Vispārēja piekļuve tirgum: decentralizētu finanšu līgumu spēks

10. OKExDeFi apaļā galda kopsavilkums, kurā piedalās UMA līdzdibinātājs Harts Lamburs

Uzņēmumā OKEx mēs pastāvīgi skatāmies nākotnē – un uzskatām, ka tas nozīmē decentralizētu finansējumu. Lai izplatītu ziņu, mūsu izpilddirektors Džejs Hao rīko jaunu virtuālu #OKExDeFi apaļā galda sarunu sēriju ar dažādu nozaru līderiem, lai apspriestu viņu DeFi progresu, ieskatus un nākotnes plānus..

Šajā apaļajā galdiņā Džejs intervē Hartu Lamburu, UMA līdzdibinātāju. 2013. gadā Lambur līdzdibināja personīgo finanšu izsekošanas platformu Openfolio, kuru 2017. gadā iegādājās finanšu plānošanas firma. Tagad viņš vada finanšu līgumu un orākulu dizaina pētnieku komandu UMA.

Šeit ir galvenās iezīmes no apaļā galda.

Džejs: Man UMA šķiet infrastruktūra finanšu līgumu veidošanai uz Ethereum. Kā darbojas finanšu līguma veidnes, lai ķēdē pielāgotu dažādus finanšu produktus?

Hārts: Tātad, ja jūs domājat par finanšu produktiem kopumā – es gandrīz katru finanšu līgumu skatos tur kā uz līgumu – šodien, fiat pasaulē, es teiktu, ka tie gandrīz visi ir kā juridiski līgumi. Diezgan katrs produkts izskatās šādi. Tātad, ja tā ir apdrošināšana, ir acīmredzams, ka tas ir šis līgums starp jums un jūsu apdrošināšanas pakalpojumu sniedzēju, kur jūs saņemat izmaksu kāda notikuma gadījumā. Ja jūs esat riska ieguldījumu fonds un veicat kāda veida mijmaiņas darījumus vai atvasināto instrumentu tirdzniecību, tas acīmredzami ir līgums starp jums un jūsu darījumu partneri par kādu finansiālu izmaksu. Pat personai, kurai ir brokeru konts, es apgalvotu, ka brokeru konts ir konts, kas glabā krājumus tā lietotāja vārdā, un starp šo personu un starpniecības kontu pastāv juridisks līgums, kurā teikts, ka viņiem ir tiesības uz šo personu īpašumtiesībām. krājumi.

Tātad, tas, ko mēs patiešām cenšamies darīt DeFi, ir pārrakstīt šos līgumus tā, lai tie tiktu izpildīti blokķēdē un netiktu izpildīti juridiskajā infrastruktūrā. Vēl viens veids, kā domāt par to, ir tas, ka tie tiek izpildīti anonīmi – un tāpēc es nevaru iesūdzēt tiesā personu, kas atrodas manā līguma otrajā pusē, lai liktu viņiem darīt to, ko es vēlos. Tos īsteno šo līgumu ekonomisko stimulu programma, lai cilvēki darītu to, ko viņi vēlas. Tātad, patiešām, mēs skatāmies uz to, ko UMA ir mēģinājis darīt, vienkārši to darot – ti, cenšoties padarīt to par infrastruktūru, lai būtu viegli izveidot šos finanšu līgumus, ar atbilstošām stimulu struktūrām, kas piespiedīs līguma dalībniekus izpildīt viņu līgumu nosacījumiem, jo ​​tas ir viņu ekonomiskās interesēs.

Džejs: Ikviens runā par reālās pasaules aktīvu ieviešanu neuzticamā tokenizācijā blokķēdēs. Vai UMA rīkojas tāpat – un vai jūs varat vienkārši izskaidrot tā mehānismu??

Hārts: Cilvēki kādu laiku ir runājuši par reālu aktīvu tokenizāciju. Es atbildēšu uz jūsu jautājumiem abos veidos – kā jūs varat izmantot UMA, lai izveidotu reālās vērtības aktīvu, kā arī atsevišķi – kāda, mūsuprāt, cilvēkiem ir interese par šāda veida aktīviem.

Lai sāktu ar to, kā jūs to darāt, ņemsim zelta piemēru. Pieņemsim, ka vēlaties izveidot marķieri, kas izseko zeltu. Sintētiskais marķieris patiesībā nav zelts. Tas ir finanšu līgums, kas paredzēts zelta cenas atspoguļošanai. Tas, kā jūs varat izmantot UMA sistēmu, ir izveidot līgumu, kas daudzās struktūrās izskatās līdzīgs tam, kā darbojas MakerDAO līgumi. Ja es vēlos izveidot sintētisku zelta žetonu, es varu turpināt un ieslēgt ķīlas ķekaru līgumā. Pieņemsim, ka pašlaik zelta cena ir 1000 USD. Es varu ielikt 120% – tātad, 1200 USD – vai vairāk. Piemēram, USDT esmu iekļāvis viedajā līgumā, un es varu kalt vienu sintētiskā zelta līgumu, un kā galvenais sponsors man ir prasības, ka es nodrošinu nodrošinājuma pakāpi 120% vai vairāk. Pēc tam šo zelta žetonu es varu pārdot un tirgot kā ERC-20 marķieri, kas apzīmē vienu unci zelta – un, tā kā es esmu žetonu sponsors, šī žetona veidotājs vienmēr saglabās šo pārmērīgo nodrošinājumu. Ja jūs pirktu šo zelta žetonu, jūs zināt, ka to vienmēr nodrošinās vismaz atbilstoša dolāru summa, kuru zelts ir vērts. Boom! Mums ir mūsu sintētiskais zelta marķieris – un jūs to varat izdarīt ar visu, un jūs varat to izdarīt ļoti efektīvi, izmantojot šo nenovērtējamo sistēmu, kas mums ir, kurai ir minimāli orākulu zvani un minimālas pieskaitāmās izmaksas, lai faktiski izveidotu šāda veida aktīvus..

Otrais jautājums – runājot par “vai lietotāji to vēlas? – Es patiesībā esmu mazāk pārliecināts, ka lietotāji vēlas reālos aktīvus blokķēdē. Mūsu infrastruktūra darbojas lieliski, lai tos izveidotu, taču man jāsaka, ka lielākā daļa šifrēšanas lietotāju šodien vēlas ar kriptogrāfiju vai ar kriptogrāfiju saistītas lietas. Es neesmu pārliecināts, ka tirgus vēl nav pietiekami attīstījies, līdz lietotāji ir ieinteresēti reālās pasaules aktīvos. Es labprāt šeit pierādītos nepareizi, bet es tikai domāju, ka, skatoties uz to, kāda veida cilvēki, šķiet, interesē, viņi ir daudz vairāk ieinteresēti radīt ar kriptogrāfiju saistītus produktus vai stablecoīnus nekā sintētiskais zelts.

Džejs: CeFi un DeFi – kādām jābūt viņu labākajām attiecībām, tavās acīs? Ko jūs ieteiktu OKEx darīt vairāk, lai atvieglotu DeFi telpu?

Harts: Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka DeFi jābūt infrastruktūrai. DeFi vajadzētu būt kā santehnikai un instrumentiem, ko izmanto, lai izveidotu finanšu produktus un finanšu līgumus jauna veida jauninājumiem.

Tādas apmaiņas kā OKEx ir bijušas inovatīvas un mijiedarbojušās ar šiem aspektiem. Jūs uzticaties OKEx zīmolam, pieredzei un tā lietotāju bāzei. Jums, puiši, ir izplatīšana. Jums ir lietotāji. Platformas jauninājumi faktiski ir klienti. Viņi vēlas doties uz vietu, kurai uzticas, un piekļūt visiem šiem dabiskajiem produktiem un pakalpojumiem.

Džejs: Jā, tieši tā. Es domāju, ka tas drīzāk ir tilts starp divām dimensijām. Viena dimensija ir DeFi, bet otra – reālā pasaule. Šī ir plaisa, un OKEx ienāk kā CeFi, lai mazinātu plaisu.

Hārts: Jā. Analogijai ir jēga, jo tradicionālajās finansēs jums ir infrastruktūra. Padomājiet par ETF vai kopfondiem un par infrastruktūru veidu, kas pastāv šo fondu atbalstam. Jūs esat aktīvu pārvaldnieki, kas faktiski ir šo finanšu produktu ražotāji. Blackrock izveido visas šīs lietotnes, taču jūs faktiski nevarat iegādāties ETF tieši no Blackrock. Jūs tā vietā pērkat šos ETF no mijmaiņas darījumiem, Fidelity, brokeriem vai Robinhood. Šīs brokeru aģentūras ir front-end. Es domāju, ka šis modelis darbojas ļoti labi, un es arī redzu, ka šāda veida modeļi patiešām samazina DeFi.

Ziniet, daži cilvēki DeFi šajā jautājumā var tiešām man nepiekrist, bet es domāju, ka apmaiņas izmantošana kā vārteja, lai pārvarētu šo plaisu, par kuru runājat, un DeFi izmantošana kā infrastruktūra visu šo produktu radīšanai, man šķiet, loģisks ceļš uz priekšu telpā.

Šī skaidrība skaidrības labad ir rediģēta un saīsināta.

Pievienojieties mūsu kanāliem, lai uzzinātu vairāk par blokķēdi, kriptovalūtu un DeFi:

Džejs Hao, OKEx izpilddirektors

OKEx oficiālais

Kredīts mūsu #OKExDeFi apaļā galda viesim:

Harts Lamburs, līdzdibinātājs @UMA

https://twitter.com/hal2001

https://www.linkedin.com/in/hartlambur/

UMA

https://twitter.com/umaprotocol

https://www.linkedin.com/company/umaproject/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me