Krievija sāk drošības žetonu normatīvo regulējumu

Krievijas amatpersonas šomēnes spēra dažus svarīgus pasākumus, lai izveidotu tiesisko regulējumu drošības žetoniem. Agrāk Krievija ir bijusi uz žoga, kā precīzi rīkoties ar jauno tehnoloģiju. Šī neizlēmība kaitēja valsts blokķēdes kopienai un palēnināja adopciju.

Globālā konkurence

Tagad šķiet, ka likumdevēji ir atzinuši, ka ir svarīgi saglabāt nozīmi nozarē. Līdz ar to ierēdņi turpina ieviest jaunus likumus, kas attiecas uz digitālo aktīvu izmantošanu un īpašumtiesībām. Tagad Maskava vēlas dot saviem uzņēmējiem iespēju konkurēt uz globālās skatuves.

Tiesību akti darbos

Krievijai šobrīd ir trīs galvenie ar kriptogrāfiju saistītie rēķini, kas tiks izpildīti nākamajos mēnešos. Šie rēķini ir daļa no kampaņas “Atvērt Krievijas digitālo ekonomiku”. Šīs kampaņas mērķis ir palīdzēt Krievijai attīstīt alternatīvus ienākumu un finanšu avotus, izmantojot inovācijas.

Kripta ar pirkstiem

No trim rēķiniem, kas jāaktivizē tuvāko nedēļu laikā. Divos no rēķiniem nav iespējams tieši pieminēt kriptovalūtas. Tomēr rēķini attiecas uz kriptogrāfijas darbībām. Trešajā rēķinā ir skaidri nosaukti kriptonauda.

Diemžēl ierēdņi jau trešo reizi aizkavēja trešo rēķinu. Šis likumprojekts ir pazīstams kā “Par digitālajām finanšu tiesībām”. Daudzi valstī uzskata, ka šis likumprojekts ir vissvarīgākais šifrēšanas tiesību akts šajā laikā un pamatotu iemeslu dēļ.

Kategorizējiet kriptogrāfiju

Rēķins “Par digitālajām finanšu tiesībām” digitālos aktīvus beidzot iedala trīs kategorijās – virtuālie aktīvi (kriptogrāfija), tehniskie (lietderība) un digitālie finanšu aktīvi (drošības žetoni). Šis tiesību akts ir kritisks pirmais solis, lai pieņemtu vairāk. Pirmkārt, tas palīdzētu veidot uzticību kriptogrāfijas ekonomikai.

Vairāki grozījumi

Kopš likumprojekta kopš tā ieviešanas ir veikti vairāki grozījumi, galvenokārt vietējā biznesa sektora un finanšu ministra lielā atbalsta dēļ. Krievijas Finanšu tirgus komitejas priekšsēdētājs Anatolijs Aksakovs 2019. gada 20. martā iepazīstināja ar diviem pirmajiem likumprojekta projektiem..

Anatolijs Aksakovs

Anatolijs Aksakovs – Krievijas Finanšu tirgus komitejas priekšsēdētājs

Līdzmaksāts trešais likumprojekts likumdevēju priekšā nonāca 26. martā. Likumprojektu iesniedza parlamenta Likumdošanas komitejas vadītājs Pāvels Krašeniņņikovs un Domes priekšsēdētājs Vjačeslavs Volodins. Interesanti, ka šī likumprojekta versija ir vērsta uz pašnodarbināto vai viedo līgumu izmantošanu.

Viedu līgumu izmantošana

Regnum, Krievijas likumdevējs Pāvels Krašeniņņikovs, parlamentārās Likumdošanas komitejas vadītājs, paziņoja, ka viedie līgumi ir ļoti līdzīgi pašreiz pastāvošajām maksājumu sistēmām. Viņš uzskata, ka šim FinTech ir būtiska nozīme Krievijas digitālās ekonomikas attīstībā.

Krievijas centrālajai bankai nepatīk Bitcoin

“Par digitālajām finanšu tiesībām” atlikšanas galvenais iemesls ir fakts, ka Krievijas Centrālā banka joprojām iebilst pret visu decentralizēto kriptovalūtu koncepciju.

Nav pārsteidzoši, ka centrālā banka neatbalsta nevienu citu valūtas veidu, izņemot tos, kurus tā emitē personīgi. Vienā brīdī bankas vietnieks Sergejs Ševcovs devās tik tālu, ka nosauca kriptogrāfijas par “augsto tehnoloģiju piramīdu shēmu”. Paziņojumā tiek uzsvērtas dažas blokādes, kuras Krievijas kriptokopienai jāpārvar, lai gūtu panākumus.

Par digitālajām tiesībām

1. oktobrī stājās spēkā otrais tiesību akts – “Par digitālajām tiesībām”. Šis ir pirmais tiesību akts, kas uzsākts dienestā. Pēc būtības tas ir līdzīgs likumdošanai par digitālajām finanšu tiesībām, taču atšķiras daudzos galvenajos veidos. Galvenokārt tiesību aktos netiek izmantots vārds “kriptovalūtas”.

Likumprojekts noteica nozares juridiskās pamatdefinīcijas un katras tās statusu. Piemēram, digitālās tiesības tagad ir likumīgi atzīts termins valstī.

Grozīt Civilkodeksu

Jaunais likums groza Krievijas civilkodeksu. Tagad papildinājumā norādīts, ka informācijas tehnoloģiju izmantošana ir likumīga, lai izpildītu saistības noteiktos apstākļos. Būtībā pašizpildītie līgumi ir juridiski saistoši, virzoties uz priekšu.

ICO likumi ceļā

Janvārī tiks izpildīts trešais ar kriptogrāfiju saistīts likumprojekts. Šis likumprojekts attiecas tikai uz kopfinansēšanas kampaņām, piemēram, drošības marķieru piedāvājumiem (STO). Likumu sauc par “Investīciju piesaisti, izmantojot investīciju platformas”, un tā sekas ir tālejošas.

STO ierobežojumi

Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja likumprojektu 2019. gada augustā. Jaunais likums paredz ieguldītāju aizsardzību, kā arī ierobežojumus ICO un STO sektoros.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ar BBC starpniecību

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ar BBC starpniecību

Piemēram, nekvalificēti investori var ieguldīt tikai līdz 600 000 rubļu (9000 USD) vienai personai. Šis likums ir paredzēts, lai aizsargātu neizglītotus investorus no lielu zaudējumu uzņemšanās. Diemžēl tas var arī ierobežot parastos investorus, lai maksimāli palielinātu viņu IA.

Ekskluzīvs STO

Tiesību akti arī ierobežos to, kādas firmas var rīkot kolektīvās finansēšanas pasākumus. Nav pārsteidzoši, ka kolektīvās finansēšanas darbībās šajā laikā var iesaistīties tikai partijas, kas reģistrētas valsts centrālajā bankā. Būtībā jebkuram STO krievu valodā ir nepieciešama centrālās bankas svētība.

Nav viegli būt Krievijas kriptogrāfijas investoram

Šis likums parāda Krievijas centienus atļaut tikai elitei izmantot blokķēdes sektoru, vienlaikus padarot to gandrīz neiespējamu vidusmēra cilvēkam..

Šis nolaidības modelis pret civilo investoru nav nekas jauns. Vēl 2017. gadā Krievija ieteica aizliegt kriptogrāfiju, tajā pašā laikā centrālā banka paziņoja par plāniem nākamajos 2 gados emitēt savu vietējo kriptovalūtu – cryptoruble.

Krievijas Blockchain un kriptovalūtas asociācija

Neskatoties uz valsts vēsturi par duļķainu kriptogrāfijas likumdošanu, Krievija turpina redzēt turpmāku blokķēdes paplašināšanos. Valstī jau darbojas daudzi uzņēmumi, kas strādā, lai palīdzētu uzlabot nozares pārredzamību Krievijas Blockchain un kriptovalūtas asociācija.

Šī grupa ieguldītājiem nodrošina reitingu sistēmu, lai labāk novērtētu ICO vai STO derīgumu. Firma cenšas izveidot starptautisku standartu, lai vērtētu kolektīvās finansēšanas kampaņas. Šādi investori var konsekventāk precīzi novērtēt ar šiem ieguldījumiem saistītos riskus.

Sankcijas mainās

Krievijas amatpersonas veica monumentālus pasākumus vietējā blokķēdes sektora veicināšanai pēc tam, kad tika galā ar daudzām ASV ieviestām saspiestām sankcijām. ASV likumdevēji uzstāja uz sankcijām par to, ko viņi uzskatāms kā iejaukšanās 2016. gada prezidenta vēlēšanās.

Kopš sankciju sākuma Krievijas prezidents Vladimirs Putins kritizēja ASV lēmumu. Viņš paziņoja, ka ASV solis ieročoja dolāru. Līdz ar to šī stratēģija apgrūtina konkurējošām valstīm saglabāt ticību valūtai. Būtībā šī kustība piespieda Krieviju apsvērt alternatīvas.

Krievija iet kriptogrāfijā

Krievija tagad ir gatava pievērsties blokķēdes risinājumiem. Valstij ir tīkla un tehniskās prasmes, lai tās būtu dominējošais spēks kriptogrāfijas sfērā. Ņemot vērā to, ka nākamā gada laikā valstī ir paredzēts uzsākt savu vietējo kriptovalūtu, ir loģiski, ka likumdevēji sāk reklamēt blokķēdei draudzīgāku uzņēmējdarbības vidi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me