Kāds ir piesaistes pieprasījums pēc Bitcoin samazināšanas uz pusi?

Kad Bitcoin (BTC) tuvojas trešajai bloka atlīdzības pusei, Tether (USDT) printeris ir kaldinājis miljardiem dolāru vērtu savu USD atbalstīto stablecoin.

Lai gan uzņēmums un citi uzņēmumi drukāšanas vilni saista ar pieprasījuma pieaugumu ārkārtējas ekonomiskas nestabilitātes laikā, joprojām pastāv nenoteiktība par stablecoin likumību un nenopietnu stāvokli kā patiešām drošu drošu kriptonauda. Daudzi arī brīnās, kāpēc zīles vispār ir tik vēlamas.

Tether paskaidroja

Piesaiste ir stabils monēts, kas piesaistīts Amerikas Savienoto Valstu dolāra cenai. Konkrētāk, tā ir digitālā valūta, kas tiek izveidota, pārrēķinot skaidras naudas valūtas, piemēram, ASV dolāru, eiro un ārzonas Ķīnas juaņu..

Tether emitējošais uzņēmums iFinex kā tāds apgalvo, ka monēta ir 100% atbalstīts uzņēmuma tradicionālās valūtas rezerves, “naudas ekvivalenti” vai “citi aktīvi un debitoru parādi, kas saistīti ar aizdevumiem, kurus Tether izsniedz trešajām personām”.

USDT ar lielu starpību ir kriptovalūtu tirgū dominējošais stablekoīns. Patiesībā tā ir ceturtā lielākā kriptovalūta pēc tirgus kapitalizācijas, rakstīšanas laikā, saskaņā ar vadošo kriptovalūtu tirgus izsekotāju CoinMarketCap. 

bitcoin dominancePiesaiste ir ceturtā lielākā kriptovalūta pēc tirgus kapitalizācijas. Avots: CoinMarketCap

Turpinošās un neatlaidīgās USDT kalšanas ir vēl vairāk nostiprinājušas to kā fiat atbalstītu digitālo valūtu karali. Tether tirgus kapitalizācija pašlaik ir 8,28 miljardi USD – ievērojami augstāka nekā konkurentiem USD Coin (707,3 miljoni USD), Paxos (244,67 miljoni USD) un TrueUSD (137,24 miljoni USD)..

saites dominancePieprasījums pēc Tether ir krietni apsteidzis tā konkurenci. Avots: Stablecoin indekss

Tomēr USDT dominance kriptovalūtu tirgū rada zināmas bažas nozarē – jo Tether, tās māsu birža Bitfinex un mātesuzņēmums iFinex bieži ir sajauktas diskusijās..

Tether tika apsūdzēts par manipulācijām ar Bitcoin tirgu 2017. gadā, un šobrīd tas ir iesaistīts augsta līmeņa juridiskās cīņās, kas notiek starp iFinex un ASV finanšu iestādēm.

Tuvojoties Bitcoin samazināšanai uz pusi un pieaugot USDT apgrozībā, jautājums par to, kas veicina Tether pieprasījumu, ir vēl aktuālāks nekā parasti. Viens no galvenajiem faktoriem, kas jāņem vērā, izmeklējot šo pieprasījumu, ir acīmredzama korelācija starp pretrunīgi vērtēto stablecoin tirgus kapitalizāciju un BTC cenu.

Tether ir apsūdzēts manipulācijās ar Bitcoin tirgu

Kopš tā laika, kad Bitcoin ienāca galvenajā apziņā – izmantojot episku daudzgadīgu vēršu skrējienu, kura kulminācija bija tā, ka monēta sasniedza visu laiku augstāko cenu, daudzi ir bijuši skeptiski par Tether un tās lomu kriptovalūtu tirgū..

2018. gada jūnijā, aptuveni sešus mēnešus pēc tam, kad BTC cena sasniedza maksimumu ap 20 000 USD par monētu, New York Times publicēja rakstu ar nosaukumu “Bitcoin cena tika mākslīgi piepūsta, degviela strauji palielinājās, pētnieki saka” – kurā Piesaiste tika atzīmēta galvenajos medijos par tās potenciāli nevēlamo lomu Bitcoin tirgus atbalstīšanā. 

New York Times raksts ir Džona M. Grifina no Teksasas Universitātes Ostinas Finanšu departamentā un Amina Šama no Ohaio štata universitātes Fišera biznesa koledžas raksts “Vai Bitcoin tiešām nav piesaistīts?” Papīra abstrakts ir skaidrs Tether apšaubāmā loma 2017. gada kriptonauda burbulī, norādot:

“Izmantojot algoritmus, lai analizētu blokķēdes datus, mēs atklājam, ka pirkumi ar Tether tiek ieplānoti pēc tirgus lejupslīdes un to rezultātā ievērojami palielinās Bitcoin cenas. Plūsma ir attiecināma uz vienu vienību, kopas zem apaļajām cenām, inducē asimetriskas autokorelācijas Bitcoin un liecina, ka pirms mēneša beigām nepietiekamas Tether rezerves. Tā vietā, lai pieprasītu no skaidras naudas ieguldītājiem, šie modeļi visvairāk atbilst hipotēzei, kas balstīta uz piedāvājumu, par nenodrošinātu digitālo naudu, kas palielina kriptogrāfijas valūtu cenas. ”

New York Times nebija vienīgais mainstream un ievērojamais periodiskais izdevums, kas apkopoja pretrunīgi vērtētos secinājumus. Newsweek, CNBC, The Wall Street Journal, Bloomberg un citi publicēja visus pētījuma rezultātus. Galvenais pārklājums apšauba visa Bitcoin un kriptonauda tirgus likumību laikā, kad daudzi jau uzskatīja, ka BTC 80% cenu kritums no maksimuma ir ļoti aizdomīgs..

Saskaroties ar sliktu presi, Tether un Bitfinex ir regulāri un atkārtoti noliedza jebkādas nepareizas darbības vai cenu manipulācijas. Tethera aizsardzības dublēšana ir nesen publicēta sleja no UC Berkeley Chief Innovation & Uzņēmējdarbības virsnieks Ričards K Lions un Vorikas Biznesa skolas finanšu profesora asistents Ganesh Viswanath-Natraj. Pētījums ar nosaukumu “Stabilas monētas nepiepilda kriptogrāfijas tirgus” ir pretrunā ar Grifina / Šama pētījumu kas izpelnījās galveno uzmanību, secinot:

“Mēs neatrodam sistemātiskus pierādījumus tam, ka stabila monētu emisija ietekmē kriptovalūtu cenas. Drīzāk mūsu pierādījumi apstiprina alternatīvus viedokļus, proti, ka stabilu monētu emisija endogēni reaģē uz sekundārā tirgus likmju novirzēm no piesaistītās likmes, un stabilas monētas digitālajā ekonomikā konsekventi veic drošu patvērumu. ”

Neskatoties uz to, skepse par visu piesieto situāciju nepalika labāka, tiklīdz tā kļuva par juridisku jautājumu Ņujorkas štatā.

iFinex joprojām ir jāmaksā krāpšanās ar vērtspapīriem un precēm

Tether tika pakļauts jaunam ugunsgrēkam 2019. gadā, kad Ņujorkas ģenerālprokurore Letitija Džeimsa to ievilka likumīgā karā. NYAG apgalvoja, ka iFinex Inc. darbojas, pārkāpjot likumu, slēpjot iespējamu un nepareizu 625 miljonu ASV dolāru pārskaitījumu – līdzekļus, kas, domājams, atbalsta USDT, cenšoties slēpt likviditātes problēmas. Ja tā ir taisnība, tas, iespējams, ir vērtspapīru un preču krāpšana, apgalvo NYAG īsa informācija. 

Tomēr Bitfinex un Tether advokāti noraidīja šos apgalvojumus, apgalvojot, ka “teteres nav vērtspapīri vai preces” – paziņojumi, kurus Džeimss uzskatīja par “īpaši perversiem”. Arī Tether ir ierakstīts oficiāla atbilde NYAG, rakstot:

Dienas beigās ģenerālprokurors nav identificējis nevienu cietušo visā šajā procesā, jo tāda nav. Zobu īpašniekiem ir tiesības tos izpirkt tieši par to, ko viņi par tiem maksāja – ne vairāk, ne mazāk -, un Tetheram pat pēc Ņujorkas ģenerālprokurora ierosinātās lietas nav bijis problēmu nevienam apmierināt izpirkšanas pieprasījumus. ”

Neskatoties uz protestiem pret jebkādām iepriekšējām likviditātes problēmām, Bitfinex vecākā amatpersona ir reģistrēta, norādot, ka “BTC varētu sasniegt zem 1k, ja mēs nerīkosimies ātri” saziņa ar ārēju maksājumu partneri. Saskaņā ar tiesas dokumentiem ziņots, ka saziņa notika laikā, kad Bitfinex 2018. gada oktobrī piedzīvoja lielas problēmas saistībā ar klientu izņemšanu.

Pēdējā laikā pati iFinex kopš tā laika ir iesaldējusi savus juridiskos apvainojumus, cenšoties atgūt ne mazāk kā 800 miljonus ASV dolāru arestēto lietotāju naudas līdzekļus, kas atrodas četrās dažādās valstīs, pēc uzņēmuma maksājumu apstrādātāja bankas kontu iesaldēšanas. Tether mātes uzņēmums ir iesniedzis pieteikumu par tiesas pavēstes atcelšanu SunTrust banka darbinieki Gruzijā, Kolorādo banka un ABT & Uzticieties Arizonai.

Kāpēc Tether printeris strādā virsstundas?

Tā kā Bitcoin ir mazāk nekā 800 bloku attālumā no trešās bloku atlīdzības uz pusi, jauno zīļu kalšanas ātrums, maigi izsakoties, ir bijis dramatisks. Kā atzīmēja The Block pētījumu direktors Lerijs Cermaks, kopējais stablecoīnu daudzums ir pieaudzis līdz 9,62 miljardiem USD – salīdzinājumā ar 5,68 miljardiem USD tikai pirms diviem mēnešiem. 

Nav pārsteidzoši, ka Tether veido lielāko daļu no stabilizēto monētu tirgus, un 84% no piedāvājuma ir USDT. 

stablecoin dominance 2020Pēdējo trīs mēnešu laikā stablecoin tirgu ir pārpludinājušas jaunas zīles. Avots: Stablecoin indekss

Aprīlī vienatnē, Tether Ltd kaldināja vairāk nekā USD 1 miljardu USDT. Drukāšanas jautrība nepalika nepamanīta gan galvenajos finanšu, gan kriptovalūtas plašsaziņas līdzekļos. 

Tether tirgus kapitalizācija pēdējos trīs mēnešos ir ievērojami palielinājusies. Avots: Koingecko

Kā jau ziņots iepriekš, gandrīz nepieredzēts USDT pieprasījums var rasties arī no tā, ka investori meklē ienesīgumu nepieredzētas tirgus nestabilitātes un nepastāvības laikā. Pakļaušana digitālajām valūtām, ko nodrošina fiat, atvieglo lielāku pakļaušanos nestabilajiem kriptovalūtu tirgiem, kur peļņu – neapšaubāmi – var iegūt vieglāk. 

Arī pats Bitfinex izskaidro neseno USDT pieaugumu. Šodien, 7. maijā, paziņojumā OKEx Insights firmas galvenais padomnieks Stjuarts Hoegners atzīmēja:

“Iespējamie iemesli šim pieprasījumam varētu būt lietotāji, kuri vēlas iegādāties citus digitālos līdzekļus un izmanto stablīnus kā zemas berzes uzbrauktuvi.”

Tas nozīmē, ka ne visi ir pārliecināti, ka Tether faktiski ir izkalis šo USDT summu. Kriptogrāfijas nozares komentētājs, kas pazīstams kā CasPiancey tviterī atklāts Tether kritiķis paskaidroja OKEx Insights, ka šie skaitļi ir sadalītu API rezultāts no tādiem kā CoinMarketCap, Coingecko un citiem līdzīgiem kriptogrāfijas datu pakalpojumiem. Pēc CasPiancey domām, jautājums rodas no sarežģījumiem, kas rodas no tā, ka USDT tiek izsniegts daudziem blokķēdēm, tostarp Omni, Ethereum, TRON un EOS.

Vai Tether ietekmē Bitcoin cenu?

Neskatoties uz jautājumiem par faktisko apgrozībā esošo zobu skaitu, analītiķi apgalvo, ka ir nenoliedzama saistība starp Bitcoin cenu un Tether tirgus kapitalizāciju.

Populārs tirgus analītiķis un Decentraders dibinātājs FilbFilb ir veica pats savu pētījumu ilustrējot korelāciju starp stablecoīnu emisiju un Bitcoin cenu. 2019. gadā bija vērojama aptuveni 0,8 korelācija starp Tether tirgus kapitalizāciju un vadošās kriptovalūtas cenu. Ja ņem vērā 30 dienu nobīdi, korelācija palielinās līdz aptuveni 0,9. 

korelācija starp piesaisti un BTK cenuPastāv cieša korelācija starp Tether tirgus kapitalizāciju un Bitcoin cenu. Avots: FilbFilb čivināt

Sarunā ar OKEx Insights FilbFilb uzsvēra, ka Tether tomēr netiek izmantots tikai Bitcoin iedarbībai. Pēc viņa teiktā, USDT tiek skaidri izmantots arī kā lidojums uz drošību, ņemot vērā ārkārtēju pasaules ekonomisko nenoteiktību, bloķēšanas pasākumu vidū, lai apkarotu COVID-19 izplatību.

Tāpat ir pamats uzskatīt, ka pieprasījumu pēc zīlēm 2020. gadā lielā mērā nosaka arī Ķīnas kapitāls. 2019. gada jūnijā blockchain analīzes firma Chainalysis sniedza Diar datus, kas ilustrēja milzīgo pieprasījumu pēc ķīļiem no Ķīnas, Ķīnas tirgu apkalpojošās biržas jau ir saņēmušas 10 miljardus dolāru. Iepriekšējā gadā firma ziņoja par saņemtajiem USDT USD 16 miljardiem.

Šo pamatojumu apstiprina augstās prēmijas, ko esam redzējuši Ķīnas ārpusbiržas tirgos. 2020. gada martā Chainext USDT OTC Trading Premium indekss parādīja, ka prēmija par zīlēm 2020. gada martā sasniedza 6%. 

Visbeidzot, ir arī vērts atzīmēt, ka aptuveni 65% no kopējā Bitcoin ieguves hash likmes nāk no Ķīnas – fakts, kuru nevajadzētu šķirt no sarunas par Ķīnas pieprasījumu pēc ķīļiem.

porcelāna bitcoin ieguveLielākā daļa Bitcoin hash likmes nāk no Ķīnas. Avots: Kembridžas universitāte

Vai ir droši turēt zīles?

Piesiešana joprojām daudzu cilvēku acīs joprojām ir nelielā stāvoklī.

Pazīstamais tirgotājs Pīters Brandts salīdzināja stablecoin ar “Nigērijas nieciņu” nesen čivināt, rakstīšana:

“Piesiet. Tagad tas ir interesants stāsts. Saites turēšana ir aptuveni tikpat droša kā Nigērijas nieciņa turēšana. Es domāju, ka cilvēki ir dumji par to, ka turību tur pat uz nakti. Tas ir joks, kad [cilvēki] USD nosoda kā fiat, tomēr turiet piesaisti. ”

Brendts arī rakstīja, ka zīļu turēšana ir līdzīga bagātības glabāšanai, kas būtībā nozīmē “biržas darbu, kas nav pakļauts pārvaldes iestādēm un kuru finansiālo spēku jūs maz zināt”. Viņš arī atgādināja savai auditorijai, ka USDT un citas kriptovalūtas nav Iekšējo ieņēmumu dienesta kompetencē..

Veicinot Brandta pārliecību, fakts, ka Tether agrāk ir piedzīvojis problēmas, saglabājot savu individuālo piesaisti USD. Vienas saites cena 2018. gada oktobrī samazinājās līdz aptuveni 92 centiem, saskaņā ar CoinDesk. Šī svārstība izraisīja galveno atbilstības amatpersonu Leonardo Real paziņot, ka “visi apgrozībā esošie USDT ir pietiekami nodrošināti ar ASV dolāriem (USD) un ka aktīvi vienmēr ir pārsnieguši saistības”. 

Neskatoties uz to, kriptovalūtu tirgus vēsturiski ir parādījis, ka zīles var tirgoties zem viena dolāra. Šis fakts ir izmantots kā arbitrāžas iespēja, it īpaši, ja ir pierādīts, ka ķīnieši Ķīnas tirgos pārdod ārpusbiržas par lielām prēmijām. 

piesiet usdt cenuPiesaistes vērtība biržās ne vienmēr ir bijusi piesaistīta ASV dolāram. Avots: CoinMarketCap

Brends nav vienīgais, kurš joprojām ir skeptisks par Tether. Kails S. Gibsons, atklāts kritizētājs stablecoin, pastāstīja OKEx Insights, ka “ikviens, kas no aprīļa lasa oriģinālo NYAG dokumentu, zina, ka Bitfinex un Tether ir krāpšana.” Viņš arī apstiprināja savu pārliecību, ka “šodien viņi joprojām ir krāpšana”.

Tikmēr CasPiancey teica OKEx Insights, ka viņš “laipni lūgtu pieprasīt pienācīgu Tether grāmatu apliecinājumu laikā no 2017. gada janvāra līdz profesionālas auditoru firmas iesniegumam”. Šis komentārs ilustrē analītiķa šaubas, par kurām ir daudzi kriptogrāfijas nozares pārstāvji, par Tether esošolīdzekļu pierādījums” paziņojums, apgalvojums. 

2018. gada dokuments apliecina, ka ASV advokātu birojs ir pārskatījis un pārbaudījis rezerves, kas atbalsta Tether.

Paziņojumā OKEx Insights Bitfinex uzsvēra, ka firma gadu gaitā ir publiskojusi dažādus dokumentus, kas apstiprina mūsu rezerves, un mūsu saistības ar šādiem pasākumiem turpinās.

Tomēr Tether atkārtotās pretenzijas gadu gaitā un tās 2018. gada “līdzekļu pierādīšanas” dokumentācija atstāj daudzus kriptonauda pasaulē skeptiskus, it īpaši tāpēc, ka tekstā ir šāda informācija:

“Iepriekš minēto bankas un piesaistes atlikumu apstiprinājumu nevajadzētu uzskatīt par revīzijas rezultātiem, un tas netika veikts saskaņā ar vispārpieņemtajiem revīzijas standartiem.”

Piesaiste joprojām ir dominējoša, bet nepietiekama

Kaut arī pasaules vadošais stablecoin tuvojas tirgus kapitalizācijai 11 ciparu diapazonā, aiz tā esošais uzņēmums joprojām ir iesaistīts augsta līmeņa juridiskā strīdā ar Ņujorkas ģenerālprokuroru un dažādām banku iestādēm.

Tajā pašā laikā korelācija starp Bitcoin cenu un USDT tirgus kapitalizāciju šķiet acīmredzama. Neatkarīgi no tā, vai šī korelācija ir manipulācija, akadēmiķi un nozares profesionāļi apspriež.

Debatēs ir arī motivējošais faktors, kas acīmredzami novirza līdzekļus USD piesaistītajā stablecoin. Ir pamats uzskatīt, ka Ķīnas kapitāls, kā tas ir bijis agrāk, veicina tēžu izlaišanu. Atšķirībā no pagātnes, tomēr lielāka nozīme var būt pašreizējai ekonomiskajai nenoteiktībai, kas saistīta ar COVID-19 saistīto bloķēšanu – daudzi visā pasaulē, iespējams, vēlas iegūt zemas berzes pakāpi USD piesaistītai digitālajai valūtai.

Tas notiek laikā, kad nozares uzmanība tiek stingri pievērsta Bitcoin trešās bloka atlīdzības samazināšanai uz pusi – notikumam, kas ietekmēs Bitcoin ieguves rūpniecību, kurā dominē Ķīnā bāzētie kalnrači.

Visbeidzot, mēs esam redzējuši vēsturiskus pierādījumus, ka Tether var īslaicīgi zaudēt savu individuālo piesaisti kriptogrāfijas valūtas apmaiņā – parādot, ka tā potenciāli varētu būt nedroša vieta vērtības glabāšanai.

Neskatoties uz visām šīm pretrunām, USDT joprojām ir vispopulārākais stablekoīns kriptovalūtu tirgū.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me