OKExDeFi apaļā galda 11 kopsavilkums: AMM modeļa pārveidošana par ieņēmumu sadales un kopienas virzītu tīklu

16. februārī OKEx rīkoja vienpadsmito #OKExDeFi apaļo galdu. OKEx izpilddirektors Jay Hao vadīja kopā ar OKEx finanšu tirgu direktori Lennix Lai un uzņēma viesu pavāru Maki, galveno SushiSwap līdzstrādnieku. Trio apsprieda daudzas tēmas, sākot no Mirin priekšlikuma, Bitcoin, DeFi telpas mērogojamības, kā arī no tā, ko DeFi viņiem nozīmē.

Tālāk ir izvilkums no sarunas. Lai skatītos visu videoklipu, noklikšķiniet uz šeit.

Džejs: Šodien mēs esam pagodināti par diviem izciliem viesiem. Viens ir Maki, galvenais ieguldītājs no Sushiswap, bet otrs ir Lennix Lai, OKEx finanšu tirgu direktore. Vai jūs, puiši, varētu sniegt īsu ievadu?

Maki: SushiSwap ir kopienas AMM. Pašlaik mēs turpinām attīstīt jaunus produktus. 

Mēs sākām kā populārā Uniswap dakša. Mūs mazliet sarūgtināja fakts, ka komanda nebija uzņēmīga pret jebkādiem nepiederošajiem ieguldījumiem, tāpēc mēs nolēmām izmantot savu risinājumu – kas līdz šim ir bijis ļoti veiksmīgs. Tirgus ir runājis pats par sevi.

Šobrīd mēs strādājam pie sviras un rezerves platformas, ko sauc par Bento, un tā tiks izlaista šomēnes, cerams, pēc tam, kad būs veikti visi drošības testi. Mēs aktīvi strādājam pie Miso, kas ir jaunu projektu palaišanas vieta utt. Tas ir to produktu jumts, kurus Suši nepārtraukti paplašina, un mēs meklējam citus risinājumus.

Es pats esmu ļoti vienkāršs līdzautors, kāds, kurš mīl projektu un katru dienu sevi atdodu projektam. 

Džejs: Tas ir labi. Lenikss?

Lenikss: Es esmu Lenikss, OKEx finanšu tirgu direktors, un šeit esmu bijis daudzus gadus – kopš pirmās dienas OKEx. Es esmu atbildīgs par produktu tehnoloģiju un pasaules biznesa attīstību. Mana izcelsme ir kvantu tirgotāja. Es strādāju tradicionālajā finanšu jomā kā tirgotājs kvantu un atbilstības jomā 10 gadus.

Džejs: Mūsu auditorijai patiks, ka jūs, puiši, esat šeit, lai pievienotos sesijai. Es dzirdēju, ka SushSwap notika starpgadījums – Maki, vai jūs varētu mūsu auditorijai paskaidrot, kas notika??

Maki: Kad Onsenā izvietojām eksotiskus pārus, mums bija jāizveido tilts, lai pārliecinātos, ka viedie līgumi varētu apzināties, ka šo pāri nevar tirgot pret ETH, bet tie ir jāapmaina, piemēram, ar WBTC vai XZY aktīviem. Notika tas, ka izstrādātāji uzsāka darbu svētdien, neuzstādot tiltu. Tas, kas notika, ir, manuprāt, DIG žetona vērtība USD 150 000 vērtībā – kas ir jauns Badger DAO aktīvs, kas balstās uz pamatu un kuram ir jāseko Bitcoin cenai – un tur bija peļņa, kas domāta SUSHI iegādei atklātā tirgū. Tā vietā kāds, kurš redzēja trūkumu vai redzēja, ka mēs neievietojām tiltu, būtībā varēja veikt ETHDIG baseinu un iegūt visus savus līdzekļus. Tas tika atrisināts pēc trim stundām. Tas ir diezgan žēl – bet tajā pašā laikā jūs zināt, ka šie fondi bija peļņa, kas bija domāta SUSHI pirkšanai tirgū, tāpēc neviens nezaudēja līdzekļus. Turpmāk ir jauns automatizēts process jaunu pāru izvietošanai Onsenā, lai pārliecinātos, ka mums ir uzstādīti visi tilti. 

Džejs: Labi, prieks dzirdēt, ka tas tika ātri atrisināts. Ejam tālāk. Tātad, es dzirdēju, kā pagājušā gada decembrī Suši apvienojās ar Yearn Finance. Ko abām komandām, kā arī DeFi kopumā nozīmē Yearn un SushiSwap sadarbība? Jebkādas izmaiņas lēmumu pieņemšanā un attīstībā?

Maki: Protams – mēs nokļūstam telpā ar baru cilvēku, kas aizrauj DeFi ekosistēmu, un mēs liekam viņiem sadarboties, lai viens otram piešķirtu spēku un pārliecinātos, ka mēs varam paaugstināt visu ekosistēmu.

Vēl viena sadarbība, ļoti īsi, ir tāda, ka Cover tagad ļaus visiem Yearn baseiniem virzīties uz priekšu. Tātad, jūs zināt, šī ir sadarbība, kuru jūs nevarētu redzēt, ja mēs nebūtu daļa no vienas ekosistēmas. 

Džejs: Lennix, kuru jūs vēlaties nosvērt?

Lenikss: Man patīk tas, ka SushiSwap ir viens no sabiedrības virzītākajiem decentralizētajiem protokola DEX, ko esam redzējuši, salīdzinot ar citiem protokoliem. Tas mums liek domāt – kad runa ir par vienu no galvenajiem CEX pasaulē – mēs mīlam decentralizācijas jēdzienu, un viens no mūsu pastāvēšanas mērķiem ir sevi decentralizēt. No organizatoriskā un produkta viedokļa jautājums ir tāds, ka mēs varam pakāpeniski decentralizēt dažus iezīmju komponentus. Es tikko pabeidzu Clubhouse pasākumu, un mēs tikai runājām par AMM – vai mēs varam izpildīt AMM kopā ar hibrīdu starp AMM un pasūtījumu grāmatas mehānismu. Tas ir vērts izpētīt kopā ar SushiSwap komandu.

Džejs: Ļoti labi. Es noteikti redzu, ka šī sadarbība nesīs gaišu nākotni. Es ceru, ka tas izdosies abām pusēm. Kāds ir SushiSwap nākotnes plāns šogad?

Maki: Ceļvedis ir pieejams vietnē Medium. Viena no interesantākajām lietām, par kuru mēs redzējām cilvēku sarunu, ir Mirin, kas ir mūsu franšīzes baseina modelis centralizētu apmaiņu ar DeFi pasauli pārvarēšanai. Šajā daļā ir interesanti – šeit ņemsim par piemēru OKEx – es nedomāju, ka šobrīd daudziem cilvēkiem ir nepieciešams tirgoties ar DeFi. Tas nav ilgtspējīgs. Ir skaidrs, ka dažiem cilvēkiem tiek noteiktas cenas, pieaugot visām nodevām un gāzes cenām lietošanas dēļ. Labākā ēdināšanas vieta šobrīd ir 100% centralizēta apmaiņa, taču ir kaut kas jāsaprot: Pašlaik decentralizētas apmaiņas vadīšana ir ļoti lēta. Lieta ir tāda, ka, ja jūs esat likviditātes nodrošinātājs pūlā, darīšanas laikā jums nav jābūt nomodā. Jūs varat ievietot aktīvu tur un atstāt to, nopelnot maksu. Šobrīd šāda veida arbitrāža notiek starp centralizēto un decentralizēto pasauli. Interesanti ir tas, ka mēs esam izstrādājuši risinājumu pastāvīgu zaudējumu mazināšanai, kas līdz šim ir bijis ļoti veiksmīgs no testēšanas.

Izpildiet OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me