Lielie Bitcoin darījumi liecina, ka iestādes ir uzkrājušās

Oriģināls pētījumu ziņojums, kurā analizēti BTC darījumu dati, lai novērtētu tirgus uzvedību un tendences 2020. gadā.

Raksta OKEx Insights | Darbina ar Catallact

Šīs lapas apakšdaļā ir iekļauts šī ziņojuma PDF fails, lai lasītāji to varētu ērti apskatīt, lejupielādēt un kopīgot.

Kopš vismaz 2013. gada Bitcoin un kriptonauda ir palielinājusi institucionālo investoru skaitu un to skaits ir liels "gudra nauda" spēlētāji uzkrāj BTC. Šī parādība dažu pēdējo gadu laikā ir paātrinājusies – nozarei atzīmējot institucionālo ieguldījumu pieaugumu katru reizi, kad vēl viens labi pazīstams fonds pievienojas grupai – pieaugot roku rokā ar Bitcoin atvasināto instrumentu tirgus pieaugumu..

2020. gada maijā "iestādes ir šeit" stāstījums atkal tika atbalstīts, kad pazīstamais makroinvestors Pols Tjūdors Džonss paziņoja, ka viņa fonds investēs BTC nākotnes līgumos kā hedžs pret inflāciju. Stāstu vēl vairāk pastiprināja ziņas, ka Nasdaq kotētā, 1,2 miljardu dolāru vērtā biznesa informācijas kompānija MicroStrategy, cenšoties aizsargāt rezerves kasi pret fiat inflāciju, iegādājās 21 454 BTC – tajā laikā vairāk nekā 250 miljonu ASV dolāru vērtībā..

Ar šādiem stāstiem nonākot virsrakstos, ir viegli piekrist vispārīgajam stāstījumam, ka BTC kļūst arvien pievilcīgāks institucionālajiem investoriem un lielajiem spēlētājiem – it īpaši, iespējams, 2020. gadā. Bet ko mums stāsta ķēdes Bitcoin dati liela mēroga investoru uzvedība šogad?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, OKEx Insights un bloku ķēdes datu firma Catallact atkal ir apvienojusies, lai apskatītu darījumu datus, kas notiek Bitcoin blokķēdē. Šajā ziņojumā mēs pārbaudām, vai mēs varam pateikt argumentu, ka institucionālie investori un lielo naudas spēlētāji šogad faktiski ir uzkrājuši BTC.

Piezīme par to, kā mēs interpretējam datus par ķēdi

Bet vispirms daži brīdinājuma vārdi. Lai gan šis ziņojums ir balstīts uz pētījumiem, uz ķēdes datiem nevar pateikt visu, un analītiķiem ir jābūt piesardzīgiem, mēģinot no tā izdarīt secinājumus..

Piemēram, mēs varam pārbaudīt lielus BTC darījumus, taču mēs nevaram skaidri nošķirt, cik daudz no tiem ir pirkumi, pārdošanas apjomi, apkopoto darījumu kustība no kriptovalūtas biržas vai liela iestāžu un fondu kustība. Tomēr, aplūkojot šos lielos BTC darījumus, mēs varam veikt rūpīgus novērojumus un iesniegt iespējamos secinājumus.

Turklāt šajā ziņojumā pārbaudāmie dati sākas 2020. gada janvārī un beidzas 2020. gada augusta sākumā. Tādējādi BTC darījumi netiek ņemti vērā lielākajā augusta un septembra sākuma daļā, kad cena samazinājās no tā nesenais augstākais līmenis jūlijā.

Lieli BTC darījumi ir neparasti

Pirms mēs pārāk dziļi iedziļināmies ķēdes datos, sāksim ar pamatiem.

Izpētot Bitcoin blokķēdē notiekošo darījumu skaitu un uzzīmējot tos pēc darīto monētu skaita, mēs redzam rezultātus, kas nekādā ziņā nav negaidīti – tomēr ir svarīgi tos atzīmēt.

Mazākie darījumi – starp 0 un 1 BTC – veido lauvas tiesu no USD vērtības, kas maina adreses Bitcoin blokķēdē. Šo mazāko darījumu skaits laika gaitā parasti izseko BTC cenu. Tikmēr, palielinoties BTC darījumu apjomam, darījumu skaits samazinās.

Darījumu skaits samazinās, palielinoties darāmā BTC apjomam. Avots: Catallact

Īsāk sakot, jo lielāka ir monētu kustība Bitcoin blokķēdē, jo retāk tā notiek.

Lai gan tas, iespējams, nešķiet pieminēšanas vērts punkts, ir svarīgi saprast, ka to darījumu skaits, kuros tiek veiktas nelielas BTC summas, ievērojami pārsniedz to darījumu skaitu, kuros tiek veiktas vidēja līdz liela apjoma monētas. Tādējādi, ja un kad mēs redzam neparasti lielu vai mazu lielu BTC darījumu skaitu, mēs varam brīvi izvirzīt hipotēzes un izdarīt noteiktus secinājumus.

Pirms nonākam pie šiem secinājumiem, vispirms strādāsim pie konkrētākiem ķēdes datiem, kas saistīti ar darījumu skaitu pēc lieluma (BTC), cenšoties pamanīt ievērības cienīgās neatbilstības.

Mazumtirdzniecība maijā izmantoja gaidīšanas un skatīšanās pieeju 10 000 ASV dolāru apmērā

Sāksim no visizplatītākajiem BTC darījumu veidiem – tiem, kuru monēta ir mazāka par desmito daļu. Jebkurā nolūkā mēs varam justies ērti, piezvanot šiem darījumiem "mazumtirdzniecība," ņemot vērā, ka iestādes un lielie spēlētāji, visticamāk, veic darījumus tik mazos BTC apjomos, nekā jūsu vidējais indivīds.

Nav pārsteidzoši, ka ikdienas darījumu skaits, kas ir mazāks par 0,1 BTC, ļoti cieši izseko digitālās valūtas cenu kustību. Tas liek domāt, ka privātie ieguldītāji pērk un pārdod salīdzinoši mazus BTC apjomus, jo kriptovalūtas cena svārstās un ka tie var būt vieglāk "izkratīts" tirgus nestabilitātes un dramatiskas cenu krituma laikā.

Ikdienas mazo BTC darījumu skaits samazinājās un izmantoja nogaidīšanas pieeju, tiklīdz BTC cena maijā sasniedza 10 000 USD. Avots: Catallact

Visinteresantākā novirze, ko mēs varam redzēt no iepriekš redzamās diagrammas, ir tā, kas notika visu 2020. gada maiju, kad BTC tuvojās trešās bloka atlīdzības pusei. BTC cena atgriezās psiholoģiskajā 10 000 USD līmenī, kuru tā pēdējo reizi bija sasniegusi pirms lielās cenu avārijas marta vidū. Mēneša laikā mazo mazumtirdzniecības darījumu skaits dienā samazinājās un novirzījās no cenas tendences – tas liek domāt, ka mazumtirdzniecības investori izvēlējās nogaidošu pieeju, kad BTC sāka sezonālu, pēc avārijas uzkrāšanas periodu..

Pēc marta avārijas samazinājās vidēja lieluma darījumu aktivitāte

Pārejot uz vidēja lieluma darījumiem, kas, visticamāk, nāk no kalnračiem un / vai lielākiem mazumtirgotājiem, mēs redzam atšķirīgu modeli.

Pārbaudot darījumu skaitu no 10 līdz 100 BTC dienā, mēs redzam divas lietas, kuras ir vērts atzīmēt:

  1. Vidējais darījumu skaits samazinājās uzreiz pēc ar COVID saistītās tirgus avārijas martā un palika zemāks par iepriekšējo.
  2. Kopš jūnija beigām vidējais darījumu skaits ir pieaudzis.

Pēc marta cenu krituma darījumu skaits starp 10 un 100 BTC samazinājās, bet pēdējos mēnešos tas ir sācis pieaugt. Avots: Catallact

Ieteikums ir tāds, ka marta avārija satricināja dažus lielākus mazumtirdzniecības dalībniekus, savukārt Bitcoin kalnraču darījumu aktivitāte samazinājās pēc vadošās kriptovalūtas bloķētās atlīdzības samazināšanas uz pusi. Tomēr šāda lieluma darījumu skaits kopš jūnija beigām nepārtraukti pieaug.

Pārejot uz nākamo šīs grupas līmeni, mēs uzreiz pamanām, ka ikdienas darījumu skaits no 100 līdz 1000 BTC pirms marta avārijas bija mazāks nekā starp 10 un 100 BTC. Tas atbilst tam, ko mēs iepriekš atzīmējām, ka kopējais darījumu skaits samazinās, pieaugot darījumu vērtībai.

Tomēr martā darījumu skaits no 100 līdz 1000 BTC ievērojami novirzījās no tendences, kādu tie bija veidojuši, kad ar COVID saistītas panikas periodā avarēja Bitcoin un kriptovalūtas tirgus..

Darījumu skaits no 100 līdz 1000 BTC pieauga, kad martā avarēja Bitcoin cena. Avots: Catallact

Pēc tam tā nekavējoties atsāka savu ierasto tendenci – kas liecina, ka darījumu skaita palielināšanās no melnā gulbja notikuma neizraisīja būtiskas pārmaiņas lielo vaļu un / vai kalnraču starpā.

Vaļi nopirka dibenu un uzkrājās vasarā

Visbeidzot, kad mēs sākam apskatīt labticīgus vaļu darījumus – t.i., liela apjoma darījumus, kuru vērtība pārsniedz 1000 BTC – mēs pamanām vienu īpaši interesantu līdzņemšanu.

Bez darījumu skaita pieauguma martā un tam sekojošā pieauguma, kad BTC maijā atkal tuvojās psiholoģiskajam USD 10 000, zemāk redzamajā diagrammā mēs skaidri varam redzēt darījumu skaita pieauguma tendenci no 1000 līdz 5000 BTC kopš Jūnijs. Darījumu skaits dienā pakāpeniski palielinājās no jūnija, pat ja konsolidējās galvenās kriptovalūtas cena.

Pēdējo mēnešu laikā vidējais darījumu skaits no 1000 līdz 5000 BTC ir pieaudzis. Avots: Catallact

Šī augšupejošā tendence norāda uz iespēju, ka iestādes un / vai lieli dalībnieki bija aizņemti, uzkrāot BTC, jo ekonomisko stimulu pasākumi no centrālajām bankām veicināja cieto aktīvu iegādi. Tomēr, tā kā mēs nevaram skaidri nošķirt faktisko darbību no darījumu skaita vien, tā paliek tikai spekulatīva iespēja.

Interesanti, ka šī tendence neturpinās ar darījumiem 5000–10 000 BTC diapazonā – lielākajā diapazonā, kuru esam izsekojuši.

Tomēr tieši šeit mēs pamanām, iespējams, visinteresantāko anomāliju ķēdes datu kopā. Darījumu skaits no 5000 līdz 10 000 BTC piedzīvoja atkārtotus kāpumus visā BTC cenu konsolidācijas sezonā, sākot no šī gada maija vidus līdz jūlija vidum..

Darījumu skaits no 5000 līdz 10 000 BTC visā Bitcoin cenu konsolidācijas vasarā piedzīvoja dramatisku pieaugumu. Avots: Catallact

Ikdienas darījumu skaita pieaugums no 5000 līdz 10 000 BTC liek mums izdarīt divus potenciālus secinājumus:

  1. Tā kā mēs nevaram atšķirt maiņas darījumus un bez apmaiņas darījumus, iespējams, ka viena vai vairākas kriptovalūtas biržas – kurās ir ārkārtīgi liels BTC daudzums – dažādu iemeslu dēļ, visticamāk, saistītus ar drošību, monētas sajauca dažādos makos..
  2. Alternatīvi, pastāv iespēja, ka lielie institucionālie spēlētāji un lielo naudas vaļi šajā konsolidācijas periodā uzkrāja vai sadalīja lielas BTC summas, cerot, ka vadošās kriptovalūtas cena vēl pieaugs vai samazināsies.

Otrais variants, īpaši attiecībā uz uzkrāšanas iespēju, atbilstu stāstījumam, kas ir bijis spēkā kopš COVID-19 pandēmijas postījuma pasaules tirgos – proti, ka ir bijuši institucionāli investori, piemēram, Pols Tjūdors Džonss, un miljardu dolāru uzņēmumi, piemēram, MicroStrategy. bagātības sadalīšana BTC kā nodrošinājums pret fiat naudas inflāciju.

Iespēja, ka lielu naudas spēlētāju un iestāžu pārstāvji uzkrāja BTC vasarā, var redzēt arī tad, ja mēs pārbaudām to BTC darījumu procentuālo daļu, kas ir 100 vai vairāk. Šie dati nepārprotami parāda ne tikai novirzi no ar COVID saistītās avārijas martā, bet arī novirzi no jūnija vidus līdz augustam – uzsverot iespēju, ka vaļiem bija vajadzīgs laiks, lai uzkrātos, cerot, ka cenas pieaugs.

Procentuālā kopējā darījuma vērtība, kas pārsniedz 100 BTC, novirzījās no Bitcoin cenas gan martā, gan no jūnija vidus līdz augustam. Avots: Catallact

Tomēr kopējā darījumu procentuālā daļa, kas ir 100 BTC vai vairāk, ietver arī to, ko mēs uzskatītu par vidēja lieluma spēlētājiem, piemēram, Bitcoin kalnračiem. Lai mēģinātu aplūkot jo īpaši institucionālos investorus, mēs varam sašaurināt datus, lai skatītu kopējo darījumu procentuālo daļu virs 1000 BTC.

Pārbaudot šos ķēdes datus, mēs varam izdarīt līdzīgus secinājumus.

Kopējās darījumu vērtības, kas pārsniedz 1000 BTC, procentuālais daudzums pieauga tūlīt pēc BTC cenu krituma pēc avārijas un sasniedza jaunu YTD augstāko līmeni pašlaik. Avots: Catallact

Šo lielo darījumu procentuālais daudzums palielinājās tūlīt pēc marta cenu krituma beigām un atkal pieauga no jūnija vidus līdz šim brīdim. Iespējams, ka tā varētu būt visinteresantākā piezīme no visiem, jo ​​augusta sākumā mēs varam redzēt jaunu lielu līdz šim lielo darījumu īpatsvaru..

Secinājumi

Analizējot BTC darījumu ķēdes datus visā 2020. gadā, mēs varam izdarīt dažus spekulatīvus secinājumus.

Pirmkārt, šķiet, ka mazie privātie ieguldītāji bija "izkratīts," nedaudz ar COVID saistītās panikas laikā martā un pēc tam izvēlējās nogaidošu pieeju, kad BTC cena maijā atgriezās pirms avārijas līmenī.

Otrkārt, vidēja lieluma BTC darījumi samazinājās tūlīt pēc avārijas martā un tandēmā ar Bitcoin trešās bloķētās atlīdzības samazināšanos uz pusi. Tomēr šo darījumu skaits, kas, domājams, ir no lielākiem mazumtirdzniecības dalībniekiem un kalnračiem, visu vasaru nepārtraukti pieauga, kamēr BTC cena palika nemainīga. Tas nozīmē, ka šajā konsolidācijas periodā zināmu uzkrāšanos veica vidēja lieluma tirgus dalībnieki.

Lielie spēlētāji Bitcoin telpā kļuva ļoti aktīvi, kad avarēja BTC cena. Tas liek domāt, ka vaļi un / vai institucionālie investori "nopirku iemērkšanu." Turklāt lielie darījumi visu vasaru ir nepārtraukti palielinājušies, jo BTC cena konsolidējās – uzsverot iespēju, ka uzkrāšanās notika.

Visbeidzot, lielākie spēlētāji BTC telpā kļuva visaktīvākie BTC cenu konsolidācijas laikā šovasar. Dati arī uzsver iespēju, ka tie lielā mērā uzkrājās, sagaidot, ka BTC vērtība ilgtermiņā palielināsies.

Ja jums šī analīze šķita noderīga, varat skatīt, lejupielādēt un kopīgot šī ziņojuma PDF versiju tālāk:

Skatīt pilnekrāna režīmā

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me