BTC nākotnes līgumi atspoguļo vājināšanos, jo cena virzās uz sāniem

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx.

Bitcoin cena šonedēļ ir svārstījusies plašā diapazonā pēc tam, kad 17. decembrī veiksmīgi pārsniedza USD 23 000. Vadošā digitālā valūta pirmdien pieauga līdz visu laiku augstākajam līmenim – 24 302 USD, pirms tajā pašā dienā atkāpās līdz zemākajai nedēļas cenai – 21 918 USD. Kaut arī kopš tā laika cenai izdevās pakāpties virs 23 000 USD, tā turpina konsolidēties šajā diapazonā, kā norādīts OKEx BTC indeksa cenā.

Ziņas par Ripple izmeklēšanu, ko veic SEC, nedēļas vidū izraisīja tirgus svārstības, un galvenie altkīni ievērojami samazinājās. Tomēr Bitcoin saglabāja cenu līmeni un palielināja dominējošo stāvokli tirgū.

Pagājušās nedēļas Nākotnes piektdienā mēs atzīmējām, cik augsts aizņemto līdzekļu īstermiņa risks. Mūžīgo līgumu finansēšanas likmes pagājušajā nedēļas nogalē ilgāku laiku bija virs 0,05%, un drīz pēc tam sekoja atkāpšanās. Šonedēļ mēs redzējām, ka ilgtermiņa / īsā attiecība strauji samazinājās pirmdienas cenu samazināšanās dēļ, un tirgotāji nākotnes tirgū bija piesardzīgāki par ilgtermiņa atvēršanu. Arī BTC atklātā interese vairs nespēja pieaugt, un USD 1,6 miljardi kļuva par īstermiņa augstāko līmeni. Brīvdienu dēļ tirgū var turpināties apjomu kritums.

Gada pēdējais ceturkšņa līgums BTCUSD1225 un ceturkšņa opcijas beigsies šodien, un tirgotājiem jāapzinās tirgus riski. Mums ir jāpievērš īpaša uzmanība tirgus noskaņojuma virzienam pēc šodienas ceturkšņa līguma piegādes.

Raugoties no vidēja termiņa perspektīvas, tirgus joprojām ir optimistiski noskaņots, un ceturkšņa līgums BTCUSD0326 – kura termiņš beidzas marta beigās – pašlaik tiek tirgots ar prēmiju 1150 USD jeb 4,9% virs indeksa cenas.

BTC / USDOKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD0326), 25. decembrī plkst. 6:00 pēc UTC. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju.

BTC garā / īsā attiecība

Pagājušajā nedēļā, kad pēc pirmdienas cenas nonāca konsolidācijas fāzē, garās / īsās attiecības rādītājs pakāpeniski samazinājās, samazinoties no pagājušās piektdienas 1,18 līdz zemākajam līmenim 0,88, līdz tas atkal sasniedza pašreizējo līmeni aptuveni 1,0. Tas norāda uz spēcīgi vērojama tirgus noskaņojuma palēnināšanos un to, ka tirgotājiem nav ērti likt likmes, ka Bitcoin turpinās pieaugt īstermiņā.

BTC garā / īsā attiecībaDatu vākšanas laiks: 12/18 4:00 UTC līdz 12/25 4:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un pastāvīgajiem mijmaiņas līgumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka pēc viņu neto pozīcijas BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

Ceturkšņa līgumu prēmija pirmdien bija palielinājusies līdz USD 1400 jeb 5,8%. Tomēr nākamajā atlaišanā tas ātri nokritās līdz 900 USD vai 4% un pēc tam sāka atgūties līdz pašreizējam apmēram 1200 USD līmenim. Prēmiju līmenis joprojām pilnībā parāda tirgus uzticību vidēja termiņa cenu gaidām.

BTC nākotnes līgumiDatu vākšanas laiks: 12/18 4:00 UTC līdz 12/25 4:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Noteiktā laika pamats ir vienāds ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Fjūčeru cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes darījumu bāze var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas šķīrējtiesai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Nedēļas vidū atklātā procentu likme divas reizes pieauga līdz 1,6 miljardiem dolāru, kam sekoja strauja lejupslīde abos gadījumos. Pašreizējā atklātā procentu likme atkal ir aptuveni USD 1,5 miljardi. Ja cena turpinās uzturēt šo svārstīgo tendenci, atklātā procentu likme, kas sasniegs 1,6 miljardus ASV dolāru, varētu kļūt par atbilstošu rādītāju.

BTC nākotnes līgumi atklāj procentu likmiDatu vākšanas laiks: 12/18 4:00 UTC līdz 12/25 4:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atvērtie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

Tirgotāji uz vietas piesaistītajā tirgū pēc pirmdienas ātrās atsaukšanās samazināja aizņemto līdzekļu īpatsvaru, nodrošinājuma aizdevuma koeficientam strauji samazinoties no aptuveni 20 līdz gandrīz 16. Kopš tā laika attiecība ir palielinājusies un pašlaik ir aptuveni 18, kas norāda, ka ievērojama daļa tirgotāju uz vietas tirgus joprojām aizņemas Bitcoin, gaidot cenas pieaugumu.

BTC maržas aizdevuma koeficientsDatu vākšanas laiks: 12/18 4:00 UTC līdz 12/25 4:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītēja tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā..

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kas aizņemas BTC, mērķis ir to saīsināt.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Bitcoin šonedēļ svārstīgā tendence ir mazinājusi tirgus iepriekš spēcīgās bullish cerības. Tikmēr galvenie altkīni joprojām atgūstas pēc tam, kad XRP situācija tos smagi skāra. Tagad, kad šeit ir brīvdienas, mēs varam redzēt apjoma kritumu un pasūtījumu grāmatas samazināšanos, kas vēl vairāk palielina tirgus nenoteiktību.

Runājot par pretestību, 24 000 ASV dolāru indeksa cena vai 25 200 USD no ceturkšņa līguma cenas joprojām ir skaidra griesti. Šajā apgabalā ir iespējama viltus izlaušanās, ja nav apjoma, un, kad Bitcoin vairākas dienas svārstās ap 23 000 ASV dolāru, vēl viena virzība uz augšu vai uz leju pēc ceturkšņa nākotnes norēķiniem var noteikt nākamo īstermiņa tendenci.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me