Kas yra „DeFi“ (decentralizuoti finansai)?

Decentralizuotas finansas (DeFi) yra tradicinių banko paslaugų susijungimas su decentralizuotomis technologijomis, tokiomis kaip „blockchain“. „DeFi“ taip pat gali vadintis „Open Finance“ pavadinimu dėl įtraukiančio formato. Svarbu tai, kad „DeFi“ bendruomenė siekia sukurti alternatyvas kiekvienai šiuo metu teikiamai finansinei paslaugai. Šios paslaugos apima tokius dalykus kaip taupomosios ir einamosios sąskaitos, paskolos, prekyba turtu, draudimas ir daug daugiau.

„DeFi“ svarba

„DeFi“ dėl daugelio priežasčių ir toliau vaidina svarbų vaidmenį plėtojant finansų sektorių. Viena vertus, „DeFi“ išplečia pinigų funkcionalumą ir pasiekiamumą. Kadangi „DeFi“ sektoriuje jums reikia tik išmaniojo telefono, yra didžiulis potencialas išplėsti pasaulio ekonomiką. Todėl analitikai mano, kad šis sektorius yra vienas svarbiausių šiuo metu plėtojamų šifravimo erdvių.

Šį įsipareigojimą plėtoti „DeFi“ ekosistemą lengva atpažinti. Svarbu tai, kad „DeFi“ yra sparčiausiai augantis „blockchain“ sektorius. Remiantis naujausiomis ataskaitomis, DEFI žetonai nuolat pralenkti jų kolegos. Be to, kadangi šis laikotarpis yra šio integracijos etapo pradžia, rinka dabar turi unikalią galimybę pamatyti visiškai naują pramonės žiedą.

Kas yra „Dapps“ (decentralizuotos programos)?

„DeFi“ labai priklauso nuo „Dapps“. Norėdami suprasti „DeFi“ galimybes, turite suvokti „Dapps“ koncepciją. „Dapps“ yra programos, skirtos veikti decentralizuotuose tinkluose. Šie tinklai gali būti „blockchains“, „Tor“ tinklai arba „Distributed Ledgers Technologies“ (DLT). Pagrindinis šių protokolų komponentas yra jų decentralizuotas pobūdis. Nėra centrinės valdžios, korporacijų ar agentūrų, kurios stebėtų ir tvirtintų šių programų verslo funkcijas.

Junginys - „DeFi Dapp“

Junginys – „DeFi Dapp“

Tiesą sakant, Dapps reikalauja labai mažai žmogaus įsikišimo. Vietoj to, šios platformos integruoja pažangias pažangias sutartis, kad supaprastintų savo verslo sistemas. Išmaniosios sutartys yra iš anksto užprogramuoti protokolai, kurie pradedami gavus kriptografiją jų adresu. Labai svarbu, kad protingos sutartys gali atlikti daugybę įvairių užduočių, pradedant klientų patvirtinimu ir baigiant mokėjimais.

Pagrindiniai „DeFi“ komponentai

Šiandien „DeFi“ programų yra daugiau nei bet kada. Šios programos jau taupo verslą ir kliento laiką bei pinigus. Tiesą sakant, „DeFi“ platformos pradėjo atsirasti beveik visuose finansų sektoriuose. Plečiantis „DeFi“ sektoriui, svarbu suprasti, kokias savybes turi visos „DeFi Dapp“. Čia yra labiausiai paplitę.

Atviro kodo

„DeFi“ programa turėtų būti atviro kodo. Atvirojo kodo kodavimas reiškia tai, kad kodavimas yra viešas. Tokiu būdu kiekvienas gali jį audituoti ir patvirtinti jo funkcionalumą, saugumą ir galimybes. Dėl šios bendruomenės sąveikos atvirojo kodo kodai yra daug stabilesni ir saugesni nei privatūs kodai. Be to, tai suteikia daugiau pasitikėjimo platforma, nes vartotojai gali būti tikri, kad fone neveikia jokie paslėpti kenkėjiški kodai..

Skaidrumas

„DeFi“ suteikia pasauliui naują skaidrumo lygį. Kadangi dauguma „DeFi“ programų veikia viešose blokinėse grandinėse, tokiose kaip „Ethereum“, visos operacijos yra viešai prieinamos. Tiesą sakant, visa „blockchain“ veikla yra vieša. Pagrindinis šio požiūrio skirtumas, palyginti su tradicine banko sąskaita, yra tas, kad sąskaitos nėra tiesiogiai susietos su niekuo. Vietoj to, paskyros yra pseudonanonimiškos ir jose nurodomas tik skaitmeninis adresas.

Nors sąskaitos nėra tiesiogiai susietos su niekieno vardu, tyrinėtojams yra būdų, jei reikia, išsiaiškinti, kam jos priklauso. Tokios programos kaip „block explorers“ gali padėti žmonėms sekti ir atsekti decentralizuotas su privatumu nesusijusių monetų operacijas.

Visuotinė auditorija

„Dapps“ reiškia plėtrą, kaip kūrėjai įsivaizduoja finansines platformas. Bet kas iš viso pasaulio gali dalyvauti „DeFi“ platformose. Jums tiesiog reikia išmaniojo telefono su interneto prieiga ir per kelias minutes galite patekti į „DeFi“ bendruomenę.

Taigi „DeFi Dapps“ pirmą kartą per įrašytą istoriją gali suteikti galimybę pasaulio bankams naudotis finansinėmis paslaugomis. Šis atvirumas yra didžiulis dabartinės bankų sistemos atnaujinimas, kuris palieka maždaug 40% pasaulio gyventojų be jokios bankininkystės formos.

Svarbu tai, kad pagalvojus apie gyventojų neturinčias populiacijas, kaimą lengva vaizduoti kažkur tropikuose ar dykumoje, tačiau realybė yra daug kitokia. Pavyzdžiui, neseniai tyrimas nustatė, kad 25% JAV namų ūkių lieka be bankų. Šiose vietose „DeFi“ turi tiesioginį poveikį.

Be leidimo

„DeFi“ sektorius veikia be vartų sargų. Taigi kiekvienas gali sukurti „DeFi“ programą ir pasiūlyti ją pasauliui. Be to, kiekvienas gali dalyvauti „DeFi Dapps“ programoje, nesirūpindamas patvirtinimu. Ši strategija yra toli nuo šiandieninės finansų sistemos, kuri reikalauja, kad potencialūs vartotojai, prieš pradėdami dalyvauti pasaulio ekonomikoje, pereitų daugybę reguliavimo patikrų sistemų..

Sąveika

Kitas „DeFi“ bendruomenės ramstis yra sąveika. Sąveika yra labai svarbi, nes ji užtikrina, kad į erdvę patekus daugiau kūrėjų, visi ankstesni darbai nebus prarasti. Vietoj to vartotojai gali sukrauti savo „DeFi“ produktus, kad padidintų savo susidomėjimą šia naujo amžiaus ekonomika. Pavyzdžiui, įprasta, kad vienas vartotojas kartu naudoja stablecines, decentralizuotus mainus ir pinigines. Ši strategija įmanoma dėl sklandžios „DeFi“ programų integracijos.

Lankstumas

Dėl atviro „DeFi“ aplinkos pobūdžio kūrėjai gali naudoti daugiau lankstumo savo platformose. Vartotojai įgyja daug galimybių integruodami ir trečiųjų šalių programų integracijas. Tiesą sakant, vartotojai netgi gali pasirinkti kurti savo sąsajas, jei mano, kad dabartinės galimybės yra nepakankamos.

„DeFi“ skolinime

Vienas iš sektorių, kurį labiausiai paveikė „DeFi“ įdiegimas, yra skolinimo sektorius. Jei kada nors kreipėtės dėl paskolos, žinote, kad procesas užima daug laiko. Blogiausia, kad esate priversti dirbti su skolinimo įmonėmis, specialiai sukurtomis siekiant padidinti jų grąžą. Laimei, „DeFi“ bendruomenė pateikė keletą įdomių būdų, kaip pagerinti šią rinką.

Junginys

Junginys „Dapp“ demonstruoja tikrąją „DeFi“ galią ir tai, kaip ji gali pakeisti tai, kaip pasaulis įsivaizduoja finansų rinkos vaidmenį. Sudėtinis leidžia vartotojams paskolinti savo kriptografiją kitiems vartotojams. Mainais už paskolos suteikimą vartotojai gauna palūkanas kriptovaliuta. Svarbu tai, kad platforma naudoja pažangias sutartis, kad atitiktų skolintojus ir skolininkus. Be to, šios išmaniosios sutartys automatiškai koreguoja palūkanas atsižvelgdamos į dabartinę rinkos būklę.

Decentralizuoti mainai

Daugelis decentralizuotų mainų laiko logišku sekančiu kriptografijos sektoriaus evoliucijos žingsniu. Šios „peer-to-peer“ prekybos platformos suteikia vartotojams racionalesnį „UX“, griežtesnį saugumą ir didesnį lankstumą. Tradiciniai mainai veikia per centralizuotą organizaciją, kuri palengvina, stebi ir tvirtina visus platformos sandorius.

Šio požiūrio problema yra ta, kad per daug atakos vektorių paliekama atvira. Įsilaužėliai gali nukreipti mainus ir atsigriebti iš milijonų. Greita „Google“ paieška parodo daugybę mainų įsilaužimų, kai centrinė organizacija patyrė didžiulius nuostolius. Daugeliu atvejų šios įmonės dėl nuostolių buvo priverstos nutraukti veiklą.

„Binance DEX“ per pagrindinį puslapį

Binansas DEX per pagrindinį puslapį

Decentralizuoti mainai pašalina daugelį šių problemų. Kai vartotojas keičia turtą per decentralizuotą mainą, platforma niekada tiesiogiai nelaiko turto. Vietoj to, išmaniosios sutartys naudojamos tuo pačiu metu pakeisti piniginę į piniginę. Tokiu būdu platformoje nėra pagrindinio silpnybės taško, kurį įsilaužėlis galėtų išnaudoti.

Atsikratyti

Atsikratyti platforma pristatė naujovišką mechanizmą, žinomą kaip automatizuotas rinkos formavimas. Šis protokolas leidžia beveik nedelsiant atsiskaityti tarp šalių. Svarbu tai, kad protokolas yra nustatytas uždaryti sandorius kuo artimesni dabartinei rinkos vertei. Jūs netgi galite paskolinti savo kriptografiją ir užsidirbti tam tikrų palūkanų per platformos „Pooling“ funkciją.

„New Age“ santaupos su „DeFi“

„DeFi“ leidžia kai kuriems iš pagrindinių finansinių veiksmų atgauti naują gyvenimą. Pavyzdžiui, „PoolTogether“ „Dapp“ yra platforma, kurioje taupytojai gali susitikti ir dalyvauti nepralaimėtame žaidime. Žaidime visi įneša kriptografiją į susidomėjimo piniginę. Mėnesio pabaigoje vienas laimingas nugalėtojas pasitraukia su visomis uždirbtomis palūkanomis. Nuostabu, kad visi kiti palieka savo pradines investicijas.

„DeFi“ numatymo platformos

Kitas įdomus šio sektoriaus įvykis yra prognozavimo platformų gimimas. Norint išanalizuoti dabartinę visuomenės nuomonę apie tam tikrą įvykį, naudojama prognozavimo platforma. Pasinaudojimas masių išmintimi gali būti vertinga priemonė įmonėms, siekiančioms daugiau rinkos įžvalgų.

Atspėja

Platforma Atspėja leidžia daryti prognozes ir ištirti kitų baseine esančius rezultatus. Kritiškai, jūs netgi uždirbate kriptografiją už savo dalyvavimą. Paprasčiausiai pridėkite sumą su savo prognoze, jei esate teisus, uždirbate papildomą kriptografiją už savo išmintį.

Kaip DeFi čia likti

Kadangi pagrindinės mūsų visuomenės sistemos keičiasi decentralizacijos link, ateityje „DeFi Dapps“ paklausa bus didesnė. Šios naujo amžiaus programos ir toliau nepaprastai trikdo dabartines verslo sistemas.

Netrukus decentralizuotos programos nustatys naują ekonomikos standartą. Vadinasi, ateinančiais metais pasaulio ekonomika gali labai padidinti dalyvavimą. Kol kas „DeFi“ suteikia pasauliui žvilgsnį į demokratiškesnę egzistenciją.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me