Ikmēneša kriptovalūtu tirgus pārskats: Jauns gads, jauni ieraksti

Pārskats par kriptogrāfijas tirgus attīstību un veiktspēju janvārī

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Pirmajā 2021. gada mēnesī Bitcoin (BTC) un Ēteris (ETH) uzstādīja jaunus visu laiku augstākos līmeņus un kriptovalūtu tirgus kapitalizācija pārsniedza 1 triljonu ASV dolāru.
  • Stimulu cerības pieauga pēc demokrātu uzvaras ASV vēlēšanās. Palielinoties vakcinācijām, ekonomika ir labi virzījusies uz V formas atveseļošanos, it īpaši tāpēc, ka Fed turpina sniegt atbalstu.
  • Bitcoin lielā mērā pārspēja globālos aktīvus janvārī un parādīja lielāku korelāciju ar riskam pakļautajiem aktīviem. Tirgus līderis piesaistīja arī pieaugošu institucionālo interesi.
  • Janvārī aktīvās tirdzniecības dēļ bija ievērojamas svārstības, kā rezultātā OKEx mēnesī tika reģistrēts rekordliels USD 717 miljardu dolārs.
  • Altcoins pārspēja Bitcoin ikmēneša 14% peļņu ar mēma monētu DOGE, kas guva labumu no Volstrītas derību sāgas.
  • Ēteris uzstājās stabilu pamatu dēļ un ieguva 78% mēneša peļņu. DeFi žetoni arī pieauga, jo tirgus, šķiet, pārcenoja tos ar augstāku novērtējumu.

Makro vides kopsavilkums

Kopš epidēmijas sākuma ASV dolāru piedāvājums virzās uz ziemeļiem. Federālo rezervju sistēma ir apņēmusies turpināt obligāciju pirkšanu, un īstermiņa aizņēmumu likmes janvārī saglabājās tuvu nullei. Tirgi uzskata, ka, kamēr Fed saglabā savu pašreizējo nostāju, ir droši turpināt ieguldīt. Tā rezultātā bagātās naudas piedāvājums ir guvis labumu no globālajām aktīvu cenām.

Palielinoties vakcinācijai, ASV ekonomika, visticamāk, beigsies ar V formas atveseļošanos. Šādas atveseļošanās priekštecis bija ASV dolāra indekss, kas janvārī publicēja pret tendenču pieaugumu, kas ir par 0,7% vairāk. Lai gan dolāra kāpums janvārī bija pakļauts riskantiem aktīviem, Baidena administrācijas turpmākā stimulu pakete, visticamāk, ierobežos dolāra kāpumu.

Tikmēr kases ienesīgums ir pieaudzis līdz 1,10%, kas nav redzams kopš avārijas pagājušajā martā. Stingrākā līkne ir signāls, ka investori nākamajos gados sagaida lielāku inflāciju. Šī inflācijas gaidas un pārāk bagātīgais kapitāls tirgū ir uzlicis lielisku posmu Bitcoin.

Turklāt Volstrītas derību kustība janvāra beigās ienesa tirgū vispārēju nestabilitāti, krājoties akcijām un svārstīguma indeksam 27. janvārī nosūknējot 60%. Tomēr janvāra beigās Gamestop un AMC atkāpās, un šķiet ka WSB sāga tuvojas beigām.

Vēsturiski Bitcoin darbojas labāk tirgus nepastāvības samazināšanās periodos. Tomēr antinstitucionālā stāstījuma popularitāte sociālajos medijos pievērš lielāku uzmanību Bitcoin un decentralizētām finansēm.

Bagātīgs naudas piedāvājums un inflācijas gaidas ir lielisks posms Bitcoin. Avots: TradingView

Globālā aktīvu veiktspēja

No ienesīguma viedokļa Bitcoin janvārī pārspēja globālos aktīvus ar mēneša ienesīgumu 14,2% atbilstoši OKEx BTC spot cenai. Ekonomikas atveseļošanās laikā TWI jēlnaftas spot cena pieauga par 7,5%, ierindojoties otrajā vietā. Zelta spot piedzīvoja izpārdošanu paaugstinātas tirgus riska apetītes dēļ, samazinoties par 2.7% salīdzinājumā ar mēnesi.

Fondu tirgū janvārī bija atšķirīgi rezultāti ar S&P 500 indekss beidzas par 1% zemāk, pateicoties zilajām mikroshēmām, kas kritās WSB sāgā, savukārt attīstības valstu kapitāla vērtspapīri bija pozitīvi. Lielās Ķīnas atdeve veicināja MSCI Asia ex-Japan Index izcilā mēneša ienesīguma pieaugumu par 4.1%, savukārt MSCI Emerging Markets indekss pieauga par 3.1%.

Bitcoin lielā mērā pārspēja globālos aktīvus janvārī. Avots: OKEx, JPMorgan Chase

Institucionālā interese par Bitcoin turpina pieaugt, jo digitālā valūta nosaka jaunus rekordus. MicroStrategy atkal veica ievērojamus ieguldījumus galvenajā kriptovalūtā un palielināja uzņēmuma kopējo BTC ieguldījumu līdz vairāk nekā 70 000 monētu. Kriptogrāfu ražotājs Marathon Patent Group cenu krituma laikā janvāra vidū nopirka USD 150 miljonus, un ir acīmredzama tendence, ka uzņēmumi būvē Bitcoin kases

Pat Bridgewater Associates dibinātājs Rejs Dalio mainīja savu attieksmi pret kriptonauda un teica, ka Bitcoin ir "viens elles izgudrojums." Viņš arī apsver kriptovalūtas kā ieguldījumus, lai pasargātu klientus no valūtas pazemināšanas.

Ir arī vērts atzīmēt, ka Bitcoin 90 dienu korelācija ar S&P 500 indekss janvārī atjaunojās, pieaugot no 0,1 līmeņa līdz pat 0,21. Vairākās tirdzniecības dienās Bitcoin redzēja sinhronizētas kustības ar akciju tirgu ap ASV akciju tirgus atvērto laiku.

Savukārt Bitcoin korelācija ar zeltu samazinājās no 0,07 līdz -0,07. Tas liek domāt, ka šajā posmā Bitcoin vairāk tiek uzskatīts par alternatīvu riska aktīvu, nevis par drošu patvērumu.

Bitcoin korelācija ar akciju tirgu palielinājās, savukārt korelācija ar zeltu samazinājās. Avots: Monētu metrika

Janvāra tirdzniecības noskaņojums OKEx

Janvāra pirmajā pusē, kad Bitcoin cena pieauga no 30 000 USD līdz 40 000 USD, tirgus noskaņojums kļuva pārkarsts. Ceturkšņa nākotnes līgumu prēmija pieauga no 3% līdz 6%, un astoņu stundu finansējuma likme uz mūžīgajiem mijmaiņas darījumiem OKEx atkārtoti palielinājās līdz pat 0,15%.

Piemaksa par BTC ceturkšņa nākotni pilnībā atspoguļo tirgus noskaņojuma izmaiņas janvārī. Avots: OKEx

Janvāra pirmajā pusē Bitcoin piedzīvoja divus galvenos retracements. 21% retracementu 3. janvārī strauji palielināja satracināta pirktspēja, un cena turpināja virzīties uz augšu, uzstādot jaunu visu laiku augstāko līmeni tuvu 42 000 USD. Otrais retracements ap 11. janvāri bija tandēmā ar citu riska aktīvu samazināšanos sakarā ar valsts kases parādzīmju un dolāra indeksa pieaugošo ienesīgumu. Šajā kritumā trīs dienu laikā Bitcoin zaudēja 28% no savas vērtības, un tirgus dalībnieki domāja, vai ir ieradies lāču tirgus.

Otrais retracements arī veicināja vispārējo vājo tirgus noskaņojumu janvāra otrajā pusē. Ceturkšņa nākotnes prēmija samazinājās zem 2%; tikmēr gan garā / īsā attiecība, gan atklātā procentu likme ātri samazinājās.

Tiklīdz tirgus bija kļuvis pesimistisks, Elons Musks 29. janvārī atjaunināja savu Twitter biogrāfiju ar vārdu #Bitcoin. Vadošā kriptonauda, ​​atbildot uz to, nekavējoties palielināja 20%. Tas arī kalpoja kā pēdējais izcēlums janvārī, pirms Bitcoin atdeva lielāko daļu "Elona rallijs" ieguvumi.

Pieaugumi un lejupslīde mēneša tirdzniecības apjomu paaugstināja OKEx visu laiku augstākajā līmenī. Avots: OKEx

Tirgus, kas bija piepildīts ar jauniem maksimumiem un straujiem retracementiem, ļāva tirdzniecības apjomam janvārī sasniegt rekordaugstu līmeni. OKEx kopējais apjoms radīja 717 miljardus ASV dolāru, no kuriem 55% veidoja nākotnes līgumi. Turklāt OKEx visvairāk tirgotais instruments, BTC ceturkšņa nākotne ar monētām, 11. janvārī uzstādīja vēsturē lielāko vienas dienas apjomu – 7,2 miljardus ASV dolāru. Arī citi instrumenti tajā pašā dienā piedzīvoja skaita pieaugumu. Turklāt BTC atklātā procentu likme par OKEx 19. janvārī uzstādīja jaunu visu laiku augstāko līmeni – 2,42 miljardus dolāru, pirms strauji nokritās zem 2 miljardu dolāru līmeņa, kad vērši sāka slēgt savas pozīcijas peļņas gūšanai.

OKEx tirdzniecības apjoms janvārī sasniedza 717 miljardus dolāru, uzstādot jaunu rekordu. Avots: OKEx

Altcoins pārspēja BTC

Altcoin sezonas indeksu nodrošina Blockchain centrs pieauga no 14 līdz 57. Tas liecina, ka līdz janvāra beigām 57% no 50 labākajām kriptovalūtām darbojās labāk nekā Bitcoin, salīdzinot ar pēdējām 90 dienām.

Nozīmīga parādība janvārī bija pretstrukturizācijas noskaņojuma uzliesmojums, kuru vadīja Volstrītas Bets, kas satricināja kriptovalūtu tirgu. Dogecoin (DOGE) nedaudz vairāk kā vienas dienas laikā pieauga par vairāk nekā 1000% pēc tam, kad WSB pūlis, iespējams, pumpēja mēma monētu. Monēta turpināja pieaugt, jo Elons Musks to arī pāris reizes pieminēja čivināt, un tas aizveda to uz augšu starp deviņām visvairāk tirgotajām kriptovalūtām pēc OKEx spot apjoma.

XRP un Zvaigžņu lūmenis (XLM) atbalstīja arī Redditors. WSB vadītais sūknis ļāva XRP janvārī gūt 122% pieaugumu. Pirms tam XRP bija pakļauts lielam pārdošanas spiedienam sakarā ar tiesas procesu, ko pret to iesniedza ASV SEC. Tikmēr XLM pieauga par 148%.

Polkadot (DOT) janvāra otrajā pusē strauji pieauga cenas gaidāmo laika nišu izsoles dēļ. Šie notikumi nepārprotami palielināja pieprasījumu pēc DOT īstermiņā, un mēnesi tas noslēdza ar 93% atdevi.

Volstrītas likmes dominēja janvāra altkoīna atdevē. Avots: OKEx

Ņemot vērā ārējo faktoru ietekmi, DOGE cena janvārī atdalījās no Bitcoin, un korelācijas koeficients bija mazāks par 0,25. Līdzīgi XRP un XLM korelācija nebija lielāka par 0,5 ar citām iepriekš uzskaitītajām kriptovalūtām.

DOGE janvārī bija neatkarīga tendence, ko neietekmēja plašais tirgus. Avots: OKEx

Ēteris parāda spēcīgus pamatus

Trīs gadus pēc ICO uzplaukuma Eteris janvārī atkal sasniedza jaunu visu laiku augstāko līmeni virs 1400 USD, sasniedzot 78% mēneša atdevi. Ētera nestabilitāte vēsturiski ir bijusi augstāka nekā Bitcoin, un janvārī tas nemainījās. Abiem tirgus līderiem svārstīgums pieauga līdz aprīļa vidum. Tomēr janvārī Ēteris atkāpās daudz mazāk nekā Bitcoin, un tā rallijs bija ilgtspējīgāks. Tas atspoguļojās faktā, ka ETH 30 dienu ieguldījumu atdeve līdz mēneša beigām pārāk nesamazinājās.

Ēteris janvārī parādīja ilgtspējīgāku ralliju un lielāku svārstīgumu. Avots: Monētu metrika

Sākot ar 31. janvāri, Ethereum tīklā bloķētā kopējā vērtība sasniedza 28 miljardus ASV dolāru, kas ir par 80% vairāk nekā iepriekšējā mēnesī. DeFi pulss. Tā kā DeFi tirgus turpina uzplaukt, pieprasījums pēc Ētera pieaug tandēmā.

Galvenais rādītājs kriptovalūtu izmantošanas mērīšanai ir kopējās darījumu maksas, kas atspoguļo reālo pieprasījumu no maksājošiem lietotājiem. Kaut arī Bitcoin kopējās darījumu maksas (30 dienu slīdošais vidējais rādītājs) bija piecas reizes augstākas nekā Ētera 2018. gada janvārī, šī gada janvārī šī situācija tika pilnībā mainīta, un Ētera kopējā darījumu maksa 10,7 miljonu ASV dolāru apmērā bija trīs reizes lielāka nekā Bitcoin.

Vienīgās bažas ir tādas, ka Ētera aktīvo adrešu skaits janvārī nav pieaudzis tikpat ātri kā Bitcoin, kas var būt rezultāts augstas gāzes maksas mazo investoru atturēšana no maziem līdzekļiem.

Ētera kopējās darījumu maksas bija trīs reizes augstākas nekā Bitcoin janvārī. Avots: Monētu metrika

DeFi turpina tendenci

Daudzi vadošie DeFi žetoni janvārī sasniedza augstākās cenas, jo tirgus tos pārcēla ar augstākiem vērtējumiem, pamatojoties uz stabiliem pamatiem. Vēl viens šī mītiņa iemesls bija tas, ka tika publicēts ASV Valūtas kontroliera birojs raksts apspriežot "pašpiedziņas bankas" balstīts uz DeFi protokoliem.

Starp OKEx uzskaitītajiem DeFi žetoniem neapšaubāmi lielākie ieguvēji decentralizētās apmaiņas vietējie marķieri bija janvārī. Starp tiem Curve (CRV) un Tokenlon (LON) bija nozares augšgalā, atdeve bija aptuveni 320%. Kreditēšanas protokola marķieris AAVE un sintētisko aktīvu protokols Synthetix (SNX) arī katru mēnesi sasniedza attiecīgi 245% un 138% atdevi.

Piecus labākos ieguvējus slaucīja DEX žetoni, kuru mēneša vidējais pieaugums bija 295%. Avots: OKEx

Pēc Dune Analytics, Uniswap pabeidza decentralizēto biržu virsotnes ar ikmēneša tirdzniecības apjomu USD 25,9 miljardi, kam sekoja SushiSwap – USD 12,2 miljardi. Līkne ierindojās trešajā vietā ar apjomu 6,3 miljardi USD.

Uniswap un SushiSwap pēc skaļuma paliek divi labākie DEX. Avots: Dune Analytics

Kopējo DeFi lietotāju pieauguma līkne turpināja būt strauja, mēneša laikā pieaugot no 1,18 miljoniem līdz 1,32 miljoniem. Bez atļaujas un neuzticami DeFi protokoli var tikt paātrināti pieņemti, jo tādas platformas kā Robinhood janvārī atkārtoti pārtrauca normālas tirdzniecības darbības. Faktiski paradigmas maiņa finanšu nozarē jau var būt notikusi.

Kopējais DeFi lietotāju skaits laika gaitā uztur augstu izaugsmi. Avots: Dune Analytics

Skatoties uz priekšu

Dati rāda, ka februāris Bitcoin vēsturiski ir bijis spēcīgs mēnesis, ar otro augstāko vidējo rādītāju 21% un vidējo 17% atdevi mēnesī. Ziņas par Tesla nopirkto Bitcoin 1,5 miljardu dolāru vērtībā februāra sākumā bija aizdedzinājušas tirgu, un cena bija ienākusi nezināmā teritorijā. Tirgotājiem tomēr ir jāuzrauga, vai peļņas gūšana var izraisīt kritumu, kā tas notika janvāra beigās. Tas nozīmē, ka ilgtermiņa pozitīvie noskaņojumi ap Bitcoin, visticamāk, paliks neskarti.

Vēsturiskie dati rāda, ka februāris Bitcoin ir bijis spēcīgs mēnesis. Avots: CoinMarketCap, OKEx

Pāris strauju atkāpšanos janvārī izraisīja vājas rokas, lai nomestu monētas, savukārt investori, kuri ir ilgtermiņa bullish, turpināja pirkt. To atspoguļo pieaugošais adrešu skaits, kuru bilance pārsniedz 1000 BTC, neskatoties uz retracements. Saskaņā ar Glassnode datiem mēneša laikā diagrammā parādījās 201 jauns vaļu, kas liecina, ka iestādes un lielie uzņēmumi, iespējams, sāk krāt monētas. Tesla veiktajam pirkumam varētu būt signāls, un tas baumo apmēram 33 000 USD par monētu, iespējams, radīs zemāko cenu.

Vaļi janvāra straujā retracementa laikā turpināja krāt monētas. Avots: Glassnode

Kalnrači janvārī dempingu veic. Kalnraču pozīcijas indekss (MPI) sākās ap 1.256, un 17. janvārī tas sasniedza vēsturisko augstāko līmeni – 12.666. Līdz janvāra beigām šis indekss atgriezās līdz 2.79. Tā kā ogļrači janvārī ir atbloķējuši tik lielu daudzumu monētu, īstermiņā to varētu iztukšot.

MPI janvārī sasniedza vēsturiski augstāko līmeni. Avots: CryptoQuant

Turklāt institucionālā iedarbība ir atvērta, februāra sākumā uzsākot ETH nākotnes līgumus CME. Nesenais ziņojums no Monētu akcijas rāda, ka kapitāla ieplūde ETH pēdējo nedēļu laikā ir bijusi ļoti koncentrēta. Sentluisas Federālā rezervju banka publicēja a DeFi pētījumu ziņojums, izpētīt viedos uz līgumiem balstītus finanšu tirgus. Tas viss liek mums domāt, ka tirgus noskaņojums attiecībā uz ETH ir optimistisks.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me