OKEx Bitcoin fjūčeru dati liecina par tirgus uzticības samazināšanos, samazinoties cenai

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx. 

Pēc tam, kad pagājušās nedēļas beigās atcēlās līdz pat 19 427 ASV dolāriem, Bitcoin (BTC) cena šonedēļ guva četru dienu zaudējumus, nokrītot zem 18 000 USD, kā norādīts OKEx BTC indeksa cenā. Šīs nedēļas lejupslīde, visticamāk, radīs lāča iekļūšanas modeli nedēļas diagrammā un nosūtīs Bitcoin vidēja termiņa korekcijas fāzē.

Nākotnes tirgū jaunais ceturkšņa līgums BTCUSD0326 ir stājies spēkā, savukārt iepriekšējais ceturkšņa līgums BTCUSD1225 kļuva par divu nedēļu līgumu. BTCUSD0326 tagad tirgojas aptuveni 18 300 USD līmenī ar prēmiju 450 USD jeb aptuveni 2,50% virs indeksa cenas.

Pagājušās nedēļas Futures Friday rakstā mēs atzīmējām, ka vairāki rādītāji atgriezās vidējā līmenī, norādot, ka mazumtirgotājiem nav skaidras attieksmes pret cenu. Rādītāji parasti parāda bullish noskaņojuma trūkumu.

Šonedēļ garā / īsā attiecība samazinājās līdz vairāku nedēļu zemākajam līmenim, un atklātā interese samazinājās arī līdz jaunam zemam līmenim, kas decembrī vēl nebija redzams. Kaut arī trešdien BTC maržas aizdevuma koeficienta strauja augšupejoša kustība parādīja, ka daži tirgotāji mēģināja panākt dibenu, šodien cena atkal samazinājās, iespējams, ieslodzot dažus ilgus.

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD1225), no 11. decembra plkst. 8:00 pēc UTC. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju. 

BTC garā / īsā attiecība

Kopumā garā / īsā attiecība turpināja virzīties uz leju, no aptuveni 0.9 pagājušās nedēļas beigās līdz pašreizējam 0.8. Vienā trešdienas cenu krituma laikā garā / īsā attiecība strauji virzījās uz augšu, norādot, ka vairāki mazumtirgotāji mēģināja nopirkt kritumu. Tomēr attiecība pēc tam ātri atkāpās, norādot, ka šie tirgotāji ātri slēdza savas pozīcijas.

Pašreizējais ilgtermiņa īso rādītājs ir samazinājies līdz zemākajam punktam nedēļās, parādot, ka maza līmeņa ieguldītāju vidū nav skaidrs, ka tas ilgstoši neuzticas.

Datu vākšanas laiks: 12/4 8:00 UTC līdz 12/11 8:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un mūžīgajiem mijmaiņas darījumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka viņu neto pozīcija BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

Tā kā jaunais ceturkšņa līgums šonedēļ stājās spēkā un ir tālu no derīguma termiņa, tas saglabā prēmiju, kas pārsniedz 450 USD jeb 2,6%. Piemaksa ir samazinājusies, salīdzinot ar nedēļas vidus 500 USD, taču tas joprojām parāda tirgus pārliecību par nākamo gadu.

Tajā pašā laikā mēs atzīmējam, ka pastāvīgo līgumu finansēšanas likme šīs nedēļas lielākajā daļā joprojām bija zema, norādot, ka tirgus nav tieši vērojams.

Datu vākšanas laiks: 12/4 8:00 UTC līdz 12/11 8:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Konkrēta laika bāze ir vienāda ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Fjūčeru cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes līgumu pamats var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas šķīrējtiesai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Atvērto procentu likme pieauga no 1,26 miljardiem ASV dolāru pagājušajā piektdienā līdz pirmdienas augstākajam līmenim 1,33 miljardu ASV dolāru apmērā, pirms tam strauji nokritās līdz pašreizējiem 1,23 miljardiem USD.

Pašreizējā stāvoklī OI, kas pārsniedz 1 miljardu ASV dolāru, ir kļuvusi par normu. Tomēr pašreizējais OI ir samazinājies līdz zemākajam līmenim kopš decembra sākuma, parādot tirgus dalībnieku vēlmi tirgoties..

Datu vākšanas laiks: 12/4 8:00 UTC līdz 12/11 8:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atklātie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

Pēc trešdienas krituma BTC maržas aizdevuma koeficients uzrāda neparasti strauju kāpumu, pieaugot no 11.0 līdz vairāk nekā 16.0. Tas norāda, ka spot tirgos ir tirgotāji, kas cenšas pirkt apakšā, kaut arī pašreizējās cenās tie joprojām nav īpaši rentabli..

Datu vākšanas laiks: 12/4 8:00 UTC līdz 12/11 8:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītēja tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā.. 

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kuri aizņemas BTC, mērķis ir to saīsināt.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Pēc šīs nedēļas secīgajiem kritumiem tirgus optimisms ir sasniedzis triecienu. Lai gan OKEx dati rāda, ka tirgotāji mēģināja pirkt zemāko cenu, pašreizējās cenas neļauj viņiem gūt lielu peļņu.

Nedēļas diagrammā, ja lejupvērstais modelis noritēs, kā paredzēts, cenai var būt grūti atjaunot 20 000 ASV dolāru atlikušajam decembrim. Pašreizējais atbalsta līmenis indeksā no 17 550 līdz 17 650 USD vai ceturkšņa līgumam no 18 000 līdz 18 150 USD ir ļoti svarīgs, un tas noteiks, vai Bitcoin šajā posmā var iekļūt konsolidācijas fāzē, vai arī veikt citu lejupejošu kanālu, lai pārbaudītu 16 500 USD līmeni. Kopumā pašreizējā tendence nav optimistiska.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me