SushiSwap otrais vampīru uzbrukums pārbauda Uniswap kopienas pārvaldības mehānismus

Spiediens ir uz Uniswap un tā kopienas pārvaldību, kad ražas lauksaimnieki pāriet pie konkurentiem – Crypto Market Update

Likviditātes ieguve vietnē Uniswap vakar beidzās. Kopējā vērtība, kas bloķēta vadošajā decentralizētajā biržā, 14. novembrī sasniedza 3,068 miljardus dolāru un līdz kalnrūpniecības atlīdzības sadalīšanas beigām samazinājās līdz 2,718 miljardiem dolāru. Pēc tam tas 18. novembrī ātri samazinājās par gandrīz pusi – līdz 1,452 miljardiem ASV dolāru dati no DeFi Pulse

Kad stimuli izžūst no Uniswap, ražas lauksaimnieki meklē produktīvākas vietas, lai nodrošinātu likviditāti. Galvenais konkurents SushiSwap ir bijis lielākais ieguvējs, un tā TVL palielinājās no 24 miljoniem USD 8. novembrī līdz pašreizējiem 1,027 miljardiem USD. Citas decentralizētas apmaiņas ir strauji augušas TVL, piemēram, Curve un Balancer.

TVL Uniswap strauji samazinājās, jo tas pieauga SushiSwap. Avots: DeFi pulss

Tā kā Uniswap likviditātes ieguvei bija skaidrs tās pārtraukšanas grafiks, tas ļāva tās galvenajam konkurentam būt labi sagatavotam, lai piesaistītu likviditāti. SushiSwap vakar uzsāka tieši tādus pašus baseinus kā Uniswap ar paaugstinātām atlīdzībām – ieskaitot ETH / USDT, ETH / USDC, ETH / DAI un ETH / WBTC. Tas arī nodrošina "Migrēt" saskarne, lai atvieglotu likviditātes pārsūtīšanu ar vienu klikšķi no Uniswap – tas, ko daudzi nozares pārstāvji sauc par otro vampīru uzbrukumu.

Iepriekš SushiSwap izraisīja ažiotāžu, nodrošinot 10x SUSHI atlīdzību par tās likviditātes iegūšanu, un tā maksimālā likviditāte 12. septembrī bija 1,43 miljardi USD. Tajā pašā laikā Uniswap likviditāte samazinājās no 1,82 miljardiem USD līdz aptuveni 400 miljoniem USD. Tomēr UNISWAP UNI marķiera palaišana 16. septembrī pagrieza galdus un izraisīja SushiSwap TVL strauju samazināšanos.

Tad SushiSwap nolēma stingri ierobežot savu vietējo marķieru piegādi 250 miljonu žetonu apmērā un samazināt ikdienas emisijas, kas dažiem lauksaimniekiem lika atteikties ražas samazināšanās dēļ. Tas arī noteica sešu mēnešu bloķēšanas periodu divām trešdaļām ieguves atlīdzību, cenšoties samazināt īstermiņa pārdošanas spiedienu. Turklāt SushiSwap ieviesa Uniswap mērķa uzņēmējdarbības modeli – proti, sestās daļas ņēmēja maksu (jeb 0,05% no kopējā tirdzniecības apjoma) sadali xSUSHI ieinteresētajām personām. Šie pasākumi ļāva atjaunot tirgus cerības uz SUSHI cenu, pirms beidzās Uniswap stimuli. Pēc ilgstošas ​​lejupslīdes SUSHI cena novembrī pieauga par vairāk nekā 90%.

Pēc ilgstošas ​​lejupslīdes SUSHI cena samazinājās. Avots: TradingView

Lai gan likviditāte ir pārgājusi uz SushiSwap, Uniswap faktiskā tirdzniecības apjoma ziņā joprojām ir daudz augstāka. Pēdējās likviditātes izrakteņu beigas ne vienmēr var apdraudēt tās kā galvenā decentralizētās biržas pozīciju. Saskaņā ar vietni Kriptogrāfijas maksa, Pašreizējā SushiSwap septiņu dienu vidējā maksa ir USD 125 876, kas ir tikai 16% no Uniswap. Vēl svarīgāk ir tas, ka lietotāju skaits ir ļoti atšķirīgs. Pēdējās diennakts laikā vietnē Uniswap bija vairāk nekā 25 000 lietotāju, savukārt SushiSwap piesaistīja tikai 607 lietotājus. 

Stimulēšanas sistēmas nozīme decentralizētai apmaiņai ir skaidri redzama pēdējos divos mēnešos, taču pašreizējā lietotāju rīcība ir lielākais šķērslis, ar ko saskaras SushiSwap – pirmais vārds, kas nāk prātā, kad lielākā daļa lietotāju apmaina žetonus uz DEX, joprojām ir Uniswap.

Uniswap joprojām ir vispopulārākā decentralizētā apmaiņa. Avots: DeBank

Tomēr, lai saglabātu savas priekšrocības, Uniswap var būt nepieciešams nekavējoties rīkoties – galvenokārt, ja runa ir par kopienas pārvaldības izaicinājumiem. Uniswap kopiena ir apspriežot stimulu plāns turpināt UNI atlīdzību ar samazinātu likmi 5 miljoni ikmēneša UNI žetonu likviditātes nodrošinātājiem, kas ir 50% no tā ģenēzes fāzes. 

Varbūt vislielākais jautājums ir tas, ka Uniswap izvirza prasības, lai iesniegtu priekšlikumu un pārāk lielu kvorumu. Pašlaik ir nepieciešams 10 miljoni UNI, lai iesniegtu priekšlikumu, un 40 miljoni UNI, lai to veiksmīgi iesniegtu nākamo septiņu dienu laikā. Iepriekšējie divi priekšlikumi netika pieņemti. 

Otrs jautājums ir žetonu īpašnieku interešu neatbilstība. Nav acīmredzama iemesla balsot par likviditātes ieguves atsākšanu kā mazumtirgotājam, jo ​​turpmākas emisijas varētu samazināt UNI cenu. Komandas un agrākie investori tomēr var būt gatavi to darīt. 

Trešais jautājums ir saistīts ar laiku. Plāns prasa sarežģītu procesu un balsošanu, un tas varētu būt vēlākais 4. decembrī, pirms tiek oficiāli uzsākta jauna likviditātes ieguves kārta. Acīmredzamie ātruma un mobilitātes jautājumi pašlaik kavē Uniswap, un vēl ir jāskatās, vai tas vēl vairāk kavēs tā izaugsmi konkurences apstākļos.

Uniswap piedāvātais laika grafiks un pārvaldības process var ilgt nedēļas. Avots: gov.uniswap.org

Kaut arī kopienas pārvaldība bieži tiek uzskatīta par ideālu kriptogrāfijas projektiem, tā joprojām ir ļoti agrīnā stadijā. OKEx Insights nākamajās nedēļās turpinās sekot cīņai starp Uniswap un SushiSwap.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me