Kas yra paskirstytosios knygos technologija (DLT)?

„Distributed Ledger Technology“ (DLT) yra vienas iš sparčiausiai besivystančių technologijų sektorių pasaulyje. Nors dauguma žmonių laiko terminus „blockchain“ ir „DLT“ kaip keičiamus, taip nėra. Tiesą sakant, „blockchains“ yra tik viena maža DLT sektoriaus dalis. Svarbu tai, kad paskirstyta knyga yra duomenų bazė, egzistuojanti dviem egzemplioriais keliuose tinklo taškuose.

Kaip rodo pavadinimas, pagrindinė šių tinklų ypatybė yra jų decentralizacija. Taigi visuose DLT yra technologinė infrastruktūra ir susiję protokolai, reikalingi paskirstytam tinklui valdyti. Šie procesai apima galimybę rinkti, patvirtinti ir pasiekti nekintamus duomenis keliuose to paties tinklo mazguose.

Kaip veikia paskirstytos knygos technologija

DLT gali veikti įvairiai. Tačiau visi DLT patvirtina tam tikrą sutarimo formą, kad patvirtintų tinklo būklę. Sutarimo mechanizmas yra protokolas, leidžiantis tinklo dalyviams patvirtinti tinklo būseną. Kalbant apie „blockchain“ paskirstytos knygos technologiją, dažniausiai sutarimo mechanizmų formos yra „Proof-of-Work“ (PoW) ir „Proof-of-Stake“ (POS) sistemos..

Abu jūsų mechanizmai atlieka tą pačią užduotį, nors ir skirtingomis priemonėmis. „PoW“ sistemoje tinklo mazgai konkuruoja išspręsti sudėtingą matematinę lygtį. Pirmasis mazgas, užbaigiantis lygtį, gali pridėti kitą bloką prie blokų grandinės. Šis procesas yra labai saugus, tačiau tam reikia intensyvaus elektros energijos naudojimo. Šie dideli energijos poreikiai paskatino kūrėjus ieškoti perspektyvių alternatyvų.

„Bitcoin Whitepaper“

„Bitcoin Whitepaper“ – „Distributed Ledger Technology“

„PoS“ sistemoje kompiuteriai vis dar konkuruoja dėl kito bloko pridėjimo, tačiau kitaip. Naudotojai tvirtina blokus naudodami klojimo mechanizmą. Stabdymas yra monetų įdėjimas į sinchronizuotą tinklo piniginę. Mazgai, turintys daugiausiai monetų ir turintys ilgiausią laikymo laiką, greičiausiai pridės kitą operacijų bloką ir gaus atlygį.

Paskirstytos knygos technologijos pranašumai

DLT nauda yra per didelė, kad jos nepaisytum. DLT tinklai suteikia skaidrų ir saugų metodą įmonėms ir privatiems asmenims vykdyti tikrą tarpusavio prekybą. Šios sistemos užtikrina veiksmingą dinaminių duomenų valdymą lygmenimis, kurie buvo neįsivaizduojami vos prieš kelerius metus.

Nepasitikinti gamta

DLT yra didžiulis centralizuotų sistemų atnaujinimas dėl daugelio priežasčių. Šie tinklai teikia visų operacijų nekintamumo ir skaidrumo įrašus. Viešame DLT visi gali prisijungti prie tinklo ir patikrinti, kokios operacijos įvyko. Šis atvirumas suteikia vartotojams daugiau pasitikėjimo.

Saugi alternatyva

Decentralizavimas yra visos DLT koncepcijos pagrindas. Šie tinklai yra saugesni, nes jie pašalina bet kokį centralizuotą atakos vektorių. DLT tinkle rizika pereina nuo vieno centralizuoto tikslo prie tūkstančių mažesnių vektorių. Kadangi šie mažesni mazgai neturi daug vertingo turto, pavyzdžiui, centrinės valdymo institucijos, jie rečiau patiria didelę ataką.

Be to, DLT naudoja aukštųjų technologijų saugumą, kad užtikrintų jų tinklo grynumą. Mazgai, įvedantys kenkėjiškus ar melagingus duomenis, nedelsiant pašalinami iš tinklo. Ši strategija padeda supaprastinti visą sutarimo procesą.

Kainos sumažinimas

Nepatikimas DLT pobūdis daro juos patrauklia alternatyva įmonėms, siekiančioms saugaus tinklo sprendimo. Tokie DLT kaip „Blockchain“ tinklai pašalina trečiųjų šalių patvirtinimo sistemų poreikį. Kadangi kiekviena iš šių sistemų kiekvienai operacijai prideda daugiau išlaidų ir laiko, jas pašalinus žymiai padidėja efektyvumas. Įmonės supranta, kad šių tinklų „peer-to-peer“ pobūdis leidžia juos valdyti labiau prieinamą kainą nei centralizuotą sistemą.

„Blockchain“ ir DLT skirtumai

Kaip neseniai, atrodo, kad terminai „blockchain“ ir „DLT“ buvo purvini. Suprasti šių sąlygų skirtumus yra svarbus žingsnis norint tapti labiau informuotu investuotoju. Pagalvokite apie „blockchain“, kaip tik apie mažą paskirstytos knygos knygos sektorių. Svarbu tai, kad ne visi DLT yra „blockchain“. Tiesą sakant, DLT egzistuoja šimtmečius, dar ilgai, kol dar nebuvo pirmo kompiuterio.

„Blockchain“ ir „Distributed Ledger Technology“ technologijos - „Cryptodigest“

„Blockchain“ ir „Distributed Ledger Technology“ technologijos – „Cryptodigest“

Be to, ne visos blokų grandinės yra decentralizuotos, tačiau jos yra DLT. Centralizuotos blokinės grandinės naudoja mazgų tinklą, tačiau galutiniam sandoriui patikrinti jos remiasi centrine institucija. Šios sistemos yra populiaresnės tradicinėse finansų sistemose, nes jos suteikia centralizuotai šaliai galimybę prireikus keisti ir taisyti sandorius. Verta jūsų laiko ištirti tikslius skirtumus. Tokiu būdu verslininkai ir verslo lyderiai gali nustatyti, kuris sprendimas geriausiai atitinka jų strategiją.

DLT istorija

DLT turi ilgą ir nepaprastą istoriją. Nors labiausiai paplitusi DLT forma, apie kurią šiandien kalbama, yra „blockchain“, šios sistemos buvo naudojamos šimtmečius. Labai svarbu suprasti, kad „blockchain“ technologija pagerino DLT, nes tai buvo pirmoji sistema, išsprendusi dvigubo išlaidų problemą.

Iš esmės elektroninės valiutos, kurios remiasi DLT, buvo jau prieš Bitcoin. Tačiau niekas nesukonfigūravo, kaip panaikinti piktadarių galimybę dvigubai išleisti skaitmeninę valiutą. Tik tada Satoshi Nakamoto pristatė „Bitcoin“ dokumentą, kad šie klausimai pagaliau baigėsi ir skaitmeninės valiutos pakilo.

Kai kurios ankstyviausios DLT formos prasidėjo senovėje. Istorikai pranešė, kad senovės Romoje buvo išplatinta knyga, leidžianti jos piliečiams pirkti bet kuriame imperijos regione. Ši knyga padėjo paskatinti ekonominę veiklą visoje imperijoje ir padėjo Romai pasiekti istorinį statusą.

Skaitmeniniai DLT

Skaitmeninės DLT versijos pradėjo pasirodyti jau 1991 m. Tuo metu pasirodė pirmoji šiandien žinoma DLT koncepcija. Pirmasis DLT buvo tik koncepcija, apie kurią rašė du tyrėjai Stuartas Haberis ir W. Scottas Stornetta. Savo darbe pavadinimu „Kaip žymėti skaitmeninį dokumentą, aptartos dvi skaitmeninių dokumentų kūrimo ir modifikavimo procedūros“Pradėjo formuotis skaitmeninio DLT pagrindai.

2002 m

2002 m. Davidas Mazièresas ir Dennisas Shasha kūrė šią koncepciją. Šie du naujoviški kūrėjai pristatė „Saugių failų sistemų kūrimas iš Bizantijos saugyklos kelių vartotojų tinklo failų sistemos, vadinamos SUNDR (saugių nepatikimų duomenų saugykla) “. Šis dokumentas pirmasis aptarė galimybę naudoti blokus sandoriams organizuoti.

2005 m

2005 m Nickas Szabo garsiai pasiūlė vieną ankstyviausių skaitmeninių pinigų formų – bitų auksą. Jo pasiūlymas tuo metu buvo revoliucinis. Ji pristatė dar nematytas sąvokas, tokias kaip kliento galvosūkio funkcijos ir „Proof-of-Work“ funkcija. Daugelis šių koncepcijų pateko į pagrindinį Bitcoin kodavimą.

Nickas Szabo - „Bitcoin“

Nickas Szabo – „Bitcoin“

Įdomu tai, kad dėl šių panašumų daugelis žmonių tikėjo, kad Nickas Szabo yra tikrasis Satoshi Nakamoto. Deja, Szabo neigė turėjęs ką nors bendro su „Bitcoin“ kūrimu viešai. Nepaisant jo neigimo, vis dar yra didelė dalis kripto bendruomenės, kuri vis dar reikalauja, kad jis vaidino tiesioginį vaidmenį kuriant pirmąją pasaulyje kriptovaliutą.

2009 m. „Bitcoin“

Bitcoin viską pakeitė. „Blockchain“ tinklų įvedimas į DLT sektorių buvo didžiulė pažanga. Tai reiškia, kad pirmą kartą istorijoje galėjo veikti patikima ir patikrinama skaitmeninė valiuta.

Pažymėtina, kad „Bitcoin“ gimimas žymi DLT plėtros tendencijas visame pasaulyje. Tai suteikė pažangą šiame sektoriuje. Šiandien šie pokyčiai ir toliau atveria naujas ir įdomias DLT naujoves.

Paskirstytųjų knygų technologija – šiandien

2015 m. „Blockchain“ platforma Iota Pristatėme DLT, kuris galėtų pasinaudoti daiktų internetu (IoT) patvirtinimo tikslais. DI susideda iš kiekvieno išmaniojo prietaiso pasaulyje. Šio naujo tipo DLT protokolas, žinomas kaip „Tangle“, leistų milijardams išmaniųjų įrenginių visame pasaulyje patikrinti tinklo sąlygas. Iš esmės ši plėtra sukūrė didžiausią egzistuojantį DLT.

R3 Corda

Kitas didelis DLT vystymasis įvyko įvedus R3 Corda DLT. Svarbu tai, kad Corda nėra „blockchain“. Naudojama nauja R3 sistema prijungiami notarai pasiekti sutarimą. Įdomu tai, kad viename „Corda“ tinkle gali būti keli notarai, kurie garantuoja naudodamiesi įvairiais skirtingais algoritmais. Tokiu būdu Corda nepaiso jokio konkretaus sutarimo algoritmo.

Paskirstytos knygos technologijos rizika

Kai DLT rinkoje tampa vis dažnesnis, svarbu suprasti, kad, kaip ir visas technologijas, reikia turėti omenyje tam tikrą riziką. DLT puikiai perduoda ir patikrina duomenis. Tačiau nėra jokios garantijos, kad šie duomenys teisingai pateko į sistemą. Viena iš didžiausių problemų, su kuriomis susiduria šios nekintamos knygos, yra duomenų įvesties neatitikimai.

Iš esmės DLT, atlikdami savo užduotis, remiasi tiksliniais duomenimis. Jei darbuotojas neteisingai įveda kurią nors šių duomenų dalį, tai sukuria bangavimo efektą, kuris gali pakloti tinklu. Šios problemos reiškia, kad bet kuri DLT įgalinanti įmonė turi būti atsargi, kad užtikrintų, jog visi duomenys įvedami be klaidų. Norėdami atlikti šią užduotį, įmonės turėtų būti deramai atidžios, kai tik į DLT įtraukia turinį.

DLT – geresnė alternatyva

Nesunku suprasti, kodėl tiek daug įmonių ir toliau ieško DLT kaip būdo supaprastinti verslo funkcijas. Taigi galite tikėtis, kad DLT taps pagrindine daugelio į priekį einančių verslo sistemų dalimi. Kol kas šie unikalūs tinklai turi begalę galimybių pakeisti pasaulio verslą.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me