Pēc četru secīgu nedēļu pieauguma Bitcoin cena saskata veselīgu atkāpšanos

Vakar BTC cena nokritās apmēram 10 000 USD, jo pārspīlēts tirgus noskaņojums parādījās – šeit ir mūsu avārijas analīze.

Bitcoin cenas avārijas attēls

Vakar, 22. februārī, dažādu faktoru ietekmē Bitcoin kritās vairāk nekā 10 000 USDT, nokrītot par 18% no augstākā līmeņa 58 318 USDT svētdienas vakarā līdz zemākajam līmenim 47 668 USDT, kā norādīts OKEx BTC spot cenā. Kritums notika tieši pēc tam, kad tirgus līderis ieraudzīja savu ceturto nedēļu pēc kārtas.

Tajā, kas kļuva par citu "Melnā pirmdiena" kriptovalūtu tirgū apstākļi bija līdzīgi 11. janvāra apstākļiem. ASV kases nedēļas sākumā turpināja izpārdot, izraisot ienesīguma pieaugumu. Pēc tam obligāciju ienesīguma pieaugums izdarīja spiedienu uz akciju tirgu, kur gandrīz četru mēnešu laikā mēs redzējām Nasdaq indeksa kritumu visvairāk – Apple akcijas kritās par 3%, bet Tesla akcijas pirmdien kritās vairāk nekā par 8%.

Valsts kases ienesīgums atguva marta augstāko līmeni un samazināja riskanto aktīvu augšupejošo tendenci. Avots: CNBC

Atkāpjoties no tirgus uzvedības 11. janvārī, zelta cenas vakar nesamazinājās, un tā vietā tās ieguva visvairāk, kas bija septiņu nedēļu laikā. Arī jēlnaftas cenas sasniedza 13 mēnešu maksimumu, atspoguļojot to, ka investori sāk cenu paaugstināt inflācijas gaidās. Tā kā Bitcoin tirgus kapitalizācija pēdējos pāris mēnešos turpināja pieaugt, tā korelācija ar procentu likmēm un makroekonomiku ir kļuvusi vēl spēcīgāka.

Turklāt ASV kases sekretāre Dženeta Jelone brīdināja vakar, ka Bitcoin ir ļoti spekulatīvs aktīvs un ir "ārkārtīgi neefektīva" veids, kā veikt monetāros darījumus. Viņas vārdi ir radījuši spiedienu arī uz kriptovalūtu tirgu.

Liels hit bullish vajātājiem

Pirms pēkšņas avārijas pirmdien Bitcoin februārī bija sasniedzis mēneša ienesīgumu virs 80%, un tā kopējā tirgus kapitalizācija pārsniedza 1 triljona dolāru atzīmi. Tirgus līderi ir veicinājuši dažādi jaunumi, tostarp Tesla lielākais BTC pirkums, MicroStrategy parāda piedāvājums iegādāties vairāk Bitcoin un pirmā Bitcoin ETF izlaišana Ziemeļamerikā.

Tirgus noskaņojums bija acīmredzami pārkarsis, kas atspoguļojās finansējuma likmēs, kas ilgāku laiku svārstījās ap 0.1%, un vēsturiskā augstākā vērtība – 19. februāris – atklātie procenti – 19 miljardi USD. Šis notikumu virzītais cikls apgrūtināja organiski virzīties uz augšu, paverot ceļu korekcijai.

BTC atklātā interese 21. februārī uzstādīja rekordu USD 19 miljardu apmērā. Avots: Bybt.com

Vakardienas kritums izraisīja arī panikas pārdošanu Coinbase, un biržai bija vislielākā negatīvā prēmija, jo pasūtījumu grāmatā nebija pirkumu. Vakardienas izpārdošanas laikā Coinbase prēmija sasniedza visu laiku zemāko līmeni – negatīvu 1020 USD, par katru no datiem CryptoQuant.

Turklāt no tehniskās analīzes viedokļa bullish impulss parādīja izsīkumu pēc visu laiku augstākā līmeņa, jo relatīvā spēka indeksa rādītājs 1 stundas un 4 stundu diagrammās izkārtoja secīgas lāču atšķirības. Tas notiek, kad RSI ievieto "pārpirkts" rādījums – atbildot uz zemākiem cenu augstākajiem punktiem – atbilst iepriekš uzrādīto augstāko augstumu rādījumiem.

Bitcoin cenas redzēja secīgas lāču atšķirības 1 stundas diagrammā. Avots: OKEx

Vakardienas straujais retracements uzlika vēl vienu rekordaugstu likvidāciju atvasināto instrumentu tirgū. Tikai Bitcoin redzēja 3,64 miljardu dolāru pozīciju likvidāciju biržās, pārsniedzot 2,5 miljardus dolāru pozīcijās, kas likvidētas 10. janvārī, un 1,74 miljardus dolāru 3. janvārī..

Likvidācijas kārtējā pirmdienā sasniedza vēl vienu rekordaugstu līmeni. Avots: Bybt

Tirgus reakcija uz BTC cenu kritumu

Kripto cenu kritums vakar piedzīvoja interesantas tirgus reakcijas. Pirmkārt, Ķīnas juaņas kurss uz USDT bija strauji pieaudzis. Saskaņā ar OKEx tirdzniecības datiem USDT prēmija P2P tirgū vakar pārvērtās no negatīvas uz pozitīvu, īsi palielinoties līdz 1.76%. Šis skaitlis norāda, ka bija daudz tirgotāju, kas vēlējās iegādāties USDT, lai pievienotu rezervēm savas pozīcijas.

Ķīnas juaņas prēmija pret USDT P2P tirgū sasniedza 1.76%. Avots: OKEx

Kritums ietekmēja arī Ethereum un tā ekosistēmu. Ētera (ETH) cena zemākajā punktā nokritās par 21,68%. Pēc OKLink dati, Decentralizēto biržu 24 stundu tirdzniecības apjoms Ethereum tīklā rakstīšanas laikā sasniedza rekordaugstu līmeni – 5,09 miljardus ASV dolāru. Vislielākais 24 stundu apjoms, 1,87 miljardi ASV dolāru, bija redzams vietnē Uniswap, kam sekoja 1,2 miljardi ASV dolāru – vietnē SushiSwap.

Liels skaits likviditātes nodrošinātāju, kuri mēģina izņemt savus līdzekļus, lai izvairītos no pastāvīgiem zaudējumiem, un ķēdes aizņēmēju aizpildīšanas rezerves, lai novērstu likvidāciju, gāzes izmaksas – Ethereum tīkla lietošanas maksu – noslīdēja līdz 1000 gwei līmenim par vienu Ethereum gāzes izsekotājs.

Tas nozīmē, ka likviditātes noņemšanas izmaksas vietnē Uniswap vakar bija gandrīz 300 USD. Pat tik dārgā ķēdes vidē Uniswap kopējā bloķētā vērtība pēdējo 24 stundu laikā ir samazinājusies par 10,8%, un SushiSwap TVL samazinājās par 8,8%. Arī citās vadošajās kreditēšanas platformās Compound un Maker TVL kritās par 8%. Šī situācija vēlreiz parāda steidzamu nepieciešamību pēc mērogojamības jauninājumiem Ethereum tīklā.

DEX darījumu apjoms pēdējo 24 stundu laikā sasniedza visu laiku augstāko līmeni. Avots: OKLink

Bitcoin pamati joprojām spēlē

Skatoties nākotnē, iestāžu pieplūdums kriptovalūtu tirgū joprojām ir nozīmīgs faktors Bitcoin cenu stabilizācijai. Būtiska cenu svārstība Bitcoin kā jaunam alternatīvam aktīvam šajā posmā joprojām ir neizbēgama, taču BTC turētāju skaita pieaugums un pirkšanas kanāli nodrošinās cenu atbalstu.

Pagaidām galvenā kriptonauda joprojām ir atkarīga no makroekonomisko rādītāju izmaiņām. Šonedēļ tirgus koncentrēsies uz Federālo rezervju priekšsēdētāja Džeroma Pauela runu Senāta un palātas sēdēs. Tirgi ir noraizējušies par to, vai var uzturēt Fed dovish stratēģiju un vai ASV valsts kases ienesīguma pieaugums rada risku ekonomikas atveseļošanai.

Vidējā termiņā tuvojas jauna masveida fiskālo stimulu kārta. Paredzams, ka Senāts līdz 14. martam nosūtīs prezidentam Baidenam jaunu stimulu paketi 1,9 triljonu ASV dolāru apmērā. Rezultātā bagātīgais fiat piedāvājums neapšaubāmi joprojām ir labvēlīgs faktors riskantu aktīvu cenu pieaugumam..

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me