Kas yra skaitmeninė bankininkystė?

Skaitmeninė bankininkystė yra šiandienos finansų sistemos pagrindas. Tačiau ne visada taip buvo. Bankininkystė vyko nuo jūsų apsilankymo pas vietinį kasininką ir pinigų prašymo iki jūsų kriptografijos apdraustumo ir saugumo. Šiais laikais beveik kiekvienas bankas savo klientams siūlo tam tikrą skaitmeninės bankininkystės formą.

Kas yra skaitmeninė bankininkystė?

Skaitmeninė bankininkystė, kartais vadinama elektronine bankininkyste, pamažu atsirado per pastaruosius kelis dešimtmečius. Svarbu tai, kad skaitmeninės bankininkystės portalai suteikia galimybę bankams suteikti klientams galimybę naudotis tradicinėmis banko paslaugomis per savo asmeninį kompiuterį ar išmanųjį įrenginį. Šios paslaugos taupo klientų ir banko laiką bei pinigus. Vadinasi, jie yra populiaresni nei bet kada.

Skaitmeninės bankininkystės istorija

Ankstyviausios skaitmeninės bankininkystės formos atsirado šeštajame dešimtmetyje. Tuo metu pasaulis pradėjo matyti pirmuosius bankomatus ir debeto korteles. Šie produktai buvo revoliucingi dėl kelių priežasčių. Pirma, pirmą kartą istorijoje bankų klientai prie savo lėšų galėjo prisijungti visą parą. Atminkite, kad iki šio momento turėjote nusileisti į savo vietinį skyrių atsiimti ar įnešti lėšų. Priklausomai nuo to, kur gyvenote, šis procesas gali užtrukti daug laiko.

Pirmasis bankomatas - skaitmeninės bankininkystės istorija

Pirmasis bankomatas – skaitmeninės bankininkystės istorija

Interneto įvedimas visam laikui pakeitė skaitmeninę bankininkystę. Iš pradžių bankai, remdamiesi vidinėmis funkcijomis, tokiomis kaip sąskaitų stebėjimas ar lėšų pervedimai, rėmėsi internetu. Tačiau dešimtojo dešimtmečio pabaigoje bankai pradėjo siūlyti tokias paslaugas kaip likučių atnaujinimas ir lėšų pervedimai tiesiogiai iš skaitmeninės bankininkystės portalo. Šiuo metu skaitmeninė bankininkystė tapo pagrindine tendencija.

Nepraėjus nė dešimtmečiui interneto galimybės labai išsiplėtė. Dėl papildomo duomenų perdavimo ir patobulintų kompiuterių gamybos būdų buvo sukurti išmanieji telefonai. Šiandien sunku įsivaizduoti gyvenimą be išmaniojo telefono. Šie patogūs kišeniniai kompiuteriai leido bankams pasiūlyti visą produktų rinkinį iš savo portalų.

Todėl atsirado daugybė naujų paslaugų, nes buvo išmaniųjų telefonų. Turguje pradėjo ryškėti tokios savybės kaip nuotraukų čekių gryninimas. Ši funkcija leidžia klientams įnešti čekius, fotografuodami savo mobiliajame telefone per savo banko programą.

Atsižvelgiant į visus privalumus, kuriuos skaitmeninė bankininkystė teikia šiam sektoriui, lengva suprasti, kodėl šiandien kiekvienas bankas siūlo savo klientams tam tikrą skaitmeninės bankininkystės formą. Tiek klientai, tiek bankai turi daug naudos iš šios aukštųjų technologijų integracijos.

Skaitmeninės bankininkystės privalumai

Skaitmeninė bankininkystė yra kur kas patogesnė tiek bankams, tiek klientams. Klientai taupo brangų laiką ir išteklius, nes nereikia eiti į fizinę vietą. Be to, jų sandoriai yra saugesni, nes jie nereikalauja, kad klientas keliautų turėdamas lėšų.

Svarbu tai, kad skaitmeninę bankininkystę paskatino daugiausia bankininkai. Bankai per elektroninės bankininkystės portalus įgyja didžiulį lankstumą ir santaupas. Infrastruktūrai sutaupyti pinigai gali būti skirti tolesnei jų internetinių sąsajų plėtrai. Internetinė bankininkystė pašalina didžiąją dalį bankų verslo modelio samdymo, saugumo, nuomos ir atsitiktinių klientų poreikių, tokių kaip indėlių lapeliai.

Skaitmeninė bankininkystė ir internetinė bankininkystė

Elektroninės bankininkystės sritis sukėlė didelių pokyčių finansų sektoriuje. Iš pradžių elektroninės bankininkystės portalai egzistavo siekiant padėti papildyti paprastuosius bankus. Šiandien to nėra, nes atsiranda daugiau tik internetinių bankų.

Per pastaruosius penkerius metus tik internetu bankai tapo pagrindine rinkos tendencija. Šios įmonės neturi jokios fizinės vietos. Taigi klientai gali atlikti visas operacijas naudodamiesi savo asmeniniu kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu. Daugeliu atvejų šio banko klientų ratas driekiasi visoje šalyje.

UBS el. Bankininkystės portalas per pagrindinį puslapį

UBS el. Bankininkystės portalas per pagrindinį puslapį

Elektroninės bankininkystės privalumai

Kadangi rinkoje atsiranda daugiau skaitmeninių bankų, svarbu suprasti jų teikiamą naudą. Skaitmeniniai bankai gali būti lankstesni, kai teikia paslaugas ir kaip įsigyja klientus. Be to, tyrimai parodė, kad klientai pirmenybę teikia bankams, turintiems skaitmeninės bankininkystės portalus, palyginti su tradiciniais partneriais.

Lengviau prisijungti

KYC ir AML protokolų integravimas į internetinės bankininkystės įtraukimą pakeitė viską. Dabar bankai per savo internetinį portalą galėtų pritraukti naujų klientų, tuo pačiu išlaikydami reikalavimus. Norėdami atlikti šias monumentalias užduotis, e. Bankininkystės įtraukimo procedūros apima asmens tapatybės patvirtinimo sistemas. Čia potencialūs klientai turi pateikti daugybę dokumentų, tokių kaip asmens tapatybės dokumentai, darbo įrodymas, adresas ir kt.

Išmanieji telefonai leidžia klientams pateikti nepažeistą skaitmeninės kokybės dokumentus. Svarbu tai, kad skaitmeninės bankininkystės platforma automatiškai ekstrapoliuoja ir apdoroja atitinkamus duomenis naudodama iš anksto užprogramuotus protokolus. Ši strategija taupo bankui ir klientui brangų laiką.

Aptarti evoliuciją, Nnamdi Azodo skaitmeninio banko ALAT atstovai kalbėjo apie bankų sektoriaus racionalizavimo svarbą. Jis apibūdino elektroninę bankininkystę kaip „technologijos taikymą kiekvienai bankinei veiklai“. Azodo paaiškino, kad skaitmeninė bankininkystė yra bankininkystės ateitis ir kad norėdami išlikti konkurencingi, visi bankai turi priimti šiuos atnaujinimus.

24 valandų bankininkystė

Vienas iš didžiausių skaitmeninės bankininkystės patobulinimų šiame sektoriuje yra prieinamumas. Atminkite, kad prieš elektroninės bankininkystės aušrą turėjote nusileisti į savo vietinį skyrių. Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, prašant paskolos, asmeninis požiūris gali būti tai, ko trokštate, daugeliu atvejų, pavyzdžiui, indėlis, asmeniniams sandoriams nėra jokios naudos..

Skaitmeninė bankininkystė leidžia jums visą parą ir visame pasaulyje pasiekti savo sąskaitos informaciją ir rinkos operacijas. Šis tarptautinis prieinamumas padėjo paskatinti pasaulio ekonomiką į priekį. Dabar skaitmeninė bankininkystė yra mūsų pasaulinės finansų sistemos pagrindas.

Sąnaudų taupymas

Senais laikais bankai didelę dalį savo pajamų uždirbo tokiems procesams kaip tikrinimas ir apskaita. Laimei, kompiuteriai pašalino didžiąją dalį šio darbo krūvio bankams. Šiandien automatika vaidina svarbų vaidmenį šiuolaikinėse bankų sistemose. Automatika taupo bankų pinigus ir laiką, kai atliekami dažniausiai atliekami sandoriai.

Skaitmeninimas sumažina operacijų etapus, taip pat sumažina reikalingą personalą. Skaitmeniniai bankai sutaupo daug darbuotojų ir išlaikymo išlaidų. Tada šias išlaidas galima pervesti klientams. Šie taupymai yra dalis priežasčių, kodėl skaitmeniniai bankai vis dar plačiai naudojasi visame pasaulyje.

„Blockchain“ technologija

„Blockchain“ technologijos atsiradimas pakėlė skaitmeninę bankininkystę į naujas aukštumas. „Blockchain“ technologija suteikia bankams efektyvesnę ir skaidresnę alternatyvą status quo. Ši revoliucinė technologija leidžia bankams pašalinti daugelį šiuo metu veikiančių trečiųjų šalių tikrinimo sistemų. Taigi, tai suteikia bankams didžiulį išlaidų taupymą ir saugesnę platformą operacijoms vykdyti.

Kripto skaitmeniniai bankai

Be naujos efektyvumo eros, „blockchain tech“ taip pat supažindino pasaulį su kriptovaliutomis. Kriptovaliutos, tokios kaip Bitcoin, ir toliau traukia investuotojų interesus. Taigi šių naujų finansinių priemonių atsiradimas sukūrė unikalią galimybę elektroninės bankininkystės sektoriuje – kriptografinius bankus.

„CryptoBank“ paslaugos per pagrindinį puslapį

„CryptoBank“ paslaugos per pagrindinį puslapį

Kriptovaliutų skaitmeniniai bankai teikia tradicines banko paslaugas kriptografijos klientams, tokiems kaip paslaugų teikėjai, investuotojai ar biržos. Pavyzdžiui, kriptografinis bankas leidžia jums saugoti, taupyti, išleisti ir pervesti kriptovaliutas iš banko portalo. Šis bankininkystės stilius per pastaruosius penkerius metus populiarėjo kartu su augančiu kriptovaliutų naudojimu.

Šiandien kriptografinius bankus galima lengvai rasti. Vienas kriptografinio banko pavyzdžių yra Pasaulio bitų bankas. Ši platforma siūlo kriptografijos vartotojams prieigą prie debeto kortelės, pigius operacijų mokesčius, valiutos keitimą ir realiu laiku prieigą prie mokėjimų bet kurioje pasaulio vietoje. Be šių funkcijų, bankas pristatė vietinę kriptovaliutą, vadinamą WIBCOIN (WBBC).

Svarbu tai, kad „World Bit Bank“ naudoja WBBC kaip atsiskaitymo vienetą visoms operacijoms WBB ekosistemoje. Be to, WBBC veiks kaip sąveikos su kitomis platformos skaitmeninėmis valiutomis pagrindas.

Prisijungti prie „World Bit“ banko yra lengva. Tiesiog atsisiųskite DAPP iš „Apple Store“ arba „Google Play“. Atsisiuntę gausite patvirtinimo raginimus. Patvirtinę savo asmens tapatybę, būsite pasirengę pradėti banką. Tai taip lengva.

Skaitmeninė bankininkystė – bankininkystė pasauliui

Nauja rinkos tendencija yra AI naudojimas supaprastinti bankų procesai. Pažangūs dirbtinio intelekto algoritmai gali automatiškai nustatyti klientų tinkamumą ir kvalifikaciją. Pavyzdžiui, internetinė paskola, dėl kurios kreipėtės praėjusią savaitę, niekada negali pasirodyti tikro žmogaus akivaizdoje. Vietoj to, banko intelektinės nuosavybės sistema nustatys jūsų tinkamumą gauti finansavimą pagal iš anksto užprogramuotų kriterijų rinkinį.

Skaitmeninė bankininkystė toliau auga finansų sektoriuje. Svarbu tai, kad pastaruoju metu daugybė pagrindinių bankų lėšų nukreipė lėšas nuo naujų filialų steigimo į elektroninės bankininkystės platformos atnaujinimus. Galite tikėtis, kad ši tendencija tęsis ir plečiantis rinkos skaitmeninimui. Kol kas skaitmeninis bankas gali būti puikus sprendimas visiems jūsų bankininkystės poreikiams koronaviruso pandemijos metu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me