Ripple tiesas prāva, Ethereum 2.0, BTC visu laiku augstākie punkti un PayPal – 2020 Roundup

Šī gada pēdējās nedēļas ziņas atskatās uz 2020. gada lielākajiem kriptogrāfijas stāstiem

Tas ir bijis notikumiem bagāts gads Bitcoin, blokķēdes, fintech un kriptovalūtu pasaulē – līdz pat pēdējām 2020. gada nedēļām.

Šogad mēs redzējām, ka BTC sasniedza jaunus visu laiku augstākos līmeņus pēc Bitcoin bloķēšanas un atlīdzības samazināšanas uz pusi, veiksmīgi palaida Etheruem 2.0, PayPal ienāca kriptonauda telpā un Ripple iesūdzēja Amerikas Savienoto Valstu Vērtspapīru un biržu komisija.

Šeit ir īsi apkopoti visi lielākie kriptogrāfijas stāsti no nemierīgā 2020. gada.

Ripple iesūdzēja SEC par nelegālu vērtspapīru piedāvājumu, XRP brīvajā kritienā

Arī pirmais ziņu sižets šajā sarakstā ir visjaunākais, kas notika tikai šonedēļ.

Pēc gadiem ilgām spekulācijām, ka šāds notikums varētu notikt, ASV Vērtspapīru un biržu komisija to ir oficiāli izdarījusi iesniedza prasību tiesā pret fintech uzņēmumu Ripple, izpilddirektoru Bredu Garlinghousu un līdzdibinātāju Krisu Larsenu par nereģistrētas vērtspapīru pārdošanas veikšanu 1,3 miljardu ASV dolāru apmērā, sākot ar 2013. gadu.

Attiecīgie nereģistrētie vērtspapīri ir uzņēmuma kriptovalūtas monētas XRP, kuras, iespējams, tika pārdotas globālajiem investoriem un izplatītas apmaiņā pret pakalpojumiem.

Galvenie līdzņemamie

 • Jautājums par to, vai XRP – ceturtās vietas kriptonauda – ir vērtspapīrs, pastāv jau daudzus gadus. SEC tiesvedība var likt šīm debatēm uz visiem laikiem atpūsties.
 • Augsta līmeņa juridiskā cīņa, visticamāk, atvērs vārtus regulatoriem, lai iesniegtu tiesas prāvas pret citiem kriptovalūtu uzņēmumiem, kas līdzīgā veidā piedāvāja savas monētas vai žetonus..
 • XRP cena ir brīvajā kritienā, un šķiet, ka drīzu izņemšanu no galvenajām kriptovalūtas biržām.

XRP cenu pieaugums bija pirms ziņām, ka Ripple iesūdzēja SEC. Avots: OKEx

Ethereum 2.0 veiksmīgi tiek palaists, ETH bloķēts 1 miljards USD

Pēc gadiem ilgas gaidīšanas decembrī tika sākts ļoti gaidītais Ethereum protokola jauninājums – saukts Ethereum 2.0. Tīkla jauninājums ievieš iepriekšēju tikai darbu apliecinošu tīklu pierādījumus par likmēm.

Galvenie līdzņemamie

 • Ethereum 2.0 izstrāde ir bijusi ilgstoša un līkumota. Tā veiksmīga 0. fāzes uzsākšana ir galvenā vadošās viedo līgumu platformas uzvara.
 • Ethereum 2.0 depozīta līgumā jau ir iekļauti vairāk nekā 1 miljards ASV dolāru ETH – ar vairāk gaidāmā laika gaitā.
 • ETH, kas ir ieslēgts Ethereum 2.0, ilgāku laiku nebūs pieejams pārdošanai atklātā tirgū – tas var ietekmēt vadošo altcoin tirgus dinamiku.

PayPal oficiāli ienāk un apstiprina kriptogrāfisko telpu

Maksājumu gigants PayPal beidzot ienāca kriptonauda tirgū oktobrī, kad uzņēmums paziņoja ka izvēlēto kriptovalūtu pirkšana un pārdošana tiks piedāvāta caur platformu.

Galvenie līdzņemamie

 • Ziņas, ka PayPal ienāca kriptovalūtas telpā, izraisīja cenu pieaugumu tirgos – BTC nospiežot 12 000 USD.
 • Fintech konkurenti Revolut un Square Cash App, iespējams, bija virzītājspēki PayPal lēmumam piedāvāt kriptogrāfijas starpniecības pakalpojumus.
 • PayPal pieņemtais BTC un citas kriptogrāfijas valūtas ir nozīmīgs solis gan pie vispārpieņemšanas, gan apstiprināšanas.

PYPL vērtējums dramatiski pieauga 2020. gadā. Avots: Google

Bitcoin uz pusi, kam sekoja jaunas visu laiku augstas cenas

Kā plānots, šī gada maijā Bitcoin piedzīvoja bloku atlīdzības samazināšanu uz pusi – uz pusi samazinot tikko iegūto BTC vienmērīgo piedāvājumu. Līdz 17. decembrim vadošā kriptonauda pārspēja savu iepriekšējo visu laiku augstāko cenu pasaules biržās un kopš tā laika ir ievadījusi cenu atklājumu.

Galvenie līdzņemamie

 • Lai gan Bitcoin uz pusi samazinošais notikums nekādā ziņā nebija pārsteigums, tas sakrita – kā jau daudzi to gaidīja – ar visaugstākās kriptovalūtas tendenci, jo piedāvājuma puse bija ievērojami samazināta. Faktiski viens ieguldītājs viens pats sāka pirkt vairāk BTC mēnesī, nekā pat ieguva.
 • Skatoties garām fanfarām, fakts, ka BTC ir atguvies no augsta līmeņa avārijas un sekojošā lāču tirgus 2018. gadā, lai pārspētu savu iepriekšējo līmeni "burbulis" būs tāls ceļš, nostiprinot ideju, ka Bitcoin ir šeit, lai paliktu.

BTC cena 2020. gadā ienāca jaunā buļļu tirgū. Avots: OKEx

Institucionālās investīcijas oficiāli vēršas BTC tirgū

2020. gads ir bijis piepildīts ar institucionāliem ieguldījumiem kriptovalūtas telpā un, galvenokārt, BTC.

Lai gan šo tendenci lielākoties aizsāka slavens makroinvestors Pols Tjūdors Džonss, patiešām MicroStrategy ieguva visus virsrakstus, izmantojot virkni drosmīgu un publisku BTC pirkumu. Līdz šim biznesa informācijas firma pieder 70 470 BTC – kuras vērtība šīs rakstīšanas laikā pārsniedza 1,6 miljardus ASV dolāru – tās kases rezervē.

Masačūsetsas savstarpējā dzīvības apdrošināšanas sabiedrība, kuras vispārējā ieguldījumu kontā ir 235 miljardi ASV dolāru, decembrī BTC iegādājās arī 100 miljonus ASV dolāru.

Galvenie līdzņemamie

 • Tie, kas bija ap 2018. gadu, labi atceras noskaņojumu, ka kādreiz BTC tirgū ieradīsies institucionālie investori. 2020. gads izrādījās gads, kad tie stājās spēkā, un 2021. gadā var redzēt, ka tirgū ienāk vēl vairāk lielu naudas spēlētāju.
 • MicroStrategy BTC tika nopirkts vidēji par 15 964 USD par monētu. Pieņemot, ka vadošās kriptovalūtas cena šos līmeņus neatkārtos, uzņēmuma ieguldījumu stratēģija var pazemināties kā viena no labākajām ieguldījumu vēsturē. Tomēr, ja BTC cena sabruktu kāda neparedzēta iemesla dēļ, uzņēmums, visticamāk, atradīsies nopietni karstā ūdenī.

MicroStrategy akciju cena labvēlīgi reaģēja uz firmas BTC ieguldījumiem šogad. Avots: Google

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me