ETH opciju tirgus parāda dalītu noskaņojumu: analīze

ETH un EOS opciju attēls

Īsumā

  • Ētera (ETH) opcijas Atvērtā procentu likme (OI) ir bijusi virs visu laiku augstākā līmeņa, jo vairāk atvasināto instrumentu tirgotāju lec uz opciju joslu.

  • Iespējas varētu būt labāka izvēle, kad runa ir par riska pārvaldību.

  • Tirdzniecības dati rāda, ka daži iespēju tirgotāji, šķiet, skatās uz ilgāk noslēgtiem līgumiem ar augstāku streiks, savukārt līgumi, kuru termiņš beidzas jūnijā, joprojām ir vispopulārākie.

Uzmanības centrā ir ETH iespējas

ETH opciju tirgi pēdējā laikā ir pievērsuši lielāku uzmanību, jo otrais lielākais kriptogrāfijas riska noskaņojums kopš pagājušā mēneša beigām ir saglabājies galvenokārt pozitīvs. Skew dati liecina, ka kopējā ETH opciju OI – vēl neapmaksāto opciju līgumu kopējā vērtība – ir tikai aptuveni 150 miljoni USD, kas ir jauns ATH, pārspējot iepriekšējo rekordu – aptuveni 80 miljonus USD 2019. gada jūnijā.

Kopējais ETH variantu OI sasniedzot ATH. Avots: Šķībs

ETH spēcīgais sniegums pēdējā mēneša laikā – īpaši pārspējot Bitcoin (BTC) – varētu būt viens no iemesliem, kāpēc pieaug interese par ETH atvasināto instrumentu tirdzniecību. Sākot ar 8. jūniju, ETH pēdējo 30 dienu laikā pieauga par 15 procentiem, savukārt BTC vērtība tajā pašā laika posmā samazinājās par aptuveni 2 procentiem.

ETH pārspēja BTC; Avots: OKEx, TradingView

Opcijas pret nākotni

Opcijas un nākotnes līgumi ir divu veidu instrumenti, kurus visbiežāk izmanto atvasinājumu telpā. Kaut arī abiem līgumu veidiem var būt kāda līdzība, atšķirība starp tiem var būtiski ietekmēt darījumu riska un atlīdzības raksturojumu. Apskatīsim tuvāk, kādas priekšrocības tirdzniecības iespējas var sniegt.

Pārvaldāms risks

Opciju līgumi varētu būt mazāk riskanti nekā nākotnes līgumi, īpaši no ilgtermiņa perspektīvas. Tas ir tāpēc, ka ar opcijām tirgotāji iespējamos zaudējumus zina jau iepriekš – kad beidzas līguma termiņš, tirgotājiem ir iespēja pirkt vai pārdot par norunātu cenu. Izmantojot nākotnes līgumus, tirgotāji uzņemas lielāku risku, jo viņiem ir jāpērk vai jāpārdod pamatā esošais aktīvs, beidzoties termiņam – summa, ko šie ieguvumi vai zaudējumi ir atkarīgi no bāzes aktīva cenas.

Visaptverošāka

Iespējams, opcijas ir sarežģītas. Lai gan ar plašu cenu modeļu klāstu iespējas kvalificētiem investoriem ļauj efektīvāk un vispusīgāk izmantot savus uzskatus un uzskatus. Tas ir tāpēc, ka faktori, piemēram, uzskati par pamata aktīvu, svārstīgums un laika prognoze, varētu atspoguļot tirdzniecības rezultātus.

Elastīgi attiecībā uz svirām

Izmantojot dažādas sākotnējās cenas (cenu, par kādu aktīvu, piemēram, ETH, nākotnē var iegādāties vai pārdot) un derīguma termiņa kombinācijas, opciju līgumi nodrošina lielāku elastību nekā nākotnes līgumi attiecībā uz sviras efektu. Investori var viegli pielāgot savu aizņemto līdzekli atbilstoši riska profilam. Tomēr nākotnes tirdzniecībā aizņemto līdzekļu īpatsvars ir atkarīgs tikai no maržas prasībām.

Opciju tirdzniecības datu analīze

Iespējas dati ļauj tirgotājiem iegūt vērtīgu informāciju par tirgu un tirgus noskaņojumu no izmaiņām vispārējā pozicionēšanā, atklātās interesēs un par to, kā tirgotāji izvēlas streika cenas.

Kad pašreizējās ETH cenas paliek zem USD 250 atzīmes, kādus instrumentus opciju tirgotāji ir izmantojuši? Kāda ir laika prognoze, ko viņi domāja? Ko mums var pateikt nepastāvība? Apskatīsim.

Vairāk naudas, noslēdzot līgumus ar ilgākiem datumiem

Mēs pamanījām, ka līgumi ar ilgāku datumu pēdējā laikā ir pievērsuši lielāku tirgus uzmanību. OI līgumiem, kuru termiņš beidzas jūlijā, septembrī un decembrī, pagājušajā nedēļā ir ievērojami pieaudzis.

ETH iespējas OI pēc derīguma termiņa beigām. Avots: Šķībs

Pieaugošais OI uz ilgāk noslēgtiem līgumiem liecina, ka daži tirgotāji varēja sākt izmantot nedaudz konservatīvu pieeju ETH, it īpaši no īstermiņa perspektīvas.

Tas ir tāpēc, ka līgumi, kuru termiņš beidzas jūnijā ar tādu pašu sākuma cenu, var nodrošināt lielāku sviru un zemākas izmaksas nekā līgumi, kuru termiņš beidzas decembrī. Tomēr daži tirgotāji, šķiet, ir atvērtāki maksāt lielāku prēmiju, lai iesaistītos ETH tirdzniecībā.

Ir arī vērts atzīmēt, ka ilgtermiņa opciju OI pieaugums varētu būt arī daļa no citiem stratēģijas iestatījumiem vai citu īslaicīgu iespēju ierobežošana.

ETH iespēju streika cenas atklāj dalītu noskaņojumu

Tas, kā opciju tirgotāji izvēlas sākuma cenu, varētu būt vēl viena informācija, kuru būtu vērts apskatīt. Skew dati liecina, ka lielākā daļa OI tika koncentrēta uz līgumiem ar streiku 220 USD un 280 USD apmērā.

ETH iespējas OI ar streiku; Avots: Šķībs

No zvana viedokļa, ja ieguldītājs vēlas, lai viņam būtu mazāka riska pakāpe, viņš varētu izvēlēties ETH pirkšanas iespēju – kad ieguldītājam ir tiesības iegādāties ETH noteiktā datumā – ar sākuma cenu par ETH pašreizējo tūlītējo cenu vai zemāku. Tikmēr tirgotājs, kurš vēlējās uzņemties augstākus riskus, var dot priekšroku sākuma cenai virs ETH tūlītējās cenas.

No pārdošanas viedokļa – kad ieguldītājam ir tiesības pārdot ETH noteiktā datumā – pārdošanas opcijas sākuma cena ir augstāka par vai virs spot cenas ir konservatīvāka nekā sākotnējā cena zemāka par spot cenu.

Pēc Skew datiem ETH opciju tirgos vispopulārākās streika cenas ir 220 USD un 280 USD, savukārt preses laikā pašreizējā spot cena ir aptuveni 240 USD. No zvana viedokļa 220 USD ir konservatīva izvēle, jo tā ir zemāka par spot cenu, kas nozīmē, ka šie līgumi jau ir Naudā (ITM) – šo līgumu sviras un cenu svārstības ir salīdzinoši mazākas.

Tomēr zvani ar 280 ASV dolāru streiku, šķiet, ir paredzēti tirgotājiem, kuri ir vairāk vērojami pret ETH, jo šie līgumi joprojām ir bez naudas (OTM), jo streiks ir augstāks par pašreizējo spot cenu.

No pārdošanas viedokļa streika cena 280 ASV dolāru apmērā drīzāk izskatās kā konservatīva izvēle tirgotājiem, kuri ir lācīgi par ETH cenām. Agresīvāki ETH lāči varēja izvēlēties likmes ar 220 ASV dolāru streiku, jo viņiem ir lielāka sviras ietekme un potenciāli varētu būt lielāka atdeve.

Derīguma termiņš un streika cenu dati, šķiet, mums norāda, ka ETH iespēju tirgotāji a), šķiet, ir sākuši apsvērt ilgtermiņa ETH iestatījumus, pat ar augstāku prēmiju un b) šķiet dalīts viedoklis par ETH cenām, jo OI daudzums 220 un 280 streika cenās bija ļoti tuvu.

Kripto opciju tirgus paplašinās

Opcijas ir plaši izmantotas tradicionālajā finanšu pasaulē. Strauji pieaugot kriptogrāfisko atvasinājumu telpā, tirgotāji un investori tagad var izmantot pieaugošo bāzes aktīvu izvēli kriptogrāfijas iespēju tirdzniecībā.

OKEx pašu iespēju piedāvājumi strauji pieaug – ETHUSD iespēju tirdzniecību ieviesām tikai pagājušajā nedēļā. Drīz sekos EOS, un OKEx EOSUSD opciju tirgus tiks atvērts vēlāk šajā mēnesī.

Atruna: šo materiālu nevajadzētu uzskatīt par pamatu ieguldījumu lēmumu pieņemšanai, un to nevajadzētu uzskatīt par ieteikumu iesaistīties ieguldījumu darījumos. Digitālo aktīvu tirdzniecība ietver ievērojamu risku un var izraisīt ieguldītā kapitāla zaudēšanu. Jums jāpārliecinās, ka pilnībā izprotat saistīto risku, kā arī jāņem vērā jūsu pieredzes līmenis, ieguldījumu mērķi un, ja nepieciešams, jāmeklē neatkarīga finanšu konsultācija

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me