DeFi Hacks, bullish akcijas, vairāk institucionālas naudas ienāk kriptogrāfijā: tirgus novērošanas iknedēļas 4 / 13-4 / 19

Pēdējo septiņu dienu laikā Bitcoin (BTC) ir pieaudzis par aptuveni 3,24 procentiem par vienu OKEx BTC cenu indeksu un preses laikā tirgojas aptuveni 7 200 USD vērtībā.

Pusceļā līdz aprīlim Bitcoin šī gada aprīļa veiktspēja atbilst tās vēsturei. Pēc CoinMarketCap datiem, aprīlis ir bijis mēnesis ar vienu no augstākajiem vidējiem ienesīgumiem un visaugstāko Bitcoin vidējo ienesīgumu laikā no 2013. līdz 2019. gadam.

Otra lielākā kriptovalūta Ethereum (ETH) pēdējo septiņu dienu laikā pieauga par 10,43 procentiem, saskaņā ar OKEx ETH spot cenu, pārejot no 180 līdz 190 dolāru diapazonam.

BTC vēsturiskā mēneša atdeve. Avots: CoinMarketCap & OKEx

Tradicionālie tirgi kļūst bullish

Tradicionālajos tirgos pirmo reizi kopš februāra vidus trīs galvenie Amerikas Savienoto Valstu indeksi atrodas tehnisko buļļu tirgū, S&P 500 atlecot vairāk nekā 30 procentus no zemākā marta līmeņa.

Optimisms, šķiet, ir sagaidāms, ka COVID-19 pandēmija ir sasniegusi pagrieziena punktu ASV un Baltā nama ekonomikas restartēšanas plāns. Bet pesimisti ticu, ka drīzumā varētu sasniegt dubultu dibenu ASV akcijās. Tas apdraud kriptovalūtu tirgu, jo Bitcoin cena joprojām parāda pozitīvu korelāciju ar S&P 500, par Coinmetrics dati.

Īstermiņa Bitcoin virziens joprojām nav skaidrs. Cena ir paaugstinājusies virs 50 dienu slīdošā vidējā līmeņa un parāda potenciālu pārbaudīt 8 000 USD, kur atrodas 100 dienu un 200 dienu mainīgie vidējie rādītāji.

Bet fjūčeru tirgus nav optimistisks, jo OKEx BTC ceturkšņa fjūčeriem joprojām ir negatīva prēmija salīdzinājumā ar spot cenu, liecina OKEx tirdzniecības dati.

OKEX BTC / USDT cena 1D. Avots: OKEx

Lieli atjauninājumi no LIBRA 2.0 & Ķīnas DCEP

Lielākās ziņas šonedēļ nāca no Ķīnas un ASV. cīņa par digitālajām valūtām. 16. aprīlī Facebook uzsāka savu SVARI 2.0 balts papīrs. Jaunajā baltajā grāmatā Svari atteicās no plāniem noenkurot savas monētas cenu fiat valūtu grozā.

Organizācija paziņoja, ka tā joprojām izlaidīs vairāku valūtu stablecoin, bet monētu nodrošinās nevis fiat valūtas, bet gan fiat piesaistīti stablecoins..

Svaru baltās grāmatas atjauninājums nāk tikai divas dienas pēc ziņām, ka Ķīna testē valdības emitēto digitālo valūtu, DCEP. 14. aprīlī a ekrānuzņēmums tika publicēts, parādot, ka DCEP tiek pārbaudīts Suzhou, Chengdu, Xiongan un citos reģionos.

Marks Cukerbergs, Facebook izpilddirektors, atzīmēja plkst iepriekšējā uzklausīšana ka daļa no Ķīnas infrastruktūras attiecībā uz digitālajiem maksājumiem ir daudz attīstītāka nekā Amerikā.

Ķīnas Lauksaimniecības bankas DCEP seifa ekrānuzņēmums. Avots: theblockbeats

Kriptogrāfijā ieplūst vairāk institucionālo investoru līdzekļu

Daudzi institucionālie investori izmantoja marta vidū notikušo tirgus satricinājumu, lai pirmajā ceturksnī palielinātu savu pakļaušanos kriptovalūtām, liecina nesens Pelēktoņu pārskats.

Kripto vērstā ieguldījumu sabiedrība ieplūda 503,7 miljonus ASV dolāru 2020. gada pirmajā ceturksnī, kas gandrīz divkāršoja iepriekšējā ceturkšņa augstāko līmeni – 254,8 miljonus ASV dolāru 2019. gada trešajā ceturksnī. Tās Ethereum Trust pēdējā ceturksnī arī ieplūda rekordlielu 110 miljonu ASV dolāru apmērā.

Pelēktoņu kumulatīvās pieplūdes pa produktiem – 1Q20. Avots: Pelēktoņu

Renaissance Technologies, viens no pasaules lielākajiem riska ieguldījumu fondiem, 30. martā iesniegtajā ADV veidlapā atzīmēja, ka tā Medallion Fund tagad ir "atļauts slēgt Bitcoin nākotnes darījumus," par ziņojumu no Bloķēt. Tās tirdzniecības darbība tiks ierobežota ar CME uzskaitītajiem Bitcoin līgumiem. CME Bitcoin nākotnes līgumi bija uzsākta 2017. gadā un norēķinājās skaidrā naudā.

Pašlaik nav skaidrs, vai uzņēmuma potenciālā ienākšana Bitcoin tirgū ir noderīga, jo Renaissance līgumu var izmantot kā īsās pārdošanas instrumentu. Kā norādīts ziņojumā, Renaissance’s Medallion Fund ir pazīstams ar savu lielo ienesīgumu, piedāvājot investoriem vidēji 40 procentus no 1988. līdz 2018. gadam.

DeFi uzlauzis, bet ETH cena pieauga

Ethereum cenas straujais pieaugums šonedēļ (10,43 procentu pieaugums) ir neparasts, ņemot vērā, ka tajā pašā laikā divi DeFi protokoli – kas parasti mēdz būt balstīti uz Ethereum – tika satricināti ar uzlaušanu.

18. aprīlī Tokenlon DEX tvītoja ka IMBTC baseinam UNISWAP ir uzbrukts un izvadīts. UNISWAP uzbrukumā zaudēja aptuveni 1 278 ETH, preses laikā aptuveni 230 000 USD vērtībā, ziņo drošības firma PeckShield.

Dienu vēlāk dForce aizdevumu platforma lendf.me nonāca ugunsgrēkā. Kopējā vērtība fiksēta dForce devās uz nulli saskaņā ar DefiPulse, kā rezultātā zaudējumi ir aptuveni 25 miljoni ASV dolāru. Lendf.me ir pirmais decentralizētās finanšu platformas dForce kopienas projekts, kas tika uzsākts pagājušā gada septembrī.

Pagājušajā nedēļā dForce tikko bija paziņojusi par to jauna finansējuma kārta, vadīja Multicoin Capital. Incidents ir milzīgs trieciens DeFi ekosistēmai.

Bloķēta kopējā vērtība dForce. Avots: DefiPulse

Februārī vēl viens Ethereum balstīts DeFi projekts bZx, pieredzējis divi atsevišķi uzbrukumi, kuros tika izmantoti pakalpojuma ātrie aizdevumi, lai kriptogrāfijā iegūtu gandrīz gandrīz 1 miljonu ASV dolāru.

Atruna: Šo materiālu nevajadzētu uzskatīt par pamatu ieguldījumu lēmumu pieņemšanai, un tas nav jāinterpretē kā ieteikums iesaistīties ieguldījumu darījumos. Digitālo aktīvu tirdzniecība ietver ievērojamu risku un var izraisīt ieguldītā kapitāla zaudēšanu. Jums jāpārliecinās, ka pilnībā izprotat saistīto risku, kā arī jāņem vērā jūsu pieredzes līmenis, ieguldījumu mērķi un, ja nepieciešams, jāmeklē neatkarīga finanšu konsultācija.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me