

Datu apkopošanas laiks: 7/10 4:00 līdz 7/17 4:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītēja tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā..

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kuri aizņemas BTC, mērķis ir to saīsināt.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Bitcoin šaurā sāniskā konsolidācija ir vājinājusi tirgus entuziasmu, un nedēļas laikā tirdzniecības apjomi nav īpaši pieauguši. Tomēr šī zemā svārstīgums ļāva tirgotājiem ienākt tirgū izmantot lielu sviru, kas īstermiņa cenu kāpuma dēļ noveda pie lielām likvidācijām. Tikmēr, ja OI joprojām ir augsts, tirgus dalībnieki var pamatoti sagaidīt, ka nestabilitāte atgriezīsies vidējā termiņā.

Līdz 9 300 USD pretestības līmeņa pārvarēšanai īstermiņa tendence saglabājas par labu lāčiem. No otras puses, buļļiem ir jāuzrauga 8500 ASV dolāri, jo jebkuri labojumi, kas nepārkāpj šo atbalstu, varētu radīt labas iespējas ienākt tirgū.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me