Kas yra „Centrinio banko skaitmeninės valiutos“ (CBDC)?

Terminas „Centrinio banko skaitmeninės valiutos“ (CBDC) reiškia kriptovaliutas, išleistas iš centrinių bankų. Šios virtualios „fiat“ partnerių versijos naudoja „blockchain“ technologiją, kad pasaulio valiutų emitentams būtų suteikta daugiau efektyvumo, kontrolės ir saugumo. Todėl daugiau šalių nei bet kada planuoja ateinančiais metais į savo rinką įvesti tam tikrą CBDC formą.

CBDC yra „blockchain“ pagrindu sukurtos finansinės priemonės, mažinančios atotrūkį tarp tradicinių kriptovaliutų, tokių kaip „Bitcoin“, ir jūsų kasdienės valiutos. Svarbu tai, kad yra daugybė analitikų, kurie mano, kad CBDC yra kritinis žingsnis į visapusišką kriptovaliutų priėmimą. Šie hibridiniai fondai suteikia pasitikėjimo kriptovaliutų įvedimu besidomintiems žmonėms, tačiau kelia nerimą dėl saugumo priemonių trūkumo rinkoje.

Svarbu tai, kad yra daugybė bankų, šiuo metu kuriančių kriptovaliutų laikymo ir sandorių su tokiomis sistemomis sistemas kaip CBDC. Kai daugiau bankų nagrinėja CBDC integracijos galimybes, labai stengiamasi plėtoti kriptovaliutų infrastruktūrą. Vieną dieną šios sistemos gali tvarkyti ne bankų išleistas kriptografijas. Būtent šios sistemos gali leisti visoms kriptovaliutoms vieną dieną sklandžiai integruotis į ekonomiką.

Kas daro CBDC?

Centrinio banko skaitmeninės valiutos dalijasi kai kuriais svarbiais aspektais su tradicinėmis kriptovaliutomis, tokiomis kaip Bitcoin ir Ethereum. Pirma, jie naudoja „blockchain“ technologiją, kad palengvintų greitus sandorius ir stebėtų rinkos aktyvumą. Vadinasi, CBDC veikia labai panašiai kaip jūsų įprastos kriptovaliutos.

CBDC piramidė per Biz

CBDC piramidė per Biz

CBDC suteikia bankams daugiau skaidrumo. Tai suteikia aiškumo bankininkams daugiau saugumo ir stebėjimo galimybių. Be to, „blockchain“ technologijos „peer-to-peer“ pobūdis žymiai sumažina mokesčius ir operacijų laiką. Aptariant tokias funkcijas kaip galimybė atšaukti, pašalinti, redaguoti ar užkirsti kelią tam tikroms operacijoms, atsiranda skirtumų tarp CBDC ir kriptovaliutų..

Pagrindiniai CBDC komponentai

Kiekvienas vykdomas CBDC projektas dabar turi bendrų aspektų su kolegomis. Viena vertus, šias skaitmenines valiutas visada išduoda centralizuota organizacija. Taigi jų sandoriai yra nekintami ir gali būti ištrinti, pakeisti ar grąžinti, atsižvelgiant į centrinio banko reikalavimus. Be to, visi CBDC, kurie artimiausiu metu turėtų patekti į rinką, yra skirti papildyti tam tikrą fiat valiutą.

Svarbu tai, kad CBDC yra skirta priemonė pagerinti tradicinę fiat valiutą. Jie suteikia sklandesnę vartotojo patirtį, nenukreipdami savo „fiat“ kolegų. Ši strategija visiškai prieštarauja daugeliui decentralizuotų valiutų, kurios siekia nuversti dabartinę „fiat hegemoniją“.

Sekti

CBDC suteikia centriniams bankams ir reguliavimo institucijoms galimybę realiuoju laiku atsekti ir stebėti kiekvieną sandorį. Svarbu tai, kad centriniai bankininkai mano, kad ši technologija gali padėti pašalinti pinigų plovimą. Kadangi CBDC suteikia centriniams bankininkams galimybę patvirtinti ar atmesti bet kokį sandorį, juos naudoti neteisėtuose pirkimuose gali būti labai sunku.

Sąnaudų taupymas

Daugelis žmonių niekada negalvoja apie didžiulę lėšų sumą, kuria sukuriama daugiau popierinių pinigų. Nenuostabu, kad pinigų spausdinimas yra brangus. Tiesą sakant, 2019 m. JAV iždas spausdinimo išlaidoms išleido daugiau nei 1 mlrd. Nepaisant to, kad į rinką įvedama daugiau popierinės valiutos, popierinės valiutos sandoriai ir toliau mažėja visame pasaulyje. Todėl tai suteikia centriniams bankininkams dar daugiau priežasčių sumažinti spausdinimą.

Išdavimo greitis

Kartu su didžiulėmis santaupomis, kurias Centrinis bankas gauna pašalindamas spausdinimo lėšas, vyriausybės gali džiaugtis greitesniu valiutos diegimu per CBDC. Daugelis centrinių bankininkų mano, kad ekonominio netikrumo metu gebėjimas kontroliuoti pinigų pasiūlą yra labai svarbus. Pavyzdžiui, CBDC galėjo būti išmintinga alternatyva JAV, nes per naujausią koronaviruso pagalbos paketą ji pradėjo leisti trilijonus dolerių ekonominės pagalbos. Įdomu tai, kad idėja buvo įtraukta į preliminarų koronavirusą pagalba sąskaitą, tačiau ji buvo atmesta iš galutinės kalbos dėl technologinių problemų ir infrastruktūros trūkumo.

Daugiau lankstumo

Bankai įgyja didžiulį lankstumą rinkoje per CBDC. Bankai gali išleisti, sunaikinti, pervesti ir laikyti visą valiutą knygoje. Tokiu būdu centriniai bankai gali geriau nustatyti savo finansines strategijas realiuoju laiku. Šios valiutos suteikia bankams galimybę efektyviau vykdyti tokias strategijas kaip kiekybinis palengvinimas.

CBDC adreso klausimai

Kai vis daugiau bankų pareiškia susidomėjimą CBDC išleidimu, daugiau klausimų kelia reguliavimo institucijos, įstatymų leidėjai ir vartotojai. Viena iš pagrindinių šių naujų finansinių produktų problemų yra nematerialus pobūdis. Žmonėms patogus produktas, kurį jie gali laikyti ir jausti. Negalite atlikti nė vieno iš šių dalykų su CBDC. Taigi CBDC reikalautų piliečių atlikti esminius pakeitimus, kad jie galėtų judėti į priekį. Čia yra didžiausios problemos, su kuriomis šiuo metu susiduria pagrindinis CBDC sprendimas.

Skubotas priėmimas

Viena iš pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria CBDC, yra nerimas, kad jų priėmimas gali įvykti per greitai. Šioms unikalioms finansinėms priemonėms reikia, kad infrastruktūra ir teisės aktai taptų teisėtu status quo pasirinkimu. Jei susidaro situacija, kai žmonės greitai atsisako „Fiat“ valiutos modelio, gali atsirasti spragų, o skaitmeninė valiuta vystosi, kad užpildytų tuštumą..

Bankų sistema

Kaip šiuo metu veikia bankų sistema, mažesni bankai bendrauja su klientais, o po to – centriniai bankai. CBDC išleidimas pagerintų šią strategiją. CBDC leistų banko klientams atidaryti sąskaitas tiesiogiai centriniame banke. Iš tikrųjų analitikai prognozuoja tokį manevrą, kuris reikalautų milijonų naujų sąskaitų, kurias tiesiogiai valdo centriniai bankai.

Centrinio banko klausimai

Kitas didelis susirūpinimas dėl bet kokio CBDC atnaujinimo yra jo poveikis dabartinei bankų struktūrai. Šiuo metu jūsų vietinis bankas ima mokesčius už jūsų banko infrastruktūros palaikymą ir apsaugą. Jei klientai dirbtų tiesiogiai su centriniais bankais, tai reikalautų naujos rinkodaros strategijos.

„Boost Crypto“

Viena pagrindinių CBDC baimių yra jų „blockchain“ prigimtis. Daugelis centrinių bankininkų mano, kad CBDC emisijos gali turėti neigiamos įtakos žmonių požiūriui į bankus. Kai kurie bankininkai mano, kad tai išsiųs neteisingą pranešimą sąskaitų savininkams, nes tai įteisins decentralizuotas kriptovaliutas, tokias kaip „Bitcoin“. Šis skaitmeninis turtas yra skirtas pakeisti centrinės bankininkystės sistemą, o ne papildyti jos galimybes.

Tarptautiniai sandoriai

Skirtingai nuo tradicinių kriptovaliutų, CBDC kyla klausimų dėl jų naudojimo kaip tarpvalstybinių mokėjimo mechanizmų. Šiuo metu šiems „blockchain“ pagrįstiems fondams nėra nustatytas standartinis ar valiutos kursas. Todėl centriniai bankai nėra tikri, kaip tarptautiniai perskaičiavimo kursai būtų taikomi CBDC.

CBDC visame pasaulyje

Atsižvelgiant į didžiulę naudą, susijusią su CBDC priėmimu, nenuostabu, kad keliose šalyse šiuo metu vykdomi tam tikri CBDC tyrimai. A 2018 m tyrimas atskleidė, kad apie 70% centrinių bankų turi šių centralizuotų kriptovaliutų interesų. Šiandien šios programos pirmauja CBDC tyrimų ir plėtros srityje.

2019 m interviu, Filadelfijos Fed prezidentas Patrickas Harkeris kalbėjo apie centrinio banko išleistų kriptovaliutų neišvengiamumą. Jis paaiškino, kad technologijos teikiami privalumai sektoriui yra per dideli, kad jų nebūtų galima ignoruoti. Šiandien jo teiginiai skamba kaip niekad teisingai. Čia pateikiamos kelios tarptautinės CBDC programos:

Kinija

Kinijos pareigūnai šiuo metu dalyvauja didžiausiame ir neabejotinai svarbiausiame CBDC projekte iki šiol. Šiais metais Kinija pradėjo testuoti savo paties CBDC tinklą, pažymėtą skaitmeniniu valiutos elektroniniu mokėjimu (DCEP). Čia šalis planuoja išbandyti „Skaitmeninį juanį“ apie didžiausią pasaulyje gyventojų skaičių ir sparčiausiai augančią ekonomiką.

Svarbu tai, kad Kinijos pareigūnai nusprendė tapti išankstiniu CBDC judėjimu, kai kilo susirūpinimas dėl galimybės pradėti veikti „Facebook“ Svarstyklėms. Anksčiau Kinijos pareigūnai griežtai elgėsi su kriptovaliutų vartotojais. 2017 m. Šalis uždarė biržas ir prekybą kriptografija padarė neteisėta. Nuo to laiko reguliavimo institucijos toliau tyrinėjo būdus, kaip panaudoti „blockchain“ technologiją, neatsisakant jokios kontrolės žmonėms.

Urugvajus

Kitas ankstyvas CBDC tyrimas buvo atliktas iš Pietų Amerikos šalies Urugvajaus. Dar 2017 m. Urugvajaus pareigūnai pradėjo bandomąją programą, kad išbandytų „e-peso“. Svarbu tai, kad programa sėkmingai baigta 2018 m. Visų pirma, TVF gyrė Uragvajaus strategija kaip tuo metu žvelgianti į ateitį.

Saudo Arabija ir Jungtiniai Arabų Emyratai

2019 m. Turtingiausioms Viduriniųjų Rytų šalims buvo suvienytos jėgos kuriant CBDC, pavadintą „Aberas.„Projektas buvo sutiktas entuziastingai, nes abi šalys daro didelę įtaką regione. Šiandien „Aber“ tęsia bandymus ir gali būti išleidžiama viešai iki 2020 m. Pabaigos.

„ABER“ paleidimo paštas

„ABER“ paleidimo paštas

Turkija

Įdomu tai, kad Turkija kreipėsi į CBDC dėl kitos priežasties. Šalies reguliavimo institucijos mano, kad CBDC galėtų padėti jo centriniam bankui geriau kontroliuoti infliaciją. „Skaitmeninės svarstyklės“ suteiks Turkijai daugiau galimybių ir lankstumo sprendžiant šias problemas.

Rusija

Rusijos centrinis bankas pradėjo kurti kriptografinį rublį po prezidento Vladimiro Putino užsakymo 2017 m. Spalio mėn. Kripto rublio detalės atskleidė, kad CBDC nebus galima išgauti, tačiau jo sandoriai yra užšifruoti. Tuo metu daugelis vertino sprendimą Rusijai kaip priemonę išvengti daugelio JAV įvestų sankcijų, kurioms šalis šiuo metu gresia.

CBDC – ateitis yra čia

Centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC) ir toliau skelbia antraštes visame pasaulyje. Didėjant CBDC plėtrai, didėja ir jo naudojimo atvejai. Kiekvieną savaitę daugiau centrinių bankų žvelgia į šias technologiškai geresnes valiutas kaip į būdą pagerinti savo dabartines verslo sistemas. Šiuo metu bet kokie bankai, nedalyvaujantys CBDC plėtroje, susiduria su sunkia realybe, nes rinka visais atžvilgiais tampa skaitmenine.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me